Reklama

Reklama

Za branou

(seriál)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller / Fantasy
USA, 2010, 9 h 17 min (Minutáž: 42–43 min)

Hudba:

Robert Duncan

Hrají:

Rhona Mitra, Frank Grillo, Marisol Nichols, Luke Mably, Travis Caldwell, Skyler Samuels, Chandra West, Colton Haynes, Janina Gavankar (více)
(další profese)

Epizody(13)

Nick se s rodinou přestěhuje z Chicaga do klidné komunity, která se nazývá Brány. Jako šéf místní policie brzy zjistí, že jeho noví sousedé jsou mnohem zajímavější, než se na první pohled zdálo. Vypadá to, že každý obyvatel ukrývá tajemství...  Za branou je fantastický seriál s kriminální zápletkou. Policista Nick Monohan se s rodinou přestěhuje do klidného „satelitního městečka“ pro bohaté, které se jmenuje Brány – podle toho, že je celé obehnané plotem s obří kovovou bránou. Vše vypadá idylicky: Dům je luxusní, sousedé milí, děti můžou chodit na prestižní školu… A kde by se v tak střeženém místě vzala kriminalita? Ale všechno je trochu jinak. Obyvatelé totiž ukrývají mnohá tajemství a málokdo je tím, kým se zdá. Nick jako nový šéf místní policie začne vyšetřovat zmizení stavitele, s nímž by podle záznamu bezpečnostní kamery mohla mít něco společného jeho nová sousedka Claire Radcliffová (Rhona Mitra). Málem totiž přejel její dceru Emily a lehce naboural přímo před jejím domem. Dál už záznam chybí. Claire si zkrátka nemohla pomoct, stavitel lehce krvácel a vůni krve prostě neodolala – je totiž upírka. A není sama, městečko je plné podivuhodných bytostí. Za branou žijí i vlkodlaci, sukuby, čarodějnice a další. Nickův syn Charlie se mezitím snaží začlenit mezi spolužáky a okouzlí ho spolužačka Andie. Její žárlivý přítel je však vlkodlak. Nickova manželka Sarah si hledá nové přátele a netuší, že ji čarodějnice ovlivňuje speciálním bylinkovým čajem. A když se najde mrtvola bývalého policejního šéfa s kulkou v hlavě, začne všechno vypadat ještě mnohem podezřeleji a kriminální zápletky přibývají závratným tempem. Brána neslouží ani tak k tomu udržet cizí lidi venku – spíš drží obyvatele komunity uvnitř... (TV Prima)

(více)

Recenze (38)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

První díl byl zábavný, druhý k smrti nudil a třetí... To už vám bohužel nepovím, protože jsem o seriál ztratila zájem. Městečko, ve kterém žijí pouze upíři, vlkodlaci, čarodějnice a sem tam nějaký obyčejný člověk, který nemá o "zvláštnostech" svých sousedů ani ponětí, mělo obrovský potenciál, scénáristům se ho však podařilo dokonale zlikvidovat. Postavy nemají čím zaujmout (jistý podíl na tom mají samozřejmě i herci, jako třeba Rhona Mitra, která hrát neuměla a neumí), děj se točí kolem hloupostí (milostný teen-trojúhelník ve stylu "Stmívání", tedy až na to, že je jeden z chlapců člověk a nikoli upír) a veškerá atmosféra se vyčerpala již s první epizodou (a ani tam nijak nezářila). "Za branou" je zkrátka mistrně promarněná šance na dobrý mysteriózní seriál... ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Šel jsem do toho mapujíc filmografii Rhony Mitry, která mne zaujala v Doomsday. Čekal jsem, že to vypnu po půl hodině. Nakonec jsem sjel celou sérii. Bohužel další série natočená nebyla, čemuž se nedivím- je to totiž místy docela dobrý seriál :-))) a hlavně zajímavý námět. Pro většinu televizních diváků je ale nepochybně moc komplikovaný. Jako oddechovka pro mne to bylo ale ideální, nehledat logiku, smysl, nedělat závěry. 70% ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Pro mě těžký zklamání a při tom jsem tak moc nečekal. Dostal jsem míchanici asi 5 seriálů které daly do tohohle asi jen to nejhorší. Prakticky ani jeden díl se neobešel bez 20 minut nudných keců o ničem, já prostě na tohle nejsem. BTW snad ani jedna herečka nebo herec se mi nelíbil a byly mi nesympatický až to bolí. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Já to vidím jako povedenou kombinaci Zoufalých manželek s True blood. Líbí se mi, že městečko na první pohled vypadá opravdu dokonale. Do posledního puntíku upravené manželky vaří složité večeře zakončené úžasným dezertem. Dobře zaměstnaní manželé vozí do školy své vzorné děti. A pak je tu ta temná stránka..Bavilo mě díl od dílu poznávat jejich pravé tváře. Jsem ráda, že seriál zůstal jen u jedné řady, jelikož pak už by to asi bylo zbytečné sci-fi. Takhle dávám zasloužené 4*. ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Hodně povedený seriál, ne nepodobný Zoufalým manželkám, až na to, že se v seriálu vyskytují upíři, vlkodlaci, čarodějky a succuba... Musím říct, že když divák přežije první dva díly, děj se pořádně rozjede (dokonce mu i přestane vadit dějová linie s puberťáky), přibude hodně hororové atmosféry a celkově si člověk postavy oblíbí (teda až na Rhonu Mitru, tuhle herečku opravdu nemusím)... Jen škoda, že seriál skončil po první sezóně, docela by mě zajímalo, co se bude dít dál... ()

Galerie (154)

Reklama

Reklama