Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí. (TV Nova)

(více)

Videa (25)

Trailer 4

Recenze (718)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Jedničku jsem rozkouskouskovaně snad skoro celou, minimálně vím o co jde. Dvojku máme doma už hrozně dlouho, ale nějak se na ní nedostávalo, protože se kluk bál fialových mimoňů. Až tedy dneska jsme to dali celé. Jako, příběh je hrozně předvádatelný, z větší třetiny to celé stojí jen na mimoních (naštěstí - taky sledujete, jak z animáčů nakonec zůstanou jen vedlejší hrdinové: tučňáci, veverka, Burák), ale je to zábavné. To jo. Smáli jsme se s klukem dost. Příjemná oddechovka. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

V každém směru tohle pokračování zaostává za úžasným prvním dílem. O pořádný kus je horší děj a vtip se úplně vytratil. Animace je přibližně stejná, což mě nemile překvapilo. Napsané postavy byly totálně obyčejné. Některé vysoce otravné. Jedná se o naprostý průšvih. Situaci do jisté míry zachránila partička mimoňů, kteří jsou fajn za všech okolností. 2* ()

Reklama

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Musel jsem trošku přiložit do kamen s oddychovým žánrem a nechat chvíli třetí sérii Živých Mrtvých mrtvou. Na pokračování Grua jsem se dost těšil. Bohužel, je to slabší odvar, naštěstí jsem s tím dost i počítal, takže že bych byl vyloženě nadopován zklamáním, to se říct nedá. Jednička byl mega nátřesk, který obsahoval humor pro smysl, dvojka už ztratila ten náboj, pač tvůrci šoupli úspory do smyslu pro humor. Jo, je tu opět spousta vymazleností a kokocin, které vám roztavují mozek do singularity, takže za vás přepne myšlení do režimu offline. Už to však není kopec nesmyslností, jako v jedničce. Tam jsem při některých scénách ani nedýchal, tolik sraček na kupu během každého momentu, jsem ještě nezažil. Jednička však ztrácela v závěru dech, a to je výhoda dvojky. Ta si nastaví svoje koleje: Příjemné tempo, svojí laťku, ze které už nevyklouzne. A abych furt nesrovnával a nekritizoval, tak jsem se někde 6x fakt že zasmál, ta chodící žlutivost dostala víc prostoru, nechybí ani odkaz na jedničku s prdelí, takže dvojka má pořád co nabídnout. Co se týče příběhu, asi nemůžeme čekat Oscarové bludiště, takže někde po 30ti minutách jsem měl jasno, kdo tahá za nitky a kdo je záporák. A to je docela škoda. Asi by to narušilo stopáž, ale první půlhodinka působí tajemně a celkem zajímavě. Naštěstí konec mi to vynahradil, krásná akční 10-ti minutovka. Gru dělá salta, střílí kolem sebe marmeládou, namíchanou žlutým domestosem a působí to neskutečně efektně, hlavně ta zpomalovací scéna, to byl zážitek, taky mne celkem vylepšil dojem s tou "nejhrozivější" zbraní, která promění žlutý na fialový svině, co sežerou aj policejní auto. Co dál!? Někdy mi to přišlo moc klišé a přitažené za chlupy. Např a opět ty citové scény, některé dialogy, no naštěstí to ty klady zastíní, takže mi to zas tolik nerušilo sledování a náladu. Takže ve srovnání s jedničkou o oko slabší, něco bych přidal, ubral, vytunil. Jinak jsem spokojený, bavil jsem se dobře, i když se na dvojku asi víckrát už nepodívám, doporučuji ji, na závěr klasický koncertík a pak některé scénky, pod titulkama se žlutýma potvorama. Klidně bych bral trojku, ale ta je na míle daleko, výdělky jsou však skoro miliardové. Mimochodem, těším se na samostatný film žlutých potvor, to bude erupce! ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

O fous lepší než předchozí díl a to bez debat díky většímu zapojení Mimoňů, co na tom, že vtip stojí a padá s nima, když je to fakt slušná prdel.Na konci i pořádná bitka a typická kýčovitá svatbička....proč ne, svižnější, zábavnější a vizuálně přitažlivější než jednička, na elitu pořád ale kus ztrácí.70%. ()

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Je až neuvěřitelný, jak dokážou "vedlejšáci", kteří jsou tam jen tak na doplnění, táhnout celý film. Je mi vlastně v podstatě uplně jedno, že to nemá skoro žádný děj, nebo né zrovna super promakaný. Že tam jsou stejné postavy, že film staví spíše na královsky vtipných miniscénkách, než na celku a ani mi nevadí, že to je krátké. MIMOŇOVÉ prostě válej a já se směju až se za břicho popadám! ()

Galerie (64)

Zajímavosti (24)

  • Severoamerické tržby byly 368,1 milionu dolarů, celosvětové 970,8 mil. (NIRO)
  • Na pracovní stanici Dr. Nefaria (Russell Brand) jsou připevněné fotky, na kterých je možné vidět Nefaria na pláži. Jeden takový obrázek měl Gru (Steve Carell) nastavený jako pozadí svého mobilního telefonu v prvním filmu. (MultiTobi)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

Magazín Forbes uveřejnil tradiční výroční žebříček herců, kteří zajistili Hollywoodu nejvyšší zisky. Na prvním místě poměrně překvapivě trůní Dwayne „The Rock“ Johnson, jehož filmy souhrnně utržily… (více)

71. Zlaté glóby - nominace

71. Zlaté glóby - nominace

12.12.2013

V odpoledních hodinách našeho času vyhlásila Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu nominace na 71. Zlaté glóby. Největšími favority se staly se sedmi nominacemi filmy 12 let v řetězech a… (více)

Reklama

Reklama