Třída - Život poté (TV seriál) (festivalový název)

• Estonsko

Klass - Elu pärast

The Class: Life After

Drama / Psychologický

Estonsko, 2010, 7x56 min

Jsem vděčný, že tento seriál vznikl. Původní film ve mě zanechal hluboké emoce a především jsem si začal vážit estonské tvorby. Hvězdu ubírám snad jen za zdlouhavost, některé díly by šly udělat vypjatější a možná i o polovinu kratší, ale cílem asi bylo ukázat široké okolí. Děkuji, od režiséra zkusím něco dalšího :)(22.5.2014)

kto nevidel úvodný film, nemá pre neho seriál žiadnu cenu. V seriáli sa už tvorcovia zahrali akosi na psychológov a psychiatrov, venujú sa osudom jednotlivých zainteresovaných "po ...." Ale celé sa mi to zdá také .. akési ... ako v tom českom rčení "pozdě bycha honiti". Najlepšie diely, 1., 4., 6., no a ten 7. ??? tam to fest pohnojili :( .(14.11.2014)

To Estonsko prostě umí a tady se tomu trefili na hřebínek.Miluju tu pomalost děje a psychologickou sondu a tady jí je nesmírně hodně.Jeden by řekl,že je to víceméně rejžování z filmu,ono taky,kdo natočí film a hnedka jsou z toho seriály,že ano,ale Estonci prostě měli biják,tak si natočili takový osudy lidí po masakru a doopravdy herecky co zahráli to klobouk dolů,jenom ten díl s tou holkou jak se chtěla dostat ke Kasperovi byla dost vata na místě a podle mě nejhorší díl ze všech a ještě taková už skoro romantika v závěrečným dílu mi trochu smrděla amerikou,protože,že jenom tak z prstu se advokátka zamiluje do kluka co si vystřílel školu,na to bylo málo prostoru tomu víc uvěřit,ale jinak smekám.(3.8.2012)

[421 min] Sedmidílný seriál přímo navazující na tragické události filmového Klass z pohledu žáků, jejich učitelů a rodičů. Klass: Live After už nemá moc co říct, všechny díly jedou podle stejné šablony + otravné dokola se opakující záběry z pláže a kantýny. To nejzajímavější se odehraje až ve finální (a také nejlepší) epizodě celého seriálu, kterou režíroval sám Ilmar Raag. Pro fandy Klass bohatě stačí vidět onu poslední část, která má jako jediná dopad na Klass jako celek. Popisuje soudní proces Kaspara (druhý ze střelců) a jeho poměr s mladou advokátkou.(25.2.2011)

• Mafian

Tak jsem si vyjel trestní zákoník, abych zjistil jestli by u nás mohl člověk dostat podmínku za organizaci a provedení masové vraždy několika mladistvých. Estonský soudní systém, který dá stejný trest obyčejnému sexuálnímu násilníkovi, je lepší než ten americký, to vám povím. První díl byl fajn, zbytek ušel a ten závěr podrývá celovečerní film.(15.2.2015)

• - Laine Mägi, která ve filmu ztvárnila roli třídní učitelky, je matka Mikka Mägiho, hlavního ze šikanátorů Paula. (Maty.tekk)

• - V 6. epizodě se ochrnutý Toomas Sinijärv (Joonas Paas) doma ve svém pokoji vybourá na vozíčku. Když mu následně pomohou rodiče, tak Toomas pohne nohami. (StepanSiroky)

• - Kaspar (Vallo Kirs) má v siedmom dieli na kľúčoch prívesok s podobizňou Marylina Mansona. (metal.storm)