Za branou (TV seriál)

The Gates

Za bránou

Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy

USA, 2010, 9 h 17 min (Minutáž: 42–43 min)

Hodně povedený seriál, ne nepodobný Zoufalým manželkám, až na to, že se v seriálu vyskytují upíři, vlkodlaci, čarodějky a succuba... Musím říct, že když divák přežije první dva díly, děj se pořádně rozjede (dokonce mu i přestane vadit dějová linie s puberťáky), přibude hodně hororové atmosféry a celkově si člověk postavy oblíbí (teda až na Rhonu Mitru, tuhle herečku opravdu nemusím)... Jen škoda, že seriál skončil po první sezóně, docela by mě zajímalo, co se bude dít dál...(28.7.2012)

Hodnocení po prvním dílu. Moje kamarádky byly ze seriálu nadšené, já už podstatně méně. Nemohla jsem se dočkat až ten pilotní díl skončí, pořád jsem se dívala na hodinky. Nikdo z postav mi k srdci nepřirostl - asi si říkáte, jak by také mohli, po prvním dílu, ale já si k těm fiktivním postavám utvářím vztah ihned během prvním pár sekund :) Tady se to nepovedlo. Navíc ten nápad žít v takovém vězení (tenhle pocit jsem měla z toho jejich "poklidného" městečka) mi přišel naprosto uhozený. Zkrátka v dnešní bohaté nabídce seriálů s upíry, čaroději, mi tento vychází jako jasný podprůměr.(1.10.2011)

Neurazí ani nenadchne. Seriál připomínající párkrát vylouhovaný True Blood (bohužel beze všeho podstatného jako je například napětí). Postavy jsou všechny stejné ať je to upír, vlkodlak, čarodějnice nebo jiná havěť a ani svojí jinakostí ve vás nevzbudí sympatie. Což je mrzuté jelikož by měl seriál určitě jinak úspěch - uzavřené městečko, ve kterém se dějí podivné věci a kde pospolu žije komunita vlkodlaků a upírů je vcelku zajímavý námět pro seriál. Bohužel potenciál není naplněn ani zdaleka. Jediný čím se snaží snénáristé ohromit je množství záhadných bytostí, které se ve městečku Gates objeví. Ale jinak je to pořád jeden z lepším počinů v téhle oblasti "mysteriózna". Tři hvězdičky za snahu a velmi příjemné překvapení, kterým byla Rhona Mitra v roli upírky.(26.7.2010)

Zkoukla jsem nějaké dvě, tři epizody, ale to je asi tak všechno. Matně si pamatuju nějakou paní upírku, paranoidního šerifa a pubertální děcka ve škole, kde se nejspíš poflakují nějací vlkodlaci. Bohužel to ve mně nezanechalo nic, co by mě přimělo u seriálu zůstat. Ale kdo ví, třeba se k tomu někdy vrátím...:-) Edit 7. 2. 2011 - Ano, tak téměř volné zkouškové období zapříčinilo, že jsem The Gates dala druhou šanci a jediné, čeho lituji, je to, že má seriál pouze jednu sérii. Zhruba od čtvrtého dílu se to začalo pořádně rozjíždět a scénáristi si vyšlapali trnitým porostem hezkou cestičku (jen škoda, že neměli možnost ji vydláždit), čímž odkryli spoustu zajímavých dějových linek, a mě by vážně zajímalo, co bude s Andie, Charliem, Brettem, Devon, Sarah i Leigh a s ostatními. Každopádně to byl seriál, který konečně po dlouhé době disponoval (když už ne nápaditějším spektrem postav) neotřelým nápadem. (oblíbená postava: Charlie)(14.11.2010)

Na seriál Za branou jsem se hodně těšila, protože mám slabost pro upíry, vlkodlaky a bůh ví jaká stvoření. Musím ale říct, že asi tak čtyři první díly mě zrovna moc nenadchly. Pak se ale děj začal pořádně vyvíjet a zamotávat, což mě přinutilo zpozornět. Navíc obsazení Rhony Mitry, jakožto mé oblíbenkyně se mi zamlouvalo a vůbec celkově mi to obsazení sedělo. Potom přišli čtyři poslední díly, kde mě děj začal hodně zajímat a pak najednou konec...zbytek si domyslete :-D Hodně mě mrzí, že není další série, protože ta by byla hodně zajímavá, ale tak co se dá dělat.(23.7.2014)