Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Tenhle film JE založen JEN na Mimoních. Jen oni jsou vtipní, zábavní a praštění, zbytek filmu, děje i postav jsou tu prostě jen jako odrazový můstek pro vteřinové mimoní gegy. Jen za ně dávám ty tři hvězdičky. Kdybych totiž měl hodnotit film, tak bych skončil někde u jedné, maximálně dvou hvězdiček a to by bylo vůči těm žlutejm pidižvajzům nefér. Ale moc si neumím představit, jak bude fungovat jejich vlastní film...(24.10.2013)

Jedničku jsem rozkouskouskovaně snad skoro celou, minimálně vím o co jde. Dvojku máme doma už hrozně dlouho, ale nějak se na ní nedostávalo, protože se kluk bál fialových mimoňů. Až tedy dneska jsme to dali celé. Jako, příběh je hrozně předvádatelný, z větší třetiny to celé stojí jen na mimoních (naštěstí - taky sledujete, jak z animáčů nakonec zůstanou jen vedlejší hrdinové: tučňáci, veverka, Burák), ale je to zábavné. To jo. Smáli jsme se s klukem dost. Příjemná oddechovka.(26.6.2014)

Přiznávám, že jsme některé scény proklimbal. Nicméně mám pocit nepříliš kvalitního scénáře, inteligenčně na úrovni cílové skupiny filmu. Ještě, že se občas vyskytl fakt dobrý vtípek a ještě, že jsou ve filmu Mimoňové. Jejich cover verze "I Swear"/"Trenýrký" byla úžasná. Přesto mám z celku pocit nekompaktnosti.(25.7.2013)

• playboxguest

Jedničku držela nad vodou roztomilost dětských hrdinek, jenomže ta je s dvojkou ta tam a pokračování je tak jen dalším z mnoha animáků určených příběhem i dětinským humorem jen pro opravdu malé a nejmenší diváky. Gru mi byl taky o něco bližší v jedničce, tady je na tom, co se mnou chované sympatie týče, asi doslova ruku v ruce se svým lidským dabérem, kterého ve filmech přežiju, ale neskáču zrovna do výšky radostí, že v nich hraje. A největší kámen úrazu jsou tady pro mě právě kdekým milovaní žluťasové, protože jak se ti začnou po obrazovce všelijak tetelit, trpím a zavírám raději oči. Jediný faktor, který mě udržel u tohohle animáku až do závěrečných titulků (ale měla jsem co dělat), je 3Dčko: ***** které se tentokrát zase nad míru povedlo a je vidět, že si technici s filmem pro účely 3D projekcí opravdu vyhráli. Prostorovost i vzdálenost je znát, z telky něco vyskakuje a čouhá co chvilku, prostě radost pohledět. Jen škoda, že se to samé nedá říct i o filmu. 40%(23.10.2013)

Už to vůbec není tak fluffy jako díl první, ale pořád je to hodně fajnová zábava. Chápu, že to marketingově byla výhra a evidentně i tady v komentářích slaví Minions úspěch, ale u mne sráží opravdu vtipný film plný nápadů do levelu trapnosti. Já padouch dva je jízda nahoru dolu. Od opravdu propracovaných gagů a nápaditých scén přes vtipy, kdy se stydíte, že jste Grua zapnuli. Zabít toho, kdo vymyslel prdící pistoli, profackovat tvůrce minionů a já bych byl absolutně nadšen. Ale co jsem já? Hlavně, že minioni prodávají. A končit se má hezky, tudíž - Wiigová je opět roztomilá a Carell se v Gruovi našel.(11.1.2014)

• - Ve scéně na svatbě čtyři mimoni zpívali píseň "I Swear" od All 4 One v bílých oblecích stejně jako její originální autoři ve videoklipu. (rafikruze)

• - Spoiler: Když je nám poprvé představen Eduardo/El Macho, objedná si koláčky s mexickou vlajkou. Poté si rozepíná košili, aby ukázal své tetování mexické vlajky. Ke konci filmu, když si oblékne svůj kostým padoucha, většina jeho hrudníku je vidět, ale už bez známky tetování. (Mrs.Blue)

• - Kristen Wiig sa vrátila do pokračovania filmu, ale prepožičala hlas inej postave ako v prvej snímke. (stefi7773)