V roce 2194 začne na Zemi invaze mimozemského národa Gamilionů. Lidstvo se usilovně brání ale jejich armáda je poražena a veškerá populace téměř vyhubena. O pět let později je povrch planety zamořen radiací a ti co přežili se skrývají pod zemí. Jedním z nich je i bývalý špičkový pilot Susumu Kodai. Jednoho dne při prozkoumáváni povrchu blízko něj přistane záhadný objekt. Ukáže se, že je to komunikační kapsule z planety Iscandar vzdálené od Země 148 000 světelných let. Na té se podle všeho nachází zařízeni schopné odstranit radiaci. Obranné jednotky Země připraví vesmírnou loď Yamato a vybaví ji novým motorem postaveným podle plánu z kapsule. Kodai se vrátí k jednotce a stane se kapitánem Yamato. S osudem Země ve svých rukou se posádka lodi vydává na vzdálený Iscandar. Mají jeden rok, než radiace zcela pohltí Zemi a zabije zbývající lidstvo. (Raztubyl)

T2

Rozpočet $12miliónovTržby Celosvetovo $49,825,000║ snaživý Japonci si natočili svoje Star Wars alebo skôr Star Trek ale to je jedno, podobnosť tu nájdete z viacerých sci-fi filmov, Space Battleship Yamato ani nie je najhoršie zvládnutý projekt, aj keď ide o dosť kolísavý dojem z trikov, tu je cítiť ten skromnejší rozpočet, príbeh zas na druhú stranu je pútaví a neunudí ani na danom rozsahu /60%/ ()

Fr

NEKONEČNÁ DÁLKA VESMÍRU ŘÍŠE TICHÉHO SVĚTLA. HVĚZDY UMÍRAJÍ, A HVĚZDY SE RODÍ. ANO. VESMÍR JE ŽIVÝ. ALE V TÉTO CHVÍLI JE BLÍZKO KONEC PRO JEDNU PLANETU..... /// Rok 2199, Mars (už vám to taky chybělo?). Gamilané – svině z vesmíru ničí Zemi, lidstvo je na pokraji vyhynutí. Po zamořený planetě neběhají Terminátoři, ale Japonci a nevypouští se Kraken, ale ...,,VYPUSŤTE YAMATO!“(vidíte, že nekecám!) Oživlé anime – všechno je tak jednoduše naivní, povrchní, nekomplikovaný, srozumitelný (né, že by to bylo špatně!!!). Výčitky svědomí, morální keci, láska s ,,netykavkou“ – to vše je součástí mise ,,ZA ZEMI ZELENOU“. Pyrotechnický orgie a laser show namísto obvyklých bitev. ŽÁDÁM VÁS, DEJTE DO TOHO VŠECHNO! První škoda je, že to trvá 130 minut. Druhá (větší), že je vyplňuje hodně ,,hrdinskejch“ keců, který celkem ucházející sci-fi zábavu mění v patos hodný Armagedonu a ubíjí i tu malou (možnou) míru emocí. Vono totiž 20timinutový (?) ,,NEMŮŽEŠ UMŘÍT“ neskutečně votravuje! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci sloužit na japonský kosmický lodi. 2.) Ufoni mi poslali souřadnice a plány. 3.) Nejšťastnější jsem, když se celej film někdo plácá po zádech (a bije do prsou). 4.) Nevím, proč je v roce 2200 v Rio de Janeiru místo sochy Krista nějakej Susumu Kodai. 5.) Thx za titule ,,IrKsvk“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Kordus

Nalijte do sklenice malého panáka Mass Effectu a Star Treku, velkého panáka Battlestar Galactica, dolejte nudou. Podávejte s citronem a ledem. ()

JFL

Jako fraška na sci-fi a parodie "Star Treku" je tato snůška nesmyslného děje, přepjatého patosu, nemotivovaných spaceoperových schémat a umělých efektů skvělá. Jenže je to v základu odporný film. Jednak je zde glorifikace japonského nacionalismu a ideologie kamikaze. Celý projekt, ostatně jako již původní anime oživující významově zatíženou bitevní loď Jamato pro poválečnou dobu, připomíná problematickou reflexi druhé světové války v Japonsku - v zásadě je to do popcornového hávu zakuklená svatině Jasukuni. Ideologická problematičnost vyvstává i z díla samotného bez zohlednění vnějšího kontextu. Film v zásadě pojednává o tom, jak hrstka emocionálně rozháraných lidí provede genocidu mnohonásobně vyspělejší rasy bytostí, které navíc evidentně jsou silně emaptické. Jak jinak si vysvětlit, že se všemi útoky vždy vzorně počkají, než si lidští hrdinové odbudou své sáhodlouhé patetické výlevy emocí? Alespoň mají diváci příležitost si potvrdit, že hollywoodský patos je jen slabým odvarem toho v japonském mainstreamu. ()

Tom_Lachtan

Tohle je vlastně taková episoda star treku, akorát je tu hlavní rozdíl v tom, že všichni jsou Sulu. Jasně, na mnoha místech je velmi vidět, že se jedná o adaptaci anime seriálu z půlky sedmdesátých let (jestli byla i manga netuším), postavy jsou velmi předvídatelné a jednorozměrné, jejich mise takřka nemožná a... A já nevidím důvod, proč tu na to nadávat, když ve star treku bylo neménlich to samé (včetně podobnosti některých postav, aneb zdejší leader je tak trochu kapitán Kirk a třebas takový Scotty je taky vykrádačkovitý). Ale jako dobrodružná pohádka to prostě funguje, ne každá space opera musí být nutně třeskutě vážná a temná, jako třeba remake Battlestar Galacticy (ovšem i v něm se našla trocha inspirace pro Jamato, což je jen dobře). Zkrátka a dobře, je to jednoduché, je to pocta původní verzi, ale hlavně to není špatné, jak se tu mnozí tváří. A nejsou tu chapadla... Co je to za japanárii, když tu nejsou chapadla..? ()

balone

Hrozná vykrádačka amerických sci-fi seriálů, nevíce asi Battlestar Galactica. Ale zase musim uznat tu nápaditost. Japonci by měli zůstat u sci-fi anime.... ()

Ketri

Kapitánův deník, hvězdné datum 2011: Posádka hrdinně překonala 130 minut nepřátelského, zákeřného mučení, podprahovou i zjevnou metodou. Za tento nadlidský výkon si nyní dopřeje zasloužený odpočinek a zákaz sledování japonského hraného sci-fi filmu na dobu neurčitou. Konec. Tak jsem celou dobu doufala, že z toho vypadne něco ve stylu Hvězdné pěchoty a že je to vše jenom legrace. Tak asi nebyla. Nicméně japonská etiketa je známá i všem mimozemským civilizacím a dodržují ji dokonce i zarytí nepřátelé lidské rasy. To máme opravdu štěstí, hurá! ()

HAL

Japončíci mají rádi Hollywood. Možná za to může ten pár atomovek který na ně z toho směru přiletěl, možná něco úplně jiného, jisté ale je že ho mají rádi - a vždycky se mu chtěli přiblížit, napodobit jeho velkolepou epičnost. Jenže v případě Space Battleship Yamato je to podobné, jako když se dítě snaží dělat stejné věci jaké předtím vidělo u dospělých - roztomilé, ale tak trochu velmi směšné. A když si k tomu uvědomím že dost směšně hloupé jsou už ty Hollywoodské předobrazy... tak při snaze brát Yamato alespoň trochu vážně nutně páchají harakiry i ty mozkové buňky, které normálně přežívají i filmy od nechvalně známé produkční společnosti Asylum. Nicméně co se jim musí nechat - Yamato je VELKÉ. Velké svým rozpočtem, velké svou trikovou náročností, velké svou patetičností, velké svou hloupostí... a velké samozřejmě v prvé řadě i velikostí svého nejdůležitějšího představitele na plátně - tedy samotnou vesmírnou lodí Yamato. Ta přitom vypadá úplně stejně jako Yamato z druhé světové války, jen s namontovanými raketovými motory (úplně stejně, včetně nátěru označujícího čáru ponoru - takže už v tento moment si všichni příznivci realistické hard sci-fi mohou jít v klidu prostřelit hlavu brokovnicí, aby se ušetřili následných zvěrstev v podobném duchu) a se svou posádkou, a jedinými prototypy nadsvětelného motoru a Vlnové zbraně (=Yamato Gun ze Starcraftu) je jedinou nadějí lidstva na přežití útoku zákeřných mimozemšťanů. Takže přesně jak v Battlestar Galacica (se kterou má film mnoho společného, stejně jako s videoherním Homeworldem) kapitán Yamato v průběhu největšího útoku skočí do nikdy nenavštívené části vesmíru, a snaží se spasit svět. Kapitán je ovšem starý a na hlavního hrdinu se tolik nehodí, takže jeho místo rychle zabere jeho mladší a pro slečny mnohem přitažlivější nástupce, který v sobě kombinuje prakticky veškerá klišé ktará si je možné u Hrdiny epického sci-fi představit, romantický vztah s uštěpačnou kamarádkou z dětství (a logicky nejhezčí holkou široko daleko) a traumata z války included. Ten tedy skáče s lodí vesmírem, sem tam si střihne v jednomístných stíhařkách dogfight s mimozemšťany, a přitom postupně zjišťuje co jsou zač jeho nepřátelé a co proti nim musí udělat... což už ovšem stejně nikoho moc nezajímá, protože čím je děj zamotanější, tím je i patetičtější a blbější, a tím víc na něj tedy divák kašle a prostě se jen kochá pohledem na masivní řež ve vesmíru i akční scény na zemi... a užívá si film v jediné možné podobě v jaké to jde - jako zábavné divadlo plné blikajících laserů a nesmírně efektně vybuchujících lodí, které občas přerušují dialogy nějakých otravných a retardovaných postav v příběhu tak přehnaně epickém a plném Patosu tak gigantického, že z něj praská i omítka na zdech, takže to dalece překonává všechno co kdy západní kinematografie vyplodila (filmy od Emmericha a dokonce i Mass Effect nevyjímaje). Věčná škoda že to přerušování je tak časté a dlouhé, film přece jen trvá skoro dvě a půl hodiny - být to o hodinu kratší a o to intenzivnější masakr, tak sbírá čelist z podlahy každý kdo má rád pořádně velkolepé space opery... ale takto je ve filmu až moc všeho, co je nutné přetrpět a snažit se ignorovat (a nezemřít při tom smíchy). 5/10 () (méně) (více)

honajz

Tož jako pohádka ucházející - logiku v tom netřeba hledat, furt je tam spousta barevných světýlek a výbuchů, a nebo si všichni plácají po ramenou. Kdyby člověk neviděl třeba BsG nebo ST, jistě by si řekl, ó, jak je to originální. Přes všechny triky mi ta výprava přišla docela laciná, a chvílemi jsem si říkal, být to celé CGI, možná by to bylo lepší. Po zhruba půl hodině už to těžce začínalo nudit, všechny ty proslovy, nesmyslná sebe- i obětování, prostě tradiční japonský styl, kterému jsem nikdy nepřišel na rozum. ()

Terva

Na to jaké s tím byly přetahovačky, to nakonec Japonci celkem domrší a krásný příběh má nekonečně nudný dvacetiminutový konec. ()

JohnCZ

Vykrádačka všech možných vesmírných sci-fi + kýble japonského patosu (srsly, americký patos hadr). Obsazení je ale poměrně sympatické, příběh jednoduchý a člověk se u toho zasměje, kvalita efektů je velmi kolísavá, ale je to nefalšovaná space opera a to se počítá. Kdyby se vyhodily ty nekonečně salvy hrdinských keců, uslzených pohledu a snahy o sebeobětování, mohl by mít film 100 minut. Takhle tomu místy chyběl ten pověstný tah na branku. Závěrečný song je ovšem hodně fajn. ()

corpsy

Ako by som tento spektákel nazval napodobeninou STAR WARS, bolo by to rozhodne nefér. Jeho pôvodná podoba totižto vznikla o tri roky skôr, ako Lucasova pecka. A tak sa na to treba pozrieť. Ono pôvodné sci-fi témy, preložené do filmovej reči budú stále označované za plagiát a to hlavne laikmi ( podrobnejšie som to opísal v recenzii na VALERIÁNA A MESTO TISÍCICH PLANÉT ). Maximálne pútavé, akčné, dobrodružné, space opera, ako sa patrí. A pri tom originálna. ()

ConanVJ

Toto je zajímavý sci-fi filmek podobný seriálu Battlestar Galactica. Má to pěkné efekty, bitky vesmírných lodí i pěkný příběh. Za mě 80% :) ()

MartinezZ

Sci-fiíííí, sci-fiíííí, sci-fi je náš kamaráááád... ~~~ Chtělo to trochu vyladit scénář a najmout někoho více než dvanáctiletého na psaní dialogů, jinak jsem ale spokojen a klidně mohlo vesmírně-emzácké akce být víc. Podzemní mimozemská část mi, nevím proč, připomínala hru Halo a z lodi vyloupnuvší se Analyzátor byl takovou (záměrnou) vzpomínkou na R2D2. Jen škoda těch nezamýšleně vtipných dialogů a hloupých rádoby dramatických protahovaček. ~~~ Vesmírných sci-fi je tááák málo, až mám i za tohle málo "na jazyku" 4*, ale skutečně toho patosu bylo příliš. Zasloužené *** si ale Space Battleship ヤマト zaslouží určitě. V našich kinech se tohohle nikdy nedočkáme, ale umím si na základě filmu představit nějakou coop střílečku :) ~~~ PS: Nevím, kde vzal kolega T2 informace o rozpočtu $12 milionů, já se z několika zdrojů dočetl rozpočet $23,9 milionu, což je sice dvojnásobek, ale i přesto směšně malá částka. Točit tohle Hollywood, 100 milionů by v tom utopil bez mrknutí oka. ()

Joe321

Yamato představuje božskou výpravu a ucházející příběh. Yamato postrádá scénář a herecké výkony. Výsledek je srovnatelný se třetími Transformery. Nejvíce mě asi pobavil výmysl odpalovacího zařízení "vlnové zbraně" ve tvaru nehybné pistole s obrazovkou a její nutnost uchopit ji dvouručně. Což je na druhou stranu obrovská výhoda. Není potřeba nikoho školit. ()

C0r0ner

Je tam Halo, Star Wars, Star Trek, vlastně všechno pořádné sci-fi, co kdy bylo natočené. Technická kvalita filmu byla sice dost bídná, ale jako exkurze do neprobádaných vod to byl hodně zajímavý pokus. I přes dlouhou stopáž to nenudilo a bojové scény stály za to. Palec nahoru za snahu a za relativně dobrý film. 60% ()

mortak

Chápu, že Yamato je vlastenecký symbol, skutečná loď z WWII, která se tady vydává do vesmíru, a to znamená, že humor a nadsázka tu nebudou mít místo. Jenže takovou porci patetických projevů, hrdinných sebeobětování, a kamikadze výkonů, okořeněných tuctem traumat, jsem opravdu nečekal. ()

alchac

Jako dítko školou povinné jsem asi tak pětkrát přečetl Moře v plamenech a lepil jeden modýlek bitevní lodě za druhým. Yamato a Musashi byly jako největší zástupkyně této kategorie plavidel moje velké oblíbenkyně. Současně mám velmi rád sci-fi. Takže příslib staré dobré Yamato vržené do víru epických vesmírných bitev zněl více než slibně. No, již začátek sice dával tušit, že nepůjde o žádný klenot, ale tak co, řekl jsem si - užiju si bitvy mezihvězdných flotil a na ostatní sere Goro. Hmmm, jenže postupem času jsem spíš tak nějak znuděně pošilhával po hodinách (ono těch bitev tam zas tolik není...) a v závěru filmu už jsem regulérně řval hrůzou a šátral v příborníku po nějakém vhodném nástroji ke spáchání harakiri. Naštěstí jsem v tom rozrušení vytáhl jen lžíci. Mám-li tedy nyní co nejodměřeněji vyjádřit své pocity, tak musím konstatovat, že tak patetickou MEGASRAČKU jsem snad ještě neviděl!!! Co to jako kurva mělo bejt?? Přehlídka náctiletých přiteplených ťamanů, kteří se snažili trhnout světový rekord v křečovitém hajlování ve stylu Arnolda Jidáše?? Kteréžto navíc vypadalo tak, jako kdyby se ty gumy týden nemohly pořádně vysrat?? Nebo ten takřka NEKONEČNÝ "srdceryvný" emocionální klystýr na konci?? Než se tam ta banda modelů stihla vykrafat a vybrečet, tak by emzáci museli stihnout zničit Zemi aspoň třikrát a ještě se včas vrátit domů na večeři. Zkrátka π-čovina na entou, po jejímž zhlédnutí bych se celkem rád proletěl v naládované Enole nad sídlem společnosti Toho - na pozici bombometčíka. ()

Javad

Sci-fi po japonsky - hrdinské a melodramatické ako to len ide (občas to až bije do očí), ale zato technicky a vizuálne na vysokej úrovni - nechce sa mi veriť že rozpočet bol len 12 mil. $. Dej: stále dookola - akcia, kecy, akcia, kecy, superhrdinský záver... ()

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů