Není kam utéct

Matthew Button

Kostýmy:

Hayley Nebauer
  • korbitch22

3 roky se snažim sehnat tenhle film a když se mi to konečně povede, ptám se sám sebe, jak můžete vy idioti tuhle dementní sračku přehodnotit na neskutečných 63%.Film sice nabídne spoustu působivých scén, jenže demence scénáře a negolické jednání postav je tak příšerně iritující, že v půlce filmu už sem chtěl sehnat email na režiséra Gilbeyho a napsat mu, že je to prostě jen obyčejný kretén.Tohle mohlo napsat snad jen retardované hovado.Čekal jsem, že to b ude úplně o něčem jiném, nechápu, proč tam ti dva únosci zabili ty lovce a vzali jim zbraně...únosci a mají jen nůž :D Takových scén je ve filmu tuna, borka spadne ze 40 metrů a pak běží jako Lola o život.Když zdrhá, uteče místo někam do ulic...do domu...ono vůbec to přesunutí z hor do vesnice bylo jak vystřižené z mongloidova průvodce impotentním scénářem. Finiš jedná velká zhovadilost, hlavně že kvůli nějaké giboidní malé děvce umřelo 10 nevinných lidí a nikdo nenese zodpovědnost.Prostě film, ve kterém je úplně všechno strašně špatně, scénář, logika, herci..prostě zlo. Roden zase 10 minut.....proč on tyhle štěky bere.....zklamání na té nejvyšší úrovni.10%.(15.6.2014)

• obitus

Rozmáchlé přelety nad skotskou přírodou jsou sice úchvatné, ale zbytek filmu jim bohužel nesahá ani ke kotníkům. Pořád máte pocit, že vše, co se děje na obrazovce by šlo udělat anebo alespoň říci lépe. Takhle postavy pobíhají po lesích, chovají se zcela nelogicky a pronáší věty, které jako by vypadly z mých rychlopovídek. Do toho všeho Karel Roden, který je sice standardně cool, ale vypadá, jako by chtěl mít natáčení co nejrychleji za sebou. A ten závěr. Brr. Technicky perfektní, ale příběh a scénář na hovno.(7.1.2012)

Konečně v tomto roce trošku napínavý thriller a navíc v krásném horském prostředí. A Lonely Place to Die má velkou výhodu, že se povedl casting, což v tomhle žánru není zrovna obvyklé. A navíc uvidíte opět skvělého Karla Rodena ve vedlejší roli. Byl jsem příjemně překvapen, že se děj neodehrával jen v lese a konečné vyvrcholení přišlo v malém městečku. 3,5*.(26.12.2011)

Příjemné překvapení, svižný, intenzivní thriller kterej mě ani chvilku nenudil. Nic extra jsem od filmu nečekal ale dostal jsem maximum. Nejdříve herci. Ze všeho musím nejvíce pochválit herce Seana Harrise kterýho jsem už v několika filmech viděl ale nikdy jsem si ho extra nevšímal, no a tady mě dokonale ukázal že je kvalitní herec.George je poměrně sympatická a její proměna na konci byla zajímavá nicméně možná trošku zbytečně zrychlená. A Roden navrch je prostě paráda. Příběhově to moc obsáhlé není a moc se mi nechtělo věřit že kvůli dítěti takhle riskujou, prostředí je hodně příjemné a celej kraj kde se natáčelo působí skvěle. Hudba od člověka kterýho neznám zněla celkem v pohodě. Celej film mě strašně bavil a rád ho někdy v budoucnu znova zkusím, chtěl jsem dát nejvyšší hodnocení ale to prostě nemůžu ale i tak paráda.(24.5.2012)

Už si vzpomínám, proč mám strach z výšek :) Čtyři hvězdičky jsou to maximálně vratké, ale přece. Na první pohled působí tento film jako laciné béčko (zejména pak díky dialogům, které doslova trhají uši) - prvních patnáct minut by člověk dokonce řekl, že se to zvrtne v nějaký trapný teen slasher. Pokud jste ovšem ochotni se přes toto přenést, dostane se vám kvalitního survival thrilleru s atmosférou, ze které skutečně běhá mráz po zádech. Uznávám, tu a tam to, podobně jako postavy, ztrácí dech, ale já odpouštím, mě to ani nevadilo - konec konců, takovéto žánrovky se nerodí každý den.(18.7.2012)

• - Alternatívnymi názvami filmu sú A Lonely Place to Die - Todesfalle Highlands, The Grave at Angel's Peak či The Long Weekend. (MikaelSVK)

• - Festival, který se koná ve filmu v jedné obci, je založen na skutečné události známé jako Beltane Fire Festival. Je to každoroční festival participativního umění a rituálního dramatu, který se konal 30. dubna na Calton Hill v Edinburghu. (Kritiq)

• - Režisér Julian Gilbey a jeho bratr Will, který se podílel na scénáři, se oba stali vášnivými a zkušenými horolezci, aby mohli natočit tento film. (Kritiq)