MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2

(série)
USA, 2019, 8 h 42 min (Minutáž: 46–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Lauren Glazier, Albert Jones, Joe Tuttle, Michael Cerveris, June Carryl, Sierra McClain (více)

Epizody(9)

Rockerman

Ubylo rozhovorů se sériovými vrahy. Pro Holdena a Billa začíná noční můra v podobě 30ti zavražděných černošských dětí v Atlantě. Souběžně s přetěžkým pátráním po vrahovi dětí se odvíjí problém s adoptivním synem Billa Tense. Nejspíš je druhá řada napínavější, než první. Trochu mě zklamal samotný závěr, který však vychází ze skutečnosti a tak nelze nic moc namítat. Vztah Wendy (mimochodem pro mne velmi nesympatickou) se svou přítelkyní je jen výplní k tomu opravdovému ději. Každopádně kvalita neklesla ani o píď a byl to opět mimořádný zážitek. ()

yvona

Fakt chaos, nestíhám sledovat události v Atlantě, jména si nepamatuji, nerozumím běhu událostí a ani mě to moc nezajímá. Asi jsem natvrdlá jen já podle hodnocení. Nebaví mě to. Ani ty černošky od sebe nerozeznám, jen tu nejvíc ublíženou aktivistku s brýlemi. Nicméně její ufňukané proslovy přeskakuji, abych to byla vůbec schopna dokoukat. Zdá se mi, že ve druhé sérii, prošpikované lesbami, homosexuály a černochy podtrženo rasovou problematikou dávných dob šlo asi o něco jiného. Chybí mi napětí, je to suchopárné, zmatená, prodlužované, nedotažené, vyšumělé v závěru a fádní policejní práce, ale ani to moc ne. Celá druhá série se plácá na místě. ()

misbos

Cywe tak jak je to s tou panikou?? - aneb - když to kluk blbě pobere v nedělní škole. Už to není tak vymazlený jako první řada, trochu se to (hlavně v druhý půlce) drolí, PanicAttacks nejsou ani zbla využitý, Kemper absentuje a nikdo ho nenahradí, některý PC momenty si mohli odpustit... ale pořád je to víc než slušně postavený a řemeslně zvládnutý, hlavně pomalej rozpad rodiny. Svítí z toho několik momentů jako Mansonovo nevědomý touché a Wendin Zlá Lesba moment. Čtyry a polaďte to. ()

HenryIvan

Ani sa mi tomu nechce veriť, lebo sa mi do pozerania tejto druhej série veľmi nechcelo, ale druhé pokračovanie Mindhuntera je jedna z najlepších vecí čo som videl. ()

Hpatrik

Platí skoro to samé jako v sezóně první, tedy téměř všechny aspekty seriálu jsou prvotřídní (minimalistická hudba), jenom to netradičně neuzavřené finále, téměř bez jakéhokoliv vyvrcholení, bez nějaké výraznější tečky, je pro mě prostě neuspokojivé. Vyšetřování v Atlantě nebylo navíc nijak zvlášť záživné, zdaleka ne tolik, co sezení v první sezóně. Stále ale se jedná o jeden z nejvýraznějších seriálů posledních let. ()

Stíba

Perfektně rozehraná psychologická hra první série se pro mě v té druhé trochu vytratila na úkor bočních příběhů a celkově i nějak vymizela ta temnost, která z toho sálala. Uvidíme co přijde dál. ()

chrispe

Druhá řada mě bavila asi víc jak první. Hodně to přičítám tomu, že k Holdenovi se do popředí protlačil i Bill. Wendy jako by tu svým osobním příběhem spíš zaplňovala hluchá místa, Gregga tvůrci ignorují stejně jako novej šéf a Jim sice prostor dostal, ale víme o něm prakticky prd (ale mračit se on umí, to zase ano). V tom serálu jsou všemožné podoby zla a a neštítí se asi ničeho. Ale je skvělej... to mu nikdo neodpáře. Jednoho pak dost naštve, když se pak dočte z lednovýho článku na serialzone, že hercům končí smlouvy a Fincher má beztak něco jinýho, tak s další řadou moc nepočítejte... aspoň ne v dohledné době. Škoda! ()

FeriusParfax

Spoilery. Shodně dobrá série, jako ta první. Už tu dost ubylo nahlížení psychoušů do jejich mysli, což mě dost mrzelo... Hlavně poslední díly se vezly spíš na vlně kriminálky a vyšetřování vražd černoušků. Je s podivem, že i když šlo o malé opičky, nikdo jejich zmizení moc nepřikládal váhu a nikdo s tím nic nedělal. Mladý agent ze začátku opravdu zkrotnul, ale postupně začal zase vystrkovat růžky. Starší agent se snažil skloubit dva životy. Moc se mu to nepovedlo. Kdyby byla třetí série, tak věřím, že bychom se mohli těšit na nové projekty jeho malého syna. Velmi nemile mě tedy překvapil konec, který byl neuzavřený s tím, že budou další díly... Takže kdo zavraždil tolik dětí zůstává záhadou. ()

ER

Jsou výborné seriály a pak ...Mindhunter., který vytváří svou osobitou kategorii. V druhé sérii pak více a hlavně umně proplétá do kriminální linky osobní vztahy všech zúčastněných včetně kariérních fines, řechtání úředního šimla nebo politiky. Jak dlouho zase budu čekat na Kempera? ()

Franc1s

Trošku jiné než první řada, ale stále to má své kouzlo.Občas bylo něco na víc (holčičí románek), ale není to něco co by sráželo hodnocení seriálu k nule, prostě to tam musí být, aby člověk poznal více postavy a vžil se do nich. Vsuvky s byrokracií, párty vedoucích tajných služeb...Klobouk dolů jak to vše zvládl poskládat Fincher dohromady. Doufám a moc si přeji ať aspoň ještě jedné série se dočkáme. 8/10 PS.: Jo a intro stále nemá chybu! ()

LuW

Tak jsem si chtěla druhou sérii nějak rozumně rozvrhnout, aby vystačila na týden... stačila mi jen jedna neděle, a mám pěknou depku! Samozřejmě teď projíždím internety a čtu o Atlanta child murders... Ed Kamper mi v téhle sérii trošku chyběl a Charlie Manson maličko zklamal, i když to tady byl záměr. Temné atmo druhé série krásně nahrávalo soukromé rodinné drama Billa Tenche. Navzdory tomu, že se z původního skvělého nápadu o studii sériových vrahů stala v druhé části spíše detektivka, neubralo mi to na efektu a užívala jsem si napětí vyšetřování až do konce, prožila si i frustraci z neobjasněných případů-nemám ráda nedokončenou práci... a nemůžu se dočkat další série! ()

celticek

Sice už se mi to nelíbilo jako první série, ale pořád je to kvalitní práce. Manson = dobrý magor, ovšem Kemper je úplně nejvíc, bez debaty. Bylo fajn, jak se každého jednoho z oddělení vyšetřování týká a jak k němu každý přistupuje absolutně subjektivně (lesba, pěstoun adoptivního problematického dítěte). Z dvojice detektivů mám raději zakladatele oddělení McCallanyho. Věřím, že to bude dále pokračovat, úchyláček na konci je toho předzvěstí. ()

J.e.r.e.c

Druhá řada kvalit té první nedosahuje, i když je otázkou, zda to vůbec bylo možné. Kromě klasického problému, že je to „more of the same“ (byť Berkowitz a hlavně Manson jsou super, Kemperovi se ani neblíží), za to může také několik chybných tvůrčích rozhodnutí. Zdaleka největší úskalí spočívá v nesmyslném důrazu na soukromý život obou hlavních vedlejších postav, tedy Tenche a Carrové. Tohle je seriál o tom, jak FBI profiluje a chytá sériové vrahy, tak proč do něj cpát nějaké vztahové píčoviny a výjevy z rodinného života, které jen zabírají čas a divákovu pozornost? A neustále prudící a opruzující Billova manželka mi upřímně řečeno lezla na nervy tak, že jsem si ze srdce přál, aby jí dostal do drápů nějaký ten Speck nebo BTK. Apropo, BTK má pravděpodobně nejdelší charakterovou expozici v historii televizních seriálů – za 18 dílů jsme ho viděli dohromady asi 10 minut. Dočká(me) se ve třetí řadě? Úplně chytré nebylo ani nechat Finchera režírovat pouze první tři epizody, protože jeho práce s napětím a podprahovým neklidem je o třídu jinde než ve zbytku seriálu. Navzdory všem výtkám je to pořád televizní špička a zejména vyšetřování v Atlantě se vším tím politikařením, složitou jurisdikcí, liknavou policií a nasranou veřejností dokonale ilustruje, jak kurevsky úmornou, frustrující a po všech stránkách náročnou práci musí skuteční agenti FBI dělat. A ve finále se jim za to nedostane ani pořádného zadostiučinění. 85 % ()

rezzzy

Kde je to našlápnutí z první série? Rozhovory s vrahy, které byly úplně wow, že jsem málem ztrácela dech? Druhá série se pro mě odehrála ve znamení 10 načatých témat, z nichž ani jedno nebylo nerozvinuté pořádně a konečný počet dílčích příběhů dotažených do konce - nula. Holden jakkoliv byl brilantní či až málem geniální v 1. sérii (a taky docela sexy), tady v druhé sérii je z něho nic než fracek (sexappeal taky fuč). Bylo to hezky natočené, proto jediné, co hodnotím na této sérii kladně, je pěkná práce s kamerou. Ale jinak vůbec nechápu, proč proboha tohle měli tendenci natočit. Dokoukala jsem to jen z povinnosti, protože tak nějak nemám ráda rozdělané a nedokončené věci, ale s každým dalším dílem můj zájem klesal hloubš a hloubš. Osobně se nezbráním ani otevřeným koncům, ale tohle nebyly ani otevřené konce, tohle bylo spíše něco jako why... why the hell. Proč jsem tohle měla sledovat? Ne, díky bohu, že je už konec. ()

Najt

Druhá série je podstatně lepší než první. Kvalitativně je na stejné úrovni, ale jde o to, že se zde příběh více rozjede a behaviorální jednotka FBI už nefunguje pouze teoreticky a výzkumně, ale svůj výzkum využije i v praxi. Navíc krom prvních snad třech dílů se celá série zaměřuje na vyšetřování jednoho případu, což považuji za velké pozitivum. ()

Karda

Musím přiznat ,že jsem po tak dlouhém čekání ,očekával více. Je to trochu rozkecané do osobních rovin stylu True Detective 3 a to mi tolik nesedí jako první serie.Nicméně stále je to kvalitní počin. ()

PaulCZE

Tahákem první řady byly hlavně rozhovory, kterým tu je věnovaná nepatrná část stopáže a už to nějak pozbývá atmosféry. Zbytek v podobě omáčky je v podstatě o ničem, papírové dialogy, charaktery nafouknuté o kraviny, nesmyslné scény a situace, ultrapruda v podobě vykonstruované kauzy počůrávajícího se kluka a homovztah, kterej zajímá asi jen lesby. Jenže teď už asi bude v seriálech jen lesbosex a lesba poučující o tom, že homosexualita už prý není nemoc, protože to vyškrtli ze seznamu.. (což se stalo asi 10 let po té co se seriál odehrává). No já bych spíše raději něco dozvěděl o té jednotce. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů