Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

"I really hate that chicken!" Souhlasím s tím, že tento film je spíš zábava pro menší diváky, ale i já jsem se při většině stopáže výborně bavil. Hlavně teda, pokud se na scéně objevili malí a žlutí Mimoňové. I ve scénách, kde nejsou, se najde pár opravdu výborných okamžiků, ale bez Mimoňů mnohem lépe vynikne velmi jednoduchý příběh celého filmu. Protože jinak vtipy nejsou vůbec špatné... samozřejmě ale jsou některé hodně dobré a naopak některé docela prvoplánové. Animace pak odpovídá současné době, takže k ní nemám žádné výhrady. Film jsem viděl v dabingu (poměrně povedeném), takže k hereckým (spíše mluveným) výkonům se vyjadřovat nebudu. A další věc, co se ve filmu povedla, je soundtrack. Ten bych mohl poslouchat několikrát i samostatně. A písnička "I Swear" ve filmu, ta tam sedla opravdu perfektně. Každopádně se nejedná o extra výjimečný film, ale jako zábava je výborný!(28.7.2013)

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Objektivně asi tak za tři, jenže když já se v kině tak skvěle bavila. Mimoni táhnou celý film, vše kolem je jen nutná výplň. Já, padouch 2 vlastně nic nového oproti předchozímu dílu nenabízí, jakmile Mimoni na chvíli zmizí ze scény, tak člověk nějakému příběhu absolutně nevěnuje pozornost a jen čeká, kdy se zase Mimoni objeví. Tohle určitě nebude stačit všem, ale já jsem měla opravdu záchvaty smíchu, pro mě jsou to asi nejzábavnější animované postavičky vůbec a moc se těším na jejich samostatný film, věřím, že bych se totiž klidně dokázala dívat hodinu a půl na to, jak se prochází lesem. Už chci mít doma DVD.(5.7.2013)

• playboxguest

Jedničku držela nad vodou roztomilost dětských hrdinek, jenomže ta je s dvojkou ta tam a pokračování je tak jen dalším z mnoha animáků určených příběhem i dětinským humorem jen pro opravdu malé a nejmenší diváky. Gru mi byl taky o něco bližší v jedničce, tady je na tom, co se mnou chované sympatie týče, asi doslova ruku v ruce se svým lidským dabérem, kterého ve filmech přežiju, ale neskáču zrovna do výšky radostí, že v nich hraje. A největší kámen úrazu jsou tady pro mě právě kdekým milovaní žluťasové, protože jak se ti začnou po obrazovce všelijak tetelit, trpím a zavírám raději oči. Jediný faktor, který mě udržel u tohohle animáku až do závěrečných titulků (ale měla jsem co dělat), je 3Dčko: ***** které se tentokrát zase nad míru povedlo a je vidět, že si technici s filmem pro účely 3D projekcí opravdu vyhráli. Prostorovost i vzdálenost je znát, z telky něco vyskakuje a čouhá co chvilku, prostě radost pohledět. Jen škoda, že se to samé nedá říct i o filmu. 40%(23.10.2013)

Po prvním dílu jsem nepostřehl pokles zábavy a humoru (hodnotím bez druhého shlédnutí filmu před pokračováním). Veškerý humor zajišťují mimoni, což se od nich také očekává. Dle mého je dobré dětem předkládat i důležitost rodiny a z Despicable Me 2 je toto hodně cítit. Doporučuji neodcházet z kina začátkem titulků, rozběhne se animovaná smršť (víceméně 3D) zábavy.(6.7.2013)

• - Původně měl hlavního padoucha namluvit Javier Bardem, později ale z projektu vypadl. (Freshoun)

• - Na pracovní stanici Dr. Nefaria jsou připevněné fotky, na kterých je možné vidět Dr. Nefaria na pláži. Tento obrázek měl Gru nastavený jako pozadí svého mobilního telefonu v prvním filmu. (MultiTobi)

• - Kristen Wiig sa vrátila do pokračovania filmu, ale prepožičala hlas inej postave ako v prvej snímke. (stefi7773)