Pravidla mlčení

• Kanada The Company You Keep (více)
Trailer 2

Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Trailer 2

verbal

Bobíkovi to zdrhá jako zamlada a i ve svém požehnaném věku pořád v pohodě vydrží Tři dny s kondomem. Ani se mu nedivím! Já mít v patách slizkou transku Šejlu LaBlafa, peláším ještě dvakrát rychleji. Na druhé straně, ruku na koule, abych mu zase tolik nekřivdil, když zrovna neosahává Bamblbýmu karburátor, zvládá roli odpudivé hyeny vcelku dobře a měl jsem chuť zakroutit mu krkem, sotva začal investigativně reportovat! Je to nepochybně tím, že ten Ford není tentokrát žlutý, ale červený, ani na malou chviličku se netransformuje do hodného kokota, pardon, chtěl jsem říct robota, a tak Šejla nemusí jen čumět dvě hodiny slečně Liškové na kozy a tvářit se jako debil. Robert ta kulantní a napínavá, politicky olízaná dramata prostě umí a moc doufám, že to ještě nějakou dobu nezabalí a nevydá se za Pavlíkem vyrábět cherubínům kečupy. ()

Enšpígl

Robíku, Robíku, jak to ty pacholku děláš, že i tuctovej pšouk dokážeš povýšit na mimořádný zážitek ! Potlesk pro tebe, hvězdičky pro tebe. Po obsahový stránce mně film nějak nenadchnul, ale naštěstí ani nenasral. Chybělo tomu větší napětí a tempo, když už pominu fakt, že tenhle příběh by bez velkých hereckých jmen, kterýho ho zdobí neměl ani polovinu pozornosti a hodnocení co zde má. Jediný co filmečku musím přiznat je dobrá, přirozená atmosféra evokující bijáky let sedmdesátých, tedy bez roztřepaný kamery a bez tun zbytečných keců. ()

Malarkey

Robert Redford to v tomhle filmu myslel dobře. Škoda ale, že napětí je neexistující a všechno musí utáhnout samotné herecké výkony. A že těch je požehnaně - Shia LaBeouf, samotný Robert, Susan Sarandon, Nick Nolte, Brendan Gleeson a moje oblíbená Anna Kendrick. I tak musím uznat, že některé scény byly vcelku zajímavé, ale těžko se doplňovaly do jinak těžce průměrného thrilleru z řad tajných agentů, který svojí délkou nabízí srovnání s dvou hodinovým čekáním na razítko v libovolně zvoleném úřadě v Jihoafrické republice. ()

Douglas

Pravidla mlčení navzdory své zdánlivé starosvětskosti ve volbě stylistických prostředků i žánrových modelů vlastně představují odchylky od současných postupů. Možná je to mou slabostí pro Redfordova díla (jakkoli vidím řadu jejich problémů), ale mně prostě přijde navýsost sympatické, když filmař natočí film ironizující žánry, které jej učinily hvězdou a jež má rád, a porušující vlastní modely stylistických voleb ve snaze vyzkoušet si jiná filmařská řešení. A navíc film, který mě i coby značného skeptika ve věci ideologické interpretace přiměl ve své analytické kritice na tuto hru přistoupit. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,133,027Tržby Celosvetovo $18,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ človek stále čaká, čaká, čo naňho tento film vybalí a nakoniec dohromady nič, povrchný zlepenec bez poriadného náboja, najviac zamrzí to zvučné obsadenie /45%/ ()

• Natáčení probíhalo ve Vancouveru. (Terva)
  • Identifikačné číslo na chvoste policajnej helikoptéry vo filme bolo N7241P. Rovnaké číslo bolo použité aj v snímke Rituál (2006). Do tretice môžeme na toto číslo naraziť vďaka tomu, že ho malo skutočné lietadlo, ktoré havarovalo v roku 1985. (MikaelSVK)
  • Film měl premiéru 6. září 2012 na 69. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde Robert Redford získal dvě ceny Giovani Giurati del Vittorio Veneto Film Festival Award a Open Prize. (Terva)

Související novinky

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další…