Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

dragosta

Kupodivu docela dobrý thriller. Sice by se pár děr v logice děje našlo, ale i tak snímek dokáže docela dobře udržet vaši pozornost. 3,5* je tak akorát. ()

kelto44

Veľmi krásna príroda, dobré herecké výkony (Karel Roden, Mellisa George) a príjemná atmosféra. Film rozhodne nenudí, scénar dobrý a vrahovia sú v pohode, chvíľkami mi to príde ako "Královská hra". Je tam ale aj trochu zbytočných scén a najviac sa mi páčila postava, ktorá zomrela hneď na začiatku, čož je škoda.. Odporučujem tým, ktorí majú radi prekrásnu prírodu (hory v pozadí), trochu málo akcie, dobrý príbeh a dobrodružné filmy. Nie je to geniálne, ale stojí na jedno pozretie. /80%/ ()

Pitryx

Tak za ten zdrbaný konec čtyřicet dolů. Za hluchavky dalších dvacet. Začátek je super dobrý, ovšem pak mimo hor už to není ono. Jsou tam dvě dlouhá hluchá místa. Zato jsou tam poměrně slušné hlavní herečky. Mohlo to být kratší. ()

johnsnow

Slušný britský thriler s občasnou akciou, obzvlášť záver má setsakramentské grády. Okrem Meliisy a Rodena sú herci pre mňa neznámi ale zahrali to dobre. Jediné čo mi vadilo bolo, že sa až príliš málo využilo horolezecké prostredie skál. SPOILER: GOT style je aj tu prítomný, postavy kapú jak nič. ()

ni.na29

Horolezci, horolezkyně, horolezčata...nelezte na skálu, co je hodně špičatá...neboť i odtamtud vás může nějaký magor sestřelit. Nutno však dodat, že pro mě jeden z těch lepších survivalů, chytře zasazen do nádherně vražedného prostředí s neodolatelnou úvodní scénou, správnou porcí napětí a kvalitní dávkou násilí, která ovšem postupně mizí do neznáma s přesunem do civilizace, kde se pro mě příběh stává průměrnou tuctovkou a čtvrtá hvězda je jen a pouze za Rodena. ()

srolyma

Výborný film. V osamělých horách skotské Vysočiny najde skupinka horolezců podzemní úkryt a v něm uvězněnou unesenou holčičku. Tak se pochopitelně rozhodnou, že ji zachrání a jen málokdo se nakonec dožije toho, aby tohoto rozhodnutí litoval. Únosci si samozřejmě nechtějí nechat překazit své plány a tak tvrdě zakročí. Akce, napětí, nečekané zvraty a hlavně nádherná příroda ( čehož si jsou tvůrci dobře vědomi, takže záběry jak z National Geografic rozhodně nešetří ). Občas nějaká ta nelogičnost, ale komu to vadí, když to od začátku do konce jede jak po másle. ()

DonBraso

Zívačka jak se patří,kdy z přírody a pár seskoků do věčným lovišť,tu není lautr nic.Vůbec mě to nešmakovalo a dodíval snad fakt jenom kvůli hercům,(Seab Harris z Borgia - Melissa vypadala jak Violante Placido a Roden vypadal jak Karel:D) protože mě bylo šumák jak to skončí a skončilo strašně jak jsem očekával.Já nejdřív si říkal,to bude horor v lese,ale nakonec padnul výstřel a start začal.Takže nikdo nic neví,jeden je z kola ven,fajn,druhá přežije podobný skok,jak divné a celý film je tak ready jako byl film začal v úvodní znelce,další střely a dostáváme se k tomu,že holka modrooká nesedávaj u potoka a všichni ji jdou zachránit hlavně tedy hlavní hrdinka stůj co stůj,protože kamarádi ty se nepočítají.Snaha o nějaký impuls,napětí nebo nějaký moment k zapamatování vůbec není,je to jak seriál mi to přišlo,z demetníma kecema a nudou jak někde v Gronsku.Dvě hvězdy za kopec v dálce. ()

lobo87

Rozporuplný film. Na jednej strane zaujímavý úvod v horách, krásne scenérie, zvrat v deji, autori nás držia v napäti. Ale len čo sa začne odohrávať hra na mačku a myš, film stráca dych. Škoda toho. Za skevlý úvod je aj tretia hviezdička... 55% ()

JohnCoffe

Slušný survival s nečekaně rozvitým scénářem. Zaporáci co se s ničím nemažou. A na konci do srbska laděný Karel Roden. Slušná práce. ()

Loranna

Zatraceně dobrý thriller, který se vám zakousne hluboko pod kůži. Okouzlující prostředí, sympatické postavy a hlavně napětí už od prvních minut. Dovolím si jen malou radu - na trailer radši dopředu nekoukejte. ()

veverysiak

Tých schovávačiek v malebno-temných horách je už na mňa asi priveľa, možno pár rokov dozadu by som vedel oceniť naozaj ukážkovo odpudivých killerov a slušné napätie, ale dnes je to len ďalší z radu podobných kúskov, ktoré nemôže pozdvihnúť ani také príjemné stvorenie, akým je Melissa George, takže 40%. ()

Obenny

Krása hor ve Skotsku v tomhle thrilleru jen vyniká, příběh je také docela pěkně sepsaný, ale co je moc to je moc. Očekával jsem asi trochu více, do první poloviny filmu jsem neměl žádné námitky. Pak začne polovina druhá, kde už se objevuje klišé za klišé a celkově to filmu bere tu jedinečnost ze začátku a posílá ho to do běžných televizních vod. Nebýt tam Karel Roden zřejmě bych se na film ani nepodíval. Je to celkem řadový thriller, kterých za týden v programu českých TV najdeme několik. ()

Ondrew

Ziadne velke ovacie sa pri tejto snimke nekonaju, no na druhej strane si myslim, ze ako tradicna (trochu drsnejsia) jednohubka to vobec nie je zle. Nechyba napatie, dej sa priebezne vyvija zhruba tak, ako aj clovek dopredu odhaduje a herecke obsadenie je na urovni. Rozhodne potesila pritomnost Karla Rodena, ktory skratka vie svoj herecky talent vyuzit ako sa patri, hoci v tomto pripade len vo vedlajsej ulohe. Toz... Na prdel z tohto filmu asi nikto nepadne, ale zabavit dokaze celkom slusne. 65%. ()