MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2

(série)
USA, 2019, 8 h 42 min (Minutáž: 46–74 min)

Tvůrci:

Joe Penhall

Předloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Lauren Glazier, Albert Jones, Joe Tuttle, Michael Cerveris, June Carryl, Sierra McClain (více)

Epizody(9)

chesterko

Trochu to stráca svižnosť a napätie. Dokonca sa mi zdá, že dialógy nemajú to svoje čaro a malilinko by som očakával drsnejšie zlo. Uvidíme čo ďalej. 3+ ()

iz67

I druha serie je svezi. Zakladni koncept se meni a my nesledujeme rozhovory se zlosyny, ale snahu o aplikaci sebranych vedomosti a osobni a profesni zivoty hrdinu. Konec mi proto prisel dost odflaknuty a diky nemu zpetne vyzneni slabsi nez byl prubezny pocit. ()

adamix

Druhá séria sa nesie na sláve tej lepšej prvej. V úvode dostaneme taký epilóg z minulých udalostí, kde sa do záujmu postavia Fordove psychické ťažkosti a záverečný knockout od bývalého riaditeľa kriminálky. Potom už ide o iný seriál, ktorý sa síce nesie na výpovediach masových vrahov, ale do konceptu nového príbehu absolútne nesedia, ale pôsobia skôr ako takým chvíľkovým povyrazením z hlavnej dejovej línie, ktoré neprispejú ničím. Holden a Ford sú stále zaujímavými postavami, ale keď sú spolu, tá buddy chémia sa postupne každou epizódou vytráca. Dej je rozťahaný, vlečie sa a zasahuje do rasových otázok a káuz, ktoré to všetko iba spomaľujú a vy máte pocit, akoby každá epizóda mala dve hodiny. Rozhýbe sa to až ku koncu, kedy sa nájde skutočný vinník série vrážd malých detí, ale ktorý je vďaka nedostatku dôkazov stále len medzi podozrivými. Je to však stále autentické a zasahuje do toho aj politika, čo tento typ seriálu len viacej spestrí. Je to slabšie, ale stojí to za pozretie (len k tomu potrebujete obrovskú dávku trpezlivosti). P. S. - konečne som dostal toho Mansona, na ktorého som čakal u Tarantinovho preceňovaného a hviezdami prebitého fiaska, ale dostal som ho iba na malú chvíľku. Tento Manson je dokonalý, ako výzorovo, tak aj prejavovo. Dej síce nijako neovplyvní, ale je tu dostatočne dlho na to, aby ste uverili, že je to skutočne on. Pochvala pre herca Damona Herrimana pre jeho dokonalý zjav. ()

AgnesDee

Trénování a zkoumání už bylo dost. Je čas využít své poznatky v praxi. Je až traumatizující zjišťovat, že ne všichni jsou tak jednoznační a "jednoduší" jako Kemper, člověk nemusí mít vždy jasnou motivaci plynoucí z dětství nebo traumatu, stačí, když ho vede pohnutka. Navíc je jednodušší věřit svým pravdám a předsudkům, než prostým faktům. Tato série je v těchto věcech naprosto precizní ukázkou toho, že není všechno zlato, co se třpytí. Vynikající kamera, režie, herecké výkony a hlavně scénář, který drží všechny díly pěkně ve smysluplné kupičce, u které nehrozí, že se za chvíli zhroutí. Jen je škoda toho, že nebude (teda alespoň myslím) třetí série, protože tento seriál, a hlavně jedna neuzavřená podzápletka, si ji zaslouží jak prase drbání. ()

DominikCZ

Hlavní děj je dobrý, možná i lepší, než první série. Ale absolutně zbytečné ministories "lesba s kočičkou" a "lesbino randění", které tam jsou zřejmě jen na plnění woke kvóty, to skóre kazí. ()

zdenzo

Ještě lepší než první série. Jednoznačně nejlepší seriál 2019. Těším se na třetí sérii a LGBT sériového :) Kempera z jedničky hravě zastoupí změna struktury příběhu a to je právě ono - hrozilo dokola se opakující povídání s psychouši semtam protknute pomocí s vyšetřováním, ale tady se ve prospěch nestatičnosti úplně mění strategie seriálu a to je fakt dobře. ()

mikexcbig

Čo si sa v prvej sérii naučil o pohnútkach psychošov, v druhej môžeš použiť pri riešení prebiehajúceho vyšetrovania. Podobné tempo, podobná atmosféra, podobná úzkosť pri sledovaní. Avšak chýbalo mi to, čo ma pritiahlo k prvej sérii - vypočúvanie. Toho sa v tejto sérii dočkáme len pozvoľna a namiesto toho sledujeme frustráciu z nepolapiteľného zabijaka černošských detí, rozpad rodiny, a obrovsky nevyužitý potenciál panických záchvatov. Každá z hlavných postáv tu dostala veľký priestor na self-development, podľa mňa možno aj na úkor originálnejších psychopatov (v porovnaní s prvou sériou ofc). Poteší prítomnosť sympaťáka Eda Kempera, hoci len krátka. Zlatý bod programu, Charlie Manson a jeho rodina. K tomuto radšej nenapíšem nič, nechajte sa prekvapiť. Za mňa 5/5 a nemôžem sa dočkať, kedy sa dostanú na mušku Raderovi. ()

swinevenca

Všechno svědčí pro to, že se Mindhunter dopustil zásahu na komoru, ale pořád se mi vykrucuje a nedaří se mi ho usvědčit z totálního mindfucku. Monster killer z Atlanty nakonec trochu vyčpěl, ambiciózní Holden je častějc na facku než na metál, ale chudák Bill, kterej si nechtěně dotáh práci domů, to je mučení par excellence. ()

Dejf4

Další velká ponurá podívaná. Tentokrát vše více osobní. Jen škoda zbytečné vsuvky vztahového dramatu. Jinak není moc co vytknout. Vtáhlo mě to a netrpělivě vyhlížím další série. 9/10 ()

PaTeXx

Těžko říct, jestli se druhá série dá považovat jako lepší, než ta první. Měli jsme tu případ, který se mohl řešit každou epizodu po celé jejich trvání, ale spíš se na něj začalo fixovat až ve druhé půlce. Každopádně jeho zapletená problematika nám přinesla úsměv na tváři, ale zároveň pochuť v držce z toho, jak byl Williams vychytralý zmrdeček. Spokojenost. ()

LindaVa

2. je mnohem lepší než 1. série! A konečně jsem přišla na to, co mi tak vadilo - český dabing šíleně zkresluje charaktery postav. Z mých oblíbenců jsou teď zaporaci a naopak... Což je skvělý, protože ted všechno dává mnohem větší smysl = Nekoukejte na to s dabingem. ()

jackalsc

Rozhodně lepší než první série. Konečně zde funguje to o co se tvůrci snažili v první řadě a to ukázání Groffových emocí ve správném světle. V první sérii se zdálo, že je to otřesný herecký výkon, když měl po boku ještě většího robota Grossovou. Díky bohu, že jí z této sezóny vyškrtli, protože tam to byl opravdu ten otřesný herecký výkon. Spoiler: Před závěrečnou epizodou jsem si myslel, že s náma režisér totálně vyjebal. Když jsme věděli, že je Holden vedle, i když měl celou dobu pravdu. Škoda, že to tak nezůstalo. Byl by to totální pojeb po Lynchovském způsobu ala sledujte obyčejný závěs s hrozivou hudbou a třeste se u toho strachy. Líbí se mi i výměna direktora, nový Gunn je dobře dosazen a sedí mi. ()

jjjerry

Na napětí první řady to nemá, ale je to velmi návykové a zábavné. Jsem rád, že to není jen "kopie a natahování první řady". Přesto třeba dějová rodinná linka mě spíše otravovala. Mnoho otázek a málo odpovědí. To finále mě neuspokojilo, čekal jsem překvapení, nebo naopak jen usvědčení. SPOILER ale takhle otevřené otázky nemam rád. Trošku sem nepochopil proč nevyšetřili ty "prodejný kluky" "nenašli ten dům", a poctivá detektivní práce. To mě zklamalo, a co otec Wayna? toho vyloučili?" ENDSPOILER ()

cobislav

Mindhunter i v druhé sérii udržel vysokou kvalitu, nepodařilo se mu však překonat první sérii. Seriálů i filmů o tom, jak se policisté či FBI snaží dopadnout sériového vraha najdeme nespočet. Ovšem seriálů o tom, co probíhá v hlavě takového sériového vraha a poslouchat vyprávění z jeho perspektivy však už tak všední není. Právě pro to byla pro mě první série jedinečná. Chápu však autory a jejich snahu aplikovat nové poznatky kriminalistiky v reálném vyšetřování. 82 % ()

bonovox

Skvelé pokračovanie príbehu špeciálnych agentov FBI Forda a Tencha, ktorý aj tentoraz pokračujú vo vypočúvaní masových vrahov aby sa dostali do mysle týchto monštier. A k tomu na prídavok vyšetrovanie vrážd detí v Atlante, rodinné problémy u jedného z agentov a kdesi v Kansase sa stále pohybuje ďalší psychopatický vrah... Celá séria je neskutočná, perfektný scenár, réžia, dobová atmosféra, výber hercov. A dočkáme sa aj Masona...kto má rád kriminálky nech vôbec neváha. ()

mouzi

O poznani slabsi nez prvni rada. Prakticky se tu vytratilo to, na co odkazuje nazev serialu a stala se z toho obycejna policejni nahanecka. A vlastne se ani nic nevyresilo. Sice porad kvalitni serial, ale za me druha rada zklamani. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů