Most - Série 2

(série)
Krimi / Thriller / Mysteriózní
Švédsko / Dánsko / Německo, 2013, 9 h 34 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvůrci:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Dag Malmberg, Rafael Pettersson, Lars Simonsen, Vickie Bak Laursen, Henrik Lundström, Daniel Adolfsson, Puk Scharbau (více)

Epizody(10)

klukluka

Druhá série neměla chybu. Líbila se mi nepoměrně víc, než série předešlá. Tam byla nerealističnost do očí bijící (za jedinou noc vystavěná zeď v garáži - člověkem nuceným zvládnout ve stejné době desítky dalších zásadních úkonů). Tady je pouze tušená, ale tím, že se na páchání zločinů podílela skupina lidí, ji nemám potřebu hlouběji analyzovat. A na povrch ty možné nedostatky nevypluly. Všechno se řešilo a (téměř) všechno se vyřešilo. Což znamenalo konec a za to jsem v tu chvíli nebyl moc rád, protože se jim ten Most podařilo navést z Malmö přes Kodaň až ke mně do srdce. ()

Hanys_

Určitě slabší než S1. Vztah Martina a Sagy je už dost podivný, hlavně jejich osobní život mi docela lezl na nervy. Detektivní linka je opět promakaná, nicméně trpí posledním dílem, který asi měl šokovat, ale je prostě nadbytečný. ()

angloumene

Detektivní příběh druhé série je výrazně propracovanější a preciznější, než děj série první. Žádné velké nelogičnosti se neobjevují, dokonce diváka překvapí pár zajímavých zvratů a nečekaných vyvrcholení. Na druhou stranu Martinova linka začíná být dost otravná, Sága ztrácí své kouzlo a spolu s divákem se příběhem spíš jenom tak plácá. Celkově tuto sérii hodnotím jako relativně slabší, přeci jen tam takového toho konverzačního balastu bylo trochu moc. V třetí sérii snad vypilují jak příběh, tak charaktery hlavních postav. Celkově to za druhou sérii vidím na 74 %. ()

crozet

Po první sérii roste můj obdiv příběhové výstavby daného případu, nad podmanivostí fragmentů scénáře pak vyloženě žasnu (viz hned zkraje: troskotající loď - hora mrtvé a neřízené oceli, která se blíží k Mostu, v podpalubí 7 spoutaných lidí na pokraji agónie, nicméně ke stopovému kontaktu s vyšetřovateli ještě stihne dojít..). Pro "námořnost" této série též vystupuje skvělá práce mistra zvuku. Jinak škoda slabého dirigentského výkonu při nahrávání hudby v této sérii, který je dobře patrný v dané interpretaci jinak jednotného (a jednoduše parádního) soundtracku. Jo a ještě jeden vrtoch aktuára Roubínka: bytost Mete s bonusem svého dabingu ...Ježiši Kriste! CO JE TOHLE ZA ČLOVĚKA? ()

Batahst8

7/10. Solidní zklamání. Atmosféra je o dost horší, téma ekoterorismu je nudné, pointy a twisty jako kdyby vypadli z Kobry 11 a všechny vedlejší postavy jsou extrémně nezajímavé. Naštěstí hlavní dvojka je pořád mega sympatická (tentokrát víc Martin) a oba herci podávají naprosto bravurní výkony. Audiovizuálně to pořád vypadá výborně, ať kamerou, zvukem nebo hudbou. A finální epizoda je skutečně kulervoucí a velkolepá. ()

Wallis3

Druhá série mě našponovala jak strunu od začátku do konce a za mě vydařenější než ta první. Tady nevíte nic od začátku do konce, což vám drásá nervy a ještě při tom prožíváte mnohdy smutné příběhy postav. Za mě super a hurá na třetí sérii, která to, doufám, bude umět taky tak. V neposlední řadě taky proto, že se na to snad tvůrci nevyserou a rozřešení této řady nám ještě ukážou! ()

markotter

Minimálně stejně dobré jako 1. řada. Dokonce mi připadalo, že je zápletka kompaktnější a že se mi líp sleduje děj. Jen mi připadlo, že se na závěr nevyřešilo vše a některé otázky zůstaly nezodpovězeny. ()

waska

Druhá řada je stejně dobrá jako ta první. Perfektně zamotaný příběh, který graduje velkým a emotivním finále. Martin a Sága se skvěle doplňují a táhnou už tak výjimečný seriál. Bravo ()

RedRose

Spoiler! Jako ano, je to skvělý seriál. Druhá série už není tak vygradovaná, ani atmosférická, přesto stále skvělá. Výtka směřuje k neuzavření případu s jeho otevřeným koncem, ale třeba se to ještě v budoucnu dořeší... Ale s Pernille mě fakt naštvali, ta byla moc fajn! Rozhodně lepší, než ta robotická a nehezká blondýna, na kterou jsem si fakt dvě série nezvykl a tím, že potopila Martina to fakt nijak nevylepšila!! Tahle část se moc nepovedla! Že ta androidka sama přiznává, že spáchala zločin (stále nevíme jaký), ale Martina okamžitě potopí, je hnus největší!! Scénáristi to mohli udělat mnohem lépe, protože vyšachovat Martina pro další série, je opravdu moc špatný tah!! ()

pekas

Druhá serie pojednává o pátrání po skupině, která má na svědomí sedm mrtvých na lodi, která najela na mělčinu těsně před mostem - ano TÍM mostem. Postupem času začíná mrtvých, které má na svědomí tato skupina přibývat. Tato série je co do rozsáhlosti ještě mnohem širší, charakterů jsou zde desítky a samozřejmě, jak jinak, se jejich životy nějak dotýkají v rámci tohoto vyšetřování. Kulminovalo to opět moc pěkně, ale za závěr série by zasloužili scénáristi dvojnásobnou facku, nebudu spojlerovat, ale myslím, že kdo viděl, souhlasil by se mnou. Herecky je to opět vynikající, hodně rozmýšlím o zvýšení na pět hvězd. Ale jo, celkově hodnotím s odstupem za 88%. ()

Hrabovo

Saga se stala mou nejoblíbenější detektivní postavou - její autismus je ukázán se všemi klady, které může mít a její přímost je důsledná do posledního dechu. Sága se velmi snaží naučit se to, co jí nebylo dáno do vínku - empatii, mezilidské citové komunikaci, vhodnosti uplatňovat pravdu bez ohledu na okolnosti a nejde jí to, ani nemůže. Ale pozor, není to člověk bez citu, naopak! Její opravdovost si musíte zamilovat, její logiku a efektivnost pak obdivovat. Postava Sagy je hold lidské odlišnosti. ()

Vera2613

Znova vynikajúca séria. Možno ešte lepšia ako tá prvá, ale len o kúsok. Možno to bude tým, že postavy už poznám a ich životné príbehy ma zaujímali čoraz viac. Dej bol veľmi zaujímavý a dosť zložitý. Musím povedať, že ten koniec som nečakala. Priznám sa, že mi takmer vyšla slza. Za mňa jasných 5* ()

Locksley

Z čeho jsou všichni tak udělaní nechápu. Deset hodinovejch dílů by se vešlo do čtyř jako u první série. Opět to trochu zachraňuje Rohde, ale ta Norénová... Mrknout na první díl, vosum jich prospat , podívat se na poslední a zjistit, že to byla .íčovina!!! ()