MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2

(série)
USA, 2019, 8 h 42 min (Minutáž: 46–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Lauren Glazier, Albert Jones, Joe Tuttle, Michael Cerveris, June Carryl, Sierra McClain (více)

Epizody(9)

NucLe4r

Druhá série je rozhodně slabší, začátek pokračuje ve stylu první, ale poslední v posledních 3 dílech to upadne. Hon na vraha je příšerně natažený a hlavně se nám absolutně vytrácí pointa toho, že oddělení hledá vraha podle psychologie. Místo toho se dočkáme nudných sledovaček a obyčejného výslechu. Jako kdyby scénáristé zapomněli, proč vlastně to oddělení vzniklo. I přesto je to pořád nabytý seriál a neskutečně mě baví. Snad se třetí série vrátí do stylu jedničky. ()

boss123

Tak už mám za sebou aj druhú sériu Mindhunter. Podobne, ako aj pri prvej má tvorcovia opäť nesklamali a priniesli prvotriednu filmársku kvalitu. Nič iné som ani nečakal keďže je pod tým znovu aj režijne podpísaný David Fincher. Druhá séria pokračuje tam, kde skončila tá prvá. Tentokrát je veľká časť vyšetrovania venovaná prípadu vrážd mladých černošských chlapcov v Atlante. Každou epizódou a každou nájdenou mŕtvolou stále viac a viac narastá napätie a tlak na oddelenie behaviorálnych vied. Chémia medzi ústrednou dvojicou detektívku funguje na výbornú a doktorka Carrová dotvára ústredný trojuholník. Prišlo mi, že sa tvorcovia rozhodli dopriať viac priestoru Billovmu osobnému životu a vzťahu o adoptovaného syna Briana. Po technickej stránke je to opäť najvyššia úroveň. Cez kameru scenár premyslený do detailov či psychologický rozbor nie len sériových vrahov, ale aj ústredných postáv. Navyše v tejto sérii som zbadal aj menší politický podkres. Záver ponúka množstvo otázok na finálne rozuzlenie a neponúka odpovede. Každý má priestor si ho vysvetliť. Na záver dodám len to, že aj vďaka tomu, že príbeh je zameraný na riešenie vrážd v Atlante tak na mňa pôsobil trochu celistvejšie, ako pri prvej sérii. Prvé epizódy sú opäť trošku slabšie a chvíľu trvá, kým sa seriál poriadne rozbehne, ale potom to stojí za to. Takže Mindhunter si aj svojou druhou sezónou udržuje vysokú úroveň kvality pričom mňa druhá sezóna bavila ešte viac ako tá predošlá. Dúfam, že sa dočkáme aj tretej série, pretože ak sa bude pokračovať v takejto kvalite tak sa mám na, čo tešiť. Dávam 5z5 a 90%. ()

Zaba

První série byla úžasná a druhá je taky. Trošku mě děsí, jak byrokracie a všechny postupy mohou doslova zbrzdit celé vyšetřování. Nicméně i tato série dává velmi realisticky nahlédnout pod pokličku hledání masového vraha. Přála bych si další série... ()

Feacher

Ač má druhá série lepší hodnocení než ta první, subjektivně mě trochu zklamala. Očekával jsem pokračování ve vědeckém zkoumání myšlenek vrahů, ale děj se přesunul z 80% do praxe. Ano, asi je pravda, že co víc by se dalo ještě filmařsky do studování vrahů dát, aby to nezačala být nuda. Stala se z toho prostě víc psychologická kriminálka než psychologický seriál, ale to asi nevadí. Stejně jsem neodtrhnul oči a těšil se na každý další díl. Stejně jako v první sérii, i zde je ale několik absolutně nedotažených linek, což asi má znamenat přípravu půdy na 3. sérii, která ale aktuálně vypadá, že nebude... tak uvidíme, já bych 3. sérii uvítal a s chutí zhlédnul! ()

Baru.Class

Druhá série mě bavila o dost mín - hlavně z důvodu, že se profilování vrahů přesunulo z věznnic do terénu a dala se taky větší dějová linka homosexuálním vztahům a černošské problematice. Navíc se ani do konce série neseznámíme s vrahem a pro mě je to prostě neuzavřená smyčka. Navíc se nepočítá ani s natočením třetí série a to je pak problém. ()

Habansz

Postavím se proti zdejší drtivé většině a musím bohužel kvalitám druhé série dost oponovat. Všecho, co bylo na první sezóně zajímave prostě zmizelo. Měl jsem pocit, že je tempo dost nekonzistentní. Aby tomu tak nebylo, stačilo udělat jednu ze dvou věcí. Za 1. měla mít tato řada méně dílů a nemusela pouštět naprosto zbytečně do neuzavřených témat jako třeba vztahy Wendy, Fordovo epizoda s panickou atakou, nebo Tenchovo tragédií v rodině. Nebo za 2. Mohlo být klidně o 1, nebo 2 díly víc a tyto (jinak zbytečné a do celku nic nepřidávající) dějové linky mohli mít alespoň nějaké zakončení. Rozhodně bych spíš uvítal více vyslýchání Mansona, nebo jiných vrahů, než čtyř epizodní románek profesorky s barmankou, stejně tak jsem čekal, že se synovo chování na Tedovi více podepíše. Resp. že se Ted více zamyslí nad tím, jak spolu souvisí jejich vyštřování a právě synovo chování. Takhle musím dat 2/5, protože po perfektně najetý první sezoně to šlo po 4 dílech tý druhý prudce dolů. ()

NikiVai

Druhá série se od první trochu liší, je víc zaměřená na reálné vyšetřování zločinu. A je skvěle okořeněná dějovou linkou se synem jednoho z agentů. Opět luxusní podívaná. ()

Tobias18

Nedokážu říct, zda je druhá série lepší nebo horší než první. Dokážu však říct, že je naprosto dokonalá. Rozdělení na dvě pomyslné části do Mansona, která je mnohem bližší první řadě a po Mansonovi, která velmi připomíná Zodiaca a je tam pár nervy drásajících epizod tam, vidí asi každý. Náhled do životů agentů (hlavně Bill) je zajímavé a vykreslení všech vztahů funguje velmi realisticky. Mluvím tedy hlavně o vstahu mezi Billem, Nancy a Bryanem. Také cením zkrácení na devět epizod, jde vidět že Fincherovi jde primárně o kvalitu. A epizoda s Charliem je dokonalá, jen samotný Manson byl trochu zklamání, čekal jsem ho víc. Jinak velká, velká spokojenost. Nemůžu se dočkat třetí řady. 100%. ()

evita_

...a tu sa konečne niekto spamätal a dal do seriálu kus napätia a kvalitnejšieho deja a hneď to nabralo novú dynamiku. Postavy nás držali v očakávaní, čo sa udeje v ďalšom diely a kto vlastne je ten zázračný vrah. Nuž ale to sa nedozvieme , nedozvieme sa už nič, lebo degeši z Netflixu sa rozhodli nenatočiť ďalšiu sériu. Vedieť toto tak to nikdy ani nezačnem pozerať.... ()

samsozz

vsetko tip top, budem teda rozoberat iba negativa...ukoncit definitivne serial v polovici je haluz. Tie cernosske postavy tych matiek tam ani nemuseli byt iba mi robili nervy, nancy a ten ich jebly synator tiez uplne zbytocne postavy. zvysok 100% skoda ze to takto skoncilo ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů