Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

Honey007

Pravidla mlčení mají hvězdné obsazení i režii, ale nějak se nedokázali prodrat z průměru. Také moc nerozumím tomu žánrovému zařazení jako thrilleru - k tomu by bylo třeba stopáž sestříhat alespoň o 50 minut a ze scénáře vypustit všechna polopatická vodítka, která i průměrnému divákovi hlavní zápletku odhalí dávno před koncem filmu. Je to spíš takové drama, pomalu se vlekoucí drama, plné nových a nových postav, kdy některé z nich mi na konci filmu přišly naprosto zbytečné. A ani samotná zápletka není žádná bomba, proto asi není divu, že na ní tak rychle přišel i všudypřítomný Šia Lablaf :) 50% ()

pekos

RR určite patrí medzi špičku amerických hollywoodskych hercov a nesklamal ani ako režisér, predovšetkým filmom Obyčajní ľudia. Film Pravidlá mlčania však nezapadol medzi kvalitné snímky, ktoré RR natočil. Už samotný príbeh je rozporuplný a rozpačitý a napriek skvelým hereckým výkonom všetkých protagonistov, vrátane Shia La Beouf, ma nedokázal presvedčiť, že sa jedná o akčný politthriller. Konečne, zodpovedá tomu aj cena BluRay disku na trhu, ktorá je podstatne nižšia, ako bežné DVD. A tak Vás najviac príjemne prekvapí, okrem hereckých výkonov, len veľmi dobrá hudba a kvalitný zvuk z BD. ()

kecal

Podle lidí co se toho účasnili jsem čekal víc. Herci a režie jsou dle očekávání, ale scénář je slabej. Má to poklidnější tempo, ale nenudí to. Pokud tomu prominete určité nedostatky ve scénáři, tak vás to dobře zabaví. Za mne slabší čtyři. ()

protonpost

V Casino Royale, v pokoji hotelu Pupp, říkala Evička Zelená 007, jsou obleky a obleky a tento je ten druhý. Jsou prostě filmy a filmy a tento je ten druhý. Není dnes mnoho kvalitních filmů, kde není potřeba akce, násilí, sexu nebo nějakého vyšinutí, aby se zdárně ucházaly o pozornost diváka. Zde není nic z uvedeného, je to v podstatě jen tuctový příběh, tak jak může být tuctový černý společenský oblek, ale jsou obleky a obleky... A ten druhý je od krejčího co rozumí životním ideálům a životní realitě a umí vytvořit dílo, které dokáže obojí skloubyt, u lidí se tomu říká smíření nebo pochopení. Redford je prostě pan herec a pan režisér a jak píše legendární Verbal: "Robert ta kulantní a napínavá, politicky olízaná dramata prostě umí a moc doufám, že to ještě nějakou dobu nezabalí a nevydá se za Pavlíkem vyrábět cherubínům kečupy". Vzhledem k nízkému hodnocení dávám 5 i když bych to relisticky viděl tak na 4. ()

k.rakonos

Cekal jsem asi neco jineho, i toho napeti by se dalo vymyslet vic. Trochu mi vadilo, ze Redford ve svych 76 letech mel 11 letou dceru, ackoliv to samozrejme biologicky mozne je. Ale na 1 zatah preskocit v tomuctihodnem veku 2 metry vysoky plot? Temer k nepoznani byl obtloustly a starnouci Nolte, holt nikdo nemladneme. Film celkove prumer. ()

Von Kempelen

Na režiséra a herce Redfordovo formátu podprůměrnej film působící někdy až skoro televizně. Po celou dobu jsem čekal na nějakej zásadnější zlom, ale všechno plyne tak nějak postupně a zdlouhavě, až to nakonec utne odfláknutej závěr. Námět dobrej, herci taky žádnej ochotnickej kompars, ale výsledek nic moc. ()

cyglos

Zažil jsem dobu, kdy se ve zprávách, pod komentářem: "Co to ta Amerika dělá s těmi chudáky, co protestují proti válce ve Vietnamu",bylo možné vidět i nepokoje po celé Evropě. Fakt je ten, že z radikálů vyrostli i otcové a matky, resp. matky a otcové rodin. Jednou, nepřehlédnutelnou osobou je také madam Makrela. Každopádně soudržnost a pravidla platit musela. Kdo mne zaujal hereckým projevem byl Shia LaBeouf. Přesvědčivě. Děj měl švih. Každopádně, to co si odnáším, je to, kde dnes všichni ti radikálové jsou, na kterých postech, a tudíž "pravidla mlčení" jsou stále platná. Film stojí za vidění. Čtyři. ()

peproch

asi tak 20 let se Jim Grant skrýval ve své droboučké právní praxi v Albany. Nyní je vypátrán jako bývalý radikál, který má jistý škraloup ze sedmdesátých a jemuž se musí znovu postavit. A není sám. Soukromý život je rezignací na mladickou radikalitu. Stydí se za své jednání tehdy? ()

Falanx

85%. Shia LaBeouf, Robert Redford, Susan Sarandon. Mlaďas, kmet a stará bába. A zahráli to jako bohové. Námět není zuoplna dle mého gusta, leč hlavu skláním a líbám prach u jejich nohou. ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)