Šípková Růženka

(festivalový název)
  • Austrálie Sleeping Beauty

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

bizz_mjc

Skoro bych napsal "mně se to líbilo", ale jak příběh téhle spící Lucy začal, tak i skončil. Přitom z filmu mohlo být slušné osobní drama, takhle jsme si užili trošku prsíček a dámy/slečny se zasnily nad scénami, kdy nad nimi muž přebírá plnou kontrolu. ()

Myrreczech

Nevím, proč se rozčilujete, že ten film je výborný a že ho nikdo nechápe. Jenže film, který se tváří skandálně a snaží se mít nějakou vyšší myšlenku, ale ani jedno z toho nemá je prostě špatný. Navíc proložený milionem naprosto zbytečných, hloupých a hlavně nesmyslných scén. A plochá nahá Emily s haldou jiných nahých žen s opravdu ošklivými přednostmi jen doplňují nevkus tohoto snímku. ()

MencaCZ

Co bylo cílem tohoto filmu ? Těžko říci. Hvězdičku za epesní "cosi" co leželo při rautu těch dědů po stranách u krbu :D Další hvězdička za "kouzelnou" aktérku v hlavní roli. ()

R1CH1E

Co to jako mělo být? Bez hudby, bez zápletky, s atmosférou, která nebyla dost silná na to, aby člověka nějak vtáhla do děje. Ploché, nezajímavé, zbytečné. Jediná podstatná věc tu byla ta, že jsem viděl Browning nahou. ()

Kosmik 1

Trošku netradiční drama, na které jsem se podíval v podstatě jen kvůli Emily. Stala se z ní docela pěkná ženská. Když jsem ji viděl poprvé, tak to byla ještě malá holka ve filmu Loď duchů. Je vidět, že vykvetla do krásy. No jinak k samotnému filmu nemám moc co říct, působí chvílema odpudivě (slintající dědci), jindy zase příliš lacině (dlouhé a zbytečné záběry, občas i nehybné) a taky obyčejně (závěr, který jsem absolutně nepochopil, pokud tedy měl mít vůbec nějaký větší smysl). Avšak hlavní hrdinka si za tuhle roli minimálně tři hvězdy zaslouží. Působila totiž, i přes všechnu tu ujetost, velice sympaticky, čehož si cením. 60% ()

strelenaL

Ospale krásná, samostatná, bez sebevědomí, bez peněz, s minimem přátel, stanu se pro peníze eskortní společnicí. Společnicí která pro pouhý spánek udělá radost znuděným ale bohatým chlapíkům na prahu stáří. Ospalý děj, ospale krásná Emily Browning působící jako Růženka, která čeká na svého prince, aby jí probudil ze staletého spánku. ()

milancecil

315. Skvělý a přitom tak hrubě podceněný film, přináší nám závažné sdělení o současném světě, je provokativní, je obscénní, ale měl by být především pro diváka burcující, vždyť i právě takovou podobu může mít život v naší trudné realitě, ano, peníze, peníze, za ty si lze koupit i velmi bizarní potěšení, to mají peníze jejich movitým držitelům bez násilí umožňovat, aby bezuzdně, podle své libosti mohli třeba takto ponižovat lidskou důstojnost, zotročit si člověka, změnit lidskou bytost jen na poslušnou figurku, s ochotou vyplňující zadané úkoly, aby povolně snášel jejich i velmi roztodivnou zábavu, jejich touhu po rozptýlení nebo jen pro ten jejich zvrhlý pocit naprosté zdrcující převahy, právě v takovém prostředí se ocitá vinou stále hůře zvladatelné finanční nouze mladá, velmi půvabná studentka Lucy, dostává nabídku do velmi delikátního servisu, poskytuje své spící nahé tělo ukájení jedinců, kteří by ve zdravých společenských poměrech byli nejspíše v detenčním zařízení a psychiatricky léčeni, ano, takový je náš rozdělený svět moci a bezmoci, penězi v chodu udržovaná zrůdnost, důležité dílo k zamyšlení se silným emocionálním nábojem pro vnímavější diváky. ()

ZkuKol

Pohádkové variace jsou hitem letošního roku, zde jsme se vydali cestou k artu. Leigh zvolila malířskou kameru, zkoumá temnotu lidských duší, pudů i emocí. Emily hraje na svůj věk velmi soustředěně a její charakter jí věříte. Zvrácená společnost se taky dá snést a dialogů je tak málo, že snad ani není co zkazit. Problém je, že děje tu je tak na 20 minut a tempo je vražedné. Rozumím pokusům o atmosféričnost a uměleckou licenci, Ale nedá se na nich postavit 4/5 filmu, Leigh si prostě vzala po svou prvotinu tak velké sousto, že ho nejen nespolkla ona sama, ale nezvládnou to ani mnozí diváci. Postavit své živobytí na obětování vlastního těla a své důstojnosti se neobejde bez následků... 50% ()

serger

Napadá mě jen: WTF? Tenhle film si Emily Browning v hlavní roli rozhodně nezasloužil, ani s ní celou dobu na obrazovce se na to nedalo pořádně dívat. ()

KoRner odpad!

Niekedy sa normálne čudujem, akú kravinu som schopný dopozerať. Príbeh o totálne skrachovanej existencii, ktorá nemá žiadnu budúcnosť, a tak sa z nudy prihlási na konkurz do spiaceho geronto-porna. A nič viac, ona tam iba pobehuje z jednej bezvýznamnej scény do druhej. Možno bude slabšie povahy šokovať dedkovskými praktikami, ale nám ostatným to je absolútne nanič. Tú spiacu kurvu Emily zahrala naozaj dobre, ale inak to ani neberiem za plnohodnotný film. ()

Hanys_

Trochu mi to připomnělo nedávno viděný Soderberghův experiment se Sashou Grey. Ale Sleeping Beauty mě rozhodně bavila více. Celým filmem se táhla taková znepokojující atmosféra netušeného (o žádné postavě nikdo pořádně nic neví), která mi dost sedla. 6/10 ()

prometea

Odporúčam prečítať si novelu od Jasunari Kawabatu - Spiace krásavice. Julia Leigh sa len neúspešne pokúsila extrahovať niečo z nej, niečo veľmi ťažko zachytiteľné filmovým jazykom, zvlášť pre Európana. Ázijská kultúra, japonská literatúra a jej meditatívny senzualizmus je veľmi vzdialená "západnému" vnímaniu. ()

HonzysKISS

Takhle to dopadá, když se obětujete pro všechny prachy. Má to hodně zajímavý a dobrý příběh. Holčina, která dostane zaplaceno, aby nemusela vidět za co. To nezní vůbec špatně, ale je to tak zvláštně pojato. Spíš ne v tom úplně dobrým smyslu. Protože mi to přišlo takové suché, bez (jak to říct) doplňků. Mohli toho ukázat mnohem víc. Když se Browningová (která mimochodem zahrála dost dobře) nebála ukázat tak, jak se ukázala, tak tam aspoň mohl být i nějaký ten sex, a nejen černá nudná místa v posteli. Autorka to sice myslela dobře, ale ukázat nahotu a nic nedělat, to si myslím, že bohužel nestačí. I když líbila se mi scéna, kde Lucy nalívala pití. Vše bylo takové hezky otrocké, jak z filmu 120 dní sodomy. Musím pochválit i kameru. Dal bych spíš dvě hvězdičky, ale se zavřenýma očima dám třetí. Protože takové filmy se málo kdy vidí. A na jednu stranu asi i chápu, že natočit to muselo být náročnější, alespoň po psychické stránce. „Lucy in the sky“ ()

Adramelech

Je obdivuhodné, co ta holka všechno stihla: studium, práci v kanceláři, úklid v restauraci, příležitostnou prostituci a ještě speciální služby v pánském klubu. To je na takové tintítko docela výkon. Navzdory četným nahým scénám nejde o erotický film. Dobře natočené, dobře zahrané a poměrně netradiční drama, které stojí za vidění. ()

iampatrik

35% A trailer vypadal tak zajímavě.. čekal jsem nějakou podivnost, možná i "úchylárnu", přitom to je nudná, mě nic neříkající podíváná, kde stojí za řeč snad pouze pěkná Emily Browning. ()

Nethar

Zajímavá myšlenka, dobrý herecký výkon Emily Browning. Jinak ale takové utahané a nějaký super závěr, který by to umocnil, se bohužel aspoň v mých očích nekonal. ()

Vitaminy

Ten film jsem nějak nepobral. Nevím o čem to bylo. Nevím co tím chtěl režisér říct. Nevím zhola nic. Jediné za co si film zaslouží dvě hvězdy je nádherná na čárku upravená Emily Browning. ()

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (více)