Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

david666

U tohoto filmu jsou plusem krásné exteriéry a postava hlavního záporáka - jinak standardní práce. Ale určitě se nudit nebudete. ()

petulik

Srdce mi stale bije rychlejsie, nadhera prirody a do toho sa divaci strhavaju, sniperi sa triafaju. Drama ako ma byt. Od zaciatku do konca. ()

TonoM odpad!

Prvních 20 minut naprosto o ničem jen tak tak od vypnutí potom se film trošičku rozjede, ale furt bohužel dost slábé. Film uplně o ničem.. ()

johnnie78

Má to pomalejší začátek, při kterém jsem si říkal, že (podobná) Závrať je rozhodně líp natočená, a "dialogy" mezi ústřední partou připomínají laciný pornofilm. Jenže potom se film zvrtne a je to jízda, při které jsem párkrát skutečně nedýchal napětím. A to včetně závěru, graduje to neskutečně! ()

Ronkar

Docela slušnej thriller, který vytahuje silné karty v první půlce a ve druhé je pohřbí. Mám rád příběhy, kde si partička obyčejných lidí musí vypořád s něčím extrémním. Tady je to skvadra horolezců, která najde malou holku uprostřed divočiny a snaží se jí dostat do bezpečí. Dokud se běhá v krásné krajině a hrdinové jsou naháněni zloduchy, je to sice triviální a blbé, ale vlastně funkční a kouká se na to dobře. Ve chvíli, kdy se do příběhu přimotají další dějové linky a hory vystřídá městečko, je to rutinní nuda. Konec nemasný neslaný. Potěší přítomnost Rodena, který tu má celkem velkou roli. Průměr. Ale viděl jsem i horší béčka, který mají na csfd větší hodnocení. Takže jako jednohubka, která zabaví vcelku ok. ()

Elisson odpad!

Krásna analógia k súčasnej situácii vo Veľkej Británii. Miesto toho, aby zachraňovali seba, zachránia hocikoho cudzieho aj za cenu vlastných životov a to aj vtedy, keď to nie je potrebné. Asi si tým chcú kompenzovať ten ich prehnaný materializmus a nedostatok duchovného chápania, ale vedie to akurát tak do záhuby - v telesnom i duchovnom zmysle. Bodaj by tam po nich zostali aspoň pamiatky, lebo tie majú naozaj pekné a bodaj by aspoň niektorí Škóti vytriezveli, ale ako som to videla v Škótsku na vlastné oči, väčšina z nich sa už od Angličanov nijak neodlišuje. ()

Kozlowski8

Parta horolezců objeví na odlehlém místě Skotské vysočiny podzemní skrýš a v ní uvězněnou malou holku. Jejím vysvobozením pro ně začíná boj o holý život...Hodně nevyrovnaná záležitost, která má dobré, technicky i obsahově zdařilé pasáže, má i solidní atmosféru a hudební složku a ani hercům není co vytknout. Ty zdařilé pasáže jsou ale jen ojedinělé. Celkově to zanechává těžkou příchuť scénáristického a režijního amatérismu s chatrným příběhem s mnoha prvoplánovými a logicky nepřesvědčivými kombinacemi. Škoda, potenciál byl určitě vyšší. 45 %, ()

allegria

Minimum dávám za snahu a sportovní výkony, jinak to je nechutná koncentrace zbytečně naturalistické řezničiny a pro mě nelogický děj, ovšem pravda je, že jsem to v polovině vzdala, tak možná kdo to dokouká, dá mu to smysl. ()

Saprofag

No opravdu je to hodně nevyrovnaný. Místy pěkné záběry. Taky jsem celou dobu přemejšlel, kde hrál ten Sean Harris. To je tak všechno. Slabá dvojka. Unavenej Roden už mě nebaví, stejně jako jeho nebaví hrát v céčkách! ()

Bodega_Bay

Ze začátku hodně dobré a díky krásným záběrům skal a horolezčení i příjemné na koukání. Ale ten konec teda docela zkažený...škoda, jako by scénarista neměl pro posledních 20 minut co vymyslet, tak to tam nastřílel hlava nehlava, scéna nescéna, co mě zrovna napadne, to tam fláknu...převeliká škoda. Ale i tak je to moc dobře koukatelné. No a mimo jiné potěší náš Karel. Že nehraje roztomilého taťku od rodiny vám asi říkat nemusím, tak si ho užijte v oblíbené poloze. ()

naytsirk

Super, opravdu povedené a po dlouhé době opravdu napínavé. Režisér se s tím moc nemazal, hlavní hrdiny kosí hnedka z kraje a nijak je nešetří.... a jaké překvapení bylo, když se v úvodních titulkách objevil Karlíček ()

fabregas1

Thriller napínavý od začátku až do konce, krásné prostředí a navíc náš Kája Roden,nevím jak vy,ale já se bavil. ()

tixi

Konečne film ktori ma gule.Krasne prostredie sympatycky herci vyborna akcia ktora ma dvyhala zo stoličky.Takychto filmov by mohlo byť viac. ()

chaosteory

Je to tu zase a zase v bledě modrém. Jak to asi dopadne, když se banda tupců připlete kam nemá, udělají co nemají a nakonec utíkají kam nemají? Přesně takhle, klasická recyklace obdobných námětů a to většinou z herci, kteří vypadají že anglický les vidí poprvé a s padouchy, kteří buď mají IQ vyprázdněné malorážky nebo oči z jalové krávy. Tak či tak, děj nemá na to, aby se rozjel nějakým svižným tempem a nepomůže tomu ani Kája. ()

dudel3333

film ma na prekvapenie užasnu gradaciu,nehovoriac o hre s kamerou........herci hraju presne to čo maju hrat(tym zaporakom som uveril aj to ako s chutou a surovostou si vychutnavaju vraždenie) .Zapletka perfektna,všetko sa vyvyja tak ako sa ma a v tom je presun do mesta a už je to v haji...........postavy sa začinaju chovat ako keby boli debilné a človek pozera či je to myslene važne.Velka škoda pribeh bol rozvynuty perfektne tak do 3/4 a potom bum,hlupost začala s koncom nedokončenym čiže divak domysli si.Za 3/4 davam 5* za tu poslednu 1/3 za1* ()

pirate

Ne, že bych podobné neviděl, ale stejně je dobrý. Dal mi přesně to, co jsem čekal a chtěl, možná i něco více. ()

Snakefinger

Za mně tentokrát plný počet a není to jenom Karlem Rodenem. Opravdu pár překvapivých (a to že hodně) momentů, nádherný kontrast sympatických postav a drsných únosců. Bohužel ty sympatické postavy umíraly na můj vkus až překotně rychle. Já bych řekl opravdu strhující drama. ()