Já, padouch 2

Ja, zloduch 2

• Nizozemsko

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA / Francie / Japonsko, 2013, 98 min

Tentokrat se tu jako v pripade prvniho dilu nekona nejaky polepsovani, protoze hlavni hrdina uz je ultimatni kladas a fotrik, takze celou dobu to jede na takovy rodinny urovni, ale nastesti bez nejakyho zbytecnyho poucovani a film se snazi jen pobavit, coz se mu dari slusne. Oproti prvnimu dilu je film daleko akcnejsi, ma i o kus smysluplnejsi zapletku, animace i hudba opet na vysoky urovni, ale vetsina foru je tu zbytecne infantilnich, coz je dany tim, ze vetsinu obstarava parta mimonu. Nicmene tech 90 minut dokaze film zabavit naprosto bezproblemove a utece jako nic.(24.10.2013)

Nie je to taký silný komediálny zážitok ako by možno niekto očakával, ale presto všetko je to ďalšia rozprávka, ktorá si minimálne jemne nadpriemerné hodnotenie URČITE zaslúži. Dejovo síce nie najsilnejší príbeh, hlavné postavy taktiež pokrivkávajú, ale deťom sa to bude páčiť na 100%. Celú kvalitu snímku "ťahajú" mimoni. Tie "kinderka" proste nemajú chybu a druhé pokračovanie sa oplatí vzhliadnuť HLAVNE vďaka nim.(12.7.2013)

Pocítil jsem trochu zklamání, neboť z jedničky rozmlsaný neutuchající zábavou jsem to samé očekával i zde. Ano, bylo to vtipné, zábavné a krásně trhlé, avšak ve filmu se řeší osobní vztahy, které dle mého názoru do tohoto filmu až tak nepatří. Popravdě jsem to bral jako poměrně velkou vadu na kráse jinak úžasné komedie. Mimoňi opět excelují, Gru používá super věcičky (tedy méně než v jedničce, ale furt to jde..) a příběh má spád. Tedy má spád až na ony zamilované scény..(13.12.2013)

Musel jsem trošku přiložit do kamen s oddychovým žánrem a nechat chvíli třetí sérii Živých Mrtvých mrtvou. Na pokračování Grua jsem se dost těšil. Bohužel, je to slabší odvar, naštěstí jsem s tím dost i počítal, takže že bych byl vyloženě nadopován zklamáním, to se říct nedá. Jednička byl mega nátřesk, který obsahoval humor pro smysl, dvojka už ztratila ten náboj, pač tvůrci šoupli úspory do smyslu pro humor. Jo, je tu opět spousta vymazleností a kokocin, které vám roztavují mozek do singularity, takže za vás přepne myšlení do režimu offline. Už to však není kopec nesmyslností, jako v jedničce. Tam jsem při některých scénách ani nedýchal, tolik sraček na kupu během každého momentu, jsem ještě nezažil. Jednička však ztrácela v závěru dech, a to je výhoda dvojky. Ta si nastaví svoje koleje: Příjemné tempo, svojí laťku, ze které už nevyklouzne. A abych furt nesrovnával a nekritizoval, tak jsem se někde 6x fakt že zasmál, ta chodící žlutivost dostala víc prostoru, nechybí ani odkaz na jedničku s prdelí, takže dvojka má pořád co nabídnout. Co se týče příběhu, asi nemůžeme čekat Oscarové bludiště, takže někde po 30ti minutách jsem měl jasno, kdo tahá za nitky a kdo je záporák. A to je docela škoda. Asi by to narušilo stopáž, ale první půlhodinka působí tajemně a celkem zajímavě. Naštěstí konec mi to vynahradil, krásná akční 10-ti minutovka. Gru dělá salta, střílí kolem sebe marmeládou, namíchanou žlutým domestosem a působí to neskutečně efektně, hlavně ta zpomalovací scéna, to byl zážitek, taky mne celkem vylepšil dojem s tou "nejhrozivější" zbraní, která promění žlutý na fialový svině, co sežerou aj policejní auto. Co dál!? Někdy mi to přišlo moc klišé a přitažené za chlupy. Např a opět ty citové scény, některé dialogy, no naštěstí to ty klady zastíní, takže mi to zas tolik nerušilo sledování a náladu. Takže ve srovnání s jedničkou o oko slabší, něco bych přidal, ubral, vytunil. Jinak jsem spokojený, bavil jsem se dobře, i když se na dvojku asi víckrát už nepodívám, doporučuji ji, na závěr klasický koncertík a pak některé scénky, pod titulkama se žlutýma potvorama. Klidně bych bral trojku, ale ta je na míle daleko, výdělky jsou však skoro miliardové. Mimochodem, těším se na samostatný film žlutých potvor, to bude erupce!(25.12.2013)

• johnn333

Bondovka pro děti, ve který veškerej humor tvoří prdění, padání, krkání a to, že se někdo jmenuje Zadek. Navíc mě nepříjemně překvapilo, jaký minimum stopáže tvůrci věnovali zápletce s novým superpadouchem - ta je jakoby jen otravným přítežkem k trapným gagům s Mimony a Gruem, kterej hledá lásku a peskuje dceru, že dělá to samý. Děti na novinářský projekci na konci tleskaly. Fakt vůbec nevim čemu. 40%(21.6.2013)

• - Mimoně dabují samotní režiséři. Ti mluví španělsky, italsky, francouzsky i anglicky. V českém dabingu propůjčil mimoňům svůj hlas režisér českého znění Zdeněk Štěpán, stejně jako v předcházejícím díle. (prochy95)

• - Spoiler: Když je nám poprvé představen Eduardo/El Macho, objedná si koláčky s mexickou vlajkou. Poté si rozepíná košili, aby ukázal své tetování mexické vlajky. Ke konci filmu, když si oblékne svůj kostým padoucha, většina jeho hrudníku je vidět, ale už bez známky tetování. (Mrs.Blue)

• - Jeden z mimoňů vysává a následně otevírá dveře, které se otevřou dovnitř. Později, když Gru sedí na verandě a Agnes vychází ven s deštníkem, dveře jsou otevřeny směrem ven. (Mrs.Blue)