Členové amerických zvláštních jednotek Navy SEALs jsou nejlepší vojáci na světě: fyzicky zdatní a psychicky odolní takřka za hranice lidských možností; nejlépe vycvičení, vybavení dokonalou schopností přežít kdekoli. V noci z 27. na 28. června 2005 jsou čtyři členové elitní jednotky vysazeni helikoptérou v afghánských horách. Úkolem operace Red Wings je na nedaleké základně Talibánců zneškodnit jednoho z jejich pohlavárů, blízkého přítele Usámy bin Ládina. Hned na začátku ale řeší problém, který nečekali. Narazí na místního pastevce, ještě chlapce, a vojáci rázem stojí před morálním dilematem: mají dítě zabít anebo ho pustit a riskovat prozrazení? Rozhodnou se pro druhou možnost. Chyba. V krátké chvíli čelí obrovské přesile po zuby ozbrojených Talibánců a následuje krvavá bitva na život a na smrt. (Bontonfilm)

mikinhoo

4* nebo 5*? Toť otázka. Úžasné akční drama a vykreslení bezvýchodné situace, kde vás po nějakém kopci v Afghánistánu honí snad celý Taliban. Někdy až absurdní situace, v podobě pádů ze skal a lámání kostí o stromy, prolíná skvělý mix zvuku a jeho zakomponování do filmu je úžasné. Přirovnal bych to k takovým smutnějším, temným a reálnějším Expendables. A rád bych viděl tuhle skupinku jednotky SEALS po boku Sylvestera Stallona v nějakým dalším pokračování Expendables. ()

zbyshek

Nemohl jsem si přát lepší start do nového roku po filmové stránce. Nebojím se vyslovit kompliment, jeden z filmů roku. Chladnokrevná atmosféra, která vyzařovala z kulkami prošpikovaných US vojáků Navy SEALs, byla ohromující. Styl jak to bylo všechno točené, a hlavně silný příběh, který mne opravdu dostal, poslal tento film do výšin mého imaginárního žebříčku nejlepších filmů. Wahlberg, Foster, Kitsch a Hirsch, všichni zahráli na oscarové úrovni. Hodně bych se divil, kdyby tento snímek nezabodoval na některých předávaní cen. Po neúspěchu s Battleship si u mne Peter Berg napravil reputaci jak nejlíp mohl. 99%, moc filmů tolik procent ode mně nemá, ale tady to je jednoznačně na místě. ()

M.i.k.e

do Lone Survivora jsem vkládal nemalé naděje,protože už výborným Královstvím Berg dokázal,že moderní válku podat umí.Bohužel finální zklamaní je velkému očekávání přímo uměrné a ačkoliv jsem čekal kousek,který by se mohl připojit ke skoro již klasikám jako Black Hawk Down,nebo Hurt Locker,nedočkal jsem se.Do půlky filmu se prakticky nic neděje a Berg toho bohužel nedokáže využít ani k nějakému hlubšímu vykreslení postav,které jsou ve výssledku neuvěřitelně ploché a osobně jsem si k nim nedokázal vytvořit jakýkoliv vztah.Ani jeden z hlavních představitelů mi nijak nevadí,Kitsche mám dokonce i celkem rád,ale kde nic není ani smrt nebere.A to jsem byl připraven protentokrát zkousnout tu černobílou pohádku o těch nejhodnějších z hodných,kteří bojují prti těm zlým teroristům (jakkoliv si za to co se stalo mohli sami)...60% ()

Aljak

Filmy o hrdinskej americkej armáde sa mi väčšinou dosť hnusia, ale občas sa objaví svetlá výnimka akou bol napr. aj tento príbeh o štvorici vojakov vydaných na nemilosť ťažkým podmienkam afgánskych lesov a kamenných pahorkov. Zozačiatku mi to prišlo ako ďalšia óda na americkú humanitu, ale po nekonečnej a zdĺhavej prestrelke (ktorá zožrala takmer polovicu filmu) prišla najlepšia časť filmu až v závere. Som rád, že film poukázal na to, že afgánski civilisti nie sú vôbec stotožnení s Talibanom a najradšej by si išli svojou vlastnou cestou mieru a rodinnej tradície. Nerozlišujú nepriateľa na základe vlajky, ale podľa ľudskosti. Aj keď samozrejme nie všade sú ochotní obetovať sa za tú cenu, že si ešte viac znepriatelia obávaný Taliban. Takže nebolo to vôbec také zlé ako som sa obával. ()

Vyhy

Drsné, úžasné, smutné a podle pravdy. Co víc si přát. Skvělé herecké výkony, příběh co zasáhne srdce! ()

kaposlav odpad!

Hrozne! Samozrejme keby ste to nevedeli, tak američania su najlepší na svete. 30 minút a stačilo. Pochopil som. ()

Figu

Jsou to zhruba dvě hodinky zpět, co jsem filmek viděl. Ty dvě hodiny jsem převážně věnoval myšlenkám o operaci Red Wings. Ať přemýšlím tak či onak, vždy dojdu ke stejnýmu závěru - výtečná práce Berga a skvostně podanej skutečnej příběh! Jak jinak, než že je to krapet přitažený za vlasy, ovšem to by potom nebyl film, ale dokument. Prostředí krásný - efekty, pády, emoce i napětí k sežrání. Opravdu jsem se společně s Ellmariachim ocitl zase někde kolem roku 2005, kdy jsme denně pařili Conflict Desert Storm a každej z nás měl dva z těch čtyř drsných vojáčků, kteří byli k nezastavení a neexistovalo nic jinýho, než bitvu vyhrát! Zde musím pochválit všechny čtyři hlavní hrdiny, nicméně nejvýš zdvihám výkon Fostera, kterej mě předvedl vojáka přesně tak, jak si ho já představuju! Navíc nás doprovází i nádherná hudba. Celej film jsem byl se známkou hodnocení na silných čtyřech hvězdách, ovšem co Figusek zbožňuje, jsou životopisný příběhy podložený skutečností (záběry/obrázky). A přesně tyto fakta mě utvrzujou v nejsilnější známku! 5 hvězd - 90% ()

Martin741

Reziser Peter Berg /Kralovstvi/ natocil len dalsi nudny film, ktory nema filmuznaleho divaka cim prekvapit. Prvych 50 minut to taranie vojakov dokonale pili diviakove usi, potom sa cosi rozbehne. Ale aj tie prestrelky posobia samoucelne a chyba vyraznejsie tempo. Takymito filmami sa veru Peter Berg nezaradi k velikanom svetovej kinematografie, ne, ne. Nudna reklama na americku armadu : 30 % ()

Havaj8

Film musí něčím zaujmout hned od začátku. V tomhle případě tomu tak úplně nebylo. Já vlastně moc válečnou tématiku nemusim, takže si nejsem jistej, jak jsem na to narazil, ale ta část v akci byla bezkonkurenční. Pěkně natočená přestřelka, na kterou se dalo koukat, ale jenom v rámci akčnosti. Že bych nějak extra někomu fandil, aby přežil, to se u mě nedostavilo. To co se dělo dál bylo prazvláštní, ale díky kodexu jsme zjistili, proč tomu tak bylo. Takže vysvětleno. Holt to je jenom příběh založenej podle skutečných událostí a tečka. ()

rakovnik

Těžká propaganda, ale v podstatě jen toho, jak jsou nejlepší američtí kluci neschopní. V boji s přesilou dostanou těžce na zadel. Dutch či Rambo by si poradili lépe, ale ti nekonali podle skutečných událostí. V kostce. Hodní Amíci vtrhnou do Afghánistánu, bojovat proti Afgháncům v Tálibanu. Ale protože Táliban je teroristická organizace, vadí i Afgháncům. A ti bojují proti Afgháncům v Tálibanu a brání okupanty z USA, kteří jsou hodní a bojují proti Tálibanu. Bez nich by to nešlo... ()

Vojťas

"You can die for your country. I'm going to live for mine." Řemeslně zvládnutá akce, která se od půl hodiny filmu až do konce drží v pořádných obrátkách. 75% ()

carlos 2010

Odhliadnúc od zopár prehnaných nadľudských výkonov hrdinských amerických vojakov to bolo veľmi dobré. Trocha propagandy mi nevadilo. Ja to odporúčam. ()

Rocky88

Při takovýhle filmech si vždycky říkám "A kde jsou teď ty feministky?"... Berg je pro vyprávění příběhů poleno, ale je naprosto precizní co se technické stránky filmů týče. Obzvláště v přestřelkách, což už dokázal v Království a tady své schopnosti dotahuje k dokonalosti. Není to takový profesionál, aby se vyvaroval náboru, jako to dokázal např. Greengrass v letošním Kapitánovi Phillipsovi, takže na začátku nám musí ukázat, čím si rekruti procházejí (všichni víme, že SEALs jsou téměř dokonalí roboti), konec je potom trapná rádobyslzopudná agitka pro militantní patrioty. Ale to, co se děje po cca 80 % stopáže, je strhující, intenzivní a bezchybná reprodukce pekla, kterým si tam ty chlapíci prošli. Na nějaká střelná zranění jsme všichni zvyklí i z jiných filmů, byť tady jsou jejich zranění cítit i na vlastním těle, navíc každej schytal opravdu slušnou porci olova. Vyčnívají ale pády ze skal, které jsou natočeny tak dokonale, že nevěřím, že natáčení někdo z kaskadérů vůbec přežil... Na konci je ještě potěšující ukázka těžké techniky, která operaci Red Wings (zdravím do Detroitu) ukončila. Jelikož je těch 80 % stopáže téměř dokonalých, dávám 4 hvězdy. Začátek oslavující SEALs se dá ještě pochopit, ale ten konec je trapárna. ()

joker.george

Zpočátku to vypadalo, že se bude počítat každá kulka a každá rána bude bolet, nakonec ale byli z jednotek Navy SEALs hotoví terminátoři, přestože tréninková montáž předvedla, že mají plné právo být za ně považováni. Klidně se to ve skutečnosti mohlo odehrát totožně, ale to nemění nic na tom, že ve filmu to mě nepůsobilo uvěřitelně, o což se dost snažil. Akce byla brutální a já bych tam nevydržel ani minutu, ale skoro jsem až litoval, že se tak potencionálně kvalitním materiálem plýtvá v tomto filmu, který ho nedokázal vybrousit. ()

sulimo

Víte kolik kulek se vejde do jednoho urostlého amerického jinocha? Víte kolikrát onen olovem přeplněný jinoch dokáže spadnout ze skály tak šikovně, že je potom schopen ji vyběhnout zase pěkně zpátky nahoru? A víte, že do jednoho Talibánce se vejde jedna kulka, a že když zakopne o šutr, tak už se nezvedne? Tohle jsem si vždycky přála zjistit. ()

laik_60

na jednej strane to bolo "fucking" dobré, hraničiace s päťhviezdičkovým hodnotením strielačky, naháňačky, dokonca aj ten úvod z výcviku SEALU, nehovoriac o fajn záberoch na vrtuľník ku koncu filmu z dediny a boj v dedine, na druhej strane to bolo "fucking" dodžubkané keď sa zjavili pastieri, pokazilo sa spojenie a neboli k zohnatiu vrtuľníkov na záchranu vojakov to sa asi nerobí. V každom prípade milovníci bojových scén amerických vojakov si na svoje pridu ()

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

Kdo potopí obří ropnou plošinu?

31.01.2015

J.C. Chandor patří mezi mladé režiséry, které se vyplatí sledovat. Zatím má na kontě tři povedená dramata (Margin Call, Vše je ztraceno, A Most Violent Year) a jeho příštím projektem mělo být… (více)

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Šestimilionový Mark Wahlberg?

Šestimilionový Mark Wahlberg?

06.07.2014

O celovečerní adaptaci seriálu The Six Milion Dollar Man se v Hollywoodu pokoušejí už nějakou dobu. Sedmdesátkovou klasiku chtěl v devadesátých letech resuscitovat Kevin Smith (Mladí muži za pultem),… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014