Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Drama z lékařského prostředí popisuje život personálu vojenské nemocnice v afghánském Kandaháru. Spojenečtí lékaři se zde musí denně potýkat s případy, které člověka donutí vidět svět z jiného úhlu. (AXN)

Recenze (11)

anderson 

všechny recenze uživatele

V dobe keď strímovacím službám dominujú prehnane cynické, vulgárne, pseudonekorektné a propagandou nasiaknuté seriály ohlupujúce našu (nielen) mládež, je tento kanadský seriál ako zjavenie z 90. rokov minulého storočia. A nie je to na škodu. Silne naivistické humanistické posolstvo kombinované s výborne napísanými a dramaturgicky perfektne vystavanými epizódami, plus sympatickí herci na čele s Koteasom sú zábavou, ktorú vrele odporúčam. Navyše Ungerová po nesmierne dlhej dobe konečne v pomerne civilne stvárnenej úlohe. Za silné štyri vyoperované šrapnely. (9.5.2021) ()

mysiak 

všechny recenze uživatele

Combat Hospital pojednáva o mobilnej vojenskej nemocnici v Afganistane, do ktorej prichádzajú dvaja noví lekári: majorka Rebecca Gordon (Michelle Borth – The Forgotten) a kapitán Bobby Trang (Terry Chen) .Táto nemocnica však nie je obyčajná, či už pacientami alebo personálom, neuplatňujú sa tu klasické metódy liečenia a vedenia. Veľmi to podľa základného obsahu aj traileru pripomína klasiku medzi vojenskými seriálmi - M*A*S*H. Na začiatku sa stretávame s personálom nemocnice, ale aj spoznávame kto a čo sú zač tí noví lekári nastupujúci do 3. Medzinárodneho lekárskeho oddelenia v Kandaháre. No začiatky pre nováčikov, nie sú vždy ľahké. Sú vložení priamo a nekompromisne do akcie, a je iba na nich, aby sa vyrovnali s touto situáciou v ťažkých podmienkach. Skoro som zabudol, seriál sa odohráva z roku 2006, takže na všetky high-tech novinky zabudnite. Prirovnanie s M*A*S*H – om je možno trošku zavádzajúce, ale určité podobnosti sú tu. Tak za prvé, prvoradý nie je humor, ale charakter a chod nemocnice. Dej ma také pomalšie tempo, oproti iným nemocničným seriálom, čo rozhodne nie je na škodu. Sledujeme beh bežnej poľnej nemocnice, ale aj vzťahov medzi pracovníkmi nemocnice, čo je rozhodne plus. Combat Hospital je presne ten typ seriálu, ktorý sa hodí na leto. Nie je to žiadna novinka, iba žánrovka, ktorá nevybočuje zo zabehnutých vôd nemocničných seriálov. Medzi hlavné výhody patrí nenáročnosť a zameranie sa skôr na vzťahy. Mínusom môže byť menej nemocničnej akcie. Všetko sa uvidí v ďalších dieloch... ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Po prvních dvou dílech si dovolím usuzovat, že by to nemuselo být špatné, přinejmenším jako oddychovka na víkend po práci. Ano, je to trochu předvídatelné (někdy více, někdy méně) a tak to může vypadat jak režírované a napsané podle příručky "Jak natočit seriál", ale nechám se překvapit, s čím přijde zbytek. Zatím bych to tedy popsal jako klon Pohotovosti a M*A*S*H - z Pohotovosti si to bere příběhy, dramatičnost a "vtip", z MASHe prostředí a "reálie". ~~~ Dokončení seriálu. Tak nakonec namísto **** jen ***. Nebylo to špatné, ale postupně tomu docházela šťáva a hrálo si to více na drama a anděly než na humor a popichování s občasnými serióznějšími vsuvkami. Možná příliš moderní a tedy už nepříliš novátorské a okoukané z mnoha jiných příbuzných seriálů. Seriál, u kterého dostáváte s každým dílem větší chuť si znovu zopakovat MASH. Konec, kdy už bylo jasné, že pokračování nebude, byl tak zbytečně uspěchaný, až to bylo škoda, hlavně rychle uzavřít "nějak" těch pár osudů. No nic, další seriál, který prostě jen byl a měl svých "pět minut slávy". ()

miistr 

všechny recenze uživatele

Po 11 z 13 dílů je to zatím hodně dobré. Skoro to vypadá jako kombinace Pohotovosti s MASHem. To mi nevadí, protože pohotovost jsem měl rád a MASH taky trochu. Hlavně je to něco nového svěžího o čem se moc nemluví nebo se o tom neví. Líbí se mi i to, že hlavní postavy jsou mix národů a není to jen plně v americké režii. Je to doopravdy takové dobře odpočinkové. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- PRVNÍ SÉRIE --- Už dlouho se mi nestalo, aby mě novinka takhle chytla. Zajímavé příběhy, sympatické a velmi osobitě napsané postavy, vhodně zvolené prostředí a poměr akce/dialogy, herci opravdu hrají a je příjemné sledovat jejich počínání. Rozhodně to není nuda a těším se na další díly. Seriály z nemocničního prostředí moc nemusím (s výjimkou House), ale tohle je pecka! Ke konci série nadšení trochu opadlo, protože pozdější epizody přestávají tak výrazné, začne to být malinko opakující se a děj se sám o sobě se nikam moc neposouvá. Ale zábavný to bezesporu je. Hodnocení série: 4/5 ()

Galerie (249)

Reklama

Reklama