Nespoutaný Django

• USA Django Unchained (více)
USA, 2012, 165 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson, Walton Goggins, Dennis Christopher, James Remar, David Steen (více)

Píše se rok 1858 a v Americe právě probíhá občanská válka. Texasem vedou bratři Ace a Dicky Speckovi pěšky skupinu spoutaných černých otroků a mezi nimi je i hlavní hrdina otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života... (TV Nova)

TSZ

ND pro mě začal momentem, kdy se na scéně objevil Leonardo DiCaprio ve své, zatím zřejmě životní, roli. Jinak film nabízí asi vše, co lze od westernu made in Tarantino očekávat, své věrné tedy určitě nezklame. Já se do této skupiny řadím samozřejmě také, nicméně Hanební pancharti byli o stupínek zábavnější. ()

PavelH

taaaakhle jsem se na konci usmíval... všude stříkala krev, hrála do toho dobrá muzika a já byl naprosto spokojenej... už se těšim, až to uvudim znova! Jen si dovolim jednu věc, kdyby se ve filmu objevily cameo roličky pro Terence s Budem, byl bych úplně blahem hotovej :) ()

Skratchy

Na film jsem se těšil velmi dlouho,protože Quentin Tarantino je můj nejoblíbenější režisér.Potom co jsem viděl jaké hvězdy ve filmu budou účinkovat jsem se těšil dvojnásobně.A když jsem zjistil že film bude western tak už to bylo trojnásobně.Jenže když přišel Den D kdy jsem na to konečně šel do kina,následovalo studená sprcha.Děj je dobrý,herecké výkony taky(obzvlášt Christoph Waltz) ale co mi opravdu vadí na filmu je jeho délka.Necelé 3 hodiny je opravdu hodně.Kdyby Quentin vystříhal tak cca hodinu,filmu by prospěl.Jinak konec je v klasickém Tarantino stylu :).Dal bych 3 hvězdy ale za Waltze,scénu s pytlema na hlavu a z respektu k Tarantinovi dávám slabší 4. ()

Mijagi

Klasický Tarantino, najdete v něm vše, co očekáváte. Problém nastane až ve chvíli, kdy chcete více. Neexistovat Hanebný pancharti, neměl bych výtek, takto musím s mírným zklamáním konstatovat, že režisér použil podobný postup dvakrát, jen pokaždé v jiných kulisách a první pivo v horkém létě je prostě lepší než druhé. Pokud se přes to přenesete, čeká vás nadprůměrný filmový zážitek s dokonale gradujícím chytrým dějem. Tarantino opět prokazuje, že nenechal nic náhodě a před první klapkou se řádně připravil. Nejsilnější stránku jeho umu tvoří schopnost vyhmátnout základní prvky jednotlivých filmových žánrů, tentokrát tak učinil se spaghetti westerny, do nichž se svojí pověstnou drzostí namíchal pečlivě nastudované téma otroctví. V Nespoutaném Djangovi tak najdete spoustu odkazů na starší filmová zpracování divokého západu a problematiku rasismu v období před americkou občanskou válkou, přičemž režisérovi nedělá problém zasadit do toho všeho moderní prvky, jako třeba hudební podklad v podobě hip-hopu. Hercům se nedá nic vytknout. Ústřední dvojice Jamie Foxx a Christoph Waltz společně s hlavním záporákem Leonardem DiCapriem předvádí nadstandardní výkony, jak jsme u nich zvyklý a navíc se díky kvalitnímu scénáři i povahově doplňují. Za celý tento mistrovský mix vybízející k hlubšímu zamyšlení nad rasismem uděluji 4 lepší hvězdy. ()

Maniik88

Ja osobne by som rozdelil film na dve časti. Tá prvá bolo proste super, perfektné dialógy, akcia, zoznamovanie hlavných postáv, často fakt vtipné, u mňa za 6*. Potom ako sa objavil môjmu srdcu protivný DiCaprio, išlo to trochu dole vodou a hlavne sa kecalo. Tarantino je ale majster dialógov a tak ani táto časť nebola zlá. No ten koniec bol ako zo zlého béčkového filmu a skazil mi celkový dojem. Ani nie toľkým kečupom, ale tým rozdelením na dva vrcholy. Druhá časť tak za 3,5*. Walz aj Foxx super, Jackson správne slizký, ani ten DiCaprio nebol zlý. A hudba? Na tej som sa tiež pobavil, dať rap do westernu je mäso. Niekedy to bolo dosť sadistické, no to k Tarantinovi patrí. Keď to celé zhrniem, vychádza mi druhý najlepší film od Tarantina za 5* s prižmúreným okom, ktorý sa nesie v štýle starých dobrých filmoch minulého storočia. ()

Slapi15

Jakožto fanoušek Tarantina jsem nadmíru spokojen - skvělé dialogy (vyniká KuKluxKlan), vybraná hudba, herci hrajou jak o život - prostě paráda. A mile mě překvapilo malé množství krve, skoro bych řekl, že Quentin stárne:-) ()

bond77

Skvělá pecka! Tarantino se drží svého klasického stylu čím více mrtol, tím lépe a čím více krve a náslí ještě líp. On tenhle styl jednoduše umí. Důležitou roli ve filmu hraje samozřejmě charismatický Christopher Waltz alias Hans Landa z Hanebných Panchartů, bez kterého by byl nudný. Výborného záporáka střihl i Leonardo DiCaprio, který mi překvapivě v své roli seděl. Sama Jacksona jsem ze začátku vůbec nepoznal, ale i ten ve své úloze kvalitně hrál. Závěrečné akční scény mají všechno do sebe, jen je škoda, že nějaká menší akcička nebyla někde uprostřed filmu a museli jsme si počkat až na konec. Dalším důležitým prvkem je hudba, která do děje skvěle sedí a je prostě geniální a velmi návyková. ()

iKosser

Sorry......I couldn't resist. Já prostě nemůžu jinak. Když si film promítnu zpátky, tak jeden herec vedle druhého předvádí supr výkony a film samotný je na tom stejně. Samuel Jackson...Leo DiCaprio...a nejlepší ze všech jako vždy Waltz...ať se snažím jak chci, níže než za 5 dát nemůžu, a jsem moc rád že to nejde. ()

štófy

Bohužel velké zklamání. Opravdu jsem se těšil, jak jeden z nejslavnějších režisérů uchopí westernovou tématiku, opráší ji a já si u toho zavzpomínám na nádherné westerny z 50. a 60. let. Bohužel se tak nestalo. Tarantino sice výborně zvolil tématiku - antirasistickému tématu tleskám, ale nedokázal do svého filmu dostat onu drsnou tvář westernových hrdinů, i když se o to asi snažil. Příběh není špatný, byť konec není nikterak úchvatně strhující, ale chyběl mi velký záporák, se kterým by nakonec změřil hlavní hrdina síly. Chápu, že to není Tarantinův styl, ale stejně. Scény s dialogy jsou vtipné, ale nemůžou se hrabat na ty nejslavnější z ostatních "tarantinovek". Ovšem tím největším zklamáním pro mě byla hudba, která podle mě film vůbec nedokázala dokreslit a do prostředí divokého západu vůbec nezapadla. ()

kyLuke

Já osobně tedy Djanga mohu popsat jakýmkoli jiným slovem než zklamání. Famózně zpracovaný film se skvělými hereckými výkony, kterým vévodí vynikající DiCaprio, navíc doplněný luxusní prací Roberta Richardsona. Trochu nastavovaný konec mi v tomto případě nevadil, protože ani ten nedonutí diváka dostat se z ráže, do které byl díky nabušeným dvěma předešlým hodinám uveden. Jen si myslím, že spíše než Oscara za scénář by si Tarantino v tomto případě zasloužil ocenění za režii, která je naprosto skvělá. Za mě ale jasných pět hvězdiček. ()

Murdock

Těžko nějak okomentovat pro mě v podstatě dokonalej film. Všichni herci výborný (snad až na Djangovu manželku, kterou jsem zapomněl už při cestě z kina), hudba skvělá, příběh jednoduchej ale zábavně podanej, dialogy správně tarantinovský...je tam humor, akce i několik vážnejch tónů, který perfektně zapadaj. Kritikům přenechávám šťourání v detailech, já se bavil. ()

Miagy

Westerny nemám rád a takisto nemám rád Tarantina, ktorého všetci tak milujú no ja som nedokázal dopozerať ani jeden jeho film. K nim patrí i Django. PLUS: príroda, hudba... MINUS: scéna s koňom, nechutne dlhé nudné dialógy, nudné chaotické putovanie a vyvražďovanie bezdôvodné a zbabelé. I hlavných "dobrý" ?!?!?! hrdinov režisér vykreslil ako bezcitné tvory chovajúce sa horšie ako zvieratá. Pre mňa totálny odpad bez štipky zábavy, humoru, napätia...Ďalší film, ktorý ma napajedil.... ()

Tohuk

Neviděl jsem všechna díla Tarantina, ale toto předčilo i Pancharty, což byl snímek famózní. Jamie "Django" Foxx byl skvělý, ale Waltz snad ještě lepší. Když byl na scéně, ovládl mou pozornost. Příběh není nikterak originální, ale v Tarantinových obrazech působí báječně. Pátá * je za hudbu, která byla v tomto snímku naprosto fantastická. 89% ()

DjangoDoe

Neveril som, že niekto v dnešnej dobe dokáže natočiť poctivý western. Nie preto, že by dnešná doba mala zlých režisérov, práve naopak, len mi pripadá western ako žáner 20. storočia, kde mal svoje čaro. Avšak Tarantino zmenil môj názor po zhruba 3 hodinovej krvavej ceste divokého Djanga. Presne takto by som si predstavoval posledné dielo pána Q pred odchodom do filmového dôchodku. Po hereckej stránke som nesmierne spokojný s výberom hercov a aj z ich výkonmi a každú minútu som si užíval krvavo-humorné scénky doplnené typickými dialógmi. Proste vrchol westernovej kinematografie. ()

14neo11

Franco Nero při setkání s Djangem? Pěkná Tarantinovská perla. Film dokonalý v každém detailu, až na to finále. Waltz si vyzkoušel, jaké je to mít svědomí. Začínám toho herce milovat. ()

snek888

nigger on horse!?!?... Od první scény se mi na rty stále vracel užaslý úsměv vyvolaný vymazlenými rozhovory, kde figuroval dr. Schultz. Tarantino se neštítí zobrazit surovost a odhalit mentalitu bílých lidí před občanskou válkou a to celkem brutálním způsobem. Ve filmu je spousta silných momentů i hereckých výkonů, při kterých projíždí tělem mráz. V jedné chvíli jsem dokonce měl na krajíčku i slzu. Tarantino má neskutečný smysl pro vytvoření napětí a nejen to, umí to napětí také udržet a dokonce i gradovat. Výtku ke stopáži nemám, užíval jsem si každou minutu. Velmi příjemně mě překvapila moderní hudba použitá v hodně "cool" chvílích, která naprosto nepasuje k období děje, ale právě tato skutečnost činí film stylovým. A soundtrack celkově střídal jednu pecku za druhou a výborně eskaloval dech beroucí děj na plátně. Přes veškerou vážnost tématu, je vtip a umělecká stránka nedílnou součástí tohoto filmového skvostu. PS: poznal jsem herce jménem Franco Nero,(ten, jehož negr prohrál zápas). Herce znám z mé oblíbené pohádky "Dračí prsten" (rok 1994) :-) ()

dj.coffee

Pro mě skvělé monology Waltze s jeho rakouskou Angličtinou v kontrastu s Negerským slangem. Toho jsem si opravdu užíval. Dále oceňuju protirasistický poučný efekt. Je zajímavé si uvědomit, že v dobách kdy u nás vrcholilo Národní obrození, fungovalo v Americe otroctví - aneb porovnání vyspělosti kultur. Né nadarmo se říká, že Američani jsou potomci spodiny společnosti, která utekla z Evropy :-). ()

Petus

Myslím, že Quentin by si zasloužil nějakou mimořádnou cenu za objevení Ch. Waltze pro svět. Ten chlap je boží. A ať už dalšího plešouna do sbírky získá nebo ne, pro mě je jednoznačnou hvězdou téhle neskutečné jízdy, která ukazuje americkou minulost z té "nejlepší" stránky. Aneb vítejte v nejkrvavějším westernu všech dob, ve kterém největší rasista pod sluncem nosí kalhoty S. L. Jacksona a KKKlan byl teprve v plenkách, chci říci pytlech. P.S. jak to ten chlap dělá, že má v každém filmu tak geniální hudbu sakra. ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Tarantino potřebuje hit

Tarantino potřebuje hit

30.07.2019

Devátý snímek režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu započal svoji americkou jízdu za dolary. Za úvodní víkend z toho bylo 40,4 miliónů dolarů, Tarantinův rekord, film ale bude potřebovat… (více)

Tarantino znovu ulovil DiCapria

Tarantino znovu ulovil DiCapria

13.01.2018

Devátý film Quentina Tarantina nás zavede do roku 1969. Květinové hnutí bude pomalu končit, Amerikou otřese řádění Mansonova gangu, při němž zahyne herečka Sharon Tate, a jeden stárnoucí televizní… (více)

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake