Třída - Život poté (TV seriál) (festivalový název)

• Estonsko

Klass - Elu pärast

The Class: Life After

Drama / Psychologický

Estonsko, 2010, 7x56 min

Jsem velmi rád že k filmu,který se u mně drží na absolutní špičce bylo natočeno pokračování. Ilmar Ragg se podle mého vydal tou nejlepší cestou,která šla.Udělat to na díly a v každém se věnovat určitým obětem tragédie.Tohle prostě bylo potřeba.Dokončit to! Za celý projekt (Zkažená mládež)musím Estoncům poděkovat..Děkuji !!<3 Hodnocení dílů- 1.Kerli-3*,2.Joosepův otec- 5*, 3.Třídní učitelka- 3*, 4. Thea- 4*, 5. Rodiče grázlů- 4*, 6. Toomas- 5*, 7. Soudní proces- 5*.(22.3.2016)

Jsem moc rád, že se Ilmar Raag rozhodl pro natočení pokračování Zkažené mládeže ve formě seriálu. Ten si mě získal stejně jako film, který zařazuju mezi mé oblíbené. Některé díly byly slabší, některé na mě ale velmi zapůsobily. Pro ty, kterým se Zkažená mládež líbila bych seriál doporučil, ale pro všechny ostatní stačí, aby viděli poslední epizodu, která opravdu stojí za to. Hodnocení epizod: 1. Kerli- 3*, 2. Joosepův otec- 5*, 3. Třídní učitelka- 3*, 4. Thea- 4*, 5. Rodiče hajzlů- 3*, 6. Toomas- 5*, 7. Soudní proces- 5*.(5.3.2016)

kto nevidel úvodný film, nemá pre neho seriál žiadnu cenu. V seriáli sa už tvorcovia zahrali akosi na psychológov a psychiatrov, venujú sa osudom jednotlivých zainteresovaných "po ...." Ale celé sa mi to zdá také .. akési ... ako v tom českom rčení "pozdě bycha honiti". Najlepšie diely, 1., 4., 6., no a ten 7. ??? tam to fest pohnojili :( .(14.11.2014)

Opět dost dobře zahrané, ale poněkud zbytečné pokračování. Některé epizody mi přišly jako jedna velká výplň, některé zase až moc depresivní. Nejlepší epizodou je rozhodně ta poslední, jež pojednává o soudu Kaspara a která je hlavně o trochu pozitivnější. Rozhodně doporučuji shlédnout a pátou hvězdu nedávám kvůli tomu, že by byla kvalita nižší. To rozhodně ne, avšak mám pocit, že je to trochu navíc. Každopádně víc takových snímků, už dlouho mě něco tak emocionálně nerozsekalo! Velké plus za přenádherný soundtrack.(25.3.2012)

Naprosto skvělé pokračování filmu. Rozhodně je to dobře odvedená práce, ale bohužel někde jsou prostě mezery. Lze si všimnout, že některé detaily možná malinko nezapadají do filmu. Je škoda, že některé díly jsou trochu slabší a nudnější, ale to je věc, která se dá prominout. Bylo skvělé vše vidět trochu i z jiné strany.(18.3.2014)

• - Laine Mägi, která ve filmu ztvárnila roli třídní učitelky, je matka Mikka Mägiho, hlavního ze šikanátorů Paula. (Maty.tekk)

• - V 6. epizodě se ochrnutý Toomas Sinijärv (Joonas Paas) doma ve svém pokoji vybourá na vozíčku. Když mu následně pomohou rodiče, tak Toomas pohne nohami. (StepanSiroky)

• - Kaspar (Vallo Kirs) má v siedmom dieli na kľúčoch prívesok s podobizňou Marylina Mansona. (metal.storm)