Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

Despicable Me 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

Obľúbený film spred troch rokov dostal dôstojné pokračovanie s megalománskou animačnou nádielkou. Scenár už v prvej časti nebol využitý naplno, navyše postavičky okolo Gru-ho majú neskutočný potenciál zabávať publikum. Takže originálna zábava a vtipné momenty plné žltých smajlíkov sa stali najsilnejšou stránkou filmu. Tvorcovia veľmi dobre vedeli, že tieto pidi-príšerky najviac zaujali v prvej časti, tak prečo im nedopriať plnú pozornosť. Originalita a premyslenosť scenára však ostala práve na úkor srandy za každú cenu. Našťastie sa to v druhej polovici filmu začne celkom slušne rozbiehať, útok na bránice zároveň bráni produktivite v mozgovej kôre a tak z toho vzišla vcelku podarená záležitosť. S odstupom času by som tomuto odvaru prvej časti možno zosadil hviezdičku, v momente premietania som sa však neskutočne bavil. Týmto však dávam varovný signál tretej časti, ktorej sa to už tak ľahko neprepečie. 80%.(3.5.2014)

Gru se stal otcem tří dětí, zfotrovatěl a zapadnul do maloměstského života, Shrek se stal otcem tří dětí a stalo se mu to samé. Je to snad nějaké prokletí animovaných otců - expadouchů? Nebo je to obecný jev? ____ Každopádně v tomhle díle chybí Gruovi jeho sympatická bezohlednost, se kterou likvidoval všechno, co se mu nelíbilo. Teď se musí vyrovnávat s dospíváním nejstarší Margot a jejím pokukování po klucích - a je jasné, že Margot zmrazit nemůže. Gru je prostě napravený padouch a jeho padoušská stránka se vynořuje napovrch jen ve chvílích největších krizí a tudíž málo. Škoda. Protože třeba posledních 10 minut filmu se zuřivou marmeládovou střílečkou se vyrovná prvnímu snímku. ____ Žlutí pomocníčci v jedničce zabrali a tak teď dostali mnohem větší prostor, jenomže to je útok na první signální: vtipné ale ne anarchistické nebo podvratné. _____ KOUSEK DĚJE Příběh je jednoduchý a přímočarý, ale to byla i jednička. Ve dvojce už ale ani to nestačí na celý děj a tak je natahovaná motivy, které do ní nezapadají, jako (ne) povedné rande s ordinérní blondýnou, Margotin milostný příběh nebo zrada doktora Nefária, která je navíc nelogická a absolutně nevychází z doktorova charakteru i jeho chování v závěru. _____ Starý dobrý Gru se změnil a já toho lituji, protože už není legračně temným frajerem, ale upozaděným chlapíkem, který se snaží zavděčit. Měl si zachovat své roztomilé nepřátelství ke světu. /24. 7. 13./(24.7.2013)

Já, padouch 2 = Já, Mimoň 1! "Oddaní přisluhovači" s vizáží žlutých tic taců si to definitivně urvali pro sebe, jejich nekonečně přívaly gagů rozechvějí bránici jako když Jimi Hendrix udeří do strun kytary. Příběh vaří z vody, ale já se většinu filmu fakt bavil, takže mimoňovské tři hvězdičky :) 76 miliónů dolarů(rozpočet)/906 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.10.2013)

Petr Novotný jako hlavní padouch v Já, padouch? To je fikané. A co dál? Humor, posílený mimo jiné razantním přívalem mimoňů, kteří tu dostávají mnohem víc prostoru než většina ostatních postav, zcela vytlačil ostatní emoce. Už žádné napětí, žádné dojetí, žádné velké zvraty, žádný velký příběh. Jen samé legrácky. Malé, velké, v každé scéně, v každé situaci. „Perte to do nich!“ zněl zřejmě příkaz shora a tvůrci ho plní do posledního dechu. Takže jsem se sice velmi dobře bavil, dosyta se zasmál, ale celou dobu mi podvědomí při vzpomínce na první díl našeptávalo “A není to málo, Antone Pavloviči?“ A jakási je jeho lehce zvrácená část odpovídala “Není!“ A já bych asi měl dodat “Občas.“(25.12.2013)

Je až neuvěřitelný, jak dokážou "vedlejšáci", kteří jsou tam jen tak na doplnění, táhnout celý film. Je mi vlastně v podstatě uplně jedno, že to nemá skoro žádný děj, nebo né zrovna super promakaný. Že tam jsou stejné postavy, že film staví spíše na královsky vtipných miniscénkách, než na celku a ani mi nevadí, že to je krátké. MIMOŇOVÉ prostě válej a já se směju až se za břicho popadám!(19.7.2013)

• - Když na začátku Lucy zparalizuje Grua, tak na zemi leží zbraň. Když ho za okamžik táhne k autu, tak zbraň na chodníku již neleží. (SONY_)

• - Kristen Wiig sa vrátila do pokračovania filmu, ale prepožičala hlas inej postave ako v prvej snímke. (just_pie)

• - Původně měl hlavního padoucha namluvit Javier Bardem, později ale z projektu vypadl. (Freshoun)