Já, padouch 2

• slovenský

Ja, zloduch 2

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 98 min

Už to nemá tú emocionálnu a príbehovú hĺbku ako jednička, chýba tam viac toho zlodušstva a teplákový záporák (i keď Macho tiež nie je zlý) :D Ale stále som sa dobre bavil, je to miestami celkom zaujímavé a stále sa to narozdiel od iných druhých dielov (áno, pozerám sa na vás, Autá!) snaží o niečo viac - tu napr. Gruova osamelosť, chýbajúca matka a prvá láska Margo. Len škoda, že je tu viacero slabších a zopár dokonca vyslovene trápnych gagov. Animácia na úrovni (odrazy ohňa vo vode na konci sú skvelé) a celkovo slušná (a miestami trochu neslušná -zadek :D) zábava pre celú rodinu. Ale ne jednotku to nemá ani zďaleka. 70%(23.12.2013)

Zábavnejšie, vtipnejšie a akčnejšie ako jednotka. Prvý diel mi prišiel taký nemastní neslaní a ani postavy ma moc nezaujali, za to tu som sa bavil skoro v každej scéne. Lepší príbeh, lepšie akcie a ešte lepší Minioni. 80% - 4*(31.12.2013)

Škoda, že si tvůrci nepohráli s názvem a film se nejmenuje nějak jako Já, špion nebo tak podobně, protože Gru už padouchem není... Pokud tedy zrovna v depresi netruchlí pro ztracenou lásku, kdy ale scénář spíše než na černohumornou notu zahraje na tu dojemnou (a jde mu to). No, je to tak, "hrdina" se stal hrdinou bez uvozovek, ale když na tuto hru přistoupíte, bude vás bavit podobně jako v prvním dílu. Akorát to kouzlo originality je jaksi fuč. Já, padouch 2 zdařile paroduje nejen, ale hlavně špionážní žánr a místy přímo neodolatelně voní starým dobrým filmově dobrodružným brakem. A začíná naprosto úchvatnou scénou, za kterou by se nemusela stydět žádná bondovka či marvelovka. Na druhou stranu ale musí film co nejvíce myslet i na dětské publikum, což dělá na můj vkus možná až moc okatě, infantilně, a také ta romantická podzápletka není vůbec můj šálek čaje. Gru ale výborný, z holčiček dostala největší prostor roztomilá Agnes, což je jedině dobře... Jen postava agenty Wildeové mohla být méně ztřeštěná a místy až otravná. Český dabing ale na jedničku s hvězdičkou, vivat Jiří Lábus, animáky nám jdou! Tři a půl hvězdy.(15.7.2013)

Škoda, že film nezůstal u toho špionění víc, Gruovy vztahové trable mi připadaly míň nosné. Uvidíme podruhé. ;-)(14.5.2014)

Tentokrat se tu jako v pripade prvniho dilu nekona nejaky polepsovani, protoze hlavni hrdina uz je ultimatni kladas a fotrik, takze celou dobu to jede na takovy rodinny urovni, ale nastesti bez nejakyho zbytecnyho poucovani a film se snazi jen pobavit, coz se mu dari slusne. Oproti prvnimu dilu je film daleko akcnejsi, ma i o kus smysluplnejsi zapletku, animace i hudba opet na vysoky urovni, ale vetsina foru je tu zbytecne infantilnich, coz je dany tim, ze vetsinu obstarava parta mimonu. Nicmene tech 90 minut dokaze film zabavit naprosto bezproblemove a utece jako nic.(24.10.2013)

• - Jeden z mimoňů vysává a následně otevírá dveře, které se otevřou dovnitř. Později, když Gru sedí na verandě a Agnes vychází ven s deštníkem, dveře jsou otevřeny směrem ven. (Mrs.Blue)

• - Nejedná-li se o chybu, ve filmu jsou minimálně dva mimoni se jménem Kevin. V prvním díle má Kevin jedno oko, v díle druhém má Kevin oči dvě a je vyšší. (Mrs.Blue)

• - Ve scéně na svatbě čtyři mimoni zpívali píseň "I Swear" od All 4 One v bílých oblecích stejně jako její originální autoři ve videoklipu. (rafikruze)