Reklama

Reklama

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi jménem Pennywise, jehož vražedná a násilnická historie se táhne napříč staletími. (Vertical Ent.)

Zajímavosti (114)

 • Jak vznikla úplně původní myšlenka použít v knize vraždícího klauna? Autor Stephen King řekl: „Moje auto mělo jednou vážnou poruchu. Abych si zašel pro pomoc, musel jsem absolvovat 3 míle dlouhou podvečerní procházku. Zastavil jsem se u jednoho dřevěného můstku přes potok. Zde mě poprvé napadla myšlenka napsat příběh o skřítkovi, kterému se nelíbí, že přes most, pod kterým sídlí, přechází hlasitě nějaký člověk...“ (pornogrind)
 • Když kluci v lomu pozorují Beverly (Sophia Lillis), tak přitom hraje „Bust A Move“ od Young MC a při umývání koupelny hraje „Six Different Ways“ od The Cure. (Duoscop)
 • Během rozhovoru v lékárně se objeví narážka na filmovou sérii Superman. (Duoscop)
 • Dva týdny předtím, než začalo natáčení, se museli herci poznat, aby přátelství ve filmu nebylo hrané, nýbrž reálné. Tak společně chodili na jídlo, jezdili na kolech a hráli různé hry. Přestavitel Billa, Jaeden Martell, řekl, že se sobě dívali tři minuty v kuse do očí. „Byli jsme jedna velká rodina“ dodal Martell. (fanda124)
 • Pennywise má pouze čtyři minuty dialogu v celém filmu. (fanda124)
 • Když se konal konkurz na postavu Pennywise, tak se Bill Skarsgård dostavil již nalíčený jako klaun ačkoli nemusel. Tvůrci prozradili, že jeho nadšení a zápal pro věc byly jedny z hlavních důvodů získání role. (Tet.Ew)
 • V knižní předloze vedl společnou přísahu věrnosti Stan Uris (Wyatt Oleff) a všem nařízl obě dlaně střepem z rozbité láhve, ve filmu to provádí Bill Denbrough (Jaeden Lieberher) a řízne každého jen do jedné ruky. (Nocturno culto)
 • V jedné z vystřižených scén je vidět, že Henry Bowers (Nicholas Hamilton) zabil kromě svého otce i své dva kamarády. (Senorgrinch)
 • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2017 v Los Angeles. (Varan)
 • Některé z více kontroverzních scén v knize o dětech byly z filmu vynechány. Např. masturbace mezi Patrickem a Henrym, Patrick, který zabíjí svého bratra, Beverlyin otec, který jí bije a neslavnou orgiovou scénu v kanálu. (Delock)
 • Když se Andy Muschietti dostal k režii, studio chtělo, aby použil přesně tentýž scénář, který Cary Joji Fukunaga plánoval použít, přičemž jedinými úpravami bylo vynechání kontroverznějších scén (např. sex Henryho Bowerse s ovcí, ejakulace na narozeninový dort, nebo otec Beverly, který se jí pokouší znásilnit). Muschietti požádal, aby mu bylo umožněno mírně upravit scénář, aby byl víc věrný románu. K těmto změnám patřilo vkládání Lepera, Billovo koktání, a také změnu jmen do původních nových forem (např. Bill místo Willa, Henry místo Travise). Muschietti také plánoval zařazení scény „Smokehole“, ve které Richie a Mike používají domorodé tradice, aby získali vizi, která podrobně popisuje, jak se před miliony lety dostal Pennywise na Zem. Kvůli rozsáhlé grafice, která byla pro tuto scénu potřeba, byl film považován za příliš drahý a Muschietti byl nucen ji vyřadit ze scénáře. (Delock)
 • Všichni hlavní děti (s výjimkou Richieho) mají individuální setkání s TO předtím, než vstoupí do domu na adrese Neibolt Street. Ačkoli většina setkání byla pro film změněna, Eddieho a Beverlyino jsou podobné jako v románu. (Delock)
 • Režisér Andy Muschietti před uvedením filmu potvrdil, že mnoho postav z knihy jako jsou vlkodlak a mumie, budou nahrazeny novými formami. Řekl, že budou překvapeni diváci, kteří knihu četli. (Delock)
 • Žena z obrazu se výrazně podobá postavě z Muschiettiho předchozího filmu Mama (2013). V rozhovoru pro New York Times Muschietti přiznal, že inspirací mu byl obraz od Amadea Modiglianiho, který jej v dětství děsil. (baronGrga)
 • Ve filmu si můžeme všimnout, že šikanátor Belch (Jake Sim) má na sobě během filmu trička známých metalových skupin Anthrax a Metallica. (Dave24)

Související novinky

Horor To se dočká seriálového prequelu

Horor To se dočká seriálového prequelu

30.03.2022

Streamovací služba HBO Max oznámila, že chystá seriálový prequel kultovního hororu Stephena Kinga To. Projekt se momentální jmenuje Welcome to Derry a odkazuje tak na ikonické městečko, ve kterém… (více)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (více)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (více)

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Reklama

Reklama