Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

Despicable Me 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Gru se stal otcem tří dětí, zfotrovatěl a zapadnul do maloměstského života, Shrek se stal otcem tří dětí a stalo se mu to samé. Je to snad nějaké prokletí animovaných otců - expadouchů? Nebo je to obecný jev? ____ Každopádně v tomhle díle chybí Gruovi jeho sympatická bezohlednost, se kterou likvidoval všechno, co se mu nelíbilo. Teď se musí vyrovnávat s dospíváním nejstarší Margot a jejím pokukování po klucích - a je jasné, že Margot zmrazit nemůže. Gru je prostě napravený padouch a jeho padoušská stránka se vynořuje napovrch jen ve chvílích největších krizí a tudíž málo. Škoda. Protože třeba posledních 10 minut filmu se zuřivou marmeládovou střílečkou se vyrovná prvnímu snímku. ____ Žlutí pomocníčci v jedničce zabrali a tak teď dostali mnohem větší prostor, jenomže to je útok na první signální: vtipné ale ne anarchistické nebo podvratné. _____ KOUSEK DĚJE Příběh je jednoduchý a přímočarý, ale to byla i jednička. Ve dvojce už ale ani to nestačí na celý děj a tak je natahovaná motivy, které do ní nezapadají, jako (ne) povedné rande s ordinérní blondýnou, Margotin milostný příběh nebo zrada doktora Nefária, která je navíc nelogická a absolutně nevychází z doktorova charakteru i jeho chování v závěru. _____ Starý dobrý Gru se změnil a já toho lituji, protože už není legračně temným frajerem, ale upozaděným chlapíkem, který se snaží zavděčit. Měl si zachovat své roztomilé nepřátelství ke světu. /24. 7. 13./(24.7.2013)

Scrat, Oslík, Dory, ... a Mimoni. To jsou postavičky, díky kterým se vyplatí dívat na mnohé animované filmy, protože už jenom jejich přítomnost je zárukou zábavy. Nicméně i jiné scény z filmového pokračování o padouchovi, který seká dobrotu, mě vážně pobavily - viz různé nápadnice, či "slepička". Příběh je v podstatě prostý, zase dojde na nějaké ty totálně poučné scény a na konci je typický happy end. Ale já jsem se bavil, což je u komedie to hlavní. Zkrátka solidně natočený sequel, který je příjemnou oddychovkou na volné odpoledne.(20.1.2014)

Objektivně asi tak za tři, jenže když já se v kině tak skvěle bavila. Mimoni táhnou celý film, vše kolem je jen nutná výplň. Já, padouch 2 vlastně nic nového oproti předchozímu dílu nenabízí, jakmile Mimoni na chvíli zmizí ze scény, tak člověk nějakému příběhu absolutně nevěnuje pozornost a jen čeká, kdy se zase Mimoni objeví. Tohle určitě nebude stačit všem, ale já jsem měla opravdu záchvaty smíchu, pro mě jsou to asi nejzábavnější animované postavičky vůbec a moc se těším na jejich samostatný film, věřím, že bych se totiž klidně dokázala dívat hodinu a půl na to, jak se prochází lesem. Už chci mít doma DVD.(5.7.2013)

Nasmál jsem se, pěkná animačka, ale chybí tomu ještě nějaký kousek, abych v tom viděl něco víc. Mimoňové jsou perfektní, vlastně na nich celá dvojka stojí. Můj názor je takový, že jde o další druhý díl, který nepředčil jedničku a jen sosá z úspěšnosti prvního dílu. Tady nejde sice o nic špatného, jako tomu bývá v jiných případech, ale nastavenou laťku druhý padouch nepřeskočil, ani na ní nedosáhnul ;)(14.11.2013)

• - Al Pacino měl původně dabovat Eduarda. Měl dokonce i kopii textu, ale odstoupil z projektu kvůli cituji tvůrčím neshodám. Byl nahrazen Benjaminem Brattem. (MultiTobi)

• - Jeden z mimoňů vysává a následně otevírá dveře, které se otevřou dovnitř. Později, když Gru sedí na verandě a Agnes vychází ven s deštníkem, dveře jsou otevřeny směrem ven. (Mrs.Blue)

• - Nejedná-li se o chybu, ve filmu jsou minimálně dva mimoni se jménem Kevin. V prvním díle má Kevin jedno oko, v díle druhém má Kevin oči dvě a je vyšší. (Mrs.Blue)