Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

Vojta_k_

Klasické dílo filmařského génia Quentina Tarantína. Tento režisér patří mezi mé nejoblíbenější a tímto filmařským skvostem to jen dokázal. Děj odehrávající se v jižní částí USA v době kdy v této části světa bylo takřka nepředstavitelné, aby mohl člověk černé pleti jezdit na koni. Natož, aby byl lovcem lidí. Je skvělým místem hledaní příběhů jako je tento. Skvěle zde dokázal prodat své výjimečné herecké umění Christophem Waltz, který mě se svými dialogy hlavně s Leonardem DiCapriem prostě neskutečně bavil. Když k tomu přičtu klasické westernové hity, kterými je film ozvučen, nemohu hodnotit jinak než plným počtem 10/10 ()

Batwayne

Who was that nigga? Tak to bol veľkolepý Django. Nespútaný tu bol hlavne Quentin Tarantino, ktorému som celých 2,5hod. žral všetko, čo do filmu dal. Od skvostne vybranej hudby (najmä I've got a name), cez strhujúcu atmosféru otrokárskej a zároveň western tématiky až po úplnú pútavosť deja. Chvíľu mi bolo otrokov ľúto, neskôr sa ale objavil Di Caprio v koži otrokára a začal som nimi pohŕdať, od rasistického uhla pohľadu ma vždy ale zachraňoval charizmatický Dr.Schultz. Nechýbali ani "béčkovo" podané akčné scény, ktoré striekali krvou až ku vám za obrazovku a to presne na Tarantinovkách milujem. Všeobecne to ale považujem za nadpriemerný mix emotívnosti, zábavy a akčnosti v jednom. Ani minútu som sa nenudil, preto za mňa putuje ku Djangovi plných ★★★★★. ()

Zacharod

Django je určitě nadprůměrný film, skvělý Christoph Waltz na tom má určitě svůj podíl. Co mi vadí (a nejedná se pouze o tento Quentinův film) je až přehnaně debilní neralističnost výstřiků krve, sem tam ustřelí chlapovi hlavu a je z toho výstřik pět metrů do vzduchu, pak zas Django rozstřílí chlapovi hrudník a nevyteče z něj ani kapka. Chtěl jsem dát silnější tři hvězdy, ale při vzpomínce na scénu s "ku-klux klanem" musím přitlačit. ()

Spellconner

„Proč všichni tak zírají?" „Ještě nikdy neviděli negra na koni..." Hned na začátek musím vyzdvihnout herecký výkon Christopha Waltze, který opravdu exceluje tak, jako to již předvedl v Hanebných panchartech a jeho roli mu opravdu uvěříte. Vše ostatní není o nic horší, ale je to takové, jak jsme u Quentina Tarantina zvyklí - plné hlášek, obyčejných/denních (přesto zábavných) dialogů, nádherného nasvícení, výborné práce s kamerou, úchvatného prostředí, dobře voleného soundtracku a několika skrytých myšlenek. Film, který můžete vidět několikrát za sebou a stále Vás nezačne nudit. Víc netřeba dodávat, snad jen „Promiňte, nešlo odolat..." ()

TenKratofil

Rasismus je dnes velkým téma a do toho všeho přijde film, kde padají negři, fucky a shity jak na běžícím páse, nejzlejší bílí otrokáři v bílém, vykořisťují na plantážích chudáky černochy, čile se s nimi obchoduje a pořádají se souboje negrů. Waltz opět v roli nepřekonatelný, hlavní hvězda diCaprio, opět předvedl svůj nejniternější um, kterého je snad herec schopný dosáhnout (viz. scéna s krví na ruce, která je neplánovaná a reálná). Django jako figurka pro náplň hlavní linky plní vcelku vkusnou roli a nebere tolik času pro prostor, jiných zábavných, ale i občas hlubokých odboček. Divák musí chápat, že některé věci jsou přehnané, některé poupravené. Scéna s KKK je nepopiratelně zesměšněná a stejně tak, když si černoch na sebe vezme modrý obleček s krajkami a jde vystřílet otrokářskou farmu. Hudba bohužel ne tak silná, ale u filmu od Tarantina jsem to schopný přejít. Určitě 5/5, ale na procenta ''jen'' 90%. ()

filmarik1395

Nespoutaný Django - Tarantino se obul do kabátu westernu a za mě mu to svědčí! Jamie Foxx v hlavní roli jako rozlobený ,,negr" - (to slovo ve filmu padá více než často, jako u všech Tarantinovek výchovnou mluvu zde nečekejte) si jde pro svou pomstu na jeho otrokářích. Opravdu se mi líbí spojení Christopha Waltze s Quentinem, ať už u Djanga nebo Hanebných panchartů - prostě bomba. ()

teekanee

Přiznám se, že při druhým shlédnutí už mě film neodfouknul jako při prvním. I přesto se jedná a velice kvalitní snímek, který těží z výborného scénaře, ale hlavně z nezapomenutelných postav a hereckých výkonů hlavních herců. Zejména Waltz a DiCaprio tady rozjíždějí herecký koncert. Akce je správně brutální jak se na Tarantina sluší a patří.Co bych trochu zkrátil je stopáž, myslím, že by to filmu prospělo. Co bych ještě vypíchnul je naprosto dokonalej vtip s Kuk Lux klanem. Fakt by mě zajímalo kam na to ten Tarantino chodí. 84% ()

Vestor

Z tohohle filmu se zbytečně dělá něco víc. Je to jen ukecaná krvavá tarrantinovka v kulisách jižanského westernu. Ano má to spoustu vtipných momentů (členové ku-klux-klanu špatně vidí skrz kápě, ale když je ušila manželka jednoho z nich, tak si přece nebudou stěžovat), Christoph Waltz hraje famózně, ale dohromady je to nesourodý zmetek, kde postavy jen přejíždějí z jednoho místa na druhé, aby tam utrousily pár cool hlášek nebo prolily pár hektolitrů krve. ()

PowPow

Kdyby ten film vypadal úplně stejně, jen ho natočil jiný režisér, měl by tak o 25% méně. Dějová linie je úplně prostoduchá a klišovitá - mladý týpek jde do učení ke starému mistrovi, naučí se od něj bojovat, jeho učitel zemře a on pak za něj dá na prdel záporákovi. V kolika filmech už jsem tohle provařené schéma viděl? A tady je natažené na 3 hodiny! Jediným účelem akčních scén je zřejmě ukazovat režisérovu perverznost, protože každá mrtvola musí být prostřelená ještě aspoň 10x, aby to bylo víc cool (a kvůli tomu samému zřejmě Foxx nosí i v té době evidentně neexistující stylové sluneční brýle). Hlavní hrdina nikdy nemine a je schopný jedním prstem zabít snad padesát chlapů, což mi připomnělo Stevena Seagala. Kdyby ten vtípek s ku-klux-klanem byl třeba v Manitouově botě, všichni by se pohoršovali nad jeho dětinskostí, ale takhle je to ukázka Tarantinova nadhledu. Podprůměrný, předvídatelný film. ()

J.Trinity

Je pravda, že tvorbu Quentina Tarantina moc nemusím, ale na druhou stranu se musím přiznat, že jsem se u Djanga skvěle bavil a beru ho jako nejlepší kousek od tohoto režiséra. ()

Tomas129

Perfektní hlášky a drsný příběh, který i poučně ukazuje na drsné zacházení s lidmi, které bylo. Ta krev co tam všude je, je sice úmyslně přehnaná, jak je to u Tarantina známo, ale tady to celkem sedí a je to i jakýsi pocit zadostiučinění a trest těm ostatním sviňákům, co jsou schopni páchat takové věci. A epická pomsta na Johnovi Brittlovi...i v češtině se mi to moc líbí: ,,Líbí se mi jak umíráš hochu.". Skvělé, bavil jsem se :-) ()

Boby93

Nejlepší FILM roku 2012. Pod taktovkou geniálního Tarantina nekompromisní spletitý western s výbornými herci a hustou atmosférou. 95% ()

Milonak

A už je to tady zase - krátce po 8 hrozných jsem zhlédl Djanga a opět další dloooouuuuhá nuda. Jenom jsem se utvrdil v tom, že Tarantinovy filmy (kromě Sin City) nejsou pro mě. Opět spousta zabíjení a krve, siláckých řečí a rádoby drsných hlášek, jalový příběh a zbytečně se táhnoucí a někdy dosti plytké dialogy. S odřenýma ušima 2 hvězdy. Waltz skvělý výkon. ()

EricNor

Django!!!! Byt otrok asi nebyl med a zacházení s lidma hur nez se zviratama bylo nechutné, leč tenkrat běžné. Nastesti se ti amici polepsili. Django je misty prilis zdlouhavy, chvilemi jsem ztracel pozornost, zvlast pri Leovych litaniich. Za me slabe. Vic se mi libila Osmička. ()

Sportsvv

No konečně nějaký povedený wester. Už jsem myslel že v Hollywoodu se ničeho takového nedočkám. Ale tenhle film mě mile překvapil. ()

krysarr

Hmm, ze by konecne po Pulpu a KillBillovi? Hmm, tak ne... ani Pancharti, ani tentokrat. Nektere casti obou zbytecne natazenych a uzvanenych flaku smeruji zrejme na obedarovane pubertaky cakajici pri kazde vlhke veleoriginalni nasilne scene. Ale mne to proste uz nestaci, asi starnu... ()

MekyJ

Jamie Foxx to zahrál skvěle. Tarantinovky jsem od jisté doby začal milovat a znaky které každý fanoušek zná jako například fetiš na nohy či stovky litrů krve, jsem si zamiloval a právem ho mám v žebříčků nejlepších režisérů. První půlka byla velmi dobrá, ale ta druhá mě naprosto odrovnala... Ty přestřelky, ta skvělá doprovodná hudba a hlášky... Vynikající. Viděl jsem už dost filmů od Tarantina a tenhle je zatím dle mého názoru ten nejlepší. Ačkoliv je možné, že svůj názor změním, jelikož jsem ještě neviděl Tenkrát v Hollywoodu ale zatím to tak je. ()

Tobias18

Skvělý film, který je však na Tarantinovy poměry až příliš mainstream a má velmi jednoduchou zápletku. Scénář je na špičkové úrovni, stejně jako herecké výkony a akční scény. Bohužel je finále až příliš natáhnuté, jinak by to byla téměř dokonalost. Takhle jen velmi solidní nadprůměr. 80%. ()

nelja

Mám za to, že člověk, který není příznivcem jeho předešlých snímků (bez ohledu na vztah k žánru, ke kterému se velice volně odvolává) neudělá žádný zvláštní myšlenkový obrat. Nejspíš se mu to bude zdát podobně „přepísknuté“ a neocení právě tu nadsázku a stylizaci extrému, protože prostě na to není stavěný. Naopak fanoušci „šíleného primitiva z videopůjčovny“ zajásají. Kvalitou zpracování to jde prudce od posledních zářezů nahoru (né vůbec špatní „Hanebný pancharti“). Já osobně vidím problém v délce- 165 minut je přepálených. Intenzita zaujetí klesá zhruba v době, kdy se na plátně objeví Leonardo Di Caprio v roli Calvina Candieho. (Nic proti božskému Leovi- myslím si, že je to úžasný herec, myslím, že jde jen o shodu okolností ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake