Slavoj Houslice má fotbalový tým a nerudného trenéra Pepika Hnátka, kterého se všichni bojí. Kapitán týmu Jirka Luňák mu podlézá, ale s ostatními spoluhráči ho za jeho zády pomlouvají. Doufá, že to bude právě on, kdo by po něm mohl převzít funkci. Jenže Hnátek se do odchodu na trenérskou penzi nikterak nechystá. Nařídí mužům další trénink, ti se ale vzbouří a dohodnou se, že na něj nepřijdou. Rozčilený trenér začne běhat po vesnici a snaží se je k tomu donutit všemi možnými prostředky. Nakonec však zůstane ležet před svým domem v bezvědomí. Uvědomí si, že je s ním něco v nepořádku, a vyhledá známého lékaře. Od něj se dozví, že prodělal infarkt a že musí jít na vyšetření. Jeho výsledek ho nepotěší, dozvídá se, že potřebuje nové srdce a že bude zařazen na transplantační listinu. Hnátek se to za každou cenu snaží udržet v tajnosti. Nakonec se vše dozví zdravotník týmu a od něj i ostatní hráči. Tým v době jeho nepřítomnosti vyhrál zápas s výrazně silnějším soupeřem, což Hnátkovým kritikům dodává odvahy. Výsledkem je dočasné postavení mimo funkci. Za to se jim Hnátek pomstí... (TV Nova)

Parlay

Filmový „Okresní přebor“ není taková „juchanda“ jako jeho seriálový bratříček. Avšak není to vůbec na škodu, neboť vážnější linie, týkající se Pepíka Hnátků ve skvělém podání Miroslava Krobota, který Pepíka nehraje, nýbrž jím je, má stále za účel především pobavit a zůstala tak věrná poetice seriálu. Onou vážnější linií se tvůrcům především podařilo navodit potřebné ústřední téma, které byla pro přerod seriálu v celovečerní film tak nezbytné. Byl bych ovšem velmi opatrný, stejně tak jako v případě seriálu, s přirovnáváním snímku k jakési sociální sondě do prostředí českého venkova, potažmo společnosti. K ilustraci tohoto tvrzení by postačila pouze postava samotného Pepíka Hnátků, který odmítne dárce srdce z nesmyslného důvodu dárcova fandovství k fotbalové Slavii. Nehledě k tomu, o jaký klub se jedná (stejně tak to mohla být Sparta ši Baník) – tohle je přeci šílené :-) Prostředí fotbalového klubu hrajícího „pralesní“ ligu a zejména atmosféra fotbalové kabiny jsou ovšem vylíčeny velmi realisticky. Jednotlivé postavy ovšem zpravidla představují vtipné karikatury, které mají za účel především pobavit, a to je jedině dobře, protože právě to od nich divák očekává. Ještě ve zkratce k samotným postavám - Kužel pobaví už jen svým pohledem a při vyřčení jeho jména a Luděk Sobota snímku dodává příjemnou civilní rovinu. Jediný, kdo přesun na filmové plátno „odnesl“, je Ondřej Vetchý, respektive jeho postava Luňáka, kterou tvůrci přetvořili v učiněnou lidskou hyenu... Zatraceně dobrá česká (!!!) komedie a tvůrčí trefa do šibenice. ()

kapsomut

Kvality seriálu to bohužel nedosahuje. Škoda, že neměli víc prostoru ostatní (hlavně Áda, pokladník nebo Luňák)... bylo to hlavně o Hnátkovi. Ale to nevadí, protože Krobot se toho ujal bravurně a já s údivem sledoval jeho herecký koncert. Další co mě mrzelo je, že Vetchý hrál takovýho hajzla :D v seriálu tak špatnej Luňák nebyl, ale tady mu teda scénaristi nasrali do bot :) "Tohle neni hra pro tebe. Jdi hrát automaty" :D:D 85% ()

Fanucci

Látce a tématu opravdu asi víc sedí seriálový formát. Seriál byl prostě více zábavný...film ale zklamáním nebyl. Některé hlášky byly super (chceš prcat?:-)) a celkově jsem se bavil moc dobře! ()

Kopik

Vtipnosti seriálu tento snímek nedosahuje, ale přesto v něm vidím určité kouzlo ve vyšší dramatičnosti. Miroslav Krobot mě velice mile překvapil, nejvíce jsem se asi nasmál, když Jirka Luňák přišel nadšený, že Pepik Hnátek je vážně nemocný a nejspíš zemře. Každopádně film velice obstojně sekunduje seriálu, 4 hvězdičky. Asi poprvé, kdy mohu říct, bravo, vy na Nově. ,,Přece mi nemůžou namontovat srdce nějakýho slávisty." ()

Cl3ricK

Každý to říká, všude se to píše, a je to pravda. Přebor se povedl na jedničku. Filmová verze má o proti seriálu dost navrch. Asi proto, že kadence gagů, vtipů a hlášek je větší a celovečerák eliminoval hluchá místa. Nebudem chodit kolem horké kaše, přebor táhne hlavně geniální Krobot a.k.a Pepik Hnátek. Prostě po dlouhé době super český film, na který má cenu zajít. P.S. Pokud se vám seriál nelíbil tak nechápu proč na to lezete. Dát tomu míň jak 3 hvězdy je docela ubohost. ()

berusche

Smekám před Miroslavem Krobotem, ani bych nečekala, jak moc dobrý umí být. A že tady rozhodně není pochyb o tom, kdo je tu hvězda. V závěsu za ním je to samozřejmě Vetchý, který geniálně pojal svou roli a vžil se do ní tak, že nemáte pochyb o jeho autentičnosti (to už jsem si říkala u seriálu). Ani Luděk Sobota tu není páté kolo u vozu. A mohla bych pokračovat. Herecká symfonie je to zdařilá, což ale někoho, kdo sledoval seriál, nepřekvapí. Co se týče snímku samotného, je geniální co do humoru vesnické pralesní ligy, sama s ní mám bohatou zkušenost, proto mně osobně přijde, že se na tom musel podílet někdo, kdo má opravdovou znalost prostředí. Nicméně, chybou snímku je, že já osobně čekala toho humoru, po vzoru seriálu, o něco více. Respektive, mám dojem, že výtěžnost nebyla úplná a byla spousta prostoru, kam by se ještě něco vtipného narvat dalo. I tak ale dobré: "Co vidíte?" ... "Hřiště .. míč ... nevim ... Slávie, ne, Sigma!" ()

easaque

ze seriálu jsem viděl jeden díl a nechytlo mě to, ale když jsem viděl jaké má hodnocení film, tak jsem si řekl, že to musím zkusit... a dobře jsem udělal. Sice z fotbalu znám skoro jen aut či faul, ale líbilo se mi to. Dost mě překvapili herci a jejich podání, které dokonale povahově vystihovali vesnické figurky jak je znám s jejich prostotou a u některých i hloupostí a Krobot se předvedl v celé nádheře. I zpracování mi bylo blízké a doufám, že Prušinovský se bude snažit dál. Zatím je to u mě kandidát na Lva a lepší letošní český film jsem neviděl. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

GrungeChild

Ale jo, Pepik se celkem vytáhnul. Sice hraje jenom okres, ale přesto je v našem malém rybníčku jasná Bundesliga, a já po dlouhé době u české komedie nemusel rudnout trapností a mlátit hlavou do zdi. Spolehliví herci, podávající spolehlivé výkony (tak přece tu ještě nějací jsou!), nadhled, sportovní zápal Ondry Vetchého a dokonale suché neherectví Miroslava Krobota, dokonce i bez nějakého výrazného závanu hořkosladkého osudového drama, jak typické to vady většiny nových českých (ne)komedií. Prostě příjemná podívaná po všech směrech. Závěrečné skóre - 4:0* ("Pocem - hele - kam to chceš?!") ()

Aelita

Vše, co perfektně fungovalo v seriálu, nefunguje ve filmu. Pokus slepit pár zdařilých a hodně nezdařilých skečů, scének a postav dohromady v naději, že se vytvoří sourodý a více méně logický příběh, jednoduše nevyšel, protože film není matematika a 1+1+1 záběr nemusí zákonitě vyústit v celek 3. Hyperboly (neboli nadsázky), které v seriálu vykreslují zdařilé a, dá se říci, laskavé karikatury skoro reálných lidí, ve filmu jsou natolik přehnané, že se stávají karikaturou karikatury. Záměr autorů filmu dostat své hrdiny tam, kam chtějí, je natolik okatý, že pozbývá věrohodnosti a tím samým i účinku. Vznik tohoto filmu si vysvětluji jen a jen snahou televize Nova po způsobu amerických producentů vytřískat z jednou úspěšného titulu co se dá za každou cenu a až do vyčerpání tématu i diváků. Prequel je bohužel horší než seriál a případný sequel již rovnou vynechám. ()

MartinNDL

Dokonalost českého tvůrce v uvědomění si vlastního pepíčkovství, který zesměšní, ale zároveň jej hrdě přizná. To nemá nic společnýho s Formanem (pouhý výsměch shora) nebo Troškou (pouhý přiznaný buranství). Houslice hrají na domácím hřišti a naštěstí nepostupují do vyšších lig, tam by byli trapní, zde jsou zábavní. ()

rakovnik

Film je vlastně velice smutný, protože každý, kdo se díval na seriál vlastně ví, jaký konec jej čeká. Tento pocit mě svazoval v tom, abych se více bavil. Ale pomohli tomu i tvůrci, protože třeba postava Jirky Luňáka byla velice krutá, mnohem více, než v seriálu. Nečekal jsem ani, že Pepik bude takový fanatik a diktátor. Fotbalový fanatismus ale byl většinou ku cti obsahu filmu a zábavě. Mrzelo mě ale, že místo zaměření se na postavy, které známe ze seriálu, zařadili tvůrci spoustu nových, takže třeba Lukáš Langmajer ve filmu ani nepromluví... Film působil spíše jakoby splácané epizody ze seriálu, děj stál pouze na "srdcaři" Hnátkovi. Vtipné byly časté repliky nebo pár scén (především když bylo na plátně duo Krobot - Vetchý), ale souvislejší humorné scény by jeden pohledal. Navíc, když vedle mě seděl popkorňák a žral tuhle smradlavost třičtvrtě hodiny, těžko jsem se soustředil na film. ()

Morloth

Stojí to sice především na zajímavě napsaných dialozích, Krobotovi, Vetchém a těch druhých, ale oproti většině českých komedií to funguje. ()

M.i.k.e

citlivé a hlavně hodně povedené rozšíření jednoho z nejlepších seriálů polsedních let.Trošku překvapením může být to,že Hnátkův příběh má více osobní tragiky,než humoru,nicméně ani ten tady nechybí a spousta hlášek má kultovní potenciál.Prušinovský obstál více než se ctí.Hodně mu k tomu dopomohlo herecké obsazení v čele s geniálním Krobotem a naprosto vynikajícím Ondřejem Vetchým,který svého Jiřinu povýšil na něco ztěží popsatelného...80% ()

uterox

Určitě by byla škoda tento snímek nevidět. Málokterá česká komedie mě baví a zajímavá. Tohle je však jedna z nich. A kdo sledoval seriál pro toho je to jistě povinná záležitost. ()

Hennes

Už pouhý fakt, že se v tomto prostředí už nějaký pátek pohybuji a seriál byl výborný, očekával jsem další přísun vesnického fotbalu s velkým očekáváním. To, že i po seriálu má film stále co říct, je poklona autorům i hercům. Vůbec bych se v tomto případě nebál dalšího celovečerního filmu. Samozřejmě už bez nenapodobitelného Hnátka (výborné sólo představení pana Krobota). Přesto jsou tu další postavy jako Vetchého Luňák, předseda Václav v podání Luďka Soboty a další, kteří opravdu jakoby ani nehráli a prostě měli tuto atmosféru v krvi. Rovněž soundtrack je skvěle namixován a je to jeden ze snímků, který mě určitě letos nejvíc pobavil a potěšil. ()

Havaj8

Tak se nám sešla opět celá parta pohromadě včetně ještě živýho Pepika Hnátka. Nedokážu posoudit, jestli to bylo tím, že představitel Hnátka není herec, nebo protože měl napsanou až moc protivně tu povahu, prostě mi nesedl. Skoro jak kdyby tam tý starý partě překážel a nebyl prostor pro tu seriálovou uvolněnost. Nebo tomu opravdu jenom seděl ten půl hodinovej styl, kdy ten díl utekl jak voda. Těhle 102 minut bylo sakra velký sousto a nutno podotknout, že to občas bylo extrémně suchý. Chápu, že ho chtěli světu ukázat, ale druhá řada s občasnýma prostřihama do minulosti by bohatě stačila. Věta: ,,Přece si do sebe nenechám dát srdce nějakýho slávisty" mluví za vše :) ()

O´Neill

Ze seriálu jsem neviděl ani jeden díl, takže veškeré hodnocení padá na hlavu čistě jen filmu...Na český film, tedy okresní přebor, jsem si zašel do kina snad poprvé, jelikož česká tvorba, jak všichni víme, stojí poslední dobou za prd. Nicméně okresní přebor mě mile překvapil. Ubíhal rychle, nenudil jsem se, a častokrát i zasmál. Mohl jsem vypnout, a jen si to užívat. Nemám však nutkání se něj mrknout znova, takže dávám lepší tři hvězdy. ()

MrPierc

Sponzorem filmu je TV Nova = pane Bože! Všechny filmy, které vyšli s podporou této televize za nic nestojí, ale tohle je přímo výjimka! Vtipná a neumělá komedie, která funguje. Typicky český fotbalový primitivní humor, ale baví a je normální. Příběh z jedné malé české vesnice, která slintá po postupu do vyšší ligy, ale nemá na to. Nemá na to, protože to hrajou místní. Všichni jsou chytří, nevidí si do huby a nenávidí ostatní kluby. Tak by chtěli dokázat svojí výjimečnost a k tomu jim pomáhá jejich trenér Pepik Hnátek. Pepik Hnátek je fotbalový trenér, který je tvrdohlavý, bezohledný a jeho smyslem života je fotbal. Nic jiného neexistuje a kdo bude proti, bude tvrdě potrestán! Vetchý i Krobot nejlepší. "Toničko neser!" ()

MA.KI

Česká fotbalová tragikomedie z vesnického prostředí. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. /Letní kino Boháňka - Skála 23. 7. 2016 ()

cariada

Musím připustit, že jsem se nasmál a to jsem od toho mnoho nečekal. Je to poměrně hodně černý humor. Ústřední postavy Pepi Hnátka se povedla perfektně, M.Krobot ji zahrál bravurně. Stejně tak ostatní postavičky známé už ze seriálu, přesně zapadají do koloritu vesnice. Velká škoda, že tv Nova neumí dobrý potencionál pořádně využít. 16.dílů seriálu a jeden film je hodně málo. Přitom všude jinde by z toho dokázali udělat mnoho let prosperující seriál. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý