Let’s Dance: Revolution

Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet. Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené. Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc. (oficiální text distributora)

Seti

Série Step Up se škrábe na vyšší level a představuje se ve zcela novém měřítku! Jsem až překvapen, jak se mi to líbilo. Všemu vévodí skvělá, nápaditá a originální choreografie tanečních čísel, jež nemohou nikoho alespoň trochu pohybově pozitivního nechat chladným. Tentokrát však není zcela debilní ani pozadí toho všeho kejklení, takže převládají jednoznačně kladné pocity. Objektivně by téhle taneční revoluci slušela spíš trojka, ale bylo to pro mě tak příjemné překvapení, že si říkám proč vlastně tu čtyřku nenapálit. Guilty Pleasure. ()

F.W.Colqhoun

'Za to, že jste čuměli na blbej film, si můžete sami,' pomyslím si obvykle, když narazím na hodnocení jednou hvězdičkou nebo odpadem. Informačních zdrojů (TENTO nevyjímaje) je dnes dost a bolestným zážitků se lze snadno vyhnout. Na „Let's Dance: Revolution“ jsem jít musel, šlo o pracovní povinnost. A bylo to peklo. Že se nebude jednat o Bergmana (ani „Bezstarostnou jízdu“)jsem věděl, ale to, co jsem musel prožít, mi vyrazilo dech, připravilo o několik posledních iluzí a utvrdilo v několika paranoidních podezřeních (např. že generátory zápletek, naznačené Orwellem, skutečně existují, jedou na plné obrátky, neboť tohle nemohla zplodit lidská bytost). I přes pitomý scénář, nabuznělého hlavního hrdinu, ultra-mega-klišoidní dialogy a kreténskou hudbu (až na nasteroidovaný sampl „Pyramid Song“ od Radiohead a zlomek synťákové nádhery „Wait“ od M83) bych se ale přenesl – jde o devadesátiminutový videoklip, ne? Co mne ale zvedalo opakovaně z polstrované sedačky byl ne zcela nevinný pokus autorů navodit mylný dojem, že kroucení hýžděmi a saltování (ve značkových hadrech) mezi auty má jakýsi politický smysl (titul filmu „Revolution“ jsem dopředu chybně interpretoval jako deklaraci technologického posunu série a proto se nevyhnul jistému překvapení). Přestože o revolucích jakéhokoliv druhu nemám žádených iluzí a nejsem typ stavějící při každé příležitosti barikády, devalvující a nanejvýš konformní způsob, jakým autoři snímku naznačují způsob společenského protestu, mne hluboce pobuřoval a pobuřuje dokonce ještě teď, dva dny potom, co jsem se z kina po lobotomizujícím zážitku vypotácel – kdyby se autoři tomuto motivu vyhnuli, byl bych snad ochoten s přihlédnutím k žánrové škatulce hodnotit shovívavěji, přesto, že pro blbé dialogy prostě omluvu nenacházím. Pevně doufám, že ani individua mně neznámého druhu, kteří projekce tohoto typu filmů navštěvují dobrovolně, nebudou brát předkládaný a vlastně strašně cynický model ovlivňování společenského dění (něco chceme, korporace chtějí něco jiného, zatancujeme a korporace, kterým se náhle hodíme do reklamy na značkové hadříky, změní názor) vážně. Jeden bod za občasný důvod k hysterickému smíchu a skackavé kozy. ()

legatio

Stejně jako u předchozích dílů je celý film jen příprava a čekání na finální vystoupení. Nic proti tomu nemám, ale už mě tohle pojetí moc nebaví. ()

Speedy01

Jedna hvězdička za kreativitu, nápaditost, prostředí... Zbytek jedna velká hrůza. Film pro vypatlance, kde zápletky a dialogy jsou tak stupidní, že mi těžce připomíná některé skupiny lidí. Hrozně předvídatelné, pro mě často hodně trapné... "např. můžou tanečníky zavřít na 50 let do vězení za to že tancujou na ulici" - WTF ??? No jsem rád že to mám za sebou, už se na to určitě dívat nebudu. ()

Harapes

Je to jasný,příběh o ničem.Stokrát opakovaná zápletka o holce,která hledá smysl života a při tom se zamiluje...Ale je tu pro mně jedno velké ale.Ty taneční scény byli podle mě provedeny k dokonalosti a velmi mě zaujaly.Takže příběh odpad,taneční scény 100%,takže sumasumárum nadprůměr 65%. ()

PetkaW.

Konečně taneční film, který je skutečně z velké části hlavně o tanci. Ani tady se ale tvůrci nevyhnuli několika přešlapům, které mi po té přehršli podobných snímků už začínají lézt na nervy - předvídatelné lovestory, charitativní podtext, velkolepá taneční závěrečná scéna s obřím chuchvalcem herců a komparsistů a samozřejmě happyend, kdy se všichni usmíří, všechno se vysvětlí, ústřední dvojice se políbí... jednoduše kdy všechno dopadne naprosto podle očekávání. Revolution je z mého pohledu asi nejvydařenějším dílem, ale jak jsem psala - už toho je moc. Uvažovala jsem i o 4 hvězdách, ale vzhledem k tomu, že už nemám chuť se na film dívat znova, v ničem mě nepřekvapil a po pár dnech jsem skoro zapomněla, o čem byl, dávám jen průměr. ()

jasiska

Jediné, čo na tomto filme za niečo stálo, bol tanec a celková vizuálna stránka. To, čomu hovoria "dej", bolo strašne neoriginálne a miestami až trápne. Napriek tomu mohol divák film pozerať bez ujmy na zdraví a tanečné scény dokonca aj s istým potešením. ()

Všelicos

To se dělá, nalákat mě na Moose v traileru a pak mu dát jen slabých 20 sekund, z čehož 10 sekund mluví, jako by to ani nebyl on?! No, každopádně mě to nezklamalo, čehož jsem se původně bála a choreografie z muzea a ze zasedání zastupitelstva mě opravdu zaujaly (stejně jako lehce oplácaná dívka v Mobu - buď jim dochází tanečnice, nebo si konečně uvědomili, že se hýbat dokáží i lidé, kteří na sobě mají i trochu masa a ne jen kosti...). Zápletka mi tentokrát přišla trochu zajímavější než obvykle, to s Nike si ale mohli odpustit... :))) ()

Gongren

Příběh nula, ale kdo se na tento typ filmu dívá kvůli příběhu, že ano? O, co jde hlavně, jsou taneční scény, které jsou hodně vymazlené! ()

Phorbo

Taneční filmy asi nikdy nebudou o tom, že budou dávat smysl. Scéáristicky je to nuda. Naopak po stránce taneční, hudební je to skvělý. Halvně soundtruck a Cinematic Orchestra v baletním čísle hlavní dvojice. Taky jsem úchyl do Glitch Mob... Kamerově to není až tak super, ale dá se to... ()

Stanley619

Musím popravdě uznat, jako nemilovník těchto filmů, že tenhle díl zrovna za to shlédnutí stojí. Rozmanitost tanečních kreací byla úžasná a konečně se to netočilo jenom kolem jednoho stylu. Hudba byla většinou dobrá a efekty byly vymakaný. Sám sobě se divím, že se mi to líbilo :D Viděno ve 3D. 61% ()

Ondra603

Co se týče tance tak ten byl na nejvyšší úrovni, opravdu klobouk dolů. Hudba taky skvělá až na jeden song J. Biebra... Ale ten děj a herecké výkony katastrofa. Navíc ve 3D to nemá žádný smysl, vyhození peníze. ()

kristynca

Ježíši, já vím, že je to pitomý! Taky se nechystám revoltovat svojí bravurní polkou proti pražským developerům, ale co mám dělat - jsem holt ta cílová skupina... Taneční čísla v duchu flash mobs na jedničku, zbytek o filmu se dočtete v ostatních komentářích, ale je to film taneční, tak co chcete víc? ()

Gore

Zatím nejlepší díl z celé série. Sice příběh i dialogy opět váznou, ale konečně taneční kreace začínají mít něco do sebe. Po odpaďácký jedničce je to výrazný posun dopředu. ()

Lilloos

Další z nekonečné řady tanečních filmů, které jen stěží předvedou něco nového. Snímek není špatný, ale kromě klasického vykrádání již prověřených choreografií se objeví jediná nápaditá scéna (galerie). ()

Erik7595

Tanečné choreografie pravdepodobne najpremakanejšie a najpôsobivejšie z celej Step Up série, čo sa týka deju je to klasický Step Up, nič objavné na obzore. Lenže príchod nových postáv mi tentoraz nesadol a kde som v predchádzajúcich troch častiach dokázal s hlavnými postavami sympatizovať, tu som si k nim tie sympatie vybudovať nedokázal. A rozhodne by bolo prospešné vo filme viacej priestoru pre postavu Moose-a (Adama G. Sevaniho), ktorý si vďaka obrovskému talentu väčšiu rolu zaslúži. Inak slušný film, ale ak budem mať náladu na tanečný film zo Step Up série, zvolím si trojku, ktorá ma najviac dokázala zaujať. Hlavne za tie premakané tanečné choreografie a ten talent dávam slušné tri. 6/10 ()

adelina8

Po dlouhé době skvělý taneční film! Samozřejmě že scénář není z nejnápaditější, ale taneční scény jsou originální. Především musím vyzdvihnout tu v galerii, na schůzi manažerů nebo mezi kontejnery. ()

arcticsky

Pravdou je, že tak skvěle "zatancovaný" film jsem už dlouho neviděl. Doprovázeno takřka bezvýhradně kvalitní hudbou. Jinak příběh je samozřejmě sračka... ()