Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

• Nizozemsko

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

Ještě infantilnější a více zaměřené na dětstké publikum. Gru je tady špión, který má najít ukradenou látku, která mění věci v zabijácké monstra. Nebyl by to špatný nápad, kdyby se to celé neodbylo jen na 20 minut, protože po zbytek doby se řeší romantika. Nebýt mimoňků, kteří budou mít vlastní film, pak bych to těžko dokoukal. Hodnocení OST: Hudba lepší než film. 7/10(11.2.2014)

,,ZTRACENÝ SÉRUM JE PĚKNÝ SVINSTVO…“ /// Gru se zamiloval, a tak si nevšiml, že mu mizej Mimoňové. Taky malý Margo se zachtělo …, ach jo, budu si muset zvyknout, že i v animácích to bude samá láska. Kdyby aspoň… ne, von ani ten příběh není žádný terno. Hajzl není děsivej a Dru bejval vtipnější. Mimoni blbnou jako Teletubís a nejzákeřnější postavou je slepice. Asi proto my starší budem zklamanější. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč animák bez lásky, není animák. 2.) Chyběj mi Teletubbies! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne(23.10.2013)

Moc příjemný překvapení a nejzábavnější animák tohodle roku. Ani Croodsovi, ani Příšerky, na které jsem se dlouho těšil, co se týče srandy na Grua s partou mimoňů nestačili. Opravdu jsem se smál takřka po celý film. V mnoha případech se sice jedná o ten nejjednodušší humor, kde někdo někam spadne nebo vrazí, ale zde je to uděláno tak bravurně, že se tomu smějou i dospělí. No a mimoňové, to je kapitola sama pro sebe. Kde kdo může vyčítat jednodušší animaci, ale za mě říkám, že má svoje kouzlo a naopak je hlavní předností filmu...100%...[13.07.2013_Kino Šumava_Klatovy](13.7.2013)

Tohle o velký kus předčilo jedničku. Příběh byl ucelenější a hlavně nápaditější, což zaručilo, že jsem se od začátku až do konce bavila a oproti jedničce jsem nezaznamenala jediné hluché místo. Dost tomu pomohla i nová postava agentky Lucy. A hudba Pharrella Williamse se k tomu perfektně hodila (za sebe musím říct, že na písničku Happy nedám dopustit, ale nemluvím pouze o ní, ale o Pharrellově hudebním výběru celkově). No a konečně, minioni mě tentokrát opravdu rozesmáli, těším se na jejich vlastní film, který by u nás měl jít do kin za pár měsíců. ~(4,2)~(28.4.2015)

Nie je to taký silný komediálny zážitok ako by možno niekto očakával, ale presto všetko je to ďalšia rozprávka, ktorá si minimálne jemne nadpriemerné hodnotenie URČITE zaslúži. Dejovo síce nie najsilnejší príbeh, hlavné postavy taktiež pokrivkávajú, ale deťom sa to bude páčiť na 100%. Celú kvalitu snímku "ťahajú" mimoni. Tie "kinderka" proste nemajú chybu a druhé pokračovanie sa oplatí vzhliadnuť HLAVNE vďaka nim.(12.7.2013)

• - Ve scéně na svatbě čtyři mimoni zpívali píseň "I Swear" od All 4 One v bílých oblecích stejně jako její originální autoři ve videoklipu. (rafikruze)

• - Spoiler: Když je nám poprvé představen Eduardo/El Macho, objedná si koláčky s mexickou vlajkou. Poté si rozepíná košili, aby ukázal své tetování mexické vlajky. Ke konci filmu, když si oblékne svůj kostým padoucha, většina jeho hrudníku je vidět, ale už bez známky tetování. (Mrs.Blue)

• - Al Pacino měl původně dabovat Eduarda. Měl dokonce i kopii textu, ale odstoupil z projektu kvůli cituji tvůrčím neshodám. Byl nahrazen Benjaminem Brattem. (MultiTobi)