Takhle zvrhlou detektivku jsem snad ještě neviděl. No, detektivku. Na řešení kriminálních případů taky dojde, ale ty jsou skoro podružné. Náplní epizod jsou černohumorné výměny mezi lehkovážným Jackem a upjatou Kate a kolem nich se točí všechno ostatní. Není to špatný koncept a protože má seriál jenom devět epizod, tak scenárista nevyplýtval nápady a udržel laťku hodně vysoko.(23.3.2014)

Naprostá pohodovka, kde se případy řeší jen tak bokem a nikdo nemusí moc přemýšlet nad tím, kdo je asi vrah a jak že to postupují při vyšetřování a podobné prkotiny na které jsme jindy přímo vysazený. Ne tady jde o Jacka s jeho parťačkou s jejich jejich hláškami, či absurdními situacemi. Tak trochu sitcom, který se občas líně vleče, ale co na tom, když nikam nespěcháte a chcete si dát pauzu od klasiky. Toby je výborný a je to docela změna vidět ho hrát v naprosto odlišné roli než třeba v Cambridge Spies.(13.12.2013)

Vyšetřovatelé z Vexed mají blíž k sitcomovým figurkám než k seriózní britské detektivní škole. Ale to je právě na něm osvěžující - už ze samotného představení hlavních postav v lehce morbidním duchu je jasné, čím bude vynikat. Humor kombinující břitkou konverzaci (jakékoli výstupy mezi Kate a Jackem), komediální skeče (proč žena nemůže být zabiják apod.) a vážné zločiny, které se tak trochu zvrtnou. Není to dokonalé, někdy se zvolní tempo, ale funguje to.(1.11.2010)

Někdy je to geniální a z některých situací jde člověk do křečí. Jindy je to jen takový příjemný pohodový humor. Nemůžu si pomoct ale přes prvotní nechuť si to fakt užívám. Bohužel se to ale zároveň občas hrozně táhne. Kdyby byla kratší stopáž dílů a děj se víc nahustil, bylo by to daleko lepší. Za tohle hvězdičku dolů.(11.7.2014)

Vexed patří do ranku ulítlých komedií typu Červený trpaslík, které parodují zažité žánrové postupy, s typicky suchým britským humorem a sarkasmem. Zároveň je z toho cítit autorův pozitivní vztah k žánru, který dodává těm pitoreskním figurkám a situacím lidský rozměr. Pokud vám zbylo po skončení Červeného trpaslíka v srdci prázdné místo po geniálním magorovi Davidu Listerovi, pošuk Jack Armstrong ho bezesporu vyplní. Princip epizod seriálu je jednoduchý. Tým nesourodých detektivů vyšetřuje vraždu spáchanou v nějakém absurdním prostředí, což vyvolává dostatečně nesmyslné a komicky vděčné situace. A tak se vyšetřuje na psychiatrické klinice pro zazobance, v televizní soutěži o nejlepšího kuchaře nebo ve fitness centru. Mým prozatímním favoritem je vražda na fakultě gender studies s neskutečně pošahanými dialogy. Konfrontace pseudointelektuálních keců a Jackova sebevědomého křupanství tvoří přímo výbušnou směs.(17.10.2013)