Domek z karet - Série 6

(série)
USA, 2018, 7 h 20 min (Minutáž: 53–59 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Robin Wright, Derek Cecil, Cody Fern, Michael Kelly, Greg Kinnear, Diane Lane, Campbell Scott, Athena Karkanis, Jeremy Holm, Chip Zien, Linda Powell (více)

Epizody(8)

Když je teď Frank mimo hru, Claire se konečně může realizovat ve funkci historicky první prezidentky. Její odkaz je ale v ohrožení. (Netflix)

jezevec_

Zklamání. House of Cards bez Franka jsou asi jako Akta X bez Muldera. Zatímco předchozí série jsem vždy zvládl na jeden zátah v den vydání, tentokrát jsem se musel přemáhat vůbec ve sledování dalších dílů. Celé je to bez nápadu, žádné zajímavé momenty. 30%. ()

Rozmarýna

Když pominu, že vyhodili mého oblíbeného herce Spaceyho, tak si myslím, že i tak šlo natočit dobrou sérii. Konec konců, proč by nemohl umřít. Ale ten scénář byl otřesný, bylo to prostě naprosto neuvěřitelné. Např. ta 100%ně ženská vláda. To je prostě jako v nějakém sci-fi. Ti scénáristi snad museli být ožralí. Navíc to bylo nudné, u každého dílu jsem usínala a musela jsem si ho pouštět znovu. To se mi u předcházejících sérií nestalo. ()

Grifindoor

vyhozenim Kevina to tvůrci podělali, o tom žádná, za tohle by jim měl někdo pořádně nafackovat. Nicméně tahle série není vyloženě špatná a byla napínavá až do finále. V poslední epizodě vám tvůrci prozradí konec již v úvodních titulcích, kde je najednou nový záběr na sochu Claire... ()

Peddro

Dal jsem dvě hvězdy prvnímu dílu, který bez Franka prostě nefunguje tak, jak by měl. Spolu se seriálem MASH to byl můj nejoblíbenější seriál, ale tady to stálo ještě víc na hlavní postavě, bez které to nemá smysl. Mám z toho pocit, jako kdyby z Můj přítel Monk odešel Tony Shalhoub, prostě to nejde, nefunguje. Celé už to není o intrikách v demokratické zemi, které byly  od Franka brilantní, ale místy to připomíná dystopickou společnost s diktátorkou v čele. Normálně bych dal asi o hvězdičku navíc, ale od předchozích sérií je to takový sešup, že to prostě nejde. ()

PMU

Šestá série je taková jakou jsem ji bez Franka očekával.. průser. Víc než 2,5 epizody jsem prostě nedal. Pro mě tento serál bohužel skončil 5. sérií.. vlastně už dávno druhou.. ()

Tobias18

Jedno z nejhorších zakončení kvalitních seriálů...od první a druhé série, který byly zcela realistickým vyobrazením Americké politiky, třetí a čtvrté série kterým už bylo něco přidáno aby to bylo zajímavější, ale stále stejně, možná i víc kvalitní, a páté série, která byla lehce nadprůměrná, ale už trochu na hlavu postavená, jsme se dostali sem. Tady už nedává smysl vůbec nic, příběh je nudný, postavy taky, charaktery se od minule kompletně změnily, a všechny ty vraždy, zvraty a hlavně závěr...to je tak směšné, až je to možná trochu smutné. Sice podprůměr, ale technická stránka, hudba a herecké výkony stále na vysoké úrovni. 40%. ()

DarioG

Bez Spaceyho je to riadna slabota. Neskutočne som sa tešil na poslednú sériu ale keďže sa zbavili hlavnej (najlepšej) postavy skončilo to namiesto napínavého konca celé zle ()

darius1706

Jak jsem psal v nadřazeném komentáři, když se rozhodli vyhodit Kevina, tak si alespoň nemuseli hrát na uražené roztleskávačky. Mohlo se to nasadit na zdárný atentát, nebo lépe na zdravotní problém a mohlo se to dojet s někým, kdo by byl alespoň trochu uvěřitelný. Třebas i s Claire, ale úplně jinak napsanou. Jenže tohle byla ubohost a hlavně zbytečná série, která neuzavřela zhola nic. Jen se tu prostě objevili jiné postavy, jakési trubky z nadace o kompostování zeleniny, či čeho, kteří, jak jsme zjistili, vlastně tahali za nitky celou dobu. Co naplat, že jejich mocné prstíky jsme za 5 sérií ani jednou nezahlédli, prostě tam byli a to je fakt. V mezičase při pohledu do kamery Claire neustále tvrdí, že má plán, jen prej klid, no tak na ten geniální plán čekáte, až se konečně vyjeví - no, nedočkáte se. Do toho Claire řeší na krev genderovou otázku, takže mi bylo jasné, jak to skončí - totálním průserem, potažmo nijak. Hlavně, že jsme měli všude ženy, že jsme měli první 100%ně ženskou vládu, že tam chlapi byli prostě jen do počtu. Ono, kdyby to nebylo tak křečovitě tlačeno, možná by to nebylo až tak trapné, jak se zoufale snažili Spaceyho odříznout a dehonestovat, co to půjde. No, moc se jim to nepovedlo, akorát vypadali všichni jako blbci. Série o ničem, která nijak neskončí, jen se tam pořád někdo vraždí, případně uráží. Inu další pohřbený seriál debilními rozhodnutími. Odpadu se to vyhnulo fakt s odřenýma ušima nebylo tam vůbec nic. ()

Polik_ odpad!

Kennedyovi měli Rosemary, Clinton měl Monicu a House of Cards má svou šestou sérii. To, že tenhle domeček bez Spaceyho není ono je prostě nezvratný fakt. V celé osmidílné sérii není jediná replika, která by neobsahovala slovo Francis následované výsměšnou poznámkou nebo rovnou osobní urážkou na Frankův účet. Celou sérii se prakticky jen dupe po někom, kdo celý tenhle dům vystavěl a celých pět řad úspěšně držel v šachu. Rodina Shepperdových nemůže fungovat už jenom z principu. Kde do teď byli? Nebo ona to snad není nejvlivnější rodina v Americe s rukama všude po Kongresu, soudech a dokonce i Bílém domě? Scénář naprosto mimo realitu se smrtí na doslova každém kroku vytváří všechno, jen ne něco, čemu by se dalo aspoň vzdáleně věřit. ()

drkaldj

Bez Franka respektive Kevina to nemělo moc velkou šanci na úspěch. I když uznávám že se našlo několik slušných scén, zajímavých intrik a celkově povedených dílů, tak začátek a hlavně konec této poslední série jsou bohužel scénáristický blitky, které byly sepsány ze dvou důvodů. Protože si nevěděli rady jak dál bez hlavní postavy a aby zakončení bylo epické, které by nikdo nečekal. Ale to se nepovedlo a jde z toho cítit překombinovanost, nesourodost, nedodělanost a nelogičnost. ()

atulur

Velmi smutné po pěti napínavých sériích vidět veliký propad v scénářské excelenci a uvěřitelnosti. Už pátá série začala mít s uvěřitelností problém, zejména divák nějak přirozeně čekal, že se budou zločiny jeden po druhém odkrývat. A že se začne domek z karet bortit. Ale ono to tak v pětce úplně nebylo a šestka tomu všemu nasadila úplně absurdní korunu. Škoda. Moje osobně nejoblíbenější postava, ministryně zahraničí Cathy, si zasloužila mnohem lepší odchod ze seriálu. Dvě hvězdy za pokračující výborné herecké výkony, hudbu a snad i trochu soucitu s herci, kteří do tak špatného scénáře museli naskočit. ()