lubi14

Předem podotýkám, že jsem si naprosto vědom faktu, že film je knižní adaptací, které se musí nějakým způsobem držet, a tudíž veškeré níže uvedené výhrady k ději nepromítám do hodnocení! Když jsem poprvé viděl trailer, říkal jsem si zase další horor – no tentokrát podle Kingovy knihy, tak by to snad mohlo být i fajn. Já se na ten film dokonce i těšil, když jsem viděl, jaký je kolem toho haló a všichni to vychvalují do nebe. Jo mimochodem spoilers ahead! Hned po pár minutách od začátku filmu mi bylo jasné, že jsem neměl chodit. Mě totiž přesně tyhle náměty (tragická smrt, láska dvou bratří, touha po pomstě a uvědomění si, že na tomhle zvráceném světě lidi stále dokážou nezištně držet pospolu), pakliže jsou kvalitně zpracovány, dostanou do kolen (no né že by takových filmů bylo nějak moc, spočítal bych je na prstech jedné ruky i kdyby mi z ní ufikly dva prsty (možná i tři), takže to se mnou ještě zas tak špatné není). Skutečně těch počátečních jeden a půl hodiny dostávala moje amygdala tvrdou a nelítostnou nakládačku – celý ten buildup byl absolutně bezchybný a já si před zahájením „velkolepého finále“ už v hlavě rozmýšlel, co si zítra musím koupit za prášky. Počínaje od úžasné, emotivní a srdceryvné úvodní scény, přes odhalování problémů a starostí hlavních i vedlejších postav a naprosto přirozeně a uvěřitelně působící humorné pasáže, až po akčně-hororové scény, u kterých vám vzroste tep do vskutku nepohodlné výše, vše fungovalo nejlépe jak mohlo. Měl jsem dokonalý přehled o všech postavách, znal jsem jejich motivy, situace, povahy, silné i slabé stránky a jejich vzájemné vztahy – dalo by se říci, že jsem byl doslova uvnitř filmu. Když vtom přišla jedna neočekávaná věc – finále, které nestálo za moc. Rozhodně netvrdím, že by bylo nějak špatné a filmu ve výsledku nějak škodilo, nicméně potenciál byl někde úplně jinde. Pojďme si zrekapitulovat, jaká byla situace po prvním opuštění Pennywisova domu: Klaun žije a je hrozba pro město, Georgie je mrtvý (asi), Billovi to vadí, Beverly miluje Billa, Ben miluje Beverly, Bill miluje Beverly, všichni teeni z party jsou naživu. No a teď si to porovnejme jaká je situace na konci filmu: Klaun žije a je hrozba pro město, Georgie je mrtvý (určitě), Billovi to vadí, Beverly miluje Billa, Ben miluje Beverly, Bill miluje Beverly, všichni teeni z party jsou naživu – no já nevím, ale moc se toho nezměnilo že? Únos Beverly Pennywisem pak působí jenom jako takový „plot device“, aby k nějakému finále vůbec mohlo dojít a postavy měli nějakou druhou motivaci se Tomu opět postavit. Celý souboj hlavních protagonistů s klaunem působí spíše odlehčeně a lépe by tvůrci udělali, kdyby se nesl ve více dramatickém duchu. Je to vlastně strašná škoda, protože by stačilo mít ke konci větší koule, aby to to pomyslné kopí, které si tak důkladně hledalo cestu k mým životně důležitým orgánům, do mě narvalo tak nekřesťanským způsobem, že kdo ví, zda by jen ty pilulky stačily. Soundtrack je povedený, některé části stojí za to si poslechnout i „jen tak“ a Benjamin Wallfish se pomalu ale jistě stává mým oblíbeným skladatelem. Herecké výkony jsou naprosto autentické a obsazení hlavních hrdinů se povedlo na jedničku. Jaeden Lieberher jakožto hlavní postava a lídr, koktající Bill, díky jeho charismatu mnohých scénách vyniká nad ostatními hereckými kolegy. Bill Skarsgard jako krutý a nelítostný klaun naopak působí dosti nevyužitý (byť po herecké stránce je to koncert!) a jediná opravdová scéna, kde vynikl se vším všudy byla úvodní scéna s Georgiem. Ve zbývajících scénách se nevyhne typickým klišé momentů ala „Našel jsem jednoho, můžu ho teď i zabít, ale neudělám to, protože se blíží jeho kamarádíčkové, půjdu radši po nich“. Lekaček bylo pramálo (některé byly i nečekané) a filmu to jedině prospívá. Celkově ty dvě hodiny utečou strašně rychle a nebudete se nudit. To je zkrátka top a jediná otázka zůstává, zda na druhé pokračování budeme muset čekat 27 let nebo jen 27 měsíců. () (méně) (více)

ColtBlondak

Tvůrci filmu Fotr je lotr, Šípková růženka, Harry Potter a Bridget Jonesová se sešli za úplňku, nitrožilně aplikovali zelený čaj a souhvězdí Lyri jim napovědělo, jak se vypořádat s knižní předlohou Stephen Kinga. Jelikož je genetika neúprosná, ze spojení bílého jogurtu značky Hollandia a Kinder vajíčka vznikl tento multi-žánrový snímek IT, nejlepší rodinná komedie roku 2017. Pokud se chystáš zneužít svou platební kartu a přijde ti škoda vytřít si prachama prdel, ale je ti jasný, že po zhlédnutí týhle sračky to vyjde úplně na stejno, jako by ses vysral přímo do svý peněženky, votevři zlatý stránky a vytáčej číslo babičky, dědečka, bráchy i sestřenice, nakupuj lístky, jak seš zvyklej z loterie Fortuna a ponorkou vyraž do kina. Zaručuju, že tolik zábavy si nezažil ani kdyžs koukals na Koně na lodi. - Drobná rada: Pokud právě trénuješ na MS v six-packu, nechoď před filmem na trénink. IT (2017) - Romantická rodinná komedie - Pohádka - Sci-Fi - Dobrodružné - TRAGÉDIE ()

bigstorm

Ja si myslím že ono TO , už ani lepšie sfilmovať nešlo ! Ako dieťa som videl staré TO a od vtedy neverím klaunom ...! Už ani nepamätám, kedy ma nejaký film držal po celý čas v takom mŕtvolnom stuhnutí ! Film má všetko , charakteristiky každej detskej postavy a následne jej nočnej mory , atmosféra 80tych rokov , zlých chlapcov , dobrých chlapcov , film má ducha ale hlavne má KLAUNA ! Neveril som že TO niekto dokáže zahrať ale klobúk dolu Bill Skarsgård !!!! Klaun Pennywise je tu a bude sa živiť vašim strachom bude vám premietať vaše najhoršie nočné mory a bude sa tým kŕmiť ! teším sa na kapitolu 2, je jasné že nemôže nikto vtesnať celú knihu do jedného filmu , teda nikto normálny ! A ešte jedna vec, po prvých záberoch s klaunom a chudákom Georgiem som ostal ako obarený , TO sa vážne môžu točiť také scény s deťmi ???? :O ()

L.u.x

Konečne úctyhodné spracovanie Kinga. Odchádzala som z kina nadšená. Naozaj. Film mal dostatok ľakačiek, dokonca pár vtipných momentov. Postavy sympatické, hudba super. Bavila som sa až do konca. ()

Melce

No, takto... chápem prečo má veľa ľudí tento film za komédiu než za horor. A popravde sa im nečudujem... prvú polovicu filmu som sa zabával na hláškach a ten klaun a čudné veci okolo ma skôr iritovali. Avšak akonáhle sa film posunul ďalej, zrazu nadobudol takú cliché ohranú hororovku, kde dokážete v každej scéne predpovedať kedy príde jump scare. Čo je dosť škoda, lebo to celkom uberá na atmosfére, ktorú celý film buduje ten "creepy terror soundtrack". Film je na môj vkus až moc vycibrený a preťahaný, plný zbytočných (a zbytočne dlhých) pasáží, ktoré pokojne mohli autori vynechať, alebo aspoň trochu oživiť, či minimálne spraviť zaujímavejšie (nebolo by od veci sa dozvedieť niečo o klaunovi... napríklad). Taktiež sa mi nepáči, že film sa snaží AŽ MOC, byť strašidelný a hádže tam jeden bububu moment za druhým. Keď som si na priebeh filmu zvykol, tak ma začal nudiť a akonáhle dosiahol hodiny a pol tak som bez srandy chytil mikrospánok. Záverečný fight je stupidný, ale o tom sa mi rozpisovať nechce... Film celkom v pohode ako taká random kinová jednohubka, avšak určite si podľa môjho názoru nezaslúži až taký veľký hype a hodnotenie (ktoré je v dobe písaní tejto kritiky 79%). Za mňa 6-6.5/10... nie je to zlé, ale čakal som rozhodne viac. Jednoducho sklamanie ()

Postal2 odpad!

Film bez příběhu, bez vysvětlení, bez konce, s plochými dilalogy, předvídatelnými zápletkami, nenápaditou kamerou a odfláknutou režií je jen a pouze dlouhá nuda v kině za peníze které můžete utratit jinak a k tomu se buď, narozdíl od tohoto filmu, dobře pobavit, bát se nebo cokoliv jiného co si přejete. Nepomůže ani "vložka" z pohádky o Sněhurce, kdy zemřelá Sněhurka procitá po polibku z lásky. (Tohle tam, sic přeneseně, opravdu je!) Příběh je omleté klišé, že "strach živí sám sebou a tím roste". Ve filmu jsou pouze dva momenty, které stojí za pozornost: 1) Chlapec přepisujícíc si slovíčko "LOSER" na "LOVER" 2) Hláška: "Tak už vím co napíšu do slohu 'Co jsem dělal o prázdninách'" na 135min dlohý film fakt dost málo. Jinak nuda, nuda, nuda... ()

Vonter

TO, znovu přežvýkané a vyvrhnuté jinou, mladší a současnější krávou, připomíná spíše bizarně krvavou, občas úsměvně naivní a nelogickou pohádkovou komedii se strašidelnými prvky, zaměřenou především na Beverly Hills style, tzn. běžné problémy a první lásky dospívajících teenagerů a jen tak bokem je tu jeden clown, kterého je nutno trochu proplesknout a to všechno v pohodě, na pána, bez volání policie, bez většího stresu, hysterie a psychóz, vždyť je to jen pomalovanej mišuge, co vraždí a žere děti, že. Proto pokud jste náctiletí, budete se nejspíš výborně bavit. Pokud ne, nuda, či znechucení se s největší pravděpodobností nedostaví, leč bude nutné sem tam spolknout nejednu nahořklou pilulku placeba. ()

DominikMH

Hodně dobré... Opravdu skvělé výkony dětských herců a také se neuvěřitelně předvedl Bill Skarsgård..Opravdu nechápu lidi, kteří říkají, jako spoustu lidí tady v komentářích ,,Nebylo to vůbec strašidelný, lekl/a jsem se maximálně jednou.", nebo ,,Čekal/a jsem víc".. Ano je to názor určitých lidí, ale spoustu z vás asi nepochopilo, že o tom, aby se člověk každou minutu lekal to fakt nebylo. Kdo četl knížku, tak nemůže mít jiný názor než ,,Úplná pecka"! nebo jiné.. A samozřejmě i záleží na tom, jak jste ten příběh pochopili. Za mně obrovský palec nahoru, jak skvělá knížka, tak i skvělý film.. Pár hrubek tam možná bylo, ale furt na tom nemění nic, že je to dle mého, v tomto roce jeden z nejlepších dramatických "hororů".. Ano, šlo hlavně o drama, který se jim opravdu povedlo.. Tento film mě velmi zaujal a není nic lepšího, než čekat na Chapter 2, která bude snad stejně výborná a nebo dokonce lepší! Nechme se překvapit.. 9/10? Hmm, raději 10/10! :) ()

malahradna

najlepší remake? nie...najlepší horor za posledné roky? tiež nie...ono to totiž nie je čistokrvný horor...a paradoxne najviac strašidelné časti sú tie, kde IT neskáče spoza rohu, ale tie, kde sa s deťmi rozpráva a psychicky ich deptá...vtedy je to veľmi znepokojivé a to zlo je tak sofistikovanejšie. Jednoduché bububu už nikoho nevystraší...inak je obsadenie super, tá detská partia je skvelá, atmosféra typická pre 80tky, vizuálne premakané. Ale skutočne tomu chýba ta strašidelná, znepokojivá a ťaživá atmosféra. V hororovej produkcii za posledné roky je to medzi tými lepšími kúskami. Za pozretie to určite stojí. ()

miskahryzka

keby mám 12, tak dám tomu *****. čakala som od toho viac, možno to však bolo spôsobené všadeprítomnými reklamami. Som sa zbytočne namotala, napriek tomu si však dvojku určite nedám ujsť :) ale úprimne, kniha bude určite najlepšia, mám ju nachystanú na dlhé zimné večery. King je jednoznačne king. ()

mdf

Knížku jsme nečetli,šli jsme na To do kina,protože to někdo vychvaloval do nebes atd.Co si z toho pamatuji.....Pojď si pro lodičku...urvaná ruka,parchanti co něco řešili,partička co šikanovala,klaun z komiksu,,barák jako z Psycha,zombie ksichty na dvě sekundy někoho žerou,honění se v kanálech,klaun který cení zuby jako ve vetřelci a finále jak zabijí klauna a spadne do studny....to je všechno,co ve mě ten film zanechal,pominu to,že vedle mě si někdo hrál radši na mobilu hry protože to byla ale tak neuvěřitelná NUDA a ztráta času,nic horšího jsme fakt dlouho neviděli a dlouho jsme neodcházeli takhle doslova otrávený....... Přesně jako to tady popsal Verba.l Přitom ten film by měl i obrovský potenciál,ale postrádal jsem napětí,strach....prostě jako kdybych se nekoukal na horor,ale jen na dobrodružství partičky dětí z mokré čtvrti. P.S já už chápu lidi,proč.si radši stahují filmy a pak jdou do kina,když to za něco stojí,aby si to parádně užili,protože tohle byly fakt vyhozený peníze oknem........ ()

LightBlue

Jsem velkým fanouškem Stephena Kinga. Ačkoliv se považuji za vášnivého čtenáře, rozsah knihy To mě trochu zděsil - momentálně prostě nemám náladu na čtení 1000 stránkového kolosu. Oceňuji podrobný výčet historie města Derry, budování atmosféry a prokreslení postav, ale děj na můj vkus plyne příliš pomalu. Do filmové adaptace se tohle všechno logicky nevejde. Jsme rychleji uvrženi do situace a děj plynule ubíhá. Klidné úseky se dynamicky střídají s chvílemi příjemného napětí. Herci byli do svých rolí vybráni dobře, Bill Skarsgård jako klaun Pennywise tomu pak dává třešničku na dortu. Dobře řemeslně zpracováno, těším se na pokračování! ()

Lazy87

To to není špatný film, či hororový film. Ale pro člověka seznámeného s knihou a zkouklým předchozím Tím už to holt není nic nového, ale staré dobré To. ale nemůžu říct, že to bylo hnusně zpracované, spíš naopak. ()

FIGO.K

Jelikož mám rád knihy Stephena Kinga a tuhle kultovku "To" jsem vynechal, rozhodl jsem se to bez špetky znalostí shlédnout v kině. Před shlédnutím jsem viděl kratičký trailer a nadchlo mě obsazení mého dětského oblíbence Finna Wolfharda, který si zahrál v seriálu Stranger Things. Obecně horory moc nemusím a pokud se rozhodnu na nějaký podívat, musí být nějakým způsobem realisticky pojatý. Takže Vám musí být jasné, že to nebyl zrovna šálek mé kávy. Běhající strašidelný klaun žijící ve studně. Nebudu to dále rozebírat. Obecný první dojem ? Vau ! Dětska hrajou skvěle a nekoukejte na "To" jako na nějaký nechutný krvavý horor, kde se budou řezat ruce, trhat jazyky apod. Pár krvavých scén se možná objeví, ale není to tak hrozné. Největším strachem je totiž atmosféra a úžasná hudba, kterou tvůrci ztvárnili brilantně. K tomu přidejte skvělý důvtip dětských herců, který baví po celý film. Nebude také chybět dětská odvaha, která je za hranicí reality, ale berme to jednoduše jako film. Klaun je úchvatný, hlas a vzhled je naprostá bomba. Jelikož jsem knihu nečetl, tak nedokážu s knihou porovnat. Chápu, že něco nebylo zpracováno, ale čtenáři musí uznat, že to určitě některé lidi donutilo si knihu koupit, nebo znovu přečíst. Nejsem zastáncem krvavých odporných hororů, kde je lekaček takových, že by starší člověk z kina odjel rovnou do špitálu. Tady je toho strachu akorát. Promíjím tedy pro mě nelogický horor, kde není vysvětleno proč to klaun dělá. ....SPOILER..... Živí se strachem, dobře tak proč tedy klaun a ne jiný komediant? Třeba krotitel lvů. Proč vylejzá jednou za několik let ? Proč se jeho ulovené děti vznášejí někde v kanálech a ne někde jinde ? Proč se vlastně vůbec vznášejí ? ..... vysvětlení je v náznaku, ale to mě osobně nestačí......... Z toho důvodu dávám 4/5. Nebýt dětí a skvělé atmosféry s úchvatnou hutnou hudbou, bylo by to méně. ()

Filip1999

Kdo přišel do kina na nejděsivější horor s klaunem všech dob a nečekal nic jiného, byl zřejmě zklamán. Ale kdo tam mířil s tím, že uvidí kvalitní film se skvělým příběhem a sympatickými herci, tak se trefil. Tomuto filmu nejde vytknout téměř nic. Bylo velice riskantní a odvážně zfilmovat Kinga, jelikož knižní předloha má více než 1000 stran, ale tvůrcům se to šikovně povedlo. Mladí herci jsou velice šikovní a sympatičtí a Bill Skarsgard jako Pennywise také nezklamal. Moc se těším na druhý díl a doufám, že bude stejně povedený jako tento. ()

NIVELIOS

Kvalitně natočený, děcka hrály skvěle, efekty taky v naprostým pořádku.... To co mě teda s prominutím sralo, byla dějová linka, která byla uplácaná snad 20 lidma, nebo to dělal Rozpolcený McAvoy.... Ty schizofrenní přepínačky mezi klidnejma příběhama dětí a hororovýma scénama byly nekonečný a zbytečně natahovaný... Film mohl mít krásnejch 90 minut a ne 135 ! Chápu, že tohle má odstartovat asi další rádoby (ne)kultovní hororovou sérii, ale správnou nohou se podle mě teda nevykročilo.... Scény typu ,,Kozatec políbí Šípkovou Růženku a všechno cajk" nebo nijak nevysvětlenej původ TOHO všeho, kde se nakonec z dětí stane Bratrstvo neohrožených, mě teda dost iritoval a konec působil víc směšně než dramaticky.... 3* a víc ani ťuk, protože jsou mnohem lepší horory, který si 4* a 5* oproti tomuhle rozhodně zaslouží... ()

ANDAKIN

Když jsem šel na IT do kina, čekal jsem přesně to, co mě nakonec potkalo. A to není vůbec špatně. Nejde o žádný film roku, ani nic takového. Na druhou stranu není film vůbec špatně zpracovaný, ba naopak je velice chytlavý a snadno vás vtáhne do děje. Mezi pozitiva bych zařadil především -drama, které prostupuje celý film -celkovou zajímavost příběhu -skvělé herecké výkony všech zúčastněných -krásně viditelný vývoj postav během filmu -na konci filmu (ve velkém finále) jsem byl už do děje vtažen tak, že jsem cítil jistou kolegiálnost s postavami a přál jsem si, aby Pennywise už konečně dostal tu slíbenou nakládačku... Mezi negativa filmu podle mě patří - předvídatelnost děje (každému, kdo nad filmem trošku přemýšlí je jasné, co se stane v dalších "napínavých" okamžicích) -dále mi vadilo časté nelogické chování typu:"proč bych do místnosti měl chodit ve skupině, když tam můžu jít sám a v klidu si tam umřít" - některé druhy počítačových efektů byly velice zvláštně udělané a šly lehce rozeznat... Celkově se mi film velice líbil, nepostrádal ani občasné komediální prvky, které ale drama celého děje nijak nerušily. Nedostatky, ač se objevují ve filmu celkem často, jsou více méně tolerovatelné. Jediný nedostatek, který mi na filmech podobného typu opravdu vadí, bylo právě nelogické chování jednotlivých postav, za což bohužel musím strhnout bodík. Moje hodnocení filmu je 4/5 což pro mě znamená kvalitní film :) ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi