Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

fannah

By mě zajímalo, co by chtěli zdejší kritici, aby bylo v Bastardech nového ze školního prostředí.. myslím, že v první části bylo popsáno dostatečně, a že vývoj se ubírá vcelku dobrým směrem - děti jsou hodnější a hodnější a Brožová, kterou byste po prvních výstupech chtěli vidět jako první mrtvou, vyvolává nakonec v představě malé blond holčičky lítost. Tak uvidíme, co se stane dál, vypadalo to, že Vránová spadne do hrobu, a snad už se tam neobjeví ujetý nápad typu Bendig. ()

Krissty

Velké zklamání. Na Bastardech se mi líbili právě ti bastardi. Jenže v pokračování už se ti správní bastardi objeví jen v několika scénách, jinak se chovají jakou milánci. Nehledě na to, že ti největší grázli to už mají za sebou, a tak teď, když jsem zkoukla dvojku, začínám oplakávat jejich smrt, kterou jsem jim počas prvního dílu opravdu cynicky přála. No co už... Mladičká paní učitelka je horší herečka než ty děti, Bendig tam byl jen na začátku, Magnuskův pupek mi omezoval výhled (to byl fakt tak vyžraný už v jedičce?!) a paní Vránová mi docela věrně připomínala tchýni z Kameňáku. A najdu nějaké plus? Snad jen to, že se na to dalo dívat, není to příliš dlouhé a ... To je asi všechno. Tak vyské hodnocení dávám proto, aby mi nějaká hodnotící škála vystačila i na Bastardy 3, to bude určitě ještě větší katastrofa. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Vážně jsem chtěl dát dvojce Bastardů alespoň tu jednu hvězdu za relativně hladký průběh v prostředku filmu. Takový luxus si ovšem nemohu objektivně dovolit. Jedničku jsem před projekcí neviděl, tedy pro mě příběhová stránka neměla téměř co nabídnout a celá tato televizní fraška skončila fiaskem. Rádoby světové vizuály se ani nesnaží schovávat slámu v botech, hvězdné herecké obsazení je tu jen proto aby si splnilo svoji funkci několika štěky na kameru které prokládají osamělou odyseu obtloustlého ředitele za boj proti bezpráví napříč rasami. Uf. Veškerá narace, uvěřitelnost a hlavně atmosféra jsou něco, co si tato lahůdka nejspíše nemůže dovolit. A když už se začíná blýskat na lepší časy, skončí tato parodie na film naprosto neskutečným finále, které vás vrátí zase hodně rychle na zem. Obával jsem se, že česká kinematografie už nemá kam klesat, já bláhový. Pan Magnusek mě jen přesvědčil, že to jde s českou kinematografií z kopce. Pokud někomu k úspěchu stačí kontroverzní téma nafouklé do absurdních rozměrů, směšné loutky se známými tvářemi, horší než amatérské zpracování a jeden z nejhorších herců poslední dekády, nemám chuť tuto situaci dál komentovat. Očividně zde rozum ztratil na váze. ()

ivishka odpad!

Při sledování filmu (ku podivu ne z donucení ale z čisté zvědavosti,jestli se můj odpádek u jedničky změní ve dvojce alespoň na jednu *) mě napadla jedině hláška Rosse z Přátel : " .....zasloužil bych metál!". Pokud je nepřízpusobivá část romské komunity skutečně tak vulgární a drzá jako v tomto filmu tak by zasloužili při nejmenším pár facek. Co se týče "hereckého" obsazení je to bída a děs...až se mi z toho místy chtělo opravdu brečet. Nejsem milovníkem akčňáků a rádoby dramat(pokud to ovšem není zaručená kvalitka), jelikož nejsem na takové žánry ale tohle není ani tak dramatické jako nekoukatelné..Abych pravdu řekla dokumentární pojetí by bylo mnohem účelnější. Ovšem co mi nejde pořád do hlavy - jak je možné,že takoví hulváti byli vůbec přijati na jakoukoliv školu a co více jak je možné, že jim jejich výlevy a projevy vůbec někdo toleruje?A jedna replika toho romského pedagogického asistenta, která zněla : " My jsme se od vás bílých naučili jen to nejhorší a to lepší z nás vyprchalo." Otázkou je zda-li to lepší někdy bylo, ale to nechme koňovi.Přijde mi,že tato přehlídka "mafiánků" je naprosto nereálná : ano víme,že policie i politika jsou zkorumpované, ale co mě ovšem velmi zarazilo je jak očividné jsou jejich vlivy.Děsné,smutné,marné,nekoukatelné,nemožné.... ()

Laxik

Bez znalosti kontextu a bez silnější snahy o vnímání (hraje mi to za hlavou a já se občas otočím přes rameno) můžu konstatovat, že na větší zhovadilost jsem už dlouho nenarazil. Jasný odpad, ale ve smyslu fér plej radši nehodnotím. ()

MikO_NR_1909

Hrozne malicherný spôsob ako upútať témou, o ktorej je nutné sa baviť, ale takouto modelárnou fragmentáciou je to výrazne sprznené odkazom a účinkom. Niektoré scénky sú vyslovene strašné a amatérske. A tých zopár sarkastických bonmotov to nezachráni. Magnusek by mal vedieť, že ani učebné vzdelávacie normy, ani patentovaná snaha o upútanie sa nedá aplikovať v celku. Celok je vždy pospájaný dielčimi časťami, ktorým predchádzajú konflikty v zárodku, ktoré z niečoho vyplývajú a nedajú sa spájať ako nalinkovaná zmeska všemožných senzácií. ()

blackrain

Magnusek pokračuje v tom, co načnul v předchozím filmu. Opět se si libuje v palčivých tématech. Přesto mi to všechno příjde jako bezmyšlenkovité a příliš jednoduché. Je tu plno nelogických a nevěrohodných věcí a situací. Honička v závěru filmu je jen třešínkou na dortu. Cikáni musí Magnuska skutečně milovat. Nicméně, mu nelze upřít snahu o natočení pořádného dramatu se zajímavým tématem. Stále mi z toho ale vychází téměř zbytečný film, který divákovi vlastně skoro nic nedá. No, uvidíme jak na tom bude další díl. ()

kaylin

"Bastardi" Tomáš Magnuska, už od prvního dílu, mají jeden základní problém. Ve scénách, které sledujeme, není nic vyhroceného, nejsou zde emoce. V prvním díle se jich ještě několik našlo, to znásilnění bylo přece jen drsné, ale ve druhém filmu už tohle chybí. Film nemá gradaci, nemá žádné vrcholy, jeden v jedné linii, nebo spíš na trendu klesajícím až do konce. Magnusek se z filmu pokusil udělat gangsterku, ale divák snadno zjistí, že na to film nemá. ()

kajas

Za co má Magnusek můj neskutečný obdiv, je jeho přesvědčovací talent. Kdo dokáže přemluvit tolik známých osobností, aby si zahráli ve filmu nevalné kvality, je podle mě docela frajer. Já bych ty 3 * možná i dala, ale to by film nesměl přejít k naprosto nereálným a nelogickým honičkám a jiným trapnostem. A Magnusek by měl s těmi kily fakt něco dělat, protože jeho "matka" Ilona Svobodová měla mnohem mladistvější vzhled než on. ()

Toj odpad!

Magnusek je český Orson Welles, nemohu se dočkat trojky... Je to jako kdyby redaktorky Blesku natočily film, nebo jako koukat se do encyklopedie české pokleslosti. Magnusek pečlivě vysbíral všechny herce, ze kterých je přemýšlivějším trapno a našel celebrity, které nemají sebeúctu ani vkus. Výsledkem je film natočený perspektivou důchodkyně, která hltá Novu a čte bulvár a nevšimla si, že ty devadesátkový ohyzdnosti (jako třeba Krampol) už dávno nejsou v módě... Já vlastně chápu, že někdo natočí něco takhle pitomýho. I to, že někdo chce pomáhat a vznikne z toho rasistickej film. Ale jak Magnusek mohl dopustit, že jsou ve filmu záběry, kde on sám běží? No.. Já se bavil dobře ()

kinderman

"Magnusku, ty šílenče, ty notorický cvoku/proč´s nepřiznal, že ti v hlavě šibuje," zpívá Pavel Dobeš v písničce Kominík a shrnuje tak v hutné zkratce vše, co bych na adresu předsedy Obce spisovatelů dokázal vymyslet. Původní film jsem vzal jako 187- Kód pro vraždu říznutý Přáním smrti počesku, tohle politicko- mafiánsko- akční krimidrama je trapné, včetně účasti třetí herecké ligy (povšimněte si těch rodinných podniků). Jedna hvězdička za "sejmutí" R.Uzla, neboť si je vzhledem k jisté "sexuologické" reklamě vskutku zasloužil. ()

OG_Swifty

Mě úplně překvapuje, kde Magnusek vždycky sežene tolik známých a dobrých herců - vždyť je to takovej paskvil, co jim sakra nasliboval.. v prvním díle už to byl nesmysl, ale alespoň tam byla "snaha" vyučovat - druhý díl už je úplně jak z jiný dimenze... Lyžák někde v Kolodějích, mentální městská rada a finální honička v autech jak z F&F - Magnusek musí fakt něco brát :D Když ale pominu kvalitní herecký osazenstvo, tak mě ještě bavil Dostálův hon na cigoše (příjemná změna) a Krampol se šálou. Naopak debilní konec Přeučila a absence Rytmuse tu bídu jen podtrhlo. ()

Pirabin

Bože...to je nejblibější film jakej jsem kdy viděl! Bože kam se hrabe mimozemskej plán číslo 9!!!! Nikdy jsem se v kině tak nesmál jako tady! ()

maverick10 odpad!

Neherec, nescenarista se nam snazi sdelit dulezite poselstvi. Tomas je vskutnu naivni persona, ktera by mela zustat u nenaplnenych idealu. Jelikoz Tomas vi, ze neumi hrat, obklopil se celou plejadou prednich hercu, herecek, a znamych popularnich postavicek, aby se tak jeho um ztratil. Bohuzel nedokazal zadne postave napsat poradnou roli a tak ve filmu neni jedina sympaticka postava. Veskere akcni sceny pusobi prilis amatersky a to i na cesky film. Dalo by se rict, ze me zabery vodacke dovolene na Otave maji daleko vetsi kvalitu, jak ve strihu, tak v provedeni akcnich scen, tempa a hudby, jenz spociva v pisnich sprostonarodnich, odzpivane mym podnapilým kamaradem. A jelikoz se oko divaka nedockalo obnazenych se houpajicich prednosti paní Kateřiny, dívák tak nedostane, ale lautr nic! ()

berusche odpad!

První díl jsem principiálně odpadovala už jen proto, jak byl černobílý, a většina z vás, co mě zná, ví, že tohle opravdu já nevidím ráda. Dvojka je ale úplně o něčem jiném. Magnusek zcela rezignoval na nějaký děj, který má smysl, vystříhal se jakýchkoli věcí, které šokovaly v první části, a v zásadě to poslal do kytek. Proto jsem nucena přidat u jedničky, abych tady mohla ještě níže, protože už není nižšího hodnocení. Film je vlastně o tom, že jeden ředitel školy nedělá celý film nic, přidejte pár zbytečných scén, vložte nějaké "cigánské" klišovité hlášky a natočte to! A říkám rovnou, u normálního diváka prostě nemůžete uspět. Je sice otázkou, co je v tomto případě normální, když čtu komentáře kolegů, ale věřím, že většina. ()

SallyZen

Že já na tuhle ptákovinu do toho kina šel. Ono nejen, že to bylo naivnější a trapnější než jednička, ale ani těch hlášek moc nebylo a kolikrát ani za moc nestály. Však, co mě nejvíce zarmoutilo byl konec. To není možný, že se to dá takhle blbě zpracovat. Z hereckého obsazení se mi překvapivě líbil Dejdar a Magnusek, jinak nic moc. Kamera úplně na nic a z hudby se mi docela líbila ta píseň od Gospel Time. Nebudu říkat, že nechci vidět trojku, protože se na ni stejně podívám, ale bohužel to dopadlo špatně. 20% ()

Hennes

Velké zklamání. Z původního filmu o nepřizpůsobivé mládeži, zde zůstává jen pár vulgarismů a celý film se přenesl do podprůměrné kriminálky, která by měla problém, být jedním z dílů KRIMINÁLKY ANDĚL. Vše je ušité horkou jehlou i když námět byl možná dobrý. Chtělo si to pohrát si se scénářem, blbiny typu honičky Favorita a Audi vyhodit a zaměřit se někam trochu jinam. Osoba záporná je tu prostě záporná, kladná zase jen kladná. Snad jen paní učitelka se rozhodla přiznat, že krade mobily :-) a naši drazí spoluobčané nás zase přesvědčovali, jak jdou druhý den do práce. ()

M.i.k.e

slabší než jednička.ta byla sice amatérská,ale pořád celkem v pohodě.Druhý díl bohužel zavání ještě větším amaterismem a i dějově pouze recykluje už viděné.Navíc Magnusek neni herec a tady byl ještě prkenější nž v první díle.Finální automobilová "honička" je hodně úsměvná...40% ()