Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)

Hoyt

Nečekal jsem skoro nic ale byl jsem mile překvapen. Příběh je sice už několikrát ohraný, ale výborně se doplňující a hlavně skvěle hláškující dvojka Grace a Pearce z toho dělá celkem zábavnou podívanou. Jen akce mohla být trochu lepší a přehlednější. ()

F.man

Prvních pár minut jsem si říkal, super, oni si z toho dělají srandu, to bude parádní oddechovka... Bohužel to Besson myslel vážně a jen fakt, že takovýhle béček se už moc netočí a dloho jsem tak žádné neviděl Lockout nakonec trochu omlouvá. Nicméně těch klišé - hodný psanec chránící bezbranou prezidentovu dceru, lovestory, útěky v posledních sekundách, potetovaní zlosyni... No kdyby to bylo opravdu trochu s nadhledem, sežral bych to všemi deseti a královsky se bavil. Takhle to ale není nic víc než načančané béčko po faceliftu. I'm being beaten up by a guy called Rupert? ()

PauloZ

Guy hraje co mu síly stačí, hláškuje jak najatý, ale to opravdu nestačí. Lockout je zbytečně uspěchaný film a tím postrádá vše, co by tenhle žánr měl mít. Tedy pořádnou akci, kvalitní děj, napětí a adekvátní sci-fi atmosféru. Pád z vesmíru až na dálnici během 15 sekund bylo až moc laciné. Navíc v některých místech (úvodní dálniční honička) chybí peníze. Stravitelná béčkovina, ale bez jakéhokoliv šmrncu! Guyovi těsně sekunduje Joseph "Rudy" Gilgun jako perfektní psycho killer, který filmu pomohl, ale na to, jak moc v prdeli celá situaci byla a s přihlédnutím, o jaký žánr se jedná, to bylo fakt neefektivně natočené. No a Maggie byla čistě na okrasu:) 2,5*. ()

ConanVJ

Pěkný akční filmek odehrávající se ve vesmírném vězení, kde vypukla vzpoura těch nejhorších vrahů, násilníků a všelijaké jiné verbeže. Vězni mají jako rukojmí personál vězeňského zařízení, ale i dceru prezidenta, Emilii. Vládní agent Snow, nyní sám uvězněn za špionáž, má za úkol Emilii zachránit a dostat z vesmírné věznice. Sám má však ve vězení i soukromý úkol. V mnoha případech film kopíruje různé nápady z podobných filmů, ale dobře se na to kouká a nenudí to. snow si nedělá nic z dcery prezidenta a valí na ní jednu hlášku za druhou. Filmek připomíná 80. a 90. styl filmů, kdy jeden hrdina zmákne spousty ozbrojených parchantů a je místy až úsměvný, nelogický a pěkně akční. Mě se filmek hodně líbil a dávám mu 80% :) ()

Marsik

Jakožto nefanoušek sci-fi jsem se tentokrát ani moc nenudil. Lockout má svižné tempo, hláškujícího Guye a atraktivní Maggie. Díky tomu těch 80 minut vydržíte bez problémů. 60% ()

schizmo

Nečekaně zábavná podívaná, která bez debat staví na Pearcově charisma a největší koncentraci geniálních (ne trapných, ale opravdu vtipných a skvěle padnoucích) hlášek, které snesou srovnání i s těmi nejkultovnějšími slogany ze všemožných žánrově spřízěných záležitostí! Tím se dostáváme na sporný břit, co je ještě filmová zábava na úrovni a co jen novodobá onanie s odkazem na nejlepší akční snímky minulého století. Osobně bych film zařadil někam po bok A-teamu, kde i přes všechny nedostatky či všemožné sporné body, dokážete s nadhledem hltat každou scénu a při tom máte pocit, že to rozhodně není film, za který vás druhý den vaši hipsterští kámoši budou pálit na hranici z Trierových scénářů :D. Jinými slovy, žádná přehnaná intelektualita, ale ani trapná blbost. Bavil jsem se královsky jak už dlouho ne :). ()

FFilipCZ

Stupidní příběh, jednoduchý děj a naprosto triviální počáteční zápletku vyrovnává naprosto geniální herecký výkon Guye Pearce jakožto bývalého špičkového vládního agenta, který má stejný cynický humor (hlášky) jako je třeba B.Willis ve Smrtonosné pasti a nebo Posledním skautovi. ()

VojinRyan

MS One je ten typ filmu, ktorý keď si pozriete, tak potom ho dlho neuvidíte. Ale niečo má do seba. Výkon Josepha Gilguna a Guy Pearaceho boli najlepšie. Perace ako ukecaný špeciálny agent, ktorý je ticho leb vtedy, keď nie je na obrazovke a psychopatický GilGun, ktorému úloha dobre sadla a ešte lepšie ju zahral. Ale ani sa nenazdáte a film končí. 95 minút je veľmi málo. Scenár úplne priamy ako najrovnejšie pravítko a krátky ako šnúrky do topánok. Odreagovanie ako ušité. Nič viac nič menej. 68% - 3* ()

SaNcHeZ_cz

Snow je frajer. Hlášky sype z rukávu rychleji než nepřátelé stíhají přebíjet, má po ruce kost jakou je Maggie Grace a i přes zásadní kixy ve zpracování a jednoduchost scénáře jednoduše baví. Útěk z MS-1 je pro mě naprosto vydařenou záležitostí, která předčila moje očekávání a já se jednoduše bavil tak, jako bych sledoval svůj oblíbený snímek z osmdesátek. Scéna s honičkou na motorce by zasloužila vymazat okamžitě z povrchu zemského, nicméně zbytek je i přes chyby stylovou esencí testosteronové zábavy která začíná divákům jako já v kinech setsakramentsky chybět. Proto si v hodnocení dovolím snímek jednoduše už právě kvůli tomu lehce nadhodnotit. [75%] ()

MartinezZ

I když víte, že tenhle film Oscary klátit nebude, i když víte, že jde jen o akční béčko, kde nejde o příběh ani za mák, ale jen akci, hlášky a díky sci-fi prvkům i několik mimozemských záběrů, stále doufáte, že to prostě to Béčko s velkým B bude a bude alespoň jakás takás zábava. ~ Kulový ~ Útěk z MS-1 je encyklopedická ukázka filmového "šumáku". Šumák je výraz, používaný odbornou 'cinematologickou' veřejností, kterým se označují filmy, jež vám ihned po opuštění promítacího sálu vyšumí z hlavy. Po takovýchto snímcích většinou po vyšumění zůstává v hlavě prostor, definovaný jako "tak prázdný, jak jen prázdný může být". ~ Od béčkového akčňáku očekáváte, že bude odsýpat. A on odsýpá, a to tak rychle, že ani nevíte, p=roč se vlastně některé věci dějí, protože se prostě dějí fofrem. Gáj Pírs mi tady v nejmenším nevadil, má 1 sval a 1 humor, obě tyto zbraně používá v množství hojném, leč hláškování je místy až trochu moc. Akce také ujde, většina hlavnějších postav vydrží mnohonásobně více, než Bruce ve Smrtonosných pastích, a případné dějové anomálie, jenž by mohly zesložiťovat děj, jsou jednoduše popřeny nějakou ptákovinou, hlavně aby se na ně už nemusel brát ohled (prostřelená noha a pár injekcí, umrtvujících svaly v zadečku na 24 hodin, např. :). Megí Grejs umí být za pomoci maskérů a stajlistů pořád kočka, akorát nesmí dělat, že myslí (ona ani postava), pak to totiž nezapadá do filmu a celkově působí hloupě (a nad dějovými zvraty také, probůh, nepřemýšlejte). Další a poslední skvělou postavou je úchyl Joseph Gilgun, který svoji postavu zahrál perfektně. A pak ještě těch pár minut záběrů z toho vnějšího ledového ticha. ~ i přes vyjmenované ale toto akční béčkové tentononc jako film nijak nepůsobí. Není na něm nic, co byste si užívali, to hláškování mnohem lépe vyznívá v traileru a celkově tak jde o ztrátu času, kdy si budete u titulků říkat "Co že jsem to viděl/a?". Za týden nebudu vědět, že jsem kdy film toho názvu měl na plátně před sebou. Ať už měl Luc Besson na filmu jakýkoliv otisk, byť by dělal třebas jen uklízečku, pod tohle si jméno cpát neměl. Bylo to hodně mimo, hodně nezáživné, hodně... nic. Tádydádydá, a to je všechno, přátelé. ~ Cinestar Anděl, sál 7, něco tam nepříjemně píská, jako staré kondenzátory v repráčcích. Hodně je to poznat, když je ticho. V hluku filmu to ovšem zaniká. Všimnete si toho hlavně při reklamách a trailerech. ()

Wysch

Jéžiš, kdyby nebylo toho divnýho prologu, v němž se divně honily nějaký divný vozítka, s hodnocením bych neváhal. Ale jako i když si hraju na přitažený za vlasy, je třeba to brát s gustem. A tady to prostě k dokonalýmu filmovýmu dojmu nebralo. Tak nějak. ()

Paxxx.cz

Myšlenka dobrá provedení bohužel horší. Některé scény se prostě nepovedly a místy mě štvaly rádoby vtipné hlášky Guye Pearce, ale pro Maggie Grace určitě palec nahoru. Celkově je pro mě Útěk z MS-1 průměrným sci-fi filmem na zahnání nudného večera nic víc nic míň...6/10. ()

Lamiczka

Tady máš jablko, zbraň a nemluv s cizíma lidma, rovnou je zastřel. Jedna hláška za druhou padá z úst Guye Pearce, který jako jediný stojí za to! Nápad s vesmírným vězením je fajn, samotná záchrana prezidentovy dcery už tak super není. Triky se tvůrcům moc nepovedly, ale budiž. Roztomilé béčko, i když to tak asi nikdo původně neplánoval. ()

Praxis

Po všech stránkách průměrná výplachová akční jednohubka sázející na zběsilý střih a módní roztřesenou kameru, do toho si přidejte přehnaně vtipného Pearce a milou Maggie Grace, které to sluší jak v černém krátkém sestřihu, tak v dlouhých blonďatých loknách. Triky na evropskou produkci celkem dobré, akční to překvapivě ani moc není, spíš to scifi. Taková oddychovka u které se nemůže moc přemýšlet. Klasická Bessonovina... 60% ()

Riddick77

Poctivé sci-fi béčko, kterému kraluje hláškující Guy Pearce společně s velmi pohlednou Maggie Grace. Old-school styl tomu sluší, ač triky jsou někdy fakt na hraně (útěk Snowa na motorce je fakt bída). Jinak je to tupé, s logikou to moc společného nemá, ale současně zábavné až na půdu. Spokojenost. 7/10! ()

nirvanafan

Návod jak uvařit béčkové scífko: Námět - záchrana prezidentovy dcerky. Check! Prezidentova dcera je pěkná. Check! Drsný hrdina. Check! Psychotický záporák. Check! Rádobyvtipné hlášky, které jsou skutečně vtipné jenom po hodně dlouhém jointu. Check! Hnusná digitální honička. Check! Smysl nedávající boty. Check! Násilně naroubovaný podpříběh, o kterém se až do konce pořádně nedozvíte, co to vlastně mělo být. Check! Účinky na úrovni předpisového hypnotika? Check! ()

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017