Konkurenti

• USA Glengarry Glen Ross

Pulitzerovou cenou ověnčenou divadelní hru Davida Mameta, která pojednává o skupině zoufalých realitních makléřů, převedl na filmové plátno režisér James Foley. Alec Baldwin se představuje v roli motivačního řečníka, která mu byla ušita na míru. Informuje čtyři zaměstnance o tom, že se musí zúčastnit podivné "soutěže" - mají do čtyřiadvaceti hodin co nejvýhodněji prodat bezcenné pozemky. Vítěz vyhraje luxusní auto, poražený dostane padáka. Každý ze zaměstnanců zvolí jinou metodu, jak obstát. Jeden z nich dokonce přijde s nápadem vyloupit kancelář, ukrást seznam perspektivních klientů a prodat je konkurentovi. Snímek Konkurenti, v němž excelují Al Pacino jako šéf obchodního oddělení, Jack Lemmon jako stárnoucí zkrachovalec, Alan Arkin a Ed Harris jako frustrovaní obchodníci, Kevin Spacey jako vyčerpaný vedoucí kanceláře a Jonathan Pryce v roli klienta, je v jádru charakterovou studií o skupině mužů, kterým už dávno ujel vlak. (Cinemax)

dopitak

Asi jsme viděli jiný film... V českém dabingu ČT se fakt nedá, plkání o hovně. Baldwin na začátku všechny nechutně a těžko pochopitlně seřve a pak všichni kdákaj a kdákaj. Film jsem před asi dvěma lety zkusil, nešlo to a nešlo to ani teď. Hvězdná sestava, ale naprosto nezajímavé. ()

Chrustyn

Hvězdně obsazené a v mnoha ohledech strhující drama o zaměstnancích realitní kanceláře, kteří dostanou velice jednoduchý úkol: "Prodej za každou cenu nebo jdi do p*dele". Naprosto vynikající herecké představení všech zúčastněných (cholerický a nechutnou roli si vychutnávající Baldwin, přesvědčivý Spacey, nestárnoucí Lemmon, adekvátní Harris a... prostě Al Pacino) a precizní scénář, zajišťují tomuto pomalému snímku, že budete napětím bez sebe až do úplného konce. ()

Arsenal83

Vynikajúce herecké obsadenie sa nestalo zárukou výborného filmu. Je to divadelná hra a tam to malo asi aj ostať. Vo filme pár ukecaných mužov dokola hovoriacich o nejakých realitných záležitostiach, to môže chytiť asi len realiťáka. Je to taká dialógová nuda, kde sa páni v oblekoch naťahujú, kto je ako dobrý v získavaní zákazníkov a podpisovaní zmlúv. To má veľmi blízko k finačníkom a k tomu mám prirodzený odpor. ()

classic

„Glengarry Glen Ross” ma na začiatku oslovil najmä pestrým, hereckým obsadením, na čele s Jackom Lemmonom a Alom Pacinom, ktorým zručne sekundoval i zvyšný ansámbel, v zložení Eda Harrisa, Alana Arkina, ďalej Kevina Spaceyho, a za nimi hneď nasledujú Jonathan Pryce s Alecom Baldwinom. 7 hereckých osobností, to bolo pre mňa najhlavnejším lákadlom, prečo dať filmu vôbec šancu, alebo všetci predviedli jeden herecký koncert, ktorý sa každý deň určite nevidí. Z celkovo „siedmich statočných” , nakoniec vyberám ústredné kvarteto realitných agentov, okolo ktorých sa to v podstate celé točí...Treba tiež podotknúť, že sa pôvodne jednalo o hru D. Mameta, a tak ani výsledný film nie je od tohto faktu príliš vzdialený, pretože skrátka väčšinu času, ak nie stále, pôsobí javiskovým dojmom, čo má svoje klady i zápory. Medzi pozitíva by som zaradil vskutku štipľavé dialógy postáv, a zase negatíva sa týkajú nezaujímavej réžie Jima Foleyho. Vidieť sa to síce oplatí, no na potenciálnych "svätuškárov" môže spadnúť lavína samých vulgarizmov, a tak si to radšej dopredu rozmyslite, než by ste mali byť potom strašne pohoršení. ()

MontyBrogan

Film, v ktorom nevystupuje žiadna žena. Pretože je z prostredia obchodných zástupcov. Tí pracujú stále a k rodine sa dostanú, až keď je obchod uzavretý. Ale čo ak sa to jednoducho nepodarí včas? Začne sa špekulovať a snaha obísť legálny spôsob vyzerá ako jediné východisko. Kolegom a klientom to však veľmi neprospeje. Bezchybný herecký koncert, zastrešený podobne kvalitným scenárom. ()

Roman.Ticka

Crazy komedie, žádné drama, Kev (Lester) za to nemůže. :-) Že šlo o zfilmování divadelní hry, pak je O.K. chybějící vizualizace a podobné filmové shity. Tihle pánové si v pohodě vystačí i v garáži. Chvílema jsem se cítila jak u Tarantinů (dialogy Mosse a Georga), navíc 9 z 10 slov bylo fuck. Vůbec to dějově nerušilo, spíš naopak. Kdo by nechtěl aspoň jednou zažít takové srovnání šéfa, jak to mistrovsky a k potrhání udělal Roma, to by byla úleva! Ale všichni ti mistři slova, manipulátoři a tlučhubové byli výborní, nejvíc prostoru měl jistě právem rozený vypravěč Sekáč. Rick Roma když vlítnul na plac, stálo to za to.(původní znění) Konec takový nanicovatý, Kiss my ass. ()

Ivoshek

Tak nevím. Herci jsou skvělí, všechno je prima a vlastně se mi na to i docela hezky koukalo, ale bylo to strašně statický. Asi to je tím, že to původně byla divadelní hra... A rozhodně mi to nepřišlo jako komedie (což, jak jsem pak zjistil, ani být nemá). Starého Lemmonova makléře mi bylo fakt líto. Kevin Spacey tu byl ultra svině. ()

honajz

Jak mám Mametovu tvorbu rád, tady jsem fakt netušil, proč bych měl sledovat partičku lhářů, snažících se kdekoho podle a zákeřně oškubat, aby oni měli jméno na tabuli a mohli vyhrát třeba Cadillac. Navíc tu není jediná kladná postava, které bych mohl fandit, takže jsem si na konci jen řekl, no a co, doplatili na to, co zasévali, vrátilo se jim to i s úroky, jsou otroky dobrovolně a lžou dobrovolně, a je mi úplně jedno, co je větší zlodějna, jestli ukrást tipy, nebo někoho okrást o jeho úspory. Herecký koncert to sice je, ale to je tak vše. ()

evapetra

Miluji tahle konverzační dramata. Když je o čem mluvit nebo když je třeba to okecávání o ničem a směřující k jedinému cíli -prodat, podáno takovýmto poutavým a strhujícím způsobem jako je tomu o obchodních zástupců, představovaných ve filmu pány Lemmonem a Pacinem. I výkony ostatních herců v této slavné sestavě stojí za to. ()

becki_tu

Parádní herecké představení několika velkých hereckých es, které se jen tak nevidí. Al Pacino, Ed Harris, Jack Lemmon, Alec Baldwin nebo Kevin Spacey servírují brilantní dialogy, okořeněné ve větší míře peprnými výrazy v povedeném přepisu divadelní hry z prostředí realitní kanceláře do filmové podoby. Parádní věc, mohu jen doporučit. ()

Morholt

Excelentně obsazená konverzačka, která se sice v první polovině trošku táhla, ale plně to vynahradila část druhá, kdy za to vzali Al Pacino s Jackem Lemmonem, kteří mi nedali vydechnout. 80% ()

TheJokerCZ

Takhle si nějak představuji film, když se řekne že je o dialozích. Perfektní konverzační drama s ještě lepšími hereckými výkony a s drobnou přísadou humoru. Žádné zbytečné natahování, krásná stominutová stopáž. Až na slabší začátek super. 8/10 ()

ScarPoul

Herecký koncert všetkých zúčastnených. Jeden z tých filmov, kde si každý strihol úlohu ktorou chcel ukázať, že vie. Aj napriek tomu, že to vychádza z Mametovej hry, je film dynamický a vôbec nepôsobí divadelne. Čo je super. Niektoré adaptácie podobného rázu toto šťastie nemajú. Prvé dejstvo v daždi je skvelo atmosférické, to druhé naplno ukazuje rôznorodosť charakterov tvárou tvár nedobrej situácií. Jeden z tých filmov, ktoré je dobré vidieť, ak si myslíte, že z USA prichádzajú len bezduché zlátaniny. Toto je high class chuťovka. ()

Gary

Film postavený na skvělých hereckých výkonech.A že to ty výkony dokázaly podržet. Skvělé dialogy. Rád bych to viděl i v divadle. ()

Lacike

Kvalitny film o skupine ludi, ktorych nemam najmensiu chut lutovat ani s nimi nijak sucitit a obsadenie hereckych velikanov, ktory predvadzaju nadpriemerne vykony na tom nic nezmeni. ()

6thSun

Skvostné konverzační psycho/drama! Všichni aktéři geniální, Lemmon jim však vládne a předvádí jednu z nejúchvatnějších hereckých kreací, které jsem kdy spatřil. 85% ()

Johny_fork

Komorní až divadelní prostředí v němž se odehrává naprosto odrovnávající herecký galakoncert (Al Pacino, Lemmon), takový film v afektu, všichni na sebe řvou a nejvíc na Spaceyho, koncentrace slova fuck vyvolává až úsměv, možná vám tedy přijde divné, že dialogy hodnotím jako geniální, ale koncentrace kruté pravdy je ještě vyšší než koncentrace slov fuck a shit:).. . Žádný velký děj, ale o to cennější sonda mezi praktiky různých realitních agentů a agentíčků.. ()

ambron

Tento film nemá žiadnu akciu, násilie, efekty, no napriek tomu ma dokonale prikoval k obrazovke. Je dôkazom, že výbornému filmu stačia aj silné postavy, prepracované dialógy a najväčšie herectvo. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin