Pravidla mlčení

• Austrálie

• Belgie

Thriller / Drama

Kanada, 2012, 116 min

Robert Redford má stále energie na rozdávání a nebrání mu v tom ani vrásky zbrázděná tvář. Mladší herce hravě strčí do kapsy. Od začátku bylo jasné, kam se celý film ubírá. Přidání většího dílu napětí by nebylo na závadu. Ale nepřipadalo mi, že by se film vlekl, protože mimo Redforda tu hrají i další herci, které mám ráda.(23.3.2015)

Robert Redford a krimi s politickým pozadím - moja obľúbená kombinácia:) Celá zápletka však funguje tak na pol plynu a je príliš veľa medzier na to, aby bol film radený do kategórie "sofistikovaný politický triler", tak ako som na RR zvyknutý. Avšak Company you keep je v tom najlepšom zmysle slova old-school, od postáv, cez príbeh, réžiu, ešte aj ten Shia si zapisuje veci do notesa:) Dobre, priam vynikajúco sa na to pozerá, hlboký dojem alebo nebodaj nejaké "pofilmové" rozjímanie sa ale nekoná. 3,5*/5(19.8.2013)

Kvalitní žánrovka se skvělým Redfordem, jak před kamerou, tak i za ní, dokazujícím, že vyprávět příběh stále umí a v přílišném poklidu odkryvá jednu pravdu za druhou. Avšak bez většího překvapení, a návalu emocí směrem k divákovi. Dobré dialogy a výborní herci. Nesympatický LaBeouf jako neodbytný pisálek, o kterých si já vždy budu myslet svoje, ať píší o čemkoliv.(6.10.2013)

Pravidla mlčení navzdory své zdánlivé starosvětskosti ve volbě stylistických prostředků i žánrových modelů vlastně představují odchylky od současných postupů. Možná je to mou slabostí pro Redfordova díla (jakkoli vidím řadu jejich problémů), ale mně prostě přijde navýsost sympatické, když filmař natočí film ironizující žánry, které jej učinily hvězdou a jež má rád, a porušující vlastní modely stylistických voleb ve snaze vyzkoušet si jiná filmařská řešení. A navíc film, který mě i coby značného skeptika ve věci ideologické interpretace přiměl ve své analytické kritice na tuto hru přistoupit.(26.10.2014)

Robíku, Robíku, jak to ty pacholku děláš, že i tuctovej pšouk dokážeš povýšit na mimořádný zážitek ! Potlesk pro tebe, hvězdičky pro tebe. Po obsahový stránce mně film nějak nenadchnul, ale naštěstí ani nenasral. Chybělo tomu větší napětí a tempo, když už pominu fakt, že tenhle příběh by bez velkých hereckých jmen, kterýho ho zdobí neměl ani polovinu pozornosti a hodnocení co zde má. Jediný co filmečku musím přiznat je dobrá, přirozená atmosféra evokující bijáky let sedmdesátých, tedy bez roztřepaný kamery a bez tun zbytečných keců.(20.10.2013)

• - Film měl premiéru 6. září 2012 na 69. Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, kde Robert Redford získal dvě ceny Giovani Giurati del Vittorio Veneto Film Festival Award a Open Prize. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Vancouveru. (Terva)

• - Identifikačné číslo na chvoste policajnej helikoptéry vo filme bolo N7241P. Rovnaké číslo bolo použité aj v snímke Rituál (2006). Do tretice môžeme na toto číslo naraziť vďaka tomu, že ho malo skutočné lietadlo, ktoré havarovalo v roku 1985. (MikaelSVK)