Reklama

Reklama

Za branou

(seriál)
Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy
USA, 2010, 9 h 17 min (Minutáž: 42–43 min)

Hudba:

Robert Duncan

Hrají:

Rhona Mitra, Frank Grillo, Marisol Nichols, Luke Mably, Travis Caldwell, Skyler Samuels, Chandra West, Colton Haynes, Janina Gavankar, Justin Miles (více)
(další profese)

Epizody(13)

Nick se s rodinou přestěhuje z Chicaga do klidné komunity, která se nazývá Brány. Jako šéf místní policie brzy zjistí, že jeho noví sousedé jsou mnohem zajímavější, než se na první pohled zdálo. Vypadá to, že každý obyvatel ukrývá tajemství...  Za branou je fantastický seriál s kriminální zápletkou. Policista Nick Monohan se s rodinou přestěhuje do klidného „satelitního městečka“ pro bohaté, které se jmenuje Brány – podle toho, že je celé obehnané plotem s obří kovovou bránou. Vše vypadá idylicky: Dům je luxusní, sousedé milí, děti můžou chodit na prestižní školu… A kde by se v tak střeženém místě vzala kriminalita? Ale všechno je trochu jinak. Obyvatelé totiž ukrývají mnohá tajemství a málokdo je tím, kým se zdá. Nick jako nový šéf místní policie začne vyšetřovat zmizení stavitele, s nímž by podle záznamu bezpečnostní kamery mohla mít něco společného jeho nová sousedka Claire Radcliffová (Rhona Mitra). Málem totiž přejel její dceru Emily a lehce naboural přímo před jejím domem. Dál už záznam chybí. Claire si zkrátka nemohla pomoct, stavitel lehce krvácel a vůni krve prostě neodolala – je totiž upírka. A není sama, městečko je plné podivuhodných bytostí. Za branou žijí i vlkodlaci, sukuby, čarodějnice a další. Nickův syn Charlie se mezitím snaží začlenit mezi spolužáky a okouzlí ho spolužačka Andie. Její žárlivý přítel je však vlkodlak. Nickova manželka Sarah si hledá nové přátele a netuší, že ji čarodějnice ovlivňuje speciálním bylinkovým čajem. A když se najde mrtvola bývalého policejního šéfa s kulkou v hlavě, začne všechno vypadat ještě mnohem podezřeleji a kriminální zápletky přibývají závratným tempem. Brána neslouží ani tak k tomu udržet cizí lidi venku – spíš drží obyvatele komunity uvnitř... (TV Prima)

(více)

Recenze (38)

alyssa18 

všechny recenze uživatele

Zkoukla jsem nějaké dvě, tři epizody, ale to je asi tak všechno. Matně si pamatuju nějakou paní upírku, paranoidního šerifa a pubertální děcka ve škole, kde se nejspíš poflakují nějací vlkodlaci. Bohužel to ve mně nezanechalo nic, co by mě přimělo u seriálu zůstat. Ale kdo ví, třeba se k tomu někdy vrátím...:-) Edit 7. 2. 2011 - Ano, tak téměř volné zkouškové období zapříčinilo, že jsem The Gates dala druhou šanci a jediné, čeho lituji, je to, že má seriál pouze jednu sérii. Zhruba od čtvrtého dílu se to začalo pořádně rozjíždět a scénáristi si vyšlapali trnitým porostem hezkou cestičku (jen škoda, že neměli možnost ji vydláždit), čímž odkryli spoustu zajímavých dějových linek, a mě by vážně zajímalo, co bude s Andie, Charliem, Brettem, Devon, Sarah i Leigh a s ostatními. Každopádně to byl seriál, který konečně po dlouhé době disponoval (když už ne nápaditějším spektrem postav) neotřelým nápadem. (oblíbená postava: Charlie) ()

nikoletkaa 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po prvním dílu. Moje kamarádky byly ze seriálu nadšené, já už podstatně méně. Nemohla jsem se dočkat až ten pilotní díl skončí, pořád jsem se dívala na hodinky. Nikdo z postav mi k srdci nepřirostl - asi si říkáte, jak by také mohli, po prvním dílu, ale já si k těm fiktivním postavám utvářím vztah ihned během prvním pár sekund :) Tady se to nepovedlo. Navíc ten nápad žít v takovém vězení (tenhle pocit jsem měla z toho jejich "poklidného" městečka) mi přišel naprosto uhozený. Zkrátka v dnešní bohaté nabídce seriálů s upíry, čaroději, mi tento vychází jako jasný podprůměr. ()

Reklama

Allien.9 

všechny recenze uživatele

První díl byl zábavný, druhý k smrti nudil a třetí... To už vám bohužel nepovím, protože jsem o seriál ztratila zájem. Městečko, ve kterém žijí pouze upíři, vlkodlaci, čarodějnice a sem tam nějaký obyčejný člověk, který nemá o "zvláštnostech" svých sousedů ani ponětí, mělo obrovský potenciál, scénáristům se ho však podařilo dokonale zlikvidovat. Postavy nemají čím zaujmout (jistý podíl na tom mají samozřejmě i herci, jako třeba Rhona Mitra, která hrát neuměla a neumí), děj se točí kolem hloupostí (milostný teen-trojúhelník ve stylu "Stmívání", tedy až na to, že je jeden z chlapců člověk a nikoli upír) a veškerá atmosféra se vyčerpala již s první epizodou (a ani tam nijak nezářila). "Za branou" je zkrátka mistrně promarněná šance na dobrý mysteriózní seriál... ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Hodně povedený seriál, ne nepodobný Zoufalým manželkám, až na to, že se v seriálu vyskytují upíři, vlkodlaci, čarodějky a succuba... Musím říct, že když divák přežije první dva díly, děj se pořádně rozjede (dokonce mu i přestane vadit dějová linie s puberťáky), přibude hodně hororové atmosféry a celkově si člověk postavy oblíbí (teda až na Rhonu Mitru, tuhle herečku opravdu nemusím)... Jen škoda, že seriál skončil po první sezóně, docela by mě zajímalo, co se bude dít dál... ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Já to vidím jako povedenou kombinaci Zoufalých manželek s True blood. Líbí se mi, že městečko na první pohled vypadá opravdu dokonale. Do posledního puntíku upravené manželky vaří složité večeře zakončené úžasným dezertem. Dobře zaměstnaní manželé vozí do školy své vzorné děti. A pak je tu ta temná stránka..Bavilo mě díl od dílu poznávat jejich pravé tváře. Jsem ráda, že seriál zůstal jen u jedné řady, jelikož pak už by to asi bylo zbytečné sci-fi. Takhle dávám zasloužené 4*. ()

Galerie (154)

Reklama

Reklama