Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Lilien odpad!

doslova som trpel keď som to pozeral, nikam nevedúci film ktorého humor išiel úplne mimo mňa. Nedokážem si vybaviť ani jedno pozitívum pre ktoré by som film odporučil niekomu inému či dal mu čo i len jednu hviezdu. ()

jardoch

Skvělý film,který vystihuje pohled na džihád a vystupňuje ho do uplného absudismu,že se tomu musí člověk fakt smát,ovšem až do chvíle než si uvědomí...že je to realita. ()

j.o.j.o.

Autoři jakoby se nemohli rozhodnout zdali na toto téma chtějí vytvořit komedii nebo drama, až se k jejich škodě rozpoltili a nedotáhli do konce ani jeden žánr. ()

altaica

PRO MUŽE:Táta nečte klukovi před spaním Lvího krále, ale Simbův džihád. Satira, parodie. Banda totálních pablbů hodlá provést sérii pumových útoků. Jejich vrozený kreténismus však působí největší škody v jejich vlastních řadách. Halda hlášek a šílených situací. Pro mne ale nejšílenější na celém snímku byl fakt, že přes nulovou schopnost být nenápadní, udržovat konspiraci, smysluplně plánovat a dohodnout se na čemkoliv i mezi sebou, měli tito samozvaní zastánci vlastního džihádu velkou šanci uspět. Což už není ani komedie, ani sranda, ale v Evropě realita.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, nemáte-li ráda přičmoudlíky a mouřeníny všeho druhu a fanatické vyznavače islámu obzvláště, pak by se vám tato politicky nekorektní ukázka jejich myšlení a chování mohla docela líbit a potvrdí i všechny vaše předsudky. Hošíci by zase mohli ocenit, že ve filmu se jen občas mihne nějaká žena, ale jinak je plný chlapců exotického zjevu a velmi neortodoxního myšlení. Pokud se teda jejich duševní pochody vůbec dají nazvat myšlením.          HLÁŠKA:Jsme mudžáhedíni, ne? Ty nejsi mudžáhíd, ty jsi jenom magor. Myslíš si, že nějaký mudžáhíd řeší loďky na peřejích a celou životní filosofii čerpá z obrázkové knížky Kočička šla do Mekky, kterou ale nedočet, protože na něj byla moc složitá?// Co těm králíkům udělal? To nejsou králíci, ale kuřata. To jsou králíci! Jasně, a kde maj teda uši? O tom právě mluvim!!! //Jestli to byla boží vůle, tak jsem boží chyba. To půjdu do pekla? Bratře? To je satan v tvým mozku, poslouchej boha ve svým srdci. Neposlouchej mozek, poslouchej srdce!!//Koupil si někdy tvůj táta pomeranč z Jaffy? Jednou, dvakrát. Tak to přispívá Izraelcům na atomovku a je to Žid!! ()

ilovebritain

Anglický humor je moje životní láska, ale někdy to dojde do sféry, kterou prostě nechápu. Během tohoto filmu jsem se zasmála tak dvakrát nebo třikrát. Slabší průměr, nevyužitý potenciál. ()

Rimland

Tedy, nečekal jsem zázraky, ale imperialisté by se zaradovali, kdyby viděli, jak může vypadat bojovník džihádu :-D ()

joelly01

Me se to fakt strasne libilo a smala jsem se jako blazen. Mela jsem trochu problem s tou britskou / paki ENG, takze jsem musela prepnout do nemciny, az pak jsem rozumela. No smala jsem se jako blazen. Ale zaroven v tom bylo neco co se mi nelibilo, bohuzel to nedovedu presne definovat. Film tezce utoci na branici, ale s takovym horkym podtonem, ktery me osobne uplne nesedl. Ale jinak spica, pan Morris ma u me velke plus. Klenot silel nadsenim, pro nej jednoznacne komedie roku. ()

hero_bk

Nejdřív jsem dal 4 hvězdičky, ale přes noc se mi to tak nějak rozleželo... Ona je to sice fakt sranda, na druhou stranu to vlastně vůbec vtipný není, protože ta realita asi vypadá nějak takhle. Pouštět povinně všem sluníčkářům před spaním. P. S.: Xantia je spolehlivý auto jako! Vždycky když převážím výbušniny, tak mě spolehlivě doveze! ()

himor

Asi som nepochopil tento film. Komédia? Možno, ale bizardným spôsobom...dráma? Totéž. Mne to skôr prišlo stupídne a miestami smutné a vtipné sekvencie mi neprišli smiešne, lebo som bol otrávený celým príbehom a skutkami džihádistov. Ako tento film ma riadne minul asi o desať kilometrov. Tak do 40% ()

Ravenus

Lets blow up the mosque! Z první půlky extrémně vtipná podívaná. Druhá sází na zajetý humor, což je naprosto v pořádku, ale škoda, že nepřisla s něčím, co by mě tak odpálilo jako první. Každopáně skvělěj film. ()

papadoce

Štyri levy som po prvýkrát videl na základe odporúčania. Dnes som to videl už po štvrté, pretože som odporúčal. Jedná sa o pomerne surovo poňatý a povedzme si pravdu, že otvorene kritický, pohľad na džihád. Osobne si myslím, že ak si odmyslíme tie prudko vtipné pasáže, tak sa jedná o veľmi realistické podanie obrazu ťamanských vypatlancov, ktorí v mene boha chcú zabíjať obyčajných ľudí bez rozdielu pohlavia, rasy, či viery. Mňa by ste len ťažko presvedčili o tom, že títo radikálny c***i nie sú takto tupí, ako nám to naservíroval Christopher Morris. Štyri levy sú žánrovo len ťažko zaraditeľný film, no s obrovským množstvom pamätných scén. Bohužiaľ sa jedná výlučne o smiech cez slzy. Neviem či tu môžme hovoriť o akejsi obľúbenosti, no ja mám najradšej Faisala a jeho vranu. Aj takéto filmy by mali existovať. Rozhodne. ()

Mr.Roman

Fantastické niečo, inteligentné a pritom neskutočne vtipné (dusenie, kŕče a pod.). Trailer, obrázky, klipy k tomuto filmu, nič z toho si nepozerajte, zbytočne sa pripravíte o niekoľko super scén. ()

Solverino

Trochu pomalejší rozjezd, ale o to větší sranda až do konce! Málem jsem si krúpnul smíchy! :) Takhle asi nevypadaj jen "teroristický" buňky muslimů, ale i "ganxta" v USA! :) "You kill him more!" ()

Brumlak

Vtipné a britské. Co víc dodat. Člověk se baví a ke konci trochu smutní. Jsou to sice "teroristi", ale chceme je. ()

MyrnaAlec

Tak pokud to ve většině sedí, není se čeho bát. Naopak by bylo dobré zřídit podobným "mudžahedýnům" pravidelný estrádní pořad. ()

vitac.

Four Lions jsou velmi originální komedií. Přestože mám britský humor rád, chvíli mi trvalo, než jsem na jejich hru přistoupil, ale pak jsem toho rozhodně nelitoval. Navíc, film mi zůstal v podvědomí a já jsem zjistil, že při jeho zpětném přehrávání se mi mnoho situací zdálo ještě vtipnějších. A že se někomu zdá film příliš "odvážný"? Pch, dělat si legraci z chytrých a dobrých lidí je fajn věc, ale ze špatných blbců je to skoro povinnost. P.S. Závěrečné titulky můžou také pobavit;) ()

4k7

Na to že to byla komedie, tak jsem se mockrát nezasmál. Ovšem musím uznat, že se tu několik povedených scének určitě našlo a děj ubíhal docela svižně. Film se zaměřil na černý humor, kde banda rádobyteroristů pokazí na co sáhnou. Sranda je, že i přesto berou své počínání smrtelně vážně ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato