Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

RomeroIsGod

Tak tohle jako jó. Velký překvapení (nic jsem vo filmu nevěděl, že tam je Roden už tuplem ne) - stylová horská zabijačka s nevokoukaným příběhem a sympatickejma postavama (především hlavní zabiják je takovej milej chlapík). Poslední část ve vesnici má taky koule (černej žoldkák je ruler jak hovado), takže jsem byl nadšenej. 75% ()

M1k9

Velká porce adrenalinu. Velmi brutální. Z filmového pohledu povedený thriller. Nejsem však rád, že se točí filmy s podobným námětem. 5.5/10 ()

KOZEL84

Není ta modrá trochu na bednu?Nevědět předem nic je fajn a můžu si užívat dobrou kameru,hudbu,zajímavé prostředí a sympatické obsazení,které se později rozroste o charismatické svině.Jakože Sean Harris a Náš Kája spolu?Já myslel,že Vánoce už byly!Obavy a pátá hvězda spadla hned potom,co sem zjistil,že kluci tam nejsou jen proto,že je to baví (někdo potřebuje další Hostel?),a že náhoda je tu výstavní blbec.Sice později trochu zbytečně kombinuje a nemusel být tak předvídatelně nemilosrdný,ale mohlo být i hůř.První film letoška super. ()

Chundys

Perfektní, vůbec jsem se nenudil! Vynikající prostředí (krajina a vesnička). Film doprovázen řekl bych celkem pěknou hudbou. A úplně nejvíc jsem se vcítil do filmu, až při prvním úmrtí, to už jsem koukal s otevřenou pusou! I přes to rychlé vyvražďování postav, jsem si jich dost oblíbil a ke konci už jsem byl zklamán, protože jsem tušil jak to dopadne. Ne že by mi dotyčná osoba nějak vadila. Mě vadil ten přihlouplej policajt s brokovnicí co udělal fakticky kravinu :-(! Nechci nijak spojlerovat, proto píšu takhle, ta 1* jde dolu za nějaké mrtvé postavy bohužel. Jinak vynikající thriller :-) ()

nessbeal

Cakal som veru nieco lepsie ale toto bolo slabe Becko. Okrem prirody a peknej hlavnej hrdinky fakt nebolo na co pozerat. Za zmienku stoji karneval alebo slavnost ktora bola v meste kde sa dostali. ()

zahadum

Nebyť toho kvanta nelogických vecí a zúfalo plytkých dialógov, mohlo ísť o skvelý survival akých EU produkcia ponúka málo ()

johnymdoe

Pěkné záběry na přírodu, pěkná hlavní hrdinka, pěkná zápletka, pěkné akce a velice škaredý nicméně charismatický Karel Roden v tomhle Britském vyvražďovacím thrilleru :-)) Po první půl hodině se to pěkně rozjede a když pominete to že hlavní hrdinové jsou parta kreténů (poběžím jen tak jiným směrem než zbytek party a to ještě otevřeným terénem abych se nechal zastřelit), tak se mi to skutečně líbilo. Trochu béčko, ale stejně 70%. :) ()

Druury

Parádní evropský film velice připomínající the River Wild (1994)... Film s českou stopou a sympatickými kladnými hrdiny.. Napětí a strach z pustého lesa a nepřáteli za zády.. takhle to mám rád 4* ()

Hapretor

Milé překvapení. Tvůrci se s ničim nepáraj, nic je nezatěžuje, a tak servírujou děj doslova jak na "laně". Začíná se hezky pomalu, a pak se to tak rozjede, až se spadne. Nebýt dementní druhé půli filmu, kde prasečí terminátor rube všechny okolo a mně nezbyly oči pro nic než pro smích, dám i ty * čtyři, protože první půlka je krásnej rozjezd, kde to běží tak rychle, že sem nestíhal. Viz: (pozor spoiler!) - Chlastaj v chatce, hádaj se, charaktery vykresleny jen úplně okrajově, jdou lesem, rup! najdou trubku pod zem, rup! někdo po nich střílí, rup! padaj ze skály, rup! najednou sou ve městě, ... podobná akční jízda jako "Taken" - bohužel jen v té první půli. Pak už je to fraška. A konec? Blee! ()

agassi68

Škoda, preškoda tých priblblých klišé. Mohol to byť parádny trhák. Nádherné hory, správne nekompromisní záporáci, Roden, ktorý chvalabohu nehral dr.Väräveho ako v Orphanovi a dve fešule. Naháňačka sa môže začať. Koniec samozrejme na milú jarmilu. 60% ()

Rokle

Úvodní část je výborná. Představení postav proběhne rychle, nenásilně a skotská krajina je úžasně rozmanitá. Jenže pak na plac přijdou záporáci, skupinka kolem Rodena (abych zbytečně nevyzrazoval) a z přírody se přesuneme do civilizace. A zde to kulhá nejvíc. Pryč je atmosféra, postavy se začínají chovat nelogicky, ba přímo debilně. Škoda, z toho se dal vytěžit lepší survival thriller. ()

owwidius

Moj 666. ohodnoteny film :) Po paradnom zaciatku nasleduje super survival thriller/terror s fakt skvelou kamerou, trochu pripominajuce Deliverance. Ale, a teraz nasleduje spoiler, v polke filmu sa cely zaner zrazu zmeni na bezny akcny thriller, kde sa z redneckov stanu 'obycajni' mafiani. Pri redneckoch ma bavi prave to, ze ich terror nema ziadne vysvetlenie a je o to strasidelnejsi, takze preto trochu sklamanie. Herci v pohode, len ta ich otrasna skotstina, ci co to bolo... 7/10 [#12/2012, rip] ()

mourinho

Pro mě jednoznačně pětihvězdičková záležitost! Film se zjevil zcela nečekaně, bez jakýchkoliv upoutávek či reklamy a dokonale mi sedl. Nepředvídatelná zápletka totiž promění partě horolezců dobrodružný výstup na jeden z mohutných horských masivů v nervydrásající survival, což je přesně moje parketa. Okouzlující příroda a dechberoucí horské scenérie ještě umocňují už tak nesmírně intenzivní filmový zážitek, který nepolevuje ani v okamžiku, kdy se děj přesune do malé horské vesnice, aby zde vyvrcholil coby parádní vyvražďovačka bez zábran. Ošizen není ani casting. Herci dokáží svým kladným postavám získat velké sympatie, Sean Harris jako hlavní padouch doslova exceluje, no a třešinkou především pro české diváky je už standardně znamenitý výkon Karla Rodena. Dalších slov není třeba, A LONELY PLACE TO DIE je hozenou rukavicí ostatním tvůrcům, směle se zabydlel v mé topce roku 2011 a Velké Británii proto patří velká poklona. ()

hEROic

celkem beckovej thriller, kterej nastesti vse dohani rychlym spadem a necekane drsnymi a prekvapivymi zabery... kdyby se trochu odladil konec, mohlo to byt vic nez prumerne pokoukani... kazdopadne zajimavej a krvavej manhunting... 60% ()

MickeyStuma

Julian Gilbey napsal dosti děravý scénář, a jakoby si to sám při natáčení uvědomil, snažil se to alespoň režijně trochu napravit. A docela se mu to povedlo. Příběh nijak originální se rozjíždí pomalu a není to na škodu. První polovina filmu se odehrává převážně v přírodě, kterou prezentují nádherné scenérie a tak to spíše vypadá na odpočinkový film. Jenže jakmile se příběh překlene přes svojí polovinu, objeví se Karel Roden a jako by sebou přinesl napínavou atmosféru. Thrillerová část postupně nabírá na obrátkách a to až do grandiózního finále. A tak už jen zbývá ze zatajeným dechem sledovat, jak to celé dopadne. Tento snímek zkrátka připomíná rozjíždějící vlak. Lepší průměr si zaslouží hlavně za kameru a postupně rostoucí tempo, které jedinkrát nezakopne. ()

Olík

Takové to, když je vám na první dobrou jasné, že půjde o béčkovou horolezandu s  jednoduchými dialogy a ono nakonec ne. Boj o přežití, únosy dětí, všudybyl Karel Roden a nakonec i ta horolezanda tam je…..ale s tím béčkem jsem nebyl daleko od pravdy. ()

Johny M.

Určitě nadprůměr ve svym žánru, 90 minut bez hluchejch míst, krásná příroda, fajn obsazení i hudba, několik opravdu drsnejch momentů + Karel Roden: 4,5* ()