Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

Despicable Me 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

S tímhle padouchem si klidně začněte a neprohloupíte. Nějaké ublížení na zdraví vám od něj nehrozí. Je napravený, animovaný, anebo že by z plátna kina slezl až k vám a šel si to s váma vyřídit? No uvidíte sami, kam si ho až připustíte. V každém případě je to antipadouch. Pan Gru tentokrát řeší záhadu zmizení super tajné vědecké laboratoře za Polárním kruhem, ve které se prováděly pokusy s transmutačním sérem, které by v nepovolaných rukou mohlo napáchat pěknou paseku. Náš hrdina je do případu vtažen antipadoušskou linkou, která mu přidělí tajnou agentku Lucy Wilde, která se do něj zamiluje. Náš hrdina skončil s dráhou padoucha a věnuje se už jiné práci, a sice výrobě marmelád, vedle toho se stará o omladinu, ke které má velkou citovou vazbu, a od ranného mládí u něj přetrvává komplex z žen, ačkoliv se ho jeho horlivá známá snaží s nimi vytrvale seznamovat. A navíc je stále obklopen početnou partičkou potrhlíků říkajících si mimoni. A do toho na scénu vchází opravdový padouch jménem El Macho, u jehož vzhledu se tvůrci inspirovali zřejmě někdejším bavičem Petrem Novotným, a který kdysi nafingoval svoji smrt ve vulkánu a nyní prahne po vybudování Armády zla, s kterou chce zničit svět. Mohlo být líp a mohlo být i hůř. Děj neděj se kvapně přelévá od jednoho k druhému, až téměř ústřední zápletka ustupuje do pozadí, animace postaviček je originální, ale na nesympatického ohavu Grua, jsem si přesto celý film nezvyknul, zajímavější byly vedlejší dějové linie, například ta, kdy se dozvídáme, jak to má Gru se ženami, a proč s nimi nerad chodí na rande. Dabing ušel, i když Lábus, Žilková a Jirák dabují zřídka, nebylo to na jejich výkonu patrné. Tempo má tenhle animák místy až bláznivě zběsilé, ale najdou se i klidnější pasáže. Hraný film je ale hraný film a animovaný film jsem si dal jen pro zpestření. Dobrá volba, koukatelný nadprůměr, ale odvařený z něj nejsem. A trochu nelogicky se film jmenuje "Já padouch", když hlavní postava, je tady prezentována, jako dobrák od kosti. Mé hodnocení: 60%(10.7.2013)

"eh ...lecoli etu..nakere ni tu..u lea lori tu neka tore la la..spoďáry ... Te amo spoďáry!" Začala jsem úryvkem mimoňské pesničky, která rozesmála asi nejvíc. Já myslím, že tady máme další fenomén v podobě žlutých tiktaků se svéráznými nápady. Nikdy se nenaštvou a když, tak ze všeho hned vymyslí nějakou blbinu a rozhihňají se způsobem, že se doma smějem všichni. "zadek, hahahahaha" "pšššš" "hahahaha, velezadek, hahahaha" Stejně jako první díl i ten druhý přináší originální scény, co obraz to vtipná perla. Gru se snaží dohlížet na zaláskovanou Margo, zároveň mít v merku zákeřného padoucha Eduarda a dostat zpět své zmizelé tiktaky. Díky své bojové slepici se ale protřelý mexický malvado rozhodně vzdát nechce!(28.11.2014)

Tentokrat se tu jako v pripade prvniho dilu nekona nejaky polepsovani, protoze hlavni hrdina uz je ultimatni kladas a fotrik, takze celou dobu to jede na takovy rodinny urovni, ale nastesti bez nejakyho zbytecnyho poucovani a film se snazi jen pobavit, coz se mu dari slusne. Oproti prvnimu dilu je film daleko akcnejsi, ma i o kus smysluplnejsi zapletku, animace i hudba opet na vysoky urovni, ale vetsina foru je tu zbytecne infantilnich, coz je dany tim, ze vetsinu obstarava parta mimonu. Nicmene tech 90 minut dokaze film zabavit naprosto bezproblemove a utece jako nic.(24.10.2013)

Ja chcem svoju vlastnú armádu žltých mimoňov! To by boli skutočne skvelí pomocníci na nezaplatenie! .. A druhý diel dobrodružstiev zloducha/hrdiny Grua vôbec nesklamal. Stále si udržuje pomerne vysokú latku v rámci svojho žánru, stále divákov zásobuje hŕbou originality, humoru i dojímavých scén. Stále vie pobaviť malých aj veľkých, stále sa snaží vyvarovať klišovitosti, čo sa mu po väčšinu času úspešné darí a čo je hlavné - stále ma vie skvelo pobaviť!(14.5.2014)

Už to nemá tú emocionálnu a príbehovú hĺbku ako jednička, chýba tam viac toho zlodušstva a teplákový záporák (i keď Macho tiež nie je zlý) :D Ale stále som sa dobre bavil, je to miestami celkom zaujímavé a stále sa to narozdiel od iných druhých dielov (áno, pozerám sa na vás, Autá!) snaží o niečo viac - tu napr. Gruova osamelosť, chýbajúca matka a prvá láska Margo. Len škoda, že je tu viacero slabších a zopár dokonca vyslovene trápnych gagov. Animácia na úrovni (odrazy ohňa vo vode na konci sú skvelé) a celkovo slušná (a miestami trochu neslušná -zadek :D) zábava pre celú rodinu. Ale ne jednotku to nemá ani zďaleka. 70%(23.12.2013)

• - Ve scéně na svatbě čtyři mimoni zpívali píseň "I Swear" od All 4 One v bílých oblecích stejně jako její originální autoři ve videoklipu. (rafikruze)

• - Kristen Wiig sa vrátila do pokračovania filmu, ale prepožičala hlas inej postave ako v prvej snímke. (stefi7773)

• - Jeden z mimoňů vysává a následně otevírá dveře, které se otevřou dovnitř. Později, když Gru sedí na verandě a Agnes vychází ven s deštníkem, dveře jsou otevřeny směrem ven. (Mrs.Blue)