Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

misterz

Ľutujem ľudí, čo išli na túto stupiditu do kina. Ja osobne by som radšej dal peniaze za vstupenku bezdomovcovi a k tomu by som mu ešte kúpil dva litre čuča, mal by som lepší pocit. Film sa dá ako-tak pozerať iba prvých 10-15 minút, kým sa človek stihne posadiť a mozgom spracovať pár prvých scén filmu. Potom prichádza neskutočné utrpenie, ktoré trvá neuveriteľných viac ako 120 minút. Odhliadnuc od toho, že herci vyzerajú ako by ich vypustili z nejakého emáckeho koncertu, dej je iba nudný zlepenec hovadín okorenený trápnou teenegerskou snahou o romantiku. Keby mali nacisti možnosť mučiť ľudí filmami, toto by bol jeden z nich. Sem-tam síce prišlo vyslobodenie v podobe podareného vizuálneho triku, ale to na dobrý film nestačí. Všetci, čo nadávate na Tvajlajt, pozrite si túto vtákovinu a zistíte, že Tvajlajt je proti tomuto žvástu oskarový film. ()

Vančura

Asi v polovině filmu jsem se zvednul a otráveně odešel, když mi došlo, že to vážně není film pro mě. Proto se i zdržuju hodnocení. V momentě, kdy si odmyslíte všechno to pozlátko kolem, a dojde vám, že celá tahle teenagerská produkce je pořád o tom samém - o strachu z deflorace - přijde ta správná chvíle na poznání, že je ztráta času věnovat tomuto typu filmů pozornost, protože si ji nezaslouží. Z filmařského hlediska je to stejná ubohá fušeřina, jakých se dnes točí mraky, a která se s železnou pravidelností opakovaně valí do multikin s razancí dokonale promazaného stroje na peníze, které tečou k úzké hrstce vyvolených. Podporovat tenhle zvrácený koloběh špatného vkusu, apoteózy filmového kýče a hereckého diletantství se mi příčí. ()

liskam

Co na to říct...? No budu stručný. Hovna a sračky! Stejně tupé jako tvajlajt sága, možná místy ještě horší... Tuhle blbost dělali lidi co si na "plac" zapomněli vzít mozek. Za mě 25% ()

kingik

Z Města z kostí až k divákovi cestička jako mlat. Nemusí se po ní nadšeně projít léty bručounovitý a zbrunátnělý kritik, ale divák má cestu otevřenou. Pohledná Clary jednoho dne zjistí, že vidí symboly a osoby, které nikdo jiný nevidí. A že se kolem ní zkrátka dějí divné věci. Vše má spojitost s její matkou, která před ní tají, že Clary má jisté nadpřirozené schopnosti pro něž si ji vyhlédli "Lovci stínů", kteří urputně bojují proti démonům. Jejich nadvládu má zpečetit mocný Pohár o něhož usiluje vůdce smečky démonů Valentine. A Claryina matka navíc nevysvětlitelně zmizí. Clary se vydává do tajemného spolku sídlícího v Institutu ve kterém přebývá už jen pouhá hrstka těch, kteří svůj život obětovali boji proti krutým démonům. Dívka se přidá na jejich stranu a divák spolu s ní postupně zjistí, že do Města z kostí nahlédneme jen okrajově a jedná se v podstatě o jakési pohřebiště, do celé záležitosti se vloží vlkodlaci a upíři, vytvoří se nejasný milostný mnohoúhelník a fetiš kožených bund a metrosexuálů dostane nový a sympatický rozměr. A ke všemu jsou na to třeba víc jak dvě hodiny. Vše probíhá v rychlém tempu a klidových pasáží je tady minimum. Jestli někdo čeká primitivní romanci ve stylu Twilight ságy, které bude věnována většina stopáže, tak bude hrubě zklamán. Nazval bych to spíše milostnými peripetiemi s opravdu jen droboučkým romantickým zákleskem ze kterého žádná velká láska až za pověstný hrob nepramení, ale abych to objasnil, musel bych opravdu hodně spoilerovat a potencionální divák by byl ochuzen o řadu zásadních odhalení na která v příběhu dojde. Jen zamrzí, že příběh naznačil určitou (hodně překvapivou) sexuální orientaci jednoho z hrdinů, ale už se k tomuto motivu v ději dále nevrátil s nějakým detailnějším vyjádřením či stanoviskem. Je možné, že se to více objasní v následném pokračování. Film, jak už jsem zmínil, má od začátku solidní až strhující tempo. Lily Collins si po půl hodině vezme na sebe takový outfit, že pojem" vypadlé bulvy" není jen slovní obrat. Pokud Hollywood bude někomu ležet v příštích letech u nohou, tak je to právě tahle prcina. I ostatní role jsou obsazeny hodně dobře. Jamie Campbel Bower se svým "donjuanským" kukučem si získá nejednu fanynku a objev Jemima West (až na drobné váčky pod očima), jako bojovnice Isabelle zase pro změnu ukazuje v čem tkví ženská síla a sex-appeal. V záporné roli zaujme uhrančivý Jonathan Rhys Meyers, který dokazuje, že není jen reklamním panákem na luxusní parfémy. Když už je řeč o reklamě, tak v některých záběrech má Lily Collins vlasy splihlé a jako "zázrakem" o jeden záběr dál, má účes jako reklamu na vlasový kondicionér. Film je po technické stránce velmi zdatně natočený a je doslova napěchovaný digi triky vysoké kvality. Zkušený avšak režijně nevyrovnaný Harald Zwart byl poněkud zvláštní volbou, ale obavy se rychle rozplynuly nad smrští, která od úvodních minut bičuje plátno. Souboje s upíry nebo vlkodlaky byly hodně dobrým ozvláštněním a mohlo jich být klidně víc. Film má poměrně složitou dějovou strukturu a je zhola nemožné odvyprávět jeho obsah tak, aby se neprozradilo víc, než je nezbytně nutné. Nevím, jak vyznívá román Cassandry Clare (zvláštní shoda v křestním jméně hlavní hrdinky) podle něhož je film natočen, ale za sebe můžu prohlásit, že filmová podoba je velmi stylová a obrazově požitkářsky vypiplaná. Totéž platí o kostýmech, kdy jen málo postav není oděno do stylové kožené bundičky. Úsměvně pak působí scéna ve které jsou maskovaní "civilové"(tak se jim ve filmu říká) představující chlápky v nejlepších letech povoláni do akce a promění se z jakýchsi motorkářů na vlkodlaky. I řada (většinou originálních nápadů a replik má své "durchy". Jsme tak svědky prohlášení, že Bach svojí hudbou bojoval proti démonům a ti ho z duše nenávidí. Repliky typu "já nejsem odbarvený blondák, ale to je moje přirozená barva" nebo " mentor léta nevyšel z Institutu - asi má agorafobii", jsou opravdu nesmrtelné perly. Srovnání s Twilight ságou se určitě nabízí, ale zkrátím to. Film ji v některých scénách vystavuje decentně vztyčený prostředník a znalci si tyto scény určitě odhalí sami. Na rozdíl od pověstné upíří ságy tohle spolehlivě vtáhne do děje. Důležitou složkou je i soundtrack nabízející zběsilou instrumentální směs až po fláky s rockovým zabarvením. Film však do placu vrhne i mnoho motivů a motivací a na jeden film se to nedalo vše s úspěchem pojmout. Zákonitě tak některé skvělé nápady nedostanou takový prostor, jak by si zasloužily. Je-li cílovou skupinou náctiletý divák, tak zajisté dostal, co chtěl. Ve filmu je akce, spád, originalita a vynikající schopnost na dvě hodiny zabavit. Chystal jsem se, že konečně zhlédnu film pro pamětníky "Mrdka přes kokotí hnízdo", ale opět to odkládám. Nechci ještě umělecky chcípnout. Mé hodnocení: 100% () (méně) (více)

sochoking

Prišiel som z kina. Skoro som tam skapal od nudy! Pomýlil som si predstavenie a šiel som na detské. Ústrednej dvojici, ktorá mi bola nesympatická (ona- megaobočie, on - homo, zmätený a navyše nevie, ako sa volá), neustále šlapal na päty ''piate kolo u voza'' Sajmon, ktorý vystrúha neuveriteľne debilnú grimasu na streche Inštitútu, ktorý ma v strede názvu kun-du! V tomto Inštitúte sa zgrupuje a prebýva banda EMO HOMO SHADOW LOVCOV s najidiotskejšími kérkami na svete, ktoré nosia snád' už len Poliaci žijúci v zahraničí! No a za sedem pade som to musel dať až do konca :-( ()

dr.horrible odpad!

Napínavé, tajomné, strhujúce. Asi jak Sabrina mladá čarodejnica. Akurát myslené vážne. Posttwilightovských sfilmovaných dievčenských románov som videl už celkom dosť a tento je zo všetkých bezkonkurenčne najhlúpejší, najsmiešnejší a najlacnejší - ani si nechcem predstaviť, aká hrôza to musela byť v knižnej verzii. Nevkusný brak a reálne jeden z najhorších filmov, čo som v živote videl. ()

topr harley

Až na otravnou romantickou zápletku film docela ušel. Takový klasický, nenáročný fantasy příběh, od kterého se nedá očekávat nic výjimečného. Za velkou výhodu se dá počítat hlavně to, že film má svižný děj a neustále se tam něco děje, takže pokud jste ochotni přetrpět to klasické fantasy klišé o obyčejném teenagerovi, který zničehonic zjistí, že není tak obyčejný jak se na první pohled mohlo zdát, tak vám film určitě doporučuji. Já se přiznám, že mám tyhle nenáročné fantasy ságy celkem rád. ()

Tsuki

Minimálně musím říct, že se mi to v žánru fantasy líbilo více, než trapné Nádherné bytosti, které jsem taktéž viděla nedávno. A Lily Collins hraje překvapivě slušně, což jsem nevěděla, protože jsem s ní doteď neměla "tu čest" :) Navíc se mi líbilo, že mezi dvěma hlavními postavami skutečně fungovala chemie. Bohužel, chemii zabilo odhalení (spoiler), že jsou sourozenci. To mě dost naštvalo. A navíc celá druhá polovina filmu byla pro někoho, kdo není seznámený s knižní předlohou, jako jsem já, hodně zmatená a nezáživná. Není to nic, co mi do budoucna utkví v paměti, ale jako oddechovka to nebylo nejhorší. ~(3,2)~ ()

Sinecod

Šíleně zkratkovité. Knihu jsem nečetla, ale mám pocit, že kdyby ano, byla bych z filmu pekelně zklamaná (to jsem i teď, ale nijak se mě to citově nedotýká). Nic jsem se nedozvěděla, měla jsem pocit, že koukám na ukázky z filmu a ne na celý film. Moc jsem to nepochopila. Asi bych si mohla přečíst knihu, alespoň takhle mě to oslovilo. ()

Anderton

Ako podmaz k víkendovým domácim prácam v pohode, keď sú niektoré scény obzvlášť trápne, tak sa otočíte k šporáku. Jedna hviezda preto, lebo inštinktívne cítim, že ako puberťáčke s problémami v kolektíve by sa mi to páčilo. ()

Kudly4

Po přečtení zdejších komentářů, jsem tomu chtěl dát pár minut a vypnout to, ale jelikož to jelo v TV a bez reklam, tak jsem u toho až jsem se i já divil, vydržel až do konce a musím říííct, že se mi to dost líbilo. Je to sice  takové Twilight sagové, ale něčím si mě to prostě udrželo ve sledování - že by za to mohla kurevsky sexy Lily ? Příběh nebyl špatnej, postavy celkem taky ujdou. Ode mne hodně cenné 4* v tomto žánru. ()

Dzeyna

Dobře, byla by to vážně mega bomba, kdyby tady nebylo spousta nedotažených detailů, které nepřidávají napětí a ruší celkovou atmosféru děje. Herci jsou vybráni opravdu skvěle, všichni jsou ohromě charismatičtí a většina z nic dokonce sexy, hlavně Robert Sheenan, který bohužel nedosáhl svého, jak už to tak u latentních lidí bývá. Ovšem musím uznat, že bych i přes těch pár nedotažených věcí dala plný počet hvězd, kdyby z toho pak režisér neudělal typickou romantickou přesladkou frašku. Opravdu špatný, incestní a zkažený konec. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Dalo se to vydržet, ale mohlo to být kratší. Vlkodlaci, upíři, démoni, je to trochu přeplácané a místy předvídatelné. Ale pořád je to lepší než Stmívání. Občas to bylo i trochu nelogické. Například proč ta čarodějnice měla doma klavír nebo proč nezabili ty démony, když byli zamražení. Ani herci nejsou špatní. Hraje tam třeba Nathan z Misfits nebo Cersei Lannister z GoT. Taky ještě Jonathan Rhys Meyers a Lily Collins. :) ()

Campbell

Téměř odpad ale v tom případě bych lichotil Twilightu a to nechci. Tohle je další naprosto odporná děvka co chce divákovy prachy. A nejsmutnější na tom je že je to opět poměrně trhák na který mladý lidi choděj. Ono je tu všechno špatné od herců, po naprosto zamotaný a zároveň nemastný a neslaný příběh až po neuvěřitelně nudnou režii. Teda vlastně efekty jsou pěkné a maskéři si daly poměrně práci. Ale to je sakra málo když vás 2 hodinovej film hodí do deprese aniž by chtěl, je tu něco špatně. ()

Slartibarkfast

Mladá a jemně tupá (není blondýna) Clary si jednoho dne začne čmárat po stěnách rohatou piču a to samozřejmě znepokojí její matku. Tato jí samozřejmě tají děsivé tajemství, které se jí už už snaží vyklopit, když tu náhle po krátké potyčce se dvěma svalnatými hromotluky vyžahne skleničku Domestosu a upadne do kómatu. Když se dcera vrací domů, nalézá zde jen spoušť a děsivou obludu, před kterou jí zachrání spanilý blonďatý ohyzd, kterého potkala tuhle dole v baru.. od této chvíle už je jen hůř.. jak pro herce, tak pro diváka. Dál už snad raději nebudu vyzrazovat, že je tento film naprosto stupidní, míří naprosto přesně na cílové publikum mladistvých děvčat s provlhlými kalhotkami a bez zkušeností s menstruačním cyklem, a jelikož už nám Robík Patyzónů malinko vyšuměl, je tohle nový hit v našich kinech. Opět tu však nalezneme vše co frčí. Démony, upíry, vlkodlaky, milostný trojúhelník, incest, nesmyslné souboje popírající fyzikální zákony, neforemné strohé herce s tupými pohledy a mnoho dalšího. Výborná je i hudba, kterou herci místy přeřvávají a skloubením s vyzváněním ajfounu je téměř dotažena do dokonalosti. Zkrátka a jednoduše, pár nezletilých lidí si zase přijde na své a zbytek bude jen kroutit hlavou nad otázkou, kdy že to ty filmaře přestane bavit a do kina už se normální divák nebude muset bát. Vyhozené peníze, ztráta času.. ale chvílemi jsem se i zasmál, když jeden z diváků v zadní řadě vtipně komentoval děj. Snad i za toho dávám tu jednu hvězdu. 20% ()

eLeR

Wau .. niektoré scény boli tak trápne, až som sa musela hanbiť za komplet celú osádku filmu. Film je hodný tak jednej hviezdy, ale dávam dve, lebo ja som si na tom gauči ležkala a neprepla som to. Apropo .. keď som dnes krájala mäso na segedínsky, tak som každú sekundu čakala, že sa zmení na démona. ()

korbitch22

Prvních dvacet minut dávalo celkem naději, příběh se nejevil úplně zle a dokonce i parta slizkých emo puberťáčků nevyvolávala akutní zvracení.Jenže po půl hodině se na plátně začnou dít strašlivé věci, Zwart vůbec neví, co chce vyprávět, příběh nedává skoro žádnýho sysla a jestli někdo četl knížku, muselo mu připadat jako by se koukal na impotentní výřez pár nesouvisejích dialogů a průměrné akce.Nuda, která začne být imbecilností svých dialogů minutu po minutě otravnější, až dospěje k epicky vypatlanému finále.Účast Jindřicha VIII opravdu veliká halucinace, asi jsou ty jeho sebevražedné deprese opravdu nebezpečnější, než jsme doufali.Jak sem říkal, žacátek vypadal nadějně, pak ale jakoby někdo vyměnil Zwarta (který natočil skvělý cover Karate Kida) za režiséra druhého Stmívání a vzal mu scénář a do rukou dal vytrhaný rukopis knižní předlohy.Mizerný pokus vyrovnat se Shitvání, nebo nedej bože Hungover Games.Pro emo pipky s tričkem kapely Turisas to budou ale plné dvě hodinky dokonalých orgasmů.35%. ()

Arsenal83 odpad!

V kope zbytočných filmov pre mládež, medzi tými všetkými upírimi ságami a fantazijnými survival sériami, sa tento nenápadný filmík krásne hreje na spodku. Hlavná herečka, ktorá nielen, že nevie hrať, ale ani nevyzerá úžasne a doteraz hrala len v podpriemerných amatérskych počinoch, určite diváka nepriláka. To jej mama už bola stokrát väčšia kočka. Okrem fádneho deja a nudy sa však dočkáte aj krásnej novinky, keď už aj istý Lovec tieňov z oného sveta zistí, že je vlastne buzerant. Máme tu ďalšiu nenápadnú homolobby pre deti. ()

Chrustyn

Naivní a laciná příšernost, která zaujme jen kluky a holky do 12 let, které potěší jednoduchá zápletka a přejdou příšerné herecké výkony, protože se jim bude dobře koukat na hlavní postavy a možná se jimi budou chtít i stát. Kvalitativně ještě nižší než Stmívání a pro inteligentního diváka, prakticky nekoukatelná záležitost. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)