Maara0

Nebyt toho, ze jsem to sledoval v autobusu, tak to asi nedokoukam. Takova super latka a takhle ji pohrbit zbytecnymi zabery s dementni Meggie jak si povida s duchem. Dyt tak jedna tretina filmu je o tom, ze je uz stara a senilni. Skoda. ()

MirkaP

Velká škoda takhle zprznit scénář tohoto filmu, když měli k dispozici Meryl Streep. Až příště někdy někoho napadne natočit POŘÁDNÝ životopisný film o MT, těžko budou mít k dispozici tak skvělou představitelku hlavní role. Protože jen díky Meryl jsem to dokoukala a jen jí patří ty hvězdičky. ()

MyrnaAlec

Velmi nudný příběh, který nezachránila ani skvělá Meryl Streep. Občasným zábleskem zlepšení byly hlášky jejího manžela. ()

mirkath1

No nevydržela jsem víc, než polovinu filmu. Prostě mě to nebavilo-lezl mi na nervy její mrtvý zjevovaný manžel a bůhví, jestli to takhle viděla jeho manželka. neustálé vhledy do minulosti mě taky dost štvaly-no NUDA. Docela se divím zač získal film oskara :( Z té poloviny, co jsem viděla se zdá, že byla větší kráva, než jsem si myslela . ()

tkey

Solidní ztvárnění jedné z postav britské historie, která visí na doslovně na římse s Churchillem. Fajn bylo zobrazení psychologického aspektu takového povolání. ()

mosem

Spíše než jako životopisný by se dal nazvat filmem o politické kariéře Železné lady. Nebo je také možné si odmyslet fakt, že jde o film o skutečné postavě, velmi výrazné postavě, a pojmout to jako ukázku toho, co s člověkem udělá stáří, demence a ztráta blízké osoby. Železná lady byla nepochybně složitá osoba, u které jsem přemýšlel, jestli u ní převažuje zahořklost z vlastního původu, nebo naopak pýcha na to, kam to dotáhla. Nepochybně byla "železná" a takt, ohleduplnost a asertivita jistě nebyly její silnou stránkou - otázkou pochopitelně je, zda by s těmito vlastnostmi dokázala dosáhnout toho, co se jí podařilo. Slabou stránkou je absence jejích názorů, dilemat a vyhodnocování politické situace v době, kdy byla v pozici PM. Tohle tam hodně scházelo. Meryl Streep byla stejně skvělá jako maskérky, takže nakonec díky tomu to bylo celkem příjemné podívání, které si nenadchlo, ale ani neurazilo. ()

Estwen

Film, který "dojel" na to, že se snažil o jiný úhel pohledu, než striktně politický. Na druhou stranu, knih a dokumentárních filmů, neřkuli přímo záznamů ze sněmovny lordů je dost. Snímek, který zobrazuje MT jako osmdesátiletou ženu, která bojuje se ztrátou paměti i životního partnera a do toho vzpomíná na zásadní momenty osobního i pracovního života, je tedy určitě namístě. Oskar pro Meryl a tým maskérů více než zasloužený. ()

ni.na29

Jestliže se někdo alespoň trochu vyzná v britské historii, jistě ví, že Margaret Thatcherová byla veřejným míněním buď zatracována nebo milována. A stejně tak to vidím i s tímto snímkem. Já jsem si jej dokonale a s dojetím vychutnala. Kvality Meryl Streepové netřeba vyzdvihovat, ta žena se jí dokonale stala, alespoň po dobu natáčení. Její gesta, mluva, mimické projevy, její proměna z nekompromisní a vlivné premiérky ve starou, tápající a duševně chorou dámu, o kterou by si nikdo pomalu ani kolo neopřel. K zásadnímu nepochopení filmu: Tento snímek se nezabýval politikou, nýbrž charakterem M. Thatcherové a v tomto směru tuším, že dosáhl svého cíle. Zde nahlížíme velmi intimně na lidskou stránku Železné lady a za veškerou její fanatickou politikou se nám odkrývá ta smutnější stránka její křehké bytosti. Vedlejší poloha snímku se zaměřením na zármutek Thatcherové nad smrtí svého manžela, spolu s halucinacemi a jejím současným rozpoložením je velmi citlivě zpracována. Mám na mysli tu část, která je pro ostatní jen rušivými flashbacky. A že režie, scénář a ostatní herecké výkony dle některých podprůměrné? Stejně tak jako politická kariéra M. Thatcherové byla jedna velká one woman show, tak i tento snímek. Velké díky. Však ono se to tu pořádně začervená, až Streepová získá vytouženou sošku. A možná to je ten průser... ()

psychohippo

Velká očekávání přinášejí velká zklamání. Docela mně mrzí, že mi tento film potvrdil toto odzkoušené moudro. K oběma dámám, baronce Thatcherové i Meryl Streepové mám velký respekt. Ta první toho mnoho dokázala a od té druhé se očekává, že toho mnoho dokáže. Ale, jak ukázal i sám příběh filmu, bez podpory týmu a jednotném a opravdu plném zapojení všech ostatních (režie, scénář, kamera, střih, obsazení) čeká i geniální osoby odchod do zapomnění. Prvních 15 minut filmu bylo trápení, příliš rychlé tempo prostřihů do minulosti jsem prostě nechápal. Pak jsem k tomu otupěl a jen jsem se zaměřil na výkon Streepové, který je sám o sobě skvělý (byť velkou míru na tom mají i masky)! A k tomu ještě postava manžela Denise stála za pozornost - byla příjemně anglicky vtipná. Zbytek se mi však milosrdně z vědomí vytlačil. Jako studentskou studii na téma kontrastu moci života a bezmoci stáří s politickými kulisami bych to vzal. Ale jako celovečerní film s oskarovými ambicemi? To bylo k oběma dámám neuctivé! Paní Thatcherová zaslouží hvězdy všechny, Meryl Streep taktéž, ale film je strašný - jako kompromis (za který bych si to od Maggie slíznul!) max 3 hvězdy :( ()

yatan

Velmi spravodlive ciste 3* pre tvorcov Iron Lady. Meryl Streep znova dokazuje, ze je jednoznacne o hlavu a plecia nad vsetkymi sucastnymi hereckami a Oskar jej podla mojho nazoru neujde. No pribeh Margaret Thatcher je ovela zaujimavejsi a zasluzi si viac pozornosti ako len na styl "uprimny pokus". Film potreboval viac kysliku, a background, ktory mal napr King's Speech. Nezbavim sa pocitu, ze slo skor o pozu ako seriozne sfilmovanie Margaret a o to viac ma to mrzi, ze v zivote uz nikto neztvarni Margaret ako Meryl. 6/10 ()

Seev

Filmaři se neuměli rozhodnout, jestli má film být o osobě nebo osobnosti M. T. (se skvělou Meryl). Soukromá rovina by tomu více slušela, protože člověk jen trošku znalý britské historie bude mít pocit, že se semtam dívá na propagandu. V americkém-heroickém stylu. Možná by to chtělo ještě trošku delší časový odstup, protože při zobrazení některých přinejmenším kontroverzních událostí člověk jen skřípe zubama. Aneb Irům, dělníkům, nezaměstnaným, socialistům a všem podobný vstup do kina projistotu zakázat. ()

lulu37

"Dajte pozor na to, na čo myslíte, predtým ako to vyslovíte, dajte pozor, čo vyslovujete, predtým než to začnete robiť. Dajte pozor, čo robíte, lebo to sa stane vaším zvykom. Dajte pozor na vaše zvyky, lebo určujú váš charakter a dajte pozor na váš charakter, ten sa stáva vaším osudom. Na čo myslíme, to sme..." Margaret Thatcher bola silná žena, výborná premiérka a kto iný ako kráľovná Meryl ju mohol zahrať? Nechcem tvrdiť, že to bola jej osudová úloha, že Iron Lady nevymažete ešte pol roka z hlavy, ale určite môžem napísať, že si nezaslúži také slabé hodnotenie a tvrdú kritiku. Nie je to žiadny priemer a ja pod 4* nemôžem ísť ani keby čo bolo, minimálne kvôli dokonalosti hereckého umenia Meryl Streep. ()

xBarushe

K tomuhle filmu jsem asi měla až moc velké očekávání. Příběh Margret Tacherové v podání úžasné Meryl Streep vypadal jako sázka na jistotu. Ale nakonec se ukázalo, že to s filmem nebude až tak slavné. Začátek byl pro mě dost nesrozumitelný.. nebylo snadné se zorientovat v časových liniích a celkově se pro mě stal příběh nezajímavým. To se však nedá říct o hereckém výkonu Meryl a Jima Broadbenta, coby silné nekompromisní dámy a možná trochu vyšinutého staříčka, který příběh zajímavě oživil. Myslím, že se z filmu dalo vytřískat daleko víc, takže za 3 ()

Demoiselle

Upřímně? Takhle nudný film jsem v životě neviděla... Zbytečné záběry do minulosti, struktura scénáře a celého příběhu je úplně křivá a naprosto zbytečná. Ach, make-up se povedl to ano a nedivím se, že Meryl získala oskara /protože Academy Awards je pouze "aby se neřeklo"/, ale celkově je to naprosto průměrně obyčejný film o jedné impozantní dámě, který mohl být zvládnutelný daleko lépe! ()

simoneo

Film by som prirovnal ku Kráľovej reči. Mne osobne asi tieto britské filmy nesedia. Sú pre mňa zdĺhavé a trochu sa pri nich nudím. Na druhej strane si uvedomujem ich dôležitosť z hľadiska histórie. Takisto som si vedomý, že sú to témy, na ktoré sú Briti pyšní, preto im venujú veľkú pozornosť a snahu o čo najlepšie filmové spracovanie. Nemôžem nespomenúť vynikajúci oscarový výkon Maryl Streep. Veľký obdiv k jej vcíteniu sa do postavy a výbornej práci s hlasom. Myslím si teda, že z určitého pohľadu je dobré si film pozrieť, no pokiaľ vás mnou uvedené plusy nemotivujú dostatočne a máte podobný vkus na filmy, tak potom vám ho nedoporučujem. ()

jendamaty

na dokument moc málo fakt, na film moc nudné. z celého snímku opravdu dost ční výkon M. Streepové a myslím, že oscary bylo oceněno to, co být oceněno mělo, ostatní nestojí za moc. nezasvěcení diváci se o politickém působení M. Thatcherové opravdu moc nedozví ()

Trishka

Iron Lady holt není dokument a vpravdě ani moc životopisná záležitost - spíš takové Odcházení po britsku. A jestli to hodnotit jako film (a lehký sci-fi), potom je Streep nepřekonatelná (navzdory špatně zvolenejm scénám do proma, kde je spíš premiérčina karikatura). A ani ne zrovna dobře zvolenej vyprávěcí rámec na tom nic nezmění. ()

madame.Hi

Osoba Meryl Streepove funguje vzdycky. A zdalo by se, ze film, ktery je postaven pouze na ni, musi byt nutne uspesny. Meryl je skvela a dava sve interpretaci Margaret Thatcherove vsechno, ale bohuzel jen to zde nefunguje. Prijde mi, ze jednotlive sceny jsou natoceny sice dobre, ale dohromady k sobe nejdou a jdou v dost chaotickem sledu. Uvitala bych trochu prostoru i jinym hercum a bylo by i dobre, kdyby filmova Margaret take opustila i zdi sveho domu, aby se cely dej neodehraval jen v jeji "hlave". Ale jinak se mi film libil a Meryl je proste pani herecka a myslim, ze toho Oskara dostala opravnene. ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012