Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Pocítil jsem trochu zklamání, neboť z jedničky rozmlsaný neutuchající zábavou jsem to samé očekával i zde. Ano, bylo to vtipné, zábavné a krásně trhlé, avšak ve filmu se řeší osobní vztahy, které dle mého názoru do tohoto filmu až tak nepatří. Popravdě jsem to bral jako poměrně velkou vadu na kráse jinak úžasné komedie. Mimoňi opět excelují, Gru používá super věcičky (tedy méně než v jedničce, ale furt to jde..) a příběh má spád. Tedy má spád až na ony zamilované scény..(13.12.2013)

Musel jsem trošku přiložit do kamen s oddychovým žánrem a nechat chvíli třetí sérii Živých Mrtvých mrtvou. Na pokračování Grua jsem se dost těšil. Bohužel, je to slabší odvar, naštěstí jsem s tím dost i počítal, takže že bych byl vyloženě nadopován zklamáním, to se říct nedá. Jednička byl mega nátřesk, který obsahoval humor pro smysl, dvojka už ztratila ten náboj, pač tvůrci šoupli úspory do smyslu pro humor. Jo, je tu opět spousta vymazleností a kokocin, které vám roztavují mozek do singularity, takže za vás přepne myšlení do režimu offline. Už to však není kopec nesmyslností, jako v jedničce. Tam jsem při některých scénách ani nedýchal, tolik sraček na kupu během každého momentu, jsem ještě nezažil. Jednička však ztrácela v závěru dech, a to je výhoda dvojky. Ta si nastaví svoje koleje: Příjemné tempo, svojí laťku, ze které už nevyklouzne. A abych furt nesrovnával a nekritizoval, tak jsem se někde 6x fakt že zasmál, ta chodící žlutivost dostala víc prostoru, nechybí ani odkaz na jedničku s prdelí, takže dvojka má pořád co nabídnout. Co se týče příběhu, asi nemůžeme čekat Oscarové bludiště, takže někde po 30ti minutách jsem měl jasno, kdo tahá za nitky a kdo je záporák. A to je docela škoda. Asi by to narušilo stopáž, ale první půlhodinka působí tajemně a celkem zajímavě. Naštěstí konec mi to vynahradil, krásná akční 10-ti minutovka. Gru dělá salta, střílí kolem sebe marmeládou, namíchanou žlutým domestosem a působí to neskutečně efektně, hlavně ta zpomalovací scéna, to byl zážitek, taky mne celkem vylepšil dojem s tou "nejhrozivější" zbraní, která promění žlutý na fialový svině, co sežerou aj policejní auto. Co dál!? Někdy mi to přišlo moc klišé a přitažené za chlupy. Např a opět ty citové scény, některé dialogy, no naštěstí to ty klady zastíní, takže mi to zas tolik nerušilo sledování a náladu. Takže ve srovnání s jedničkou o oko slabší, něco bych přidal, ubral, vytunil. Jinak jsem spokojený, bavil jsem se dobře, i když se na dvojku asi víckrát už nepodívám, doporučuji ji, na závěr klasický koncertík a pak některé scénky, pod titulkama se žlutýma potvorama. Klidně bych bral trojku, ale ta je na míle daleko, výdělky jsou však skoro miliardové. Mimochodem, těším se na samostatný film žlutých potvor, to bude erupce!(25.12.2013)

Druhý Padouch se povedl, ale mám určitou obavu o případný třetí díl, protože s větším rozpočtem (i ambicemi) a snahou o přehršli vtípků téměř za každou cenu se jaksi vytratil příběh. V tomhle žánru netřeba trvat na nějaké originalitě, ale aspoň rámcově by "to" smysl dávat mělo. Kjůt Agnes, láskyplná týnka Margo a zoufale jen do počtu jsoucí Edith, budují s naprosto tradičním způsobem praštěnou agentkou Wildeovou sice prostinkou, ale aspoň nějakou zápletku z ranku rodinné zábavy, takže potud dejme tomu. Ale to hlavní, a sice hledání padoucha (ne Padoucha), je opravdu jen sled izolovaně vtipných scének. "Problém" je ovšem v tom, že jsou - samozřejmě hlavně díky Minionům a jejich z x jazyků i nejazyků spatlané řeči - většinou buď hodně srandovní nebo stojí za pozornost z hlediska akčního a parodického. World War Z, ale i Star Wars: Epizoda 2, jsou v některých záběrech naprosto evidentní. Autoři se nicméně na dnes už kultovní Miniony (ano, kultovní, vezměte si ta kvanta "emotikonů", vlastní krátké filmy a zřejmě i připravovaný film vlastní) evidentně spoléhají víc než je zdrávo. A jelikož nechat vedlejší postavičky, aby vykompenzovaly nedostatky toho, co chybí v základní výbavě, je nefér, nemůže Despicable Me 2 dostat víc než jednička, i když asi u nás v rodině nebudeme ode dneška říkat "zmrzlina", ale "gelato";) 70%(6.11.2013)

Tohle o velký kus předčilo jedničku. Příběh byl ucelenější a hlavně nápaditější, což zaručilo, že jsem se od začátku až do konce bavila a oproti jedničce jsem nezaznamenala jediné hluché místo. Dost tomu pomohla i nová postava agentky Lucy. A hudba Pharrella Williamse se k tomu perfektně hodila (za sebe musím říct, že na písničku Happy nedám dopustit, ale nemluvím pouze o ní, ale o Pharrellově hudebním výběru celkově). No a konečně, minioni mě tentokrát opravdu rozesmáli, těším se na jejich vlastní film, který by u nás měl jít do kin za pár měsíců. ~(4,2)~(28.4.2015)

CITÁT - To zajíci obvykle nedělají......... Tak jsem se vlastně zasmál až někdy ve 35 minutě. Mimoň a scéna se slepicí. To se povedlo. CITÁT - Hele ta slepice se asi zbláznila........ Hlavně konec té scény jako vejce vejci scéně Vetřelec. U hasičské scéně jsem zase brečel smíchy. Půl hodiny nic moc příběh, ale pak se to konečně rozjelo. Začalo to být peklo. Je v tom několik filmových vykrádaček jako jsou Vetřelci, Světová válka Z a podobné, ale působí to příjemně a vřele. Přijde i modrý Hulk. CITÁT - Hééééé, opičí se!!!...... "Skoro" závěrečná píseň mě dojala. CITÁT - Můžu být první, kdo řekne FUJ!!!!.... Další škopek srandy přinášejí závěrečné titulky. Tak si tu jízdu užijte.(15.3.2014)

• - Al Pacino měl původně dabovat Eduarda. Měl dokonce i kopii textu, ale odstoupil z projektu kvůli cituji tvůrčím neshodám. Byl nahrazen Benjaminem Brattem. (MultiTobi)

• - Ve scéně na svatbě čtyři mimoni zpívali píseň "I Swear" od All 4 One v bílých oblecích stejně jako její originální autoři ve videoklipu. (rafikruze)

• - Původně měl hlavního padoucha namluvit Javier Bardem, později ale z projektu vypadl. (Freshoun)