Reklama

Reklama

Není kam utéct

  • Velká Británie A Lonely Place to Die
Trailer 1

Obsahy(1)

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (246)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $4miliónyTržby Celosvetovo $425,000▐ Prvá polovica tohto spočiatku fajn thrilleru má svoje dobré tempo a napätie, lenže v druhej sa to zvrhne na bezhlavú vyvraždovačku a všetko čo bolo predtým umne budované odrazu stráca akýkoľvek zmysel a v konečnom výsledku sa to stáva len otravnou zlátaninou, škoda. /40%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

No konečně zase po dlouhé době něco pořádného v temných žánrech. A Lonely Place to Die má hned několik předností, přičemž tou úplně nejdůležitější jsou sympatické postavy. Tvůrci se k nim navíc chovají dost macešsky - dost rychle a rázně je nechávají umírat. Není to zkrátka žádné nezajímavé maso na porážku, jsou to zajímavé a sympatické postavy, kterých vám je v dané momenty dost líto. Tím má ten film vyhráno, i kdyby už nebyl zvláštní čímkoli jiným. Jenže on je. V první hodině se příběh odehrává v překrásném horském prostředí, v Bluray kvalitě je to fakt žrádlo pro oči. V poslední půlhodince se děj přesune do jedné horské vesničky, čímž se z perfektního survival thrilleru stane neméně perfektní vyvražďovačka, kdy proti sobě jde hned několik skupin postav a umírá se ve velkém. Proplétání se mezi karnevalovým veselím a následná akce v domě je pro mne jednoznačně vrcholem celého filmu, jsem rád, že tvůrci v závěru přírodní prostředí opustil. Jeden z nejlepších žánrových filmů roku. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Zaujímavé spojenie dobrodružného survivalu s mrazivým thrillerom o únoscoch detí. Hlavný záporák mimoriadne odporný a zlý. Scénárista má napozerané a vie prekvapovať. Réžia nevyrovnaná - chvíľu sledujete akoby lacné béčko z Rumunska, chvíľu rafinovanú filmárčinu, pri ktorej atmosfére tuhne krv v žilách. Herci solídni, Melissa George je sympaťáčka. Pozor, nejde o dobrodružstvo na nedeľné popoludnie, ale o kruťáreň, ktorá nikoho nešetrí. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mimořádně odpudivá Melissa George navlečená v SEKSY pitkáčích, které jemně podkreslují její otylá, celulutická stehna a tričku, jenž nechává opulentně vyniknout její povislé trojky profesionální dojnice, se na Prachovské skály rozhodně nebojí. Sice obtěžkána horolezeckým vybavením trochu funí do kopce, nicméně aspoň ji mají ti dva bezskrupulózní zloduchové, drápající se za ní ve vycházkových mokasínech značky Salamader, šanci dohnat, ať je trochu veselo. Chytrolíni jsou to ale náramní. Ten fikaný nápad, zakopávat si unesené srbské holčičky v nějaké vysokohorské prdeli sto kiláků od civilizace, se musel vylíhnout v hlavě opravdového müslitele. Tak příště než mě vezmou do věží, postarám se, aby byl můj balónek řádně zelený a budu to třeba snášet líp. Ještěže aspoň na konci štěkne Karel. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (7)

  • Takmer celý film bol natočený na území Škótskej vysočiny, na severe Veľkej Británie. (MikaelSVK)
  • V závěrečné scéně, kdy se v prostorách kuchyně Alison (Melissa George) zoufale brání před svým pronásledovatelem, je možné zaznamenat proměnlivou sadu kuchyňských nožů přichycenou na magnetickém madle. Během jenotlivých kamerových záběrů se jejich počet mění. (Conspi)
  • Při hledání vhodných lokací pro film bratři Gilbeyové použili při lezení kameru připevněnou na hlavě. Tato videa je možné vidět na konci filmu. (Kritiq)

Reklama

Reklama