MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2

(série)
USA, 2019, 8 h 42 min (Minutáž: 46–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Lauren Glazier, Albert Jones, Joe Tuttle, Michael Cerveris, June Carryl, Sierra McClain (více)

Epizody(9)

hroubek

Opět výborná práce. Osobně mě první řada přišla malinko lepší, díky ucelenějšímu příběhu(začátky, vyslýchání, první úspěchy). Druhá řada toho nabízí mnohem více, a to ať už jde o postavy(každá si projde nějakým vývojem, a nedostane nic zadarmo), tak i množstvím příběhový linek, které ne vždy gradují, tak jak bychom chtěli. Seriál by musel mít o tři epizody více, aby všechny linky dotáhl k dokonalosti. To co nám nabízí je hodně super(je to napínavé, strašidelné, a husí kůže a znechucení je zaručeno), a hlavně to krásně buduje půdu pro další řadu, jen mě mrzelo, že některé věci vyšli trochu na prázdno, a nebo se daly udělat o trochu lépe. Po herecké stránce je to koncert od všech hlavních herců až po ty vedlejší. V seriálu je tolik geniálních scén a momentů, že je radost si je pouštět znovu a sledovat se zadrženým dechem co bude dál, i přestože to víme. Seriál má skvělou atmosféru, ze které mrazí v zádech a i obyčejné dialogy dokáží pěkně dlouho rezonovat. Výborná práce a já se těším na další řadu, protože tento seriál je pecka, kterou by mělo vidět co nejvíce lidí. ()

ZeroCZ1233

Po dvouleté odmlce se David Fincher s Joem Panhallem vrací se svými osidly, do nichž nás s tímto skvělým počinem zachytli, aby provedli to stejné i tentokrát a zde. A to se jim dle mého skromného názoru povedlo. Toto pokračování chladného, syrového a velice fajnšmekrsky pojatého seriálu plynule navazuje na jeho první zářez, jak příběhem, tak řemeslnou dokonalostí Fincherovy neochvějné vize, tedy pomalé plynutí se skluzy k polodokumentu se snahou dosažení mrazení jen pomocí slov, jež popisují hrůzné činy zde promítaných kriminálních živlů. Na změny ale došlo a řekl bych, že na vítané. Největší z nich rozhodně patří větší výpravy do terénu, tedy situace, kdy se první sérií studované praktiky jdou konečně pořádně využít v paxi a je hodně zajímavé sledovat nedůvěru všech zúčastněných. Další změnou prošlo sledování soukromých linek našich hrdinů kdy se z hledáčku hlavního zájmu Holden vykroutil do pozadí a pozornost se zaměřuje na zbylé dvě postavy základního tria, což beru jako skvělé rozhodnutí a jejich příběhové oblouky jsou skvělým vyplněním k hlavnímu kriminálnímu tématu. Zde popsané změny se zákonitě projevily v utlumení původní hlavní zábavy, tedy profilování sériových vrahů, díky čemuž byla určitá část sledovatelů bohužel zbytečně popuzena. Na tuto bolístku je zde skvělá náplast v podobě všemi vyhlížené epizody se slavným Charlesem Mansonem, jenž si konečně v rámci tohoto seriálu odbyl premiéru a byla to fantastická podívaná. Jeho představitel byl neskonalou dokonalostí a to lze říci i o celém zaměření na jeho pověstné řádění, kde menší vada na kráse je nepříjemná krátkost tohoto zaujetí, na druhou stranu to bylo samotným seriálem logicky vysvětleno. Všehovšudy s včechnem dohromady se jedná o stejně skvělý počin jak jeho o dva roky starší předchůdce, stále to není pro každého, stále to zeje ve své kategorii jako jedinečný ostrůvek a stále baví. 9/10. ()

cpt.Lynch

Posadilo mě do sedačky mnohem více než první série. Atmosféra famózní, vše podloženo skvělým hudebním podkresem, co by musel závidět i Hitchcock, kdyby žil. Herci skvělí. Explicitního násilí je jen minimum, ale i bez něho by se někdy atmosféra dala krájet. Absence lichých míst a slabých chvilek. Seriál jede ve třech propojených a překrývajících se úrovních – rozhovory s vrahy, vyšetřování dvou případů (hlavně toho v Atlantě) a osobní život hlavních postav. Všechny jsou super a žádná nepokulhává. Osobní rovina profesorky je možná slabší, zato ta staršího agenta a jeho dítěte je kolikrát zajímavější a napínavější než samotní vrazi a vyšetřování… ()

Jaro.Krafcik

Druhá séria skvelého mindhuntera je podstatne lepšia ako ta prva. Či už vo výpovediach vrahov ale aj atmosféra je poriadne dusná. Vadilo asi len lgbt zo strany Wendy, nesympatická postava bola už v prvej serii . Ak sa dočkáme tretej serie, tak si ju určite nenechám ujsť. 4* ()

vyfuk

Znovu a podruhé. Mindhunter nenasadil žádnou laťku. Vytvořil svoji linku příběhu, který se nějak odvíjí a nedá se o něm mluvit jako o špatném nebo dobrém. Tvůrci jedou zlatou střední cestu, na kterou určitě dohlíží Fincher, takže dává smysl, že to bude dávat smysl a udržovat své linie. A ty fungují. Není potřeba si něco dokázat nebo se v něčem předhánět. Máme jasně daný příběh, který se po své ose v celku zajímavém měřítku zajímá o naše sériové vrahy. A samozřejmě i s větším finálním vyvrcholením. Nemusí jít o nejlepší seriálovou událost roku, ale stále to je příjemná záležitost na pár hodin, u které se nedá hovořit o ničem jiném než o obohacení. ()

LEATHERFAC

Pozor SPOILERY!!! Rozjezd druhé série je skvělý, Fordova nesympatická kráva (partnerka) naštěstí mizí, projekt dostává lepší zaštítění (více prachů, nový šéf, nové prostory, více zaměstnanců). Nový pánbíčkářský pomocník sice stojí za hovno a je spíš na ostudu, ale co už. Vyšetřování vraždy mladé ženy jejím plačtivým partnerem je výborné a první polovina série vrcholí rozhovorem s vrahounskou celebritou Mansonem, geniálně zahraným Damon Herrimanem. Velký potlesk. Případ v Atlantě dobrej, jen kdyby se nerozvlekl místo na jeden až dva dílyna celou druhou polovinu série. Navíc Billova rodinná štrapác s autistickým mrňousem mi do seriálu přišla tak nějak zbytečná - až tak něj včleněná trochu na sílu. Je tomu věnováno zase trochu moc pozornosti, na úkor scén práce FBI, která nás zajímá samozřejmě víc. Zadržení vraha dětí na mostě je fascinující, bohužel to policejní zoufalství co se děje potom je trochu tristní, stejně jako výslech podezřelého. Ta postava mě trochu zklamala, stejně jako celé vyústění případu. Čekal jsem monstrum, ale ten obrýlený nafoukaný mladíček moc přesvědčivě (na rozdíl od jiných kolegů v seriálu) nevypadá. Pokud takto celý seriál skončí, je to dost smutný konec. ()

666Carnage

Co dodat k druhé sérii? Mě bavila i když rozjela pomalu 4 příběhové roviny a trochu to balancovalo i v rovnováze s hlavní příběhovou linkou. Co potěšilo byl Manson ale ne tolik jak jsem doufal. Mohlo se z toho vyždímat mnohem více. Téhle sérii chyběl někdo jako Kemper. Rozhodně chci další série protože seriál má furt co nabídnout a hlavní dvojice agentů mě baví. Co je pro mě největší terno je hudební doprovod. Ta hudba co je při rozhovorech nebo nějakém výslechu mi způsobuje husí kůži a hlavně to skvěle podtrhuje atmosféru. O něco horší než první série ale jen o fous. 85% ()

SpaceOdyseus

Fincher nevstupuje dvakrat do stejne reky. Rozhovoru s vrahy je mene a (hlavne v druhe pulce serie) se venuje jen a pouze vysetrovani vrazd v Atlante a takhle dobrou detektivku jsme tu nemeli snad od Zodiaca. ()

angloumene

Tým lovců sériových vrahů získává podporu shora a může se vrhnout na první celostátně sledovaný případ. Jenže tentokrát to není žadná hra na honěnou, ale setkání s pořádně mazaným manipulátorem. Jak by řekl Ed, psychologický profil je sice fajn, jenže je k dispozici jenom od zabijáků, kteří se nechali chytit... Mrtvých příbývá a opravdový podezřelí stále nikde. S tímhle tempem druhá série neztrácí krok za první. Nabízí o kousek víc ze soukromí vyšetřovatelů, s menším odklonem od Holdena. Ten postupně vystupuje jako větší a větší podivín. Psychologie týmu funguje skvěle a nechává mnoho prostoru pro další sérii. Stejně jako samotné pátrání... ()

Yardie

Co se týká celkového pojetí (atmosféra, tempo, postavy), není žádná extra změna oproti první sérii. Jen se změnilo prostředí, z teorie jsme se přesunuli více do praxe a k mé nelibosti je tam ještě více osobní linky. Hodnocení +/- stejné, lepších 70%, nedokázalo mě to vtáhnout. I přes tak zajímavé téma. Ale i přes to je to slušný seriál. Howgh! ()

Sunny.69

Nemá cenu hodnotit jeden díl za druhým. Dávám 5 z 5, má to všechno, co to má mít, druhá série je stejně dobrá jako první, ne-li lepší. Více dějových linek a vypjatá atmosféra. Super. ()

petikacka

Tak musím uznat, že 2.série byla daleko zajímavější a akčnější než ta 1. Slupla jsem ji za jeden den a už se těším na další sérii...Tedy doufám, že nějaká bude...Za mě rozhodně 98% ()

ddf76

Druha serie je opet pecka, hlavni linie nas zavadi do Atlanty, kde radi seriovy vrah cernoskych deti. V druhe rade vsechno slape jak dobre namazany stroj - scenar, herci, hudba, rezie. Dal jsem si to jako maraton a byla to bomba. Doufam, ze nebudem na treti serii cekat 2 roky. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů