Rivalové

• USA Rush (více)
Drama / Životopisný / Sportovní / Akční
USA / Velká Británie / Německo, 2013, 123 min (Alternativní 118 min)

Režie:

Ron Howard

Scénář:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (více)

Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden... (Bioscop)

Lillyilly

Naprostá pecka, na ten film jsem šla 3x! Totálně mě dostalo provedení, záběry ze starých závodů vs. nové, podání příběhu, zvuk. Daniel Brühl skvělý výkon. ()

Ag.Sournamek

ked som bol maly, oco v robote mal na pocitaci taky simulator formuly, bola to taka stara pocitacova hra a hoci som doma pocitac nemal a pocitacove hry som miloval, tato ma nikdy nebavila... ale aspon som ju mal zadarmo a neziskala ziadnych oscarov - no som zvedavy, kolko tato predrazena hollywoodska adaptacia podobnych pretekarskych pocitacovych hier obohatena o opozerane bachorky o rivalstve, sutazeni a pravych hodnotach ziska cien akademie a novinarov a divakov... isto vela ()

nikolinna

***** Jedním slovem ÚŽASNÉ. Film je poutavý a napínavý od začátku až do konce, nenechá diváka odtrhnout se od pozorování. Nejdůležitější roli v mém nadprůměrném hodnocení hraje dokonalá postava hlavního hrdiny. Niki Lauda je zde vykreslen jako nepříliš vzhledný muž. Svým vzezřením ve mě vzbuzoval na první pohled jakousi lítost. Ale pod neučesanou slupkou se skrývala obrovská osobnost, které jsem si od začátku vážila. Byl to konzervativní, zásadový a odhodlaný člověk, který si šel za svým cílem a dělal pro něho maximum. Vždy když se ozvalo: "Lauda je ve vedení," byla jsem nadšená. Od doby, co měl nehodu, jsem nedýchala. A když se potom vydařil první závod po příchodu z nemocnice, zmocnila se mě úplná euforie. Dokonalé zpracování filmu v kombinaci s osobností hlavní postavy ve mě probudilo nebývalý zájem a hltala jsem každý moment tohoto filmu. Niki jen podtrhl svůj mnou obdivovaný charakter, když v Japonsku odstoupil od závodu, protože si uvědomil, co je jeho hlavní prioritou, jeho žena. A co považuji za absolutní špičku snímku, na co jsem od začátku čekala a doufala v tento výsledek, je závěrečné spřátelení obou "rivalů," samozřejmě ne spřátelení v pravém slova smyslu, ale jedinečná cesta, kterou k sobě našli. Bravurní, vypracované, excelentní. Kdybych mohla, tak by vedle mého jména svítilo šest hvězd pro tento nádherný film! ()

MG10

Hodnotiť tento film 4 a menej hviezdičkami a súčasne ho nevidieť v kine je to isté, ako dostať deepthroat po telefóne od Heather Brooks a sťažovať sa, že to nebolo ono. M.G. ()

BullittSF

Příběh posledních rytířů v dějinách, o tomhle kdysi truvéři skládali oslavné eposy, škoda, že pak už nastala jen éra mediálně marketingových on-line hrdinů k rychlé spotřebě. Bravo Hunt, Lauda, bravo Howard!! ()

spalep

Jeden z nejlepších závodních filmů. Takovýchto kvalitních snímků je bohužel jako šafránu a o to více jsem z tohoto nadšený. Všichni automobilový nadšenci budou, stejně jako já, v sedmém nebi. ()

RoyBatty444

Po dlhom čase film natočený s hodným príbehom, zábavou a filmárskym umom. Obe hlavné postavy sú rovnocenne vykreslené a navzájom sa ako si to vyžaduje predloha, dopĺňajú. Aj ako len občasný divák F1, som bol veľmi dobre vtiahnutý do deja a upútaný k rozuzleniu ponúkanej rivality. Lauda mi vždy prišiel ako dosť vypočítavý a chladný patrón, čo mi bolo potvrdené. Film je silný v akčných fázach a v dialógoch vyniká autenticitou. Kvôli plnému vychutnaniu závodnej časti filmu je podľa mňa nutné ísť do kina a zažiť burácajúce motory celým telom. Brühlovi som Nikiho zožral aj s navijakom a nakoľko mi Hunt moc nehovoril bol Hemsworth alias Thor uveriteľný. Príbehu určite dominuje až notoricky známa nehoda napriek tomu to nie je ústredný motív čo veľmi oceňujem. Príbeh je bezpochyby hodný na zamyslenie a mnohým vie dať aj hodnú dávku sebadôvery. ()

oskiii

F1 je má srdeční záležitost.Na tenhle snímek jsem se dlouho těšil a z kina jsem odcházel naprosto ohromen.Ano,některá historická fakta byla pozměněna,nicméně to neubírá na kvalitě.Strhující příběh dvou velkých závodníků,kteří v sezóně 76 svedli strhující boj o titul.Skvělá kamera,vynikající hudba a absolutně famózní herecký výkon Daniela Brühla.BRAVO!!! ()

thejurox

Pre fanúšika F1 dve hodiny, kedy zo zatajeným dychom som sledoval fantastickė veldielo Rona Howarda a jednej z naúžasnejších sezón formuly jeden a možno aj najväčšieho príbehu v športe. ***** ()

james11

O Rivalech jsem hodně slyšel a ještě víc očekával. Když jsem si ale po několika desítkách minut hodnotil film, přišlo mi, že film je silně nadhodnocený a lidé se nechali strhnout v jeho vychvalovaní. Pak ale film pokračoval a perfektně vykreslil závody a ještě lepé vztahy postav. Já, jakožto mladší generace, jsem o Nikim Laudovi věděl před filmem snad jen to, že to byl závodník a Jamese Hunta jsem neznal vůbec. Takže mě těší, že jsem si trochu rozšířil znalosti sportovní historie. ()

mentos.

Výborné sportovní životopisné drama. Po prvním shlédnutí ještě nevidím tu úplnou dokonalost, takže uvidíme až film uvidím znovu, ale zatím 4*. ()

pesbara

byl jsem na základní škole když se odehrával děj tohoto filmu, jenže já si pamatuju jen jméno "Nicki Laudi", které jsme si s kamarády kreslili do památníčků a vzpomínám na sledování závodů v komunistické černobílé televizi:o) Takže ano, v mém dětství byl hrdina Lauda a né nějaký Hunt. Film o rivalitě která posouvá obor o něco dál a bez které by nebyl tím čím byl. Teď se myslím na ten sport už nedá koukat a z mého pohledu je to nuda. Ten film nudný není ani trochu:o) ()

Joshua2121

Film plný skvelých dialógov a myšlienok podmanených Zimmerovými epochálnymi skladbami. Film, v ktorom sa stane víťazom každý. James, Niki aj samotný divák. Každý svojim spôsobom. Film prezentujúci dve svojské povahy, s rozdielnými cieľmi, kráčajúce rôznymi cestami a pritom sa stretnú v jednom a tom istom bode, či už im pred očami zamáva posledný krát zástava šachovnicová, alebo čierna. Všetci sme len výnimoční ľudia, ktorí majú sny. ()

pps

Ten, kdo neměl u první scény startování formulí husí kůži, musí být naprosté nemehlo anebo neslyšící. Ten, kdo si vybral svého favorita, je buď [dž]elito, nebo ženská. A ten, kdo filmům rozumí, a nebyl na tenhle kousek vonící spáleným benzínem a sjetými pneumatikami v kině jen proto, že se mu nelíbí "závodění do kolečka"... Ten si to bude po shlédnutí na DVD dlouho vyčítat. ()

chicotomas

Krásný film, který sice úplně vždy stoprocentně nesedí s reálnou předlohou, ale i tak. Jedna z nejzajímavějších sezón Formule 1 v čele s Laudoou, který jako by si z oka vypadnul a hlavně napínavý scénář od začátku do konce. Celý film proběhne tak rychle, že s ani člověk nestačí vzpamatovat. ()

Kivis

Pastva pro oči. Atmosféra závodů na Nurburgringu a v Japonsku je fenomenální. Pastva i pro uši. Zimmer se odvázal a zvukaři si vyhráli. Pastva pro každého fanouška motorismu, který nepřijde s očekáváním, že film bude věrně kopírovat historii. Výborná humorná vložka se stopováním v Itálii. Jediné, co mi chybělo, byl ten pocit, kdy hrdinovi fandíte, aby se postavil osudu a pořádně s ním zatočil. Že je film nyní v první trojce na ČSFD je poněkud přestřelené. Osobně znám hodně filmů, které mě vcucly podstatně silněji. Po prvotním nadšení snad spadne někam na pomezí první a druhé desítky. I když já naopak nevylučuji, že po nějakém dalším shlédnutí půjdu s hodnocením nahoru. Zatím je to pro mě parádní, ale nikoliv výjimečný film. ()

injoy

Normálně bych dal 5 hvězd a film na to určitě má. Ale s čím nesouhlasím je třetí místo na csfd. Myslím, že do první dvacítky patří, ale bronz mi přijde moc... Film je perfektní práce, není co vytknout, ale v ničem extrémně nevyniká, z ničeho jsem si tzv nesednul na zadek. Hudba od Zimmera je taky jen lepší průměr. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl