Reklama

Reklama

Není kam utéct

  • Velká Británie A Lonely Place to Die
Trailer 2

Obsahy(1)

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (247)

POMO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé spojenie dobrodružného survivalu s mrazivým thrillerom o únoscoch detí. Hlavný záporák mimoriadne odporný a zlý. Scénárista má napozerané a vie prekvapovať. Réžia nevyrovnaná - chvíľu sledujete akoby lacné béčko z Rumunska, chvíľu rafinovanú filmárčinu, pri ktorej atmosfére tuhne krv v žilách. Herci solídni, Melissa George je sympaťáčka. Pozor, nejde o dobrodružstvo na nedeľné popoludnie, ale o kruťáreň, ktorá nikoho nešetrí. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

3 roky se snažim sehnat tenhle film a když se mi to konečně povede, ptám se sám sebe, jak můžete vy idioti tuhle dementní sračku přehodnotit na neskutečných 63%.Film sice nabídne spoustu působivých scén, jenže demence scénáře a negolické jednání postav je tak příšerně iritující, že v půlce filmu už sem chtěl sehnat email na režiséra Gilbeyho a napsat mu, že je to prostě jen obyčejný kretén.Tohle mohlo napsat snad jen retardované hovado.Čekal jsem, že to b ude úplně o něčem jiném, nechápu, proč tam ti dva únosci zabili ty lovce a vzali jim zbraně...únosci a mají jen nůž :D Takových scén je ve filmu tuna, borka spadne ze 40 metrů a pak běží jako Lola o život.Když zdrhá, uteče místo někam do ulic...do domu...ono vůbec to přesunutí z hor do vesnice bylo jak vystřižené z mongloidova průvodce impotentním scénářem. Finiš jedná velká zhovadilost, hlavně že kvůli nějaké giboidní malé děvce umřelo 10 nevinných lidí a nikdo nenese zodpovědnost.Prostě film, ve kterém je úplně všechno strašně špatně, scénář, logika, herci..prostě zlo. Roden zase 10 minut.....proč on tyhle štěky bere.....zklamání na té nejvyšší úrovni.10%. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No konečně zase po dlouhé době něco pořádného v temných žánrech. A Lonely Place to Die má hned několik předností, přičemž tou úplně nejdůležitější jsou sympatické postavy. Tvůrci se k nim navíc chovají dost macešsky - dost rychle a rázně je nechávají umírat. Není to zkrátka žádné nezajímavé maso na porážku, jsou to zajímavé a sympatické postavy, kterých vám je v dané momenty dost líto. Tím má ten film vyhráno, i kdyby už nebyl zvláštní čímkoli jiným. Jenže on je. V první hodině se příběh odehrává v překrásném horském prostředí, v Bluray kvalitě je to fakt žrádlo pro oči. V poslední půlhodince se děj přesune do jedné horské vesničky, čímž se z perfektního survival thrilleru stane neméně perfektní vyvražďovačka, kdy proti sobě jde hned několik skupin postav a umírá se ve velkém. Proplétání se mezi karnevalovým veselím a následná akce v domě je pro mne jednoznačně vrcholem celého filmu, jsem rád, že tvůrci v závěru přírodní prostředí opustil. Jeden z nejlepších žánrových filmů roku. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Slušný, napínavý thriller o skupinke horolezcov, ktorí v škótskych horách objavia uväznené mladé dievča. Pomôžu mu a vezmú ho so sebou, no onedlho o ich životy začnú usilovať únoscovia, ktorí sa svojej cennej koristi nechcú vzdať. To, čo začína a 2/3 stopáže pokračuje ako vydarený, atmosférický vysokohorský survival, sa v záverečnej tretine prehupne do menej efektívnejšej, zamotanej naháňačky, ktorá do predchádzajúceho diania štýlovo až tak nepasuje, no našťastie nestratí atmosféru a dostatočný spád to udrží nad vodou. Melissa George v hlavnej úlohe je šikovná, sexi a zase raz ukazuje, že status modernej scream queen jej neprischol iba náhodou. Film sa pozerá dobre, nenudí, má pekný vizuál, napínavú, miestami až bezútešnú atmosféru a sympatické tempo, ktoré občas zbytočne kazí naťahovaním menej zaujímavých scén. Tiež finále sa mi zdalo trochu viac predlžované než bolo nutné, ale celkovo ide o vydarený kúsok, i keď nič nevidené či špeciálne vlastne neponúkne. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak nakonec se z toho vyklubal celkem sympatickej survival na kterej jsem narazil úplnou náhodou. O to víc jsem byl překvapenej. Film má celkem dobrej spád a rychlý tempo a o(nečekaný) úmrtí taky není nouze. Na pár minut se tu mihne i Karel Roden. Za mě jen škoda toho konce, protože naháněčka v přírodě pro mě byla záživnější než závěr ve městě. I tak velmi solidní a poctivý 3 hvězdy. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (7)

  • Takmer celý film bol natočený na území Škótskej vysočiny, na severe Veľkej Británie. (MikaelSVK)
  • Alternatívnymi názvami filmu sú A Lonely Place to Die - Todesfalle Highlands, The Grave at Angel's Peak či The Long Weekend. (MikaelSVK)
  • Při hledání vhodných lokací pro film bratři Gilbeyové použili při lezení kameru připevněnou na hlavě. Tato videa je možné vidět na konci filmu. (Kritiq)

Reklama

Reklama