Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(9)

Obsahy(1)

Kate Bishop (Lucy Punch) a Jack Armstrong (Toby Stephens) tvoří velice nesourodou detektivní dvojici. I když to mezi nimi jiskří, každý z nich je zcela jiný. Kate je tak trochu neurotická, puntíčkářská, bojechtivá, a v žádném případě ne hloupá blondýna. Je vdaná za workholika a tak často musí řešit i problémy ve svém soukromém životě. Oproti tomu Jack je sebejistý, sukníčkářský, bezstarostný a někdy zcela nepoužitelný. Společně řeší různé kriminální případy. Každý po svém, a s velkou dávkou černého humoru. (embee)

(více)

Recenze (19)

emma53 

všechny recenze uživatele

Naprostá pohodovka, kde se případy řeší jen tak bokem a nikdo nemusí moc přemýšlet nad tím, kdo je asi vrah a jak že to postupují při vyšetřování a podobné prkotiny na které jsme jindy přímo vysazený. Ne tady jde o Jacka s jeho parťačkou s jejich jejich hláškami, či absurdními situacemi. Tak trochu sitcom, který se občas líně vleče, ale co na tom, když nikam nespěcháte a chcete si dát pauzu od klasiky. Toby je výborný a je to docela změna vidět ho hrát v naprosto odlišné roli než třeba v Cambridge Spies. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Takhle zvrhlou detektivku jsem snad ještě neviděl. No, detektivku. Na řešení kriminálních případů taky dojde, ale ty jsou skoro podružné. Náplní epizod jsou černohumorné výměny mezi lehkovážným Jackem a upjatou Kate a kolem nich se točí všechno ostatní. Není to špatný koncept a protože má seriál jenom devět epizod, tak scenárista nevyplýtval nápady a udržel laťku hodně vysoko. ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

První série neměla tu správnou šťávu - Kate Bishop byla chladná, suchá, zpruzelá a za celou dobu se sotva hnula z místa. To Miranda Raison už se svou postavou (dle očekávání) změnila rytmus celýho seriálu - sama si to viditelně užívala a leckterý její herecký kreace vysloveně braly dech (ne vážně, její mimika je absolutní špička!); vztah Georginy s Jackem jako by už přece jen někam směřoval, měl svou vlastní dynamiku; vzájemný škádlení hnedka nabylo pořádný jiskry... a stále stejně banální detektivní případy ve finále přestávaly vadit. Takhle nějak jsem si to představoval. --- "There's only one thing I hate more than children. - What? - Lots of children." ()

marvan 

všechny recenze uživatele

Vexed patří do ranku ulítlých komedií typu Červený trpaslík, které parodují zažité žánrové postupy, s typicky suchým britským humorem a sarkasmem. Zároveň je z toho cítit autorův pozitivní vztah k žánru, který dodává těm pitoreskním figurkám a situacím lidský rozměr. Pokud vám zbylo po skončení Červeného trpaslíka v srdci prázdné místo po geniálním magorovi Davidu Listerovi, pošuk Jack Armstrong ho bezesporu vyplní. Princip epizod seriálu je jednoduchý. Tým nesourodých detektivů vyšetřuje vraždu spáchanou v nějakém absurdním prostředí, což vyvolává dostatečně nesmyslné a komicky vděčné situace. A tak se vyšetřuje na psychiatrické klinice pro zazobance, v televizní soutěži o nejlepšího kuchaře nebo ve fitness centru. Mým prozatímním favoritem je vražda na fakultě gender studies s neskutečně pošahanými dialogy. Konfrontace pseudointelektuálních keců a Jackova sebevědomého křupanství tvoří přímo výbušnou směs. ()

ladynka 

všechny recenze uživatele

Vyšetřovatelé z Vexed mají blíž k sitcomovým figurkám než k seriózní britské detektivní škole. Ale to je právě na něm osvěžující - už ze samotného představení hlavních postav v lehce morbidním duchu je jasné, čím bude vynikat. Humor kombinující břitkou konverzaci (jakékoli výstupy mezi Kate a Jackem), komediální skeče (proč žena nemůže být zabiják apod.) a vážné zločiny, které se tak trochu zvrtnou. Není to dokonalé, někdy se zvolní tempo, ale funguje to. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama