Losik

Neskutečnej mazec, takhle jsem se dlouho nepobavil. Všichni dinosauři do sebe zapadli na jedničku, hromada skvělých hlášek a film by klidně mohl být i delší, hrozně rychle to uteklo. ()

Indy

Takto mali vyzerať už prví Expendables :) Pokračovanie je fakt slušným upgradom prvého filmu, zmysluplný príbeh čakať netreba, ale akcia, hlášky a ikony akčného filmu (narátal som ich 8!) sú zárukou veľmi slušnej zábavy pre chlapcov, ktorí vyrastali v prvej polke 90.rokov na filmoch s neohrozenými akčnými hrdinami. V prvom dieli Stallone, Schwarzenegger a Willis spolu iba kecali v kostole, teraz majú samopaly a bok po boku kosia nepriateľov, to musí nadchnúť každého, kto má rád ich staršie filmy. Veľmi dobrým ťahom bolo aj angažovanie Van Damma (dá aj svoju trademarkovskú karate roznožku:), ktorý je pre Expendables konečne poriadnym súperom. Najväčší aplauz však v kine zožal výstup Chucka Norrisa, neviem čo my Slováci na ňom vidíme, ale aj cyklomost z Devínskej do Rakúska sme v ankete chceli pomenovať podľa neho :) 8/10 ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... vlastně mě to bavilo víc než jednička... nevím - nejspíš taky dost velkou zásluhou Jean-Clauda, který je tu opravdu famozní - možná jeho nejlepší role...na stará kolena (:o)) narozdíl od Arnieho, který vypadá jako na útěku z domova důchodců, tu Jean vypadá opravdu neskutečně cool. Ostatně ani Rocky Blábola nám moc nezestárnul - na Arniem se stáří z celé party vyřádilo evidentně nejhůř... je na něj děsný pohled... Naštěstí to Arnie se svým vrozeným šarmem dokáže hbytě zakamuflovat prdelozním hláškováním jak za mlada: "to letadlo patří už do muzea... to my všichni ne?" nebo "kdo přijde teď - Rambo?". Vstup na scénu Chucka Norrise je rovněž impozantní... "Slyšel jsem žes umřel... Jo to já taky..." (:o)) nebo hlášky parodující forky na nesmrtelnost božského Chucka: "prej tě kousla kobra... jo to je pravda - po pěti dnech urputných bolestí...umřela strašnou smrtí..." No lahůdka prostě pro všechny fanoušky žánru a starých dobrých hrdinů z 80-90 tých let - už od první scény řekl bych... PS: Jen tak mimochodem - zkusili jste si spočítat kolik je vlastně hlavní nejstarší trojici let? Tak trošku neuvěřitelně...takže: Sly 66, Arnie 65 (ač vypadá o 15 let starší než Sly) a Chuck dokonce neskutečných 72 let!!! ()

jondoe

Tak ako jednotka aj dvojka je neskutocne precenena. Ja chapen, ze to ma byt dalsia Stalloneho pocta k zanru akcneho filmu, ale toto uz bolo trosku moc a treba si prizant, ze ak by tomto filme bez deja, charakternosti postav hrali neznami herci asi by sa tunajsie hodnotenie pohybovalo v uplne inych fabach. Potesilo ma vidiet van Dammeho v zapornej postave, taisto ma potesilo vidiet aj neznicitelneho Ch. Norrisa a hlasky medzi Willisom a Schwarzeneggerom ma tiez pobavili. Ale velmi ma mrzela celkova nevyuzitost postav. Davam tri hviezdicky z odretymi usami a ani neviem ci sa mam na dalsie pokracovanie tesit, alebo sa mam skor obavat. No ved uvidime co nam tyto veteransky superhrdinovia este ukazu. ()

bruceman7

Nejlepší je asi říct, že stejně jako v jedničce je děj prostě přizpůsobený svému obsazení. V jiném případě by to byl ucházející filmek, ale svýma zástupcema v podobě největších akčních hvězd minulého století se prostě vyšvihává strmě vzhůru. Jen škoda, že Chuck je tam spíš víc než míň naroubovaný a nemá nijak moc prostoru, stejně tak to vtipkování o sobě samém se tam moc nehodilo. Ale což...doufám že tenhle krvavej kolotoč jen tak neskončí a my se dočkáme dalších dílů. Tyhle časy osmdesátkovejch hrdinů se musí dokumentovat! 9/10 ()

joora1

Kdybych hodnotil film obecně, musel bych dát méně, ale pokud budu hodnotit akční část, tak musím dát poctivé 4 hvězdy. Veteráni akčních filmů z 90.let dokáží pořád přitvrdit a to nejen s kulometem, ale i po staru (což mají podle svých slov nejraději:)). Dějová linie je hodně úsporná, ale o to tu přeci zase tak nejde. Filmaři sázeli na ověřený akční scénář-zabili nám kamaráda-pomsta-vyhladíme všechny včetně hlavního záporáka, kterého hrál hodně dobře JCVD. Nicméně líbilo se mi, že si ze sebe dokáží dělat hrdinové srandu a parodovat se - vtip s kobrou na Chucka Norrise, reakce kostelníka Willise na Arnieho když řekl, že jde něco pořešit a vrátí se, že jde sám, protože ten už se vrátil mockrát:), to je prostě návrat do 90.let s noblesou. Kdo se ještě přidá v třetím dílu? Že by Nicolas Cage? Moc variant už není. ()

figgo jr.

Druzí EX nejsou zdaleka takový nářez jaký jsem čekal. Dávám sice plný počet hvězd ale to jen za to, že jsou tu skoro všechny akční hvězdy pohromadě a hlavně za větší prostor pro Schwarzeneggera a přítomnost Chucka Norrise. Jinak je tu skoro všechno slabší než v prvním díle, který mi prostě přišel mnohem lepší a měl alespon trochu zajímavý příběh. Taky mě celkem zamrzelo jak málo prostoru ve filmu dostal JCVD, který je můj velký oblíbenec a od jeho záporáka jsem dost očekával. Celkově jsou ale EX2 pohodová akční jízda od začátku do konce a jako týmovka veteránů prostě fungujou skvěle, i když už ne tak skvěle jako poprvé. ()

Chipsonator

Parádní akční úlet s našimi milovanými hrdiny. Stallone, Willis, Schwarzenegger, Statham, Van Damme, Lundgen, Li, Norris, Crews, Couture, Adkins, Yu a Hemsworth. Tahle herecká banda nám přinesla na plátna kin skvěle namixovaný koktejl akce, hlášek a odkazů. Už úvodní akce natřela prdel většině dnešním akčním filmům a to byl pouze slabý odvar toho co mělo přijít. Každá další akční sekvence byla lepší a lepší, a všechno to vyvrcholilo ve velkém finále a to na letišti. Opravdu úžasný zážitek vidět bojovat Bruce, Sylvestra a Arnolda bok po boku, a když se na letišti objevil Chuck se svou znělkou, tak se mi na tváři objevil obrovský úsměv (Chuck mi vlastně pokaždé když se objevil na plátně vytvořil úsměv na ústech a to jsem ho nikdy jako herce neměl rád, ale je pravda že West si poradil ze slavnou Chuckovou aurou na výbornou!) Choreografie soubojů byla parádní, a opravdu bylo skvělé vidět například Stathama jak se probíjí pomocí nože nebo staré dobré klasiky, boxerama (především způsob jakým si podal Adkinse mi způsobil velkou radost). Souboj Stallone a Van Damme mi však přišel strašně krátký, rozhodně jsem ho čekal delší a taky jsem od něj čekal trochu víc ale i to je tak jediná výtka. Takže po dvou akčních orgasmech (Bitevní loď, Resident Evil:Odveta) přichází třetí! Díky Sly že jsi dal dohromady takovou partu! 90% ()

Cracker

REST IN PIECES. Expendables 2 je hláškami nabitý, akčný twister. Ukázalo sa že výnimka potvrdzuje pravidlo a že sequel naozaj môže prekonať pôvodný film. Dvojka je jednoducho po každej stránke lepšia, vyspelejšia! Praví fanúšikovia akčných filmov museli pri tomto filme zažívať mnohonásobné orgazmy, pretože niečo takéto sa tak často nevidí. Obsadenie je opäť nabité až to iskrí(-+), nemá zmysel písať o tom že niektorí herci nedostali veľa miesta, ak by mal mať každý svoj fair share asi by sa to výrazne odrazilo na minutáži a to by už miestami eufória upadala... Tešila ma však účasť Lone Wolf-a a aj ostatných legiend. Prekusol som aj Van Damma, ten sa však akoby narodil pre takúto rolu a naozaj som ho nenávidel(ako vždy). Aj napriek klišé príbehu a hudbe ktorá ma moc nebrala, film si zaslúži minimálne 5 hviezd, za všetky skvelé hlášky, vtípky, odkazy a veľa akčných scén ktoré budú už do smrti legendárne. ()

Lukoboss

Film absolutně o ničem, každopádně dobře našlapaný béčko s plejádou akčních filmových legend. A evidentně to stačí, protože je tam spousta hlášek, odkazů a blbostí, který prostě pobaví. ()

DavidS.

Expendables 2 už není pocta a návrat k akčním klasikám osmdesátek s jejich oživlými ikonami, ale estrádní vystoupení, které čeká už jen na kouzelníka...Hvězdy se objevují stylem deus ex machina, dají nějaký ten headshot nebo rovnou vyplení menší armádu, zahláškují, zavzpomínají a zase zmizí v mezerách neexistujícího scénáře...Úvod z Mad Maxe střídá škádlení Buda Spencera a Terence Hilla...Přesto druhá míza testosteru před důchodem budí stále respekt a borci jsou pořád ve formě...A tam, kde už povolují svaly, nastupuje opět síla nostalgie... ()

charlie_ando

Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku a rovnou se bez mučení přiznám, že mé očekávání bylo vrchovatě naplněno. Ale pěkně popořadě. S jedničkou se mi Stallone trefil do nálady a mého filmového vkusu, prostě rána přesně do černého. Proto jsem se na dvojku tetelil jak malej smrad na dárky pod Vánočním stromkem. Zvlášť, když začal Sylvester nabalovat velká jména Bruce, Arnold, Chucka, JCVD a vrátit se měli i borci z jedničky Jason, inženýr chemie Dolphik, prostě celá povedená parta. Sice trochu zašlá, ale pro mě stále neuvěřitelně silná Starpower. Obsazení tedy velmi povedené. Jediné vrásky na čele mi způsobil muž na režisérské sesli pan Simon West, který od pecky Con Airu nenatočil pořádný biják a to je dobrých 15 let. Pod Slyovým dohledem se mu to, ale podařilo. Přeci jenom v tom klukovy ušatým něco je. Jedinou slabinou, kterou jsem pocítil byl jednoduší scénář. Co by člověk téhle skvělé zábavě neodpustil, že. Film si mě podmanil od úvodní minuty, respektive hned první akční scéna byla dech beroucí s neuvěřitelnou dynamikou. Co mě opravdu dostalo byla neuvěřitelně pozitivní nálada v kino sálu, který byl naladěný na stejnou vlnu a prožíval každý vtípek (zvlášť, když se na plátně objevil Chuck tak to zašumělo). Z plátna dýchala pozitivní a hřejivá energie a bylo vidět, že se všichni na place dobře bavili, prostě parta kamarádu ve zbrani. Nebrali se vážně a dokázali si ze sebe udělat srandu. Dokonce i bulharské exteriéry nevypadaly levně, naopak působili velmi věrohodně. Pro mě neuvěřitelná zábava s velkým nádechem nostalgie 80 let. ()

bari68

Stallone, Statham, Lundgren, Van Damme, Li, Schwarzennegger, Willis, Norris... Ešte nikdy sa nám v jednom filme nepošťastilo vidieť všetky tieto esá pokope. Milovníci akčňákov osemdesiatych rokov ohraných VHS-iek si prídu na svoje a film bude pre nich pohladením na duši, orgazmom, pošušňáňíčkom, dokonalou nirvánou, lebo ako lepšie synonymicky to nazvať?! Aj keď sú Expendables II miestami v akčných sekvenciách a dejových linkách hlúpučkí a predvídateľní ako, že Karel Gott získa Zlatého slávika snáď aj po smrti ako ,,In memoriam,, , tak zároveň ich devízou, čo im slúži ku cti je to, že si vlastne robia srandu zo seba samých a celkovo sa neberú vážne, viz. Chuck Norris, pri ktorom som sa úprimne smial. ()

Wally

Možná to hodnocení není objektivní, ale prostě tomu nejde dát méně než 4 hvězdy...možná i troška nostalgie, ale je to neskutečná zábava....nástup Chucka Norrise a v jedné scéně vedle sebe S. Stallone, A. Schwarzenegger a B. Willis, jak to kropí s kulometů.....náááádhera! Pánové, děkuji.... ()

honzii

Nemůžu se ubránit pocitu, že to mohlo být skvělé. Film je celkem vtipný, mile překvapující a natočený se zvrhlým srdcem, ale ta jízda není už tolik osvěžující. Navíc využití postav Willise a Arnieho nebylo nijak extra zajímavé nebo zábavné (udělali z nich tak trochu dva blábojící idioty - Arnie si zasloužil troch lepší comeback). Zábava to je ale zaručená a chválím hlavně za celkem nápaditou krvavou akci, přibrání mladého Hemswortha a motiv pomsty. ()

Benedygtus

Mozna to opravdu bylo o trochu lepsi nez jednicka. Uz to nebylo tak pritazene za vlasy jako jednicka, kde i po pul roce, kdy jsem film videl, si stale nejvic vybavuji scenu, jak nam Sylvester Stallone ukazal sve sprinterske umeni a dobihal letadlo. V tomto pokracovani, az na konecnou prestrelku za kterou srazim 1*, jsem zadne takove misto nezaznamenal. Naopak musim vyzdvihnout humor a celkovy dojem, ktery se nese v duchu prvniho dilu. Musim priznat, ze jiz ted jsem zvedavy na Expendables 3. ()

jirijost

Tohle je bomba. První díl byl kvalitní proto jsem mu dal čtyři body z pěti. Dvojka je ovšem naprosto jiné kafe, naprosto mě dostal a proto musím dát plný počet. S takovým obsazením nemohl snad ani vzniknout špatný film, Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Jet Li, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Chuck Norris jsou hvězdy a tady to potvrdili snad všichni. Spousta hlášek u kterých jsem se bavil ale nejvíce mě dostal první výstup Chucka Norrise. Jeden z nejlepších akčních film jaký jsem zatím viděl. ()

ElizabethBay

Úžasný oldfashioned akční nářez. Skoro všichni akční hrdinové pohromadě (scéna se svatou trojicí Stallone - Schwarzenegger a Willis byla pro mě vrcholem filmu). Nejvíce oproti jedničce oceňuji to, že se tentokrát nenamáhali ani s náznakem děje. Prostě akce akce akce, pomsta, zachránit svět, akce akce akce! ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky