Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

reccal

Na tenhle skvělý počin jsem narazila náhodou kdesi v televizi. Mazec. Sotva se člověk rozkouká v jedné scéně, už jsou tu čtyři další a divák absolutně netuší, jak to všechno dopadne a zda ti správní vůbec přežijí. Děj si moc nepamatuji, ale vím, že na mne film zanechal hluboký dojem. ()

Chlo0opek

První polovina přímo sršela napětím a úplně jsem dychtil po odpovědích, o co vlastně půjde, ale pak děj nějak zpomalil, přibývalo nejasností (např. mi asi uniklo, kdo byli vlastně ti první odstřelovači - proč na hlavní představitele vlastně stříleli..(třeba mi to někdo napíše do zprávy a pak to opravím;)) a vrchol všeho byl opět takový nemastný neslaný najasný konec. To je, jako by tvůrci dnes ani neměli svůj názor a tak nevěděli, jak mají film ukončit, tak to nechávají na divákovi - ať si to nějak domyslí... např. zde čím tedy byl onen otec, co udělal únoscovi,.. Spousta nezodpovězených otázek doprovází tento film:( Slabší 3*. ()

camomilla

Trosku nevyuzity potencial, myslim, ze se z dobreho napadu dalo vytriskat mnohem vic. Nakonec se z toho stala klasicka honicka. ()

Smashed

No, nevím, co říct. Prvních cca 15 minut nic moc, skoro jsem to chtěla vypnout, nebo přetočit, nebo něco...nudila jsem se. Ale pak se to rozjelo. Film mě nakonec docela bavil. Krásná příroda, napětí tam taky bylo. Mám ráda filmy v přírodě, kde jde o život. Nejvíc mě zaujala konverzace mezi Rodenem a únoscem. Sranda. Bavila jsem se. Ale konec docela na nic. No prostě mám takový smíšený pocity. Chvílema super film, chvílema propadák. ()

dogzila

Zvraty ma dostali:) Od začiatku sa tempo stupňovalo a dej nebol nelogický. Postavy jednali svojprávne a viackrát som sa prichytil , že neviem koho kam zaradiť , to sa veru scenaristom podarilo pekne miešať. Sean Harris je záporák na pohľadanie a zo svojím parťákom stupňovali bez zľutovania dej až do samého zakončenia. Škoda slabších vedľajších postáv inak by som asi zabrúsil 5* :))) ()

10/10

Tak sem čekal že to zas bude nějaká slátanina bez špetky napětí a nápadu.Omyl, musim říct že sem byl mile překvapen.Skoda jen že Kája nepůsobil trochu déle a s větší razancí,ale jeho role byla pro mě překvápko jelikož sem o tomhle filmečku neměl žádný info.Tenhle film je ukázkou toho,jak se dá skloubit trocha toho dobrodružství s thrillerem.Až na ty slabší dialogy to bylo super. ()

Mirischka

Zajímavé to dílko. Když se na to podívám s několika hodinovým odstupem, tak musím říct, že to mělo i poměrně uvěřitelnou zápletku. První půlka filmu byla o hodně procent lepší, to je prostý fakt. Tak má podle mě vypadat pořádná honička. Spoilery: Druhá půle, kdy se přeživší dostali do města a začal je honit prasečí zabiják...opravdu k smíchu. Tuhle část zachraňoval náš Karel Roden a jeho komando...při scéně ve které padouch vypraví Rodenovi "příběh na dobrou noc" jsem měla i mrazení v kostech. A konec...no nevím jestli by si Ed Speleers jako Ed nenakopal, že vůbec něco říkal a nešel prostě dál. ()

KOLMI

Na to jak špatné hodnocení to má to nakonec bylo nečekaně dobré. Vzhledem k tomu, že někteří hodnotí jednou hvězdou a případně odpad, musím dát plnou, jinak bych dal s klidným srdcem 4 hvězdy. Lov v lese docela stresující, lezení po skalách dostačující. ()

Pattrick

Jéj, chtěl jsem dát tři, ale najednou celá stránka zmodrala, tak to nechám na čtyrech, protože po dlouhé době film, který v první půlce dokázal kurevsky napnout, potom už to šlo z kopce a závěr to docela pohřbil, ale i tak, naháněčka v lese byla prvotřídní. ()

Figuto

Tak do poloviny se můžeme kochat přírodou a přehlídkou outdoorového oblečení, potom se to bezradně zvrtne ve slepenec směšné akční naháněčky a pak jsme rádi, že je konec. Stejne si za dva dny ani nevzpomenete na název filmu. A Karel Roden to nezachrání. ()

Origono

Na tento mix překvapivě v druhý půli zajímavě gradující, chladný, umírání bez slitování.... Roden, na kterého jsem se velmi těšil, měl sice spoustu keců, ale i tak za něj dík. PS: taky už by to jednou mohli bejt hajzlové z CZE :) ()

Robo2605

Nádherná príroda so zaujímavým príbehom uprostred divočiny a skupina horolezcov na muške únoscov. Skvelé zábery zo skalných stien a výstupov však striedajú tie slabšie. Pri lepšom prepracovaní a kvalitnejšej réžii by sa jednalo pravdepodobne o najlepší triler roku. ()

Isfio

Pokiaľ vás iritujú filmy, kde tí zlí ovládajú kúzlo teleportácie práve tam, kde sa práve nachádza obeť, toto je jedným z nich. Prvá tretina celkom slušná, potom keď sa ukážu karty a nastupuje akcia, je to slabé, sto krát videné a ničím výnimočné. ()

Bleis

Predstavoval by som si trošku iný záver, ale inak veľmi, veľmi dobré. Presne takto sa mi survival páči. Boj o život v nádhernej panenskej prírode, plus solídni herci, ktorí podali presvedčivý výkon. Nič viac mi nechýba. Jednoznačne odporúčam. ()

JARDAHONDA

Po dlouhé době jsem zhlédnul podařené akční dobrodružství s nádechem survivalu. Film měl jasný přímočarý děj, s jednoduchým námětem, který se adrenalinem jenom hemžil. Sympatičtí herci, včetně Karla Rodena určtě potěšili. Na 5 hvězd to sice není, ale i tak byl snímek našláplý. Závěr je sice místy drastický, ale to už k dnešní době asi patří. ()