Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

JohnCZ

Kéž by každé pokračování bylo takové, jako tohle. Žádné vaření z vody, tvůrci rozvíjí děj a přináší dospělejší postavy. V druhé polovině výrazně ubírají na infantilitě a předvádí akční řež, u které můžeme polemizovat, zda je či není pro děti vhodná, ale každopádně je z toho ten fantasy rozmach cítit a na chvilku jsem zatoužil si druhé Draky užít s R ratingem. Těším se na trojku a tentokrát chci více Craiga Fergusona, jeho hlášky pronášené silným skotským přízvukem mě baví jako máloco. ()

corpsy

Aj keď v dnešnom filmovom svete nieje digitálne animovaný film ničím výnimočným, tak ako to bolo pred 15+ rokmi, stále sa rodia diela, ktoré dokážu vytŕčať z davu. DRAGON 2 je zbierkou spektakulárnych akčných scén ( vidieť to v kine, tak krochtám blahom ), emóciami podporované scény rodinných a priateľských vzťahov ( či konflikty medzi dobrom a zlom ) a konieckoncov aj majstrovstvo animátorov a špecialistov vo svojich oboroch ( napr. hudba ). Takže kľudne do toho. ()

Suzie05

Nečekala jsem, že by se i pokračování mohlo vydařit. Jak by ale taky ne, když ty bestie jsou tak strašně slaďoučké, člověk by si je hned potulil. ()

Revanx

Jay Baruchel by mal mat zakazane robit dabing pre animaky, ktore sa snazia posobit epicky. Jeho hlas robi aj z tych najviac osudovych momentov frasku. Inak, vyrazne slabsie ako skvela jednotka. ()

liquido26

Dvojka je stejně fajn jako jednička. Obzvláštně vtipné je to potom, co už několik dní vkuse koukám na seriál Vikingové. ()

salisbury

Rozpohybované obrázky binárem, né vždy lahodí mé potěše. Cvičení draka je toho velkou vyjímkou neb je to dokonalost sama. Již první počin ve mně zanechal velmi příjemný pocit z dobře odvedené práce a není tomu jinak u druhého dílu, který je stejně tak skvělý, jak dobře vypracovaný preclík pečíc se v troubě ohřívané ohněm chrlícím se z dragonské tlamy. Kéž by bylo víc takových animáků, které jsou určeny nejen sotva žvatlajícím jedincům s rozmatlanou přesnídávkou kolem ústního otvoru, ale i těm, kteří již mají dětství dávno za sebou, čímž pádem i ty přesnídávkové obličejové mazanice. ()

ConanVJ

Druhý díl mého nejoblíbenějšího animáku dopadl ještě lépe a bavil jsem se u něj od začátku do konce. Příběh je pěkný s nějakými těmi překvapeními, animace je ještě detailnější a hudba je opět skvělá. Celá pohádka je velkolepější, akční pasáže jsou pěkně propracované a je zde spousta emotivnějších momentů. Pro mě jednoznačně nejlepší animák. 100% :) ()

PauloZ

Dokonalost sama! Tohle momentálně považuji za vrchol digitálně animovaného filmu jako takového snad po všech stránkách. Příběh, kvalita zpracování, hudba, kamera a neskutečné množství detailů (na které jsme možná zvyklí v hraném filmu, ale ne v animovaném), které posouvají hranice "dětských" animáků mnohem dál. Nechápu některé kritické názory lidí, ale budiž. Pro mě je tohle pokračování minimálně stejně dobré jako první díl. Vlastně mě totálně mě překvapilo, jak moc dobré to je. Momenty mravenčení bych nespočítal na prstech jedné ruky. S druhým dílem přišla logicky větší velikost filmu a několik nových postav a všechno je zpracováno úplně bez chyby. Zestárnutí postav rules! Dean je pro mě velký inovátor. Scény s Alfa draky jsou epické a dokonalé a naprosto konkurence schopné velkým scénám z hraných filmů jako godzilla, avatar apod. To byla věc, které mě až zarazila. Taky se přiznám, že jsem už velmi dlouho neměl takovou knedlu v krku. Emoční stránka filmu a sympatie fungují nejlépe snad od doby ledové a při té jediné písničce, která je úžasná a skvěle vygradovaná, jsem si nemohl nevzpomenout na price egyptského. Totální topka! PS: Po dlouhé době opět 3D které mělo smysl. ()

F.man

Vynikající pokračování. Příběhově sice ne tak silné jako jednička, ale jelikož si autoři s tím co měli k dispozici vyhráli naprosto skvěle, pořád to je nejlepší animák posledních let. Koukejte i trochu na to co se děje na pozadí a nejen na hlavní dějovou linku. Některé etudy provokujících se draků jsou totiž bezchybné. This is Berk. A bit trampled, and busted, and covered in ice but it's home. It's our home. ()

FFilipCZ

Animáky prostě žeru! Kdybych měl spočítat průměrný hodnocení všech animáků, co jsem viděl, rozhodně by se pohybovalo kolem 4*. Dračí jednička je právoplatně mezi TOP5 mých animáků a na dvojku jsem se neskutečně těšil. A musím říci, že nezklamala. Ani sám jsem nečekal, že ve mě probudí tolik emocí - ať už to byla radost či smutek, smích či strach a nebo napětí s dobrodrůžem. Škyťák s Bezzubkou jsou prostě super dvojka a já už se nemůžu dočkat pokračování. ()

ledzepfan

Není to asi tak zábavné jako jednička, ale zase bych to asi označil jako silnější film. Jen je trošku škoda, že se americká produkce pořád nedokáže odpoutat od jakýchsi standardu akčnosti a scénaristické neschopnosti řešit dramatický oblouk jinak než soubojem dobra a zla. Kdyby si totiž např. od toho Miyazakiho vypůjčili něco více než jen barvité světy mohl by z toho být film s opravdu nosným poselstvím. Takhle je to -jakkoliv působivé a chytlavé- zase jen další stereotypní bojůvka. ()

hous.enka

Těžko dokoukatelná dvojka úplně zabila to, co tak dobře fungovalo v jedničce - přátelství kluka a draka vesnici navzdory. Takže zatímco jednička byla osvěžující podívanou na vikingskou mentalitu, dvojka už je amerikanizovaná, přeakční a pro mě už ne tak zabávná. Navíc za to, že to je prostě jen další z filmů, co parazitují na dobré jedničce, strhávám další hvězdu. To už nejsou schopni vymyslet si něco nového? ()

baribal

Už to není ten šok co sem zažil u jedničky, ale pořád je to špička hollywoodských animáků. Příběh za zamyšelní radši nestojí, protože jinak bych šel s hodnocení asi níž, ale od animáku zkrátka požaduju spíš zábavu než poučení. A Škyťákova máma vypadá uplně přesně jako Kirsten Scott Thomas. ()

zdepapepa

Jedno se této sérii musí nechat, a tím je konstantní motivace hlavního hrdiny a celkové téma ochrany přírody a (fiktivních) zvířat. Těžko už mohu Hiccupovi přezdívat Teacup, když povyrostl, o něco málo dospěl, přesto je ale vidět, že scénáristi z něj jinou postavu neudělali. Tak jako v jedničce bojoval s lidmi, co draky považují za škůdce a likvidují a nakonec si je ochočili. Zde máme klasickou odvrácenou stranu zrcadla v podobě malinko jiného způsobu ochočení. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby ve trojce bojoval s nějakou dračí zoo o jejich svobodu. Těžko však na filmu hledat něco výjimečného. Dramatické momenty tam byly, ale nedokázalo mě to chytit natolik jako předchozí díl - neustále mě z děje vytrhoval (pouze) Kit Harington (což je trochu zvláštní, protože jsem posléze zjistil jak mnoho známých herců se tam objevilo), ústřední záporák by se hodil spíš do nedělně-dopoledního programu na "Déčku" než do celovečerního filmu a "alfy" mi přišly méně masivní než Red Death z jedničky. Přesto ale bylo pořád na co koukat, zejména Valka v masce při jízdě na drakovi bez sedla byla skutečně stylová. A dokonce jsme se i obešli bez standardního konfliktu typu A:"Now we are together so we can live together again." B:"No, this is my life now." ! Všechen ostatní text z mého textu k jedničce víceméně stále platí, zejména to o nadbytku ostatních adolescentů a s tím spojené romantické subploty. ()

Vxxx

Paráda!!! Nádherné. Byla jsem na 2D, protože nejsem vyloženě fanda 3D a poprvé u jakéhokoli filmu jsem si říkala, že to byla za to 3D možná stálo. Nádherná animace a krásné barvy. Opravdu mě to nadchlo. S jedničkou to srovnávat nebudu, jelikož nevím... Možná tohle bylo o chlup lepší. Opravdu úžasné. 5* ()

Hannibal92

Docela jsem se i těšil, ale nakonec žádná sláva. Kromě souboje "Alfa draků" a několika málo scén to byla celkem nuda. Jednička byla rozhodně lepší. ()

MartinezZ

Příliš sterilní klasická natahovačka. Kromě mnoha dlouhých záběrů létání na dracích kol scenérií a v mracích je tu jen nutná bitva, záchrana svých ideí a nějaká ta emóce - minule ztráta nohy, nyní rošáda v rodině. Vypadalo to hezky, ale příběhově je to slátanina, která prostě jen musela vzniknout kvůli dobrým finančním výsledkům jedničky. Hezky vypadající zívačka. ~~~ 2,5* ()

Paxxx.cz

Podle mě výborné pokračování- moc pěkný příběh a animace doslova dech beroucí. Tvůrci udělali moc dobře, že ponechli trochu delší mezeru mezi oběma díly a nechrlili pokračování s podobnou kadenci jako tomu bylo třeba u shreka...9/10. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze