Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

Despicable Me 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Musím se přiznat, že se mi to líbilo ještě víc, než první díl (to ovšem může být způsobeno tím, že jsem ten první viděl s dabingem). Nicméně Gru a jeho minioni jdou opět do akce a já se vážně skvěle bavil. :) Autoři si dali záležet na spoustě výborných gagů, které vás prostě rozesmějí. "I really hate that chicken!"(4.11.2013)

První film jsem neviděl, tenhle jsem kvůli okolnostem viděl s českým dabingem (kterej je mimochodem fakt parádní) a do toho mě jímá jemná kopřivka, když někde vidím tu bandu nepříliš humorných žluých tic taců. Ale u taj se mi to fakt docela líbilo. Napravenej padouch, co vychovává malý holčičky a je najatej protipadoušskou organizací, co zastupuje mírně sadomasochozní agentka s hlasem Veroniky Žilkové... Spousta gagů je dobrých (ačkoliv ty s mimoni jsou asi tak o dva řády horší, než bych po tom všeobecném bláznění čekal) a i přes šablonovitý děj tu fungují emoce a finále, krásně jedoucí na vlně palby, kde krev nahrazuje marmeláda, je taky super. Jediné mínusy jsou tu tak v ději samém, kterej je prostě docela slabej.(27.7.2015)

Ja som sa teda naozaj dobre bavila, avšak tých žltých fazulí bolo až moc. Príliš často a zbytočne. Myslím si, že by to príbeh aj sám potiahol bez nich, teda nie úplne bez nich ale kľudne mohlo byť menej scén s nimi. Ale to zas netvrdím, že mi tam vadili. Pobavili to rozhodne ale dávali ich proste až moc často, zrejme kvôli úspechu po jednotke. Dvojka ma bavila viac ako jednotka, ale ponechám 4* tak ako pri jednotke.(23.12.2013)

Přiznávám, že jsme některé scény proklimbal. Nicméně mám pocit nepříliš kvalitního scénáře, inteligenčně na úrovni cílové skupiny filmu. Ještě, že se občas vyskytl fakt dobrý vtípek a ještě, že jsou ve filmu Mimoňové. Jejich cover verze "I Swear"/"Trenýrký" byla úžasná. Přesto mám z celku pocit nekompaktnosti.(25.7.2013)

• - Kristen Wiig sa vrátila do pokračovania filmu, ale prepožičala hlas inej postave ako v prvej snímke. (just_pie)

• - Nejedná-li se o chybu, ve filmu jsou minimálně dva mimoni se jménem Kevin. V prvním díle má Kevin jedno oko, v díle druhém má Kevin oči dvě a je vyšší. (Mrs.Blue)

• - Na pracovní stanici Dr. Nefaria jsou připevněné fotky, na kterých je možné vidět Dr. Nefaria na pláži. Tento obrázek měl Gru nastavený jako pozadí svého mobilního telefonu v prvním filmu. (MultiTobi)