Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Martin741

Tak akoze nebol to uplny scenaristicky vyplach .... okolo krku riaditela sa stahuje slucka. NO, s prizmurenim oboch oci dobre, da sa scenar zlhtnut. Potom nasleduje vo filme kopa prazdnych a dementnych dialogov, dalej prehliadka vsetkych sereblit , co chcu vo filme uspiet /vedie suverenne Magnusek/ aj so svojimi tragickymi hereckymi vykonmi /tentokrat vedie Vydra/. Vo filme sa dokonca objavila akasi kvazi pseudo mafianska atmosfera, zakoncena "akcnou" nahanackou na cele so Skodou Favorit ... Lol. 5 % ()

rakovnik

Dvě hvězdičky za dvě parádní uklízečky. Jinak je obdivuhodné, jakou hereckou sestavu dokáže Magnusek sehnat. Na druhou stranu je jeho sebeobsazení jednou z největších slabin filmu, včetně slabého scénáře. ()

bourec

Na jedničku sem se dost těšil.Téma slibovalo zajímavej příběh,ale jak už víme,moc se to nepovedlo.A dvojka?.To je přímo filmová katastrofa.Přehrávání(stejně jako v jedničce),spousty až samoúčelnejch vulgarit,emoce na bodě nula,tragédií největší je děsná dvojice Krampol-Vránová.Film má pokračování,ale nevim jestli to ještě bude jak hodnotit.Asi mínusem.10%. ()

Rodriguez

I pokračování přineslo své ovoce. Drama "parchantů" ze základní "zvláštní" školy pokračuje a ukazuje jejich mentalitu (spíš demenci)! Tomáš Magnusek se k tomu postavil čelem, jak po stránce scénáře, tak i v hlavní roli. 80% ()

TommyLeeJape odpad!

Magnusek byl svými prvními Bastardy uspokojen takovým způsobem, že se začal přežírat dvakrát víc, což při pohledu do zrcadla způsobilo mnohem větší šok, z čehož implikuje scénář s ještě větší dávkou exploatační podívané, která podle definice nemá za úkol nic jiného, než diváka šokovat. K tomu všechny výjimečně stupidní dialogy podkreslíte naprosto brilantně nehodícím se soundtrackem, na roli mafiánského bosse si z protialkoholní léčebny zavoláte Jirku Krampola a závěr filmu hodíte do stylu nepovedených záběrů z Kobry 11... no teda. Fakt, že tvůrci svůj film berou stoprocentně vážně, to už je jen taková třešnička na dortu. ()

dubinak odpad!

Ubohý odvar z prvního dílu. Nic zajímavého, nic lákavého,herci až na výjimky příšerní, okoukané, debilní a vlastně ani nevím, proč se namáhám psát komentář, když to celé stálo za starou belu. Já být Kateřina Brožová,raději se těm, kteří mi tuto roli nabídli, vysměju do obličeje a poohlédnu se po nějakém méně patetičtějším filmu než jsou Bastardi 2. Dej bože, ať třetí díl nikdy nevyšlou do světa. ()

zette

Skoda, ze deti nemaji tolik prostoru jako v prvnim dile, kdy me jejich sprostarny bavily a tesil jsem se na ne i ve druhem pokracovani. I kdyz se zmenil reziser, opet se nejedna o zadne velke umeni, Bastardi vsak u me maji velke plus za svuj namet, kdy se neboji kopat do vosiho hnizda (problemy s cikany, korupce). Magnusek v herectvi udelal pokrok. Mafianske praktiky Dostalovy rodiny nepusobi moc verohodne a jsou nejvetsi kankou na filmu. Hodnotim ale stejne jako prvni dil. ()

MzK

překvapují mne kritické komentáře zde na csfd. Film ukazuje surovou (nebo syrovou a trochu přehnanou) realitu chování lidí z horších sociálních vrstev. + ukazuje mafiánské praktiky v politice. Ano, není to úplně nejlépe nejlepší scénář a nejlepší dialogy, ale já ve filmu viděl dost zvratů a víc dějových příběhů, než pouze ten jeden hlavní. A těším se na třetí díl, abych zjistil, jak to vše s Majerem dopadne. ()

blitzer

Bastardi 2 jsou snad ještě víc negativistickej a depresivní film než jednička. Bohužel jsou ale taky horší (naprosto nedějový děj, "herecké umění" většiny postav, Magnuskova nefotogenická vana), ještě víc nerealistický a směšný (zvlášť závěrečná "akční" scéna s Magnuskovým útěkem mě pobavila). První díl se mi docela i líbil, ale tohle se už moc nepovedlo, a jestli to tak bude pokračovat, tak trojka klesne s hodnocením někam k odpadu. ()

Hans.

U prvního dílu jsem byl na pochybách jestli dát ,,jenom" 3*, tady to není daleko k odpadu. Magnusek už moc tlačí na pilu... ()

KajusaK

Vzhledem k tomu, že se mi první díl a třetí také vcelku líbily, tak z tohodle jsem opravdu zklamaná. Magnusek nejspíš už nevěděl co by do filmu vecpal.. Film o mafiánech? A tá "rvačka" na konci, to má být jako co? .. Bylo to spíš vtipné než dramatické. Zaráží mě, jak Magnusek přesvědčil tolik skvělých herců, aby účinkovali v tak dementním příběhu. ()

LukeUp

Trošku zmatená a divně natočená záležitost. Jednička byla lepší, tady může maximálně konkurovat až nečekaně silné obsazení. ()

HorrFi

Všechno důležitý už tady bylo napsáno, já jenom dodám, že jsem se těšil úplně zbytečně jelikož sem na to nechtěl jít do kina a viděl jsem to 3. 4. na Prima cool nebo kdy to bylo:)Takže ještě že jsem na to do kina nešel, to bych dal radši ty prachy někomu chudýmu :D:) ()

Radiq

Uzel, Cimický, Jahelka - no už jenom tohle složení je jak do divadla hrůzy. Na štěstí jejich herecké výkony dokonale zapadnou mezi výkony ostatních herců (kde mě zaujal snad jenom Přeučil se svým drsným old-school smrtka vzhledem). Jinak vyžranej tuček jako hlavní hrdina, to je poněkud krok vedle (navic od prvniho dílu asi ještě pupek přirostl). Krampol už je trapnej (přičítám to tomu jeho stáří), Šťastný byl dycky šulin (přičítám to tomu, že hraje v podělanejch seriálech), Dejdar je tam jenom do počtu a ok, ten taky ještě poměrně vyčníval... ale v blbým filmu, takže to moc nevyhrál. Moři a děcka absolutní zlo, a to i herecky. Oproti jedničce ubylo akce a přibylo trapnosti a české trapnosti a je to přesně takovej film... ()

panMartin

Dvojka naprostá tragédie. Totální ubohost a amatéřina podruhé. Přibyla sice spousta dobrých a známých českých herců, ale ani ti neodvrátili filmovou pohromu jménem nuda. . Nejhorší je kamera střih a scénář. Normálně by to byl 100% odpad, ale pouze Martin Dejdar se mi líbil, za něho dávám jednu hvězdu. ()