Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

shalash

Moc pěkný film, originální námět, skvělí herci Shia a Robert ukazují svou kvalitu, nechybí ani hloupý pojicejní negřík. All in all, stojí za to se podívat, je to dobrý film, s průměrným hodnocením, uživatelé se zde netrefili, film si zaslouží přes 80 určitě :) ()

Raziel811

Stále je vidět, že Redford je v Hollywoodu pojem a kdyby chtěl točit reklamu na toaletní papír, jistě sežene mnoho zajímavých herců, stejně tak jako do tohoto projektu. Jen je škoda, že Redford-režisér točí námětem sice zajímavé filmy, avšak zpracováním nijak přesvědčivé. ()

ZekiZeki

Film, jehož potenciál nebyl využit. Výstavka výborných herců, kteří nemají o čem hrát. Pořád čekáte, že se něco důležitého stane, a ono se nakonec nestane skoro vůbec nic. Příběh, který se dal odvyprávět i v 90 minutách. Robert by se měl soustředit buď na režii nebo na hraní. Obojí naráz jaksi nestíhá. Už mu taky není třicet... ()

montel

Jim Grant (Robert Redford) je úspěšný právník, který má však za sebou šokující minulost. Byl členem radikální skupiny, která před třiceti lety zastřelila při loupeži muže. Nyní se skrývá pod jinou identitou, kterou však odhalí mladý dotěrný novinář Ben Shepard (Shia LaBeouf). Po Jimovi začne ihned pátrat FBI a tak se musí dát okamžitě na útěk...Slibný začátek se přehoupl v ukecanou nudu s přestárlými herci. Kéž by to tak bylo ve stylu Uprchlíka, říkal sem si. Ale to by musel Robert trošku zamakat na fyzičce a LaBeouf nebýt tak dotěrně dobrý novinář, který strčí všechny členy FBI do kapsy. 55% ()

Tomulka

Plejáda vynikajícícíh herců, perfektní scénář a výborná režie co více si může člověk přát. K té režii bych jen podotknul, že trochu více napětí by neškodilo, ale jinak slušnej film. Ale žádná bomba to nebyla. ()

dudel3333

ono by to bolo OK keby sa Redford netvaril že ma 20.Kedže on si to vyditelne myslel,tak aj dopadol . Sice to ma šťavu aj dobru zapletku,len sa to zasekava na akcii ktora je nulova.Inak herecky velmi dobre LaBeouf,Sarandon,Christie a aj všetci okolo perfect.škoda že Redford vyzeral o generaciu staršie ako jeho "rovesníci" ()

pepca72

Film kultivonaný, zajímavý, napínavý, prokreslené postvy a celé to tak pěkně odsejpá do příjemného hapyendu. Redford dokazuje, že je zralý, v tom dobrém slova smyslu, před i za kamerou. Jediné co mi vadilo, je Šejla Lablaf, kterému ta bradka na dospělosti nepřidala, a připadl mi v té roli jak pěst na oko. A ten samý pocit jsem měl z té mladičké, vyzubené agentky FBI, bylo ji snad 15 nebo kolik. Hrůza. Výborné drama ala Robert Redford, jsem rád, že jsem ho viděl, ale myslím, že podruhé už ne. To neznamená, že ty 4 * si nezaslouží. ()

vlk++

Když už je člověku přes sedmdesát, je čas si začít režírovat filmy sám ;) Sice hrát zase šedesátníka je trochu úlet, ale Redford, tak mu to odpustíme, no :) Námět přiměřený, parta rebelů vyloupí banku, tak úplně to nedopadne, pak se dokáže zázračně skrývat před fbi, cia, nsa, kgb a stb celých třicet let jenže... koho to má pořád bavit, že? Shia jako investigativní novinář se taky snaží, možná z něho bude časem i herec, mihla se mi tam Anna Kendrick, tak dávám obligátní 3*. ()

Fhilipo

Keby sa dotyčná Mimi na konci filmu neotočila a Shia na záver zachoval ako bezchrbtový karierista,alebo by sa film skončil hociako neidilicky dal by som tomuto dozaista zaujímavému snímku s božským obsadením bez váhania 4*. ()

fabregas1

Slušně natočené a odehrané s plejádou známejch, přesto všechno nějaké to zívnutí padlo a kromě startu mě to moc nebralo. ()

Mates Hradecky

Čestný terorista-senior prchá, aby očistil své jméno pro svou dceru. V patách má agenty FBI s tradičními rekvizitami-tasené pistolky, nažehlená saka s kravatou, černé brýle, zrcadlově naleštěná černá auta s kouřovými skly a nezbytná helikoptéra. Hlavní hrdina jako obvykle všechny agenty lehce přelstí za pomocí slávychtivého novináře. Robert Redford obsadil do hlavních rolí sám sebe a herce-současníky, kteří při rozhovorech blýskají oslnivě bílým porcelánovým chrupem a ve výborné kondici pobíhají po lese artrózy nemaje - což působí trochu jako celovečerní reklama na penzijní připojištění. Jediný, kdo poprávu působí patřičně sešle, je opakovaně recidivující alkoholik Nick Nolte - a co to bylo za persónu, když hrál hlavní roli v muzikálu Plevel a poskakoval obnažený na scéně! Suma sumárum-film Pravidla mlčení hodí se nejlépe do čekáren fakultních nemocnic na zabíjení zbytečně pročekaného času. ()

NeverEver

Tri dny Condora po 30letech? Ne tak docela, ubylo napeti, ubylo zapletky a spiknuti, ale Robert to porad dokaze utahnout nad prumer. U filmu jsem se sice nenudila, ale ani jsem nebyla extra "napnuta". Vsechno bylo relativne dobre odhadnutelne a predvidatelne. Ostatni herci sekundovali obstojne a se cti. Nicmene i tak to byl dobry film, ktery stoji za to videt.(skoda, ze jen jednou to staci). U Roberta jsem si proste zvykla na vyssi latku.:-) Lepsi 3***. ()

Peršanka

Zprvu napínavá honička se překotí do morálního poselství. Ále co, aspoň jsem koukla na Redforda, jak snaživě poklusává. ()

Pendula

Celkem slušný thriller, který ale v druhé polovině ztrácí tempo a protože si ho RR zrežíroval sám a vím, že toto řemeslo ovládá, jsem k němu přísnější a nemůžu víc než 60%. ()

surprise

Mám docela rád politická dramata, tak jsem s uspokojením požil a strávil i toto, jen mám takový pocit, že pravidlo mlčení bude platit i v ohlasech i v mé paměti. ()

augustin43

film pro lidi, kteří rádi přemýšlí. Nevhodné pro lidi, kteří se pouze rádi baví. Buď se zabýváte smyslem života a smyslem svého života pro společnost a pak je to to pravé, nebo se zabýváte zábavou, berete život jen jako zajímavý trip - a pak se tomuto filmu vyhněte. Nebudete mu rozumět a nebudete se bavit. Před Redfordem smekám, je to homo sapiens sapiens. Má výbornou partu přátel, je dobře, že se sešli u tak výjimečného projektu. ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)