To nejdůležitější

• Velká Británie The Be All and End All

Patnáctiletí Robbie a Ziggy na dělnickém předměstí Liverpoolu mají jedinou starost - přijít o panictví. Ukáže se ale, že Robbie má nevyléčitelnou srdeční vadu, takže má jen málo času na to, aby nepředstoupil před nebeskou bránu neposkvrněný. A protože se nemůže dostat z nemocnice, záleží na Ziggym, aby nějakou dívku přesvědčil. (prokyda)

DavidS.

Někdo chce vidět před smrtí Skrytou hrozbu, někdo si zase poprvé zasouložit...Samaritánství po anglicku, takže čekejte spíše vážnější a sociální rozměr než nějakou odlehčenější nadsázku, která dojme i pobaví... ()

DannyBoy80

Takový žánrový kočkopes. Komedie, někdy až ve stylu Prci, prci .... , pak zas chvili drama. Celkově nic moc. Kombinace mi nepřišla příliš vhodná. Celkově to bylo dost vykonstruovane a hodně dlohou bylo jasne kdo to bude. Trochu přeceněno. Ani závěr mě nedojmul. Emocionálně mě to minulo a to je co říct, když je to o umírajícím klukovi. ()

Marys

Taká trpká britská komédia vystavaná čisto na príbehu s podtitulom "Musím si zajebať predtým, než umriem." Zmiešané pocity, sem-tam zábava, sem-tam ľútosť, však žiadne tlačenie zbytočného sentimentu dlhými scénami na záchvevy očí, či podliezavá hudba. Toto autorom celkom vyšlo. Takisto kvitujem neholywoodsky záver, hoci som ho na druhej strane očakával. Určite mal film pár chýb krásy, niekedy bol strih na mňa príliš zmätočný a keď sme sa konečne dostali k podstatne veci, čakal som, že to bude trochu lepšie zvládnuté, chýbali mi tam súvislosti. Inak ale celkom kvalitná vec. ()

Domec

Prekvapuje me tak vysoke hodnoceni osttnich divaku. Me to misty pripominalo priblblou eskapadu a tom jak si vrznout. Postava Robbiho mi taky prilis nepadla do oka a zaver byl, no, proste strasnej. Na druhou stranu musim uznat, ze par foru se tam povedlo. 3*** *MFF KV 45th* ()

studo

Možno to malo slabšie momenty, neustála honička za vrznutím si asi nebola dosť silná nosná téma na 100 aj keď tu bola tá s tým otcom moc sa nedialo. To však nevadilo, herci bavili, ten akcent bol super a soundtrack mi pripomenul zlaté časy pozerania greysky... ()

markotter

Mladý kluk, umírání, poslední přání, smrt. Obdivuju, s jakou grácií Angličani tohle nelehký téma zvládli a jak jsem skoro celou dobu na to, že to dopadne vlastně špatně, vůbec nemyslel. Je to vlastně o tom, jakou si tu smrt sami uděláme. A Robbie si ji s pomocí Ziggiho udělal moc hezkou. Absolutní hodnocení sráží dějová linka s otcem Ziggihy, která mi přišla zbytečná. 90 % ()

Šípek

Úžasný! Kombinace dramatu a komedie ve své největší dokonalosti. Námět je tak vážný, že už snad ani nemůže být vážnější, ale vše je podáno tak citlivě a s humorem, takže člověk si vážnost tématu připouští až v druhém plánu. Svým vyzněním mi film velmi připomněl Lék z roku 1995, ovšem díky vyššímu věku hlavních protagonistů jsou ty nejdůležitější přání a problémy poněkud odlišné. Asi nejlepší, co jsem letos viděl. Díky Cinemaxu za snahu nekomerční dílka uvádět. ()

Born2BeAlone

Nízkorozpočtovým filmům fandím, ale tenhle mě nebavil. Snaha podívat se odlehčeně na poslední tažení mladého kluka vypadá jako slibný nápad, ale výsledek dopadl neslaně nemastně. Na to, abych se dostatečně vžil do vážnosti celé situace, šel film moc málo "na dřeň" a na to, abych se aspoň párkát pousmál, byl zase k uzoufání málo vtipný. Na podobné téma už bylo natočeno mnoho filmů a narozdíl od většiny z nich mě The Be All and End All ničím neoslovil. ()

KERUOCOK

Výborně pojaté, nenuceně, komicky a zároveň asi tak, jak by to viděl každý puberťák, který by věděl, že nemá moc času na to, aby s ním plýtval a na vše trpělivě vyčkával. Příběh o neuvěřitelně obětavém přátelství a puberťácké umírající duši. Robbiemu se prostě na paty smůla jen lepí… a že by došlo k happy endu se zrovna říct nedá… nabité specifickým černým humorem který zvládají podle mého pouze Angličané. ()

JNK

Naprostá pecka !!! Popisek je trochu zavádějící, ale nevadí, kluci jsou perfektní, ostatní taky. Zábava od začátku do konce i přes vlastně strašně smutný příběh. Excelentní ukázka toho, jak se dívat na vážné téma bez dusivého patosu. Za pár peněz, bez státního fondu a hodně, hodně, hodně muziky. Holt v Liverpoolu se daří všemu umění. [MFF KV] PS Pevně doufám, že tento film u nás nějaký osvícený distributor uvede, měl by obrovský úspěch! ()