Nic extra tato série sice není, ale ani žádná hrůza. Je to takové pohodové i slušně zábavné, má to lepší i horší stránky, včetně obvyklých nešvarů takovýchto seriálů. Líbí se mi, že lykani a zubáči jsou trochu odlišní, než je zvykem a přesto takoví klasičtí, navíc čarodějky jsou bylinkářky, které čajovým směsím říkají kouzla no a pak démonka bez výraznějších projevů krom vysávání životní energie. Ničím to celkově moc nehýří, přestože upíří dostávají jednoznačně nejvíce prostoru, což je trochu škoda. Třeba postava bez srdce, je hodně zajímavou věcí a divák si toho moc neužije. Je v tom snaha o tajemno, jenže to spíše boří atmosféru, protože v příbězích se obvykle moc neděje, strašně moc prokecá a akční, nebo vážné scény jsou dost vzácné a ještě ne moc efektně natočené. A klasický teenage románek trochu narušený příslušností postav k jednotlivým druhům a taky absencí upirské angažanovanosti nezklame. Ten je stejně hlavně kvůli divákům, na které je to celé zaměřené a bez něj by to mělo asi o dost horší úspěšnost. Jenže pak je to zase takový romantický polosladák a chtělo by to už jednou i vážnější seriál z tohoto prostředí bez romantických prvků, který by byl i mládeži nepřístupný. Celkově mi sledování jednotlivých dílů dobře ubíhalo a mít dostatek času shlédnul bych to celé na jednou, takže pro mě rozhodně koukatelný seriál. Přestože logiku musí divák při sledování úplně odeslat pryč, jinak si to asi těžko užije. 6/10(24.3.2012)

Šel jsem do toho mapujíc filmografii Rhony Mitry, která mne zaujala v Doomsday. Čekal jsem, že to vypnu po půl hodině. Nakonec jsem sjel celou sérii. Bohužel další série natočená nebyla, čemuž se nedivím- je to totiž místy docela dobrý seriál :-))) a hlavně zajímavý námět. Pro většinu televizních diváků je ale nepochybně moc komplikovaný. Jako oddechovka pro mne to bylo ale ideální, nehledat logiku, smysl, nedělat závěry. 70%(18.8.2014)

• pasazovarevolta

Jediný horor odpovídající popisu seriálu je ta "amerika" co z něj čpí na sto honů. Vyfoukané vlasy, vždy dokonalé makeupy, zuby bělejší než vymáchané v Persilu, vlci co vypadají jak štěňata od disneyho, a takhle by se dalo pokračovat přes přihlouplý scénář až k nulovému ději. Jednu hvězdičku dávám de facto jen jako omluvu za to, že soudím na základě jednoho a půl dílu, protože riskovat víc si s mými žaludečními vředy netroufám.(23.6.2012)

Na seriál Za branou jsem se hodně těšila, protože mám slabost pro upíry, vlkodlaky a bůh ví jaká stvoření. Musím ale říct, že asi tak čtyři první díly mě zrovna moc nenadchly. Pak se ale děj začal pořádně vyvíjet a zamotávat, což mě přinutilo zpozornět. Navíc obsazení Rhony Mitry, jakožto mé oblíbenkyně se mi zamlouvalo a vůbec celkově mi to obsazení sedělo. Potom přišli čtyři poslední díly, kde mě děj začal hodně zajímat a pak najednou konec...zbytek si domyslete :-D Hodně mě mrzí, že není další série, protože ta by byla hodně zajímavá, ale tak co se dá dělat.(23.7.2014)

• Campbell

Pro mě těžký zklamání a při tom jsem tak moc nečekal. Dostal jsem míchanici asi 5 seriálů které daly do tohohle asi jen to nejhorší. Prakticky ani jeden díl se neobešel bez 20 minut nudných keců o ničem, já prostě na tohle nejsem. BTW snad ani jedna herečka nebo herec se mi nelíbil a byly mi nesympatický až to bolí.(26.4.2013)