BillyBumbler

Dávám plný počet. Tedy ne že by se jednalo o naprosto dokonalou záležitost bez jediné chybičky, ale je potřeba ocenit pár důležitých věcí. Předně to, jak citlivě filmaři naložili s Kingovou knižní předlohou. Z filmu je dokonce cítit i jistá úcta k původnímu televiznímu zpracování z roku 1990. Nebo to, jak ve filmu fungují emoce: kromě strachu a napětí je ve filmu překvapivě dost humoru (hlavně díky sprostému hláškaři Ritchiemu) ale i několik hřejivě dojemných scén (dětská láska). Další body připisuji za obsazení dětských rolí a herecké výkony jejích představitelů, vystižení dobové atmosféry a v neposlední řadě výtečné zpracování hlavní atrakce filmu: klauna Pennywise. Z trailerů a fotek to možná tolik nevyzní, ale fakt z něj jde strach! No a jako velký fanoušek sai Kinga přiděluji osobní bonus za výjimečně zdařilou adaptaci, protože těch opravdu dobrých zase tolik není. ()

DJanko

Za mě teda jedna velká nuda. O "lekačky" mi v hororech nejde, mám radši ty s hutnou atmosférou a ta mi tu tedy absolutně chyběla. Dvě hodiny nudy s občasným fórkem. Plus jsou ale určitě děti, které zahrály výborně. ()

cica

Musím povedať, že mňa TO dostalo. Aj keď si viem predstaviť, že možno niektorí by TO chceli viac. Príbeh je postavený na deťoch a ich vnímaní sveta, a teda klobúk dolu pred nimi, ja by som TO šla hľadať s nimi. Skvelé herecké výkony detí, dynamický dej, kľudne môžete na TO ísť. ()

Tomrou

Bravo, bravo bravo, dokonale zvládnuté a přesně podle knihy. Ani jsem nedoufal, že to kdy někdo tak věrohodně zvládne. Skvělý výběr herců, věrohodné TO a děsivá atmosféra jak má být. Nemůžu jinak než 100% a To jsem četl před 20 lety :-) ()

jatnar

Jsem moc rád, že to dopadlo takto fajnově, ačkoliv k dokonalosti tomu přece jen něco chybí. Takto dostanete skvěle zrežírovaný, bezchybně obsazený a technicky precizně natočený horůrek, který sice mohl klidně přitlačit ještě více na pilu, a nebát se sám sebe. Film se zaměřuje spíše na lidskou stránku dětské duše a přátelství korunovanou výborným humorem (Finn Wolfhard je neskutečný borec), hororová stránka jako by byla trochu do počtu, vaří se už ze stokrát viděného, lekačky až na jednu výjimku nejsou nikterak objevné a člověku nažene husí kůži spíše naturalisticky zobrazená šikana a vztahy mezi dospělými a jejich potomky. Pennywise Billa Skarsgårda je sice herecky výtečný, ale prostoru moc nedostal a defacto jedinou skutečně působivou scénu si odbude hned v úvodu a zbytek filmu působí jen jako strašák, co občas vyskočí z plátna. Velká škoda že jeho proměny neudělali tvůrci spíše praktickými efekty a nechali všechno na CGI, které mnohdy působí spíše uměle a vtipně, než skutečně děsivě. Nicméně i tak velmi příjemná jednohubka, na kterou se velmi hezky kouká, dokáže překvapit nějakými těmi trochu krvavějšími záběry, ale zas až tolik toho strachu vám nenažene. P.S. - docela dost rád bych věděl, jak vypadala vize vyhozeného Caryho Fukunagy - troufám si říci, že byla možná více osobitější a odvážnější, jelikož jeho rukopis je ve scénáři patrný, ačkoliv se studio rozhodlo spíše pro provařenou jistotu, než pro experiment. Škoda.... i z toho důvodu se trochu obávám druhého dospěláckého dílu, kde už jim Fukunaga se scénářem pravděpodobně nepomůže a vše nechají na rutinérovi Daubermanovi... no uvidíme. ()

Vaelor

Popravdě, horory tohoto typu nemám moc rád. Já je obecně moc nevyhledávám, ale když už se k nějakému dostanu, tak mám radši "lekací" a trochu přízemnější. V roce 2017 si myslím, že je zbytečné chtít někoho šokovat hromadou hnusných trikových efektů, protože dnes už to, aspoň podle mě, nikoho neohromí. Co bych chtěl vyzdvihnout je určitě psychická odolnost hlavních hrdinů. Mně se, i v mých 23 letech, přihodit jedna z těch prvních lekaček, kterou byl každý hrdina očastován, tak bych půl roku nespal, a když už bych musel, tak jedině obklopen automatickými zbraněmi a v dokonale osvětlené místnosti. A přitom u nich mi to připadalo spíše jako jeden z dalších obyčejných dnů mladého američana. Ale předpokládám, že je to spíše nedostatkem času a prostoru se tomuto věnovat... knihu jsem nečetl. Určitě bych vyzdvihl výkony mladých herců, byla radost je sledovat. Mezi horory je tento film rozhodně vysoký nadprůměr, ale můj šálek kávy to úplně není. ()

luis13

Pro me absolutni pecka. Neni to tak hororove, ale to me tolik nevadilo, udrzovalo me to stale v napeti coz u me rozhoduje. Nekomu se to nemusi libit, ale duchu a vymitacu je v posledni dobe preci jen uz moc ()

Sara007

Když jsem toho klauna viděla v traileru, byla jsem rozčarovaná, že není zas tak moc děsivý, ve filmu byl však jeho celkový vzhled doplněn ještě o děsivé a bizarní chování, takže celkový dojem je ještě děsivější. Z filmu dýchala nádherná atmosféra 80. let, třeba jako ve Stranger Things. Místy byl film docela předvídatelný, ale u hororového žánru to tak bývá. Sympatická parta třináctiletých děcek měla vtipné hlášky, takže se člověk sem tam zasmál. "To" rozhodně doporučuji všem a myslím, že je to i docela příjemný rodinný film. ()

mistrpropr

Fakt velmi milý překvapení. Jako fanda Kinga řikám: tohle se fakt povedlo!!! Klaun, toho jsem se nejvíc bál, jak bude vypadat, se fakt povedl. Celkově atmosféra je dobrá a dětští herci výborní. A R-kovej rating tomu fakt prospěl! ()

zebu_cz

Pár slušných lekaček, několik skutečně dobrých fórů, skvělí dětští herci (to se jen tak nevidí!) a mrazivý klaun. Ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. ()

nufanek

Tak tohle je ono! Knihu jsem četl kdysi dávno ještě před přídomkem "cet", původní film jsem viděl pár let poté a vůbec mi nic neříkal. Je těžké filmovat Kinga, ten se musí prožít očima a vaší představivostí. Začal film, pár obrázků a hned mi kniha naskakovala, spínaly se mi věci, které jsem kdysi dávno viděl ve své představě při čtení. Musím říct, že mi film opravdu naháněl místy husí kůži a vstávali mi chloupky na rukou. A to je přesně to, co v člověkovi má film vyvolat. Musím říct, že tady se to povedlo na 100% a já odcházím z kina opravdu spokojen. Povedlo se. Těším se na pokračování a jsem opravdu zvědav, jak se s tím režisér popere. Doufám, že minimálně stejně. ()

Bbulli042

Nečakal som až taký nášup. Prvé stretnutie s To bolo fakt desivé. A scéna s premietačkou, no to som fakt nečakal. Za mňa zatiaľ tento rok najlepší horor. Fakt som sa nenudil od začiatku do konca. A Bill Skarsgård je o dosť strašidelnejší než Curry. ()

ondaboss

Jako film - více než dobrý Jako horor - ne, bohužel nebál jsem se. Po technické stránce velmi pěkné, ale od hororu jsem čekal víc ()

CHONZAA

OBSAHUJE SPOILERY: Na "To" jsem se opravdu těšil s pocitem, že dostanu něco úžasného, ale zároveň jsem si říkal, že když už trailer vypadá takhle dobře, že to bude zklamání. No, dostal jsem oboje porce očekávání. První půlka filmu je absolutně úžasná a hlavně nečekaná. Po první hororové scéně jsem pochopil, že to nebude jenom baf sem a baf tam, ale že to bude mít pěkně brutální scény a atmosféra bude nepříjemná. A asi tak 80% "džampskérů", které se vyskytují spíše v první polovině jsou opravdu nečekané a velice dobré. Ale zhruba od druhé půlky filmu začínal být hlavní záporák spíš srandovní a děti začínáli být už otravné hlavně tím způsobem, že je tam nahání psychopatický klaun a oni začnu machrovat a vtipkovat úplně v nevhodných scénách. Finále je svým způsobem fakt dobré, ale celé dětské partě je Pennywise už fakt absolutně u prdele a hlavní vůdce party si začne hrát na dospěláka. A úplný konec filmu je úplně dementní. Ovšem můžeme ještě očekávat druhý díl na který se určitě podívám a mohl by i změnit můj názor na první, ale nedávám tomu silné naděje. Když to tak shrnu tak je to v celku příjemný zážitek, ale furt mě štve to že ve stejném filmu, kde klaun ukousne malému klukovi ruku tak se stane věc, že se holka probudí z jakési kómy tím, že jí malý klučina dá pusu. ()

r3musko

Je tento horor strašidelný? Trochu. Je nechutný a napínavý? Veľmi. Zasadenie príbehu do 80. rokov je výborný ťah. Žiadne mobily, žiadny internet a tá správna atmosféra. Na začiatku zostávam prekvapený. Prečo sú hlavní hrdinovia deti? Musím však pochváliť mladých hercov za parádny výkon, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani dospelí kolegovia. Pomohol tomu aj fakt, že som videl film v pôvodnom znení. Naši herci (ani dabingoví) také kvality nedosahujú; ale späť k príbehu. Ani chvíľu som sa nenudil a pár krát som sa aj zasmial, čo je bonus. Tento netradičný horor si ma získal a preto dávam plný počet. ()

macherano

V zivote som to predtym nevidel ani nic isiel som do imaxu a tu nic absolutne horor pre pubertakov co sa toho mozno zlaknu ale cakal som nieco zmysluplne a nie nepochopitelne tu jednu davam za to dievca jedine co tam hralo ale inac o nicom to radsej ine horory co su v kine ()

BStone

Horor roku! Na to, jak masivní je předloha se s tím rejža vypořádal nadmíru skvěle. Parádně napsané i zahrané postavy, funkční lekačky i odvážnější režie. V podstatě celé dvě hodiny mě film udržel v napětí, k tomu krásná kamera i osmdesátková atmosféra. Zase jeden film z tohoto ranku, který dokáže člověka chytit 90% ()

Maratonec

K tomu lze dodat jediné. Běžte do kina! Kdo viděl seriál Strange things, tak si pamatuje tu atmosféru. Herci v dětských rolí naprosto dokonalí, výborný hlášky a strach!!! ()

nobodyfamous

Horror na ktorého desivých scénach sa publikum v kine smeje. Film je to natočený skvele, scenár je výborný a tie deti to zahrali lepšie než by to dokazala polka hollywoodu. Bohužiaľ práve klaun je najväčšým mínusom filmu. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi