Není kam utéct

• Velká Británie A Lonely Place to Die

Když se parta mladých horolezců rozhodla zdolat jeden z mohutných skalních masivů, všichni se těšili na náročný výstup, při kterém jejich těla zaplaví pořádná dávka adrenalinu. Nemohli tušit, že je uprostřed hor Skotské vysočiny čeká nerovný souboj. Při přechodu horského hřebene objevili podzemní skrýš a v ní uvězněné malé děvčátko. Osvobozením srbské dívenky z rukou únosců pro všechny začíná děsivé dobrodružství, na které ti, co přežijí strastiplnou cestu zpátky do civilizace, nikdy nezapomenou.
V hlavní roli strhujícího příběhu odehrávajícího se uprostřed překrásné horské scenerie se nám představí Melissa George. Do jedné z dalších rolí obsadil anglický režisér Julian Gilbey populárního českého herce Karla Rodena. (oficiální text distributora)

ledzepfan

V takových těch logických záležitostech a technikáliích (odkud, kam, jak) je to sice klasicky akčně lobotomické, ale jinak je to překvapivě napínavý thriller, který se neustále snaží diváka znejisťovat a překvapovat. Díky tomu film funguje, drží tempo, neupadá do monotónnosti a nakonec celý ten zvláštní slepenec vybalancuje poměrně důstojně. ()

NinonL

Béčkový thriller, ve kterém je fajn chvilka horolezectví a krajinek v první půlhodině. Pak se to semele a už se tam melou jen prapodivní únosci, prapodivní vyjednavači, prapodivní policajti a vůbec prapodivní mladí horolezci, kteří byli za začátku fajn. A ještě jedna prapodivná malá Srbka, a to už by vážně stačilo. ()

MartinezZ

Čekal snad někdo něco jiného než průměrný standard? Prostá vyvražďovačka několika mladých lidí, urputně nasazujících život kdesi v pustině během pokusů a zdolání nějakých šutrů. Nahání je někdo, komu svou existencí a přítomností zhatili plány. Jediným plusem je pro změnu naháněčka naháněčů, protože ti sami svým kouskem šláply na kuří oko někomu, komu by nechtěl šlápnout nikdo ani na obrubník u garáže. Bohužel právě tohle upozaděné vypořádávání si účtů s únosci je zajímavější, než úprk několika nezajímavých a mě naprosto ukradených hledačů adrenalinu. Uvidíte a do týdne zapomenete. ~~~ Na druhou stranu, pokud je pravdou rozpočet 4 miliony USD, pak jde o solidní práci, kdy je vidět, že ty peníze stál vizuál a někteří herci (Roden :), ale rozhodně nezbylo na pořádného scénáristu. ()

Riddick77

Fajnová horská survival taškařice s bezvadnou atmosférou, které bohužel ve druhé polovině podkopává nohy značně nelogické chování postav, přičemž i vyvražďovačka by měla dodržovat určitá elementární pravidla, pokud jde o logiku, motivaci a jednání! 7/10! ()

Lum3n

Na 4* to nakonec asi neni, ale i tak se jedná o nadprůměrnou vybíjenou. Nejsilnější zbraní tohoto survival thrilleru jsou sympatické a hlavně logicky se chovající postavy, což není v daném žánru moc často k vidění. Horské prostředí je výborné, po přesunu děje do vesničky už ale film trochu ztrácí drive. 70%. ()

Orlau32

Pěkně to napsal kolega POMO. Dodala bych k tomu, že film má několik malých technických chyb, které vypadají při veškerém napětí směšně. Tak např.: z divoké horské řeky, plné balvanů se podaří vytáhnout dívčí tělo, které má ovšem na sobě naprosto suché šaty i boty. Hoří dům, ale hlavní aktérka, ačkoliv prošla špínou, vodou a ohněm má na sobě naprosto čisté oblečení. Je to anglický film, DVD jsem si koupila kvůli KARLA RODENA, který tam má sice kladnou, ale naprosto zanedbatelnou roličku (i když asi za velmi slušné prachy). Ale spád ten film má, ačkoliv režii leccos uniklo. Vydržela jsem, nenudila se, proto dávám 4*. ()

topi

Výbornej snímek, který se z boje o přežití mění v drsný kriminální thriller. Výborná kombinace a skvělé záběry horských skal a lesů, v HD kvalitě je to pastva pro oči. Karel Roden v roli Darka byl opět bezchybný. Výborná kamera + hudba + celkově se vyvynující příběh dělá z tohoto fimu nadupanou podívanou. Hodně dobrej adrenalinovej kousek. ()

stration

Po zdejších kladných rekcích trochu zklamání. První půlka dobrá, napínavá, pocit jakési horsko-lesní brutality a stísněnosti. Ale pak se to zvrtne v obyčejnou střílečku, kde si ještě k tomu nejste příliš jistí "kteří jsou naši". Škoda, mohla to být dobrá žánrovka, navíc s Rodenem. ()

PogoJoe

3.5/5 || První dvě třetiny filmu jsou rozhodně lepší než zbytek, pak už těch mrtvých bylo zbytečně moc. Povedený casting i technická stránka filmu, škoda, že se to trochu zvrhlo. || Režie: ****, Scénář: ***, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava/Efekty: ****, Kamera: ***** ()

TominoLa

Parta horolezců v krásné skotské přírodě nalezne dívku, která byla unesena. Tím se rozjíždí napínavá podívaná. První setkání se záporáky nemá chybu. Jejich odhalení ovšem mohlo ještě počkat pač nepůsobí moc dobře. Přesto si to drží slušnou úroveň. Ten největší problém je kdy se to přesune do civilizace. To jsem opravdu zuřil, protože ten film totálně otočí a změní se v nelogickou frašku. Opravdu škoda, protože se z toho dalo vytěžit mnohem více. ()

Martpod

Štěně se od dob Eragona naučilo hrát a nakonec je z toho hezká horolezecká vyvražďovací žánrovka, které nakonec vadí jen ten Rodenův divnopřízvuk. ()

maverick10

Velmi solidni zacatek survival dramatu, kde se objevi zahadna holcicka je utlumen dvojici osumtelych unoscu. Tim nam to trochu spadlo do omselych zanrovych vod, kde mam chut jit si do "spajzu", vyndat si kysele okurky a zakusovat u toho tvaroh!. Kdyz si k tomu pridam velmi nevyvazenou rezii jsem vylozene zklaman. Misty totiz atmosfera nabira grady, aby po chvili zase upadla nepochopitelnym strihem! A tak mohu jen podekovat castingu nebo buhvi komu za Melissu a Káju. ()

ilemas

Úchvatné přírodní záběry skotských hor, pro takové filmy mám slabinu. Hned od začátku mě film chytil a už nepustil,ani dobrý ani špatný, takový průměr. Když už nic, tak pěkná příroda to vynahradí. ()

Caminzind

Syrový, krutý a cynický survival, který žánrově vesměs nosí dříví do lesa. Ovšem slaňovací scény jsou tu vskutku působivé. 66% ()

kaposlav

Aj napriek medzeram v scenári a postrádaniu logiky v určitych fázach film je pozeratelny. Nesia sa počas takmer celej stopáže v napínavej atmosfére. Prekvapila ma účasť Karla Rodena. 3* ()

Martin741

Priemerny, ale dost slusny film o unosoch deti s krasnou Melissou George /30 dni dlouha Noc, Mulholland Drive/. Film ma dobre tempo, nenudi ani chvilku a exteriery su nadherne /Melissa tiez, no/. Dokonca v prvej polke funguje aj strasidelna atmosfera, takze som bol spokojny. Trochu sa poserie druha polka, ale to az tak nevadi : 69 % ()

MA.KI

Obyčejná thrillerová vyvražďovačka zasazená do skotského prostředí. Rozhodně ne můj šálek čaje. ~ Ze stejného ranku doporučuji o MNOHO inteligentnější snímek odehrávající se v severošpanělských temných lesích. ()

O´Neill

Po všech stránkách podprůměrná záležitost.Trapné dialogy, špatná hudba, nepřesvědčiví herci a celkově naprosto bez atmosféry. Pochválit se snad dá jen "cameo" Rodena, jelikož ten jako jediný alespoň nějak zahrál...Dívat se na to šlo, ale více než 2 hvězdy si to v žádném případě nezaslouží. ()