Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

hajner

Takéto filmy mi robia iba nervy.Typu záporák má cieľ pred sebou a nabíja svoju sniperku desiatimy nábojmy, miesto jedného čím by cieľ zlikvidoval.Zatiaľ kým nabije desať cieľ samozrejme utečie. Príroda krasna ale to spracovanie malo jednoznačne naviac. Sklamanie tohto týždňa maximálne. A ten kdo písal dialógy zrejme pri tom bral heroin a pozeral Toma & Jerryho. ()

kecal

V tomhle filmu se nepovedlo nic, snad kromě přírodních scenerií. Scénárista a rejža jsou asi tak na stejné úrovni, aha on je to jeden člověk. To stejný kamer a střih. Pozornost diváka nerozptylovala ani žádná sexy prdelka, takže je to jasný. ()

cyglos

Filmu nelze upřít zajímavé a neotřelé lokace Skotska. Snad bych i pominul, že některé - jako horolezecké výstupy - byly trochu mimo. Střídaly se v jednu chvíli náročné stěny s terény opustěného, nevytěženého kamenolomu. Obsazení je příjemné; nepříliš známé tváře. Co mne dostávalo do varu, byly scény, kdy útěkem z kopce se ocitnu opět na kopci po několika střizích. Pády ze skály jsou smrtelné a vedle toho druhý pád bez naraženého, nebo zlomeného žebra. Záchrana malé slečny, která leží na dně tůně, ze které po vytažení z vody, nevyleji vodu, a pak se po několika vdechnutích umělého dýchání probere, je také mimo čáru. Co je úsměvné, je to, jak ti dva oberou druhé dva o kulovnice, parádní vercajk osazený super optikou, a pak se nestrefí do unikající slečny. To neberu. Když postřelí unikajícího s figurinou, tak zásah takovým dělem, na jednu dobrou, skolí jelena, a pán potřebuje druhou a pak dorazit. Předávání výkupného, vysílačky,které nejsou nastavené a provalí policajty, neprůstřelně průstřelné vesty . . . Přestřelka po městě, útěk, bitka . . . Mnoho faulů. Dvě hvězdy za švih děje a snahu herců. ()

GalaktikHero

Celé také kapánek nelogické. A cica išla ako zajačik Duracel. Pak tam byl Karel, Vúďa. Ne Vúďa tam nebyl, ani Vouva. Ale Karel tam byl - ako čerešnička na torte. ()