Sahara (TV film)

Austrálie / USA, 1995, 106 min

John Stokes

Scénografie:

Stewart Burnside

Komentáře uživatelů k TV filmu (98)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +postavy, -škoda, že podobných filmů nevzniká více/// Abych při sledováni nabyl trošku autentičnosti, tak jsem několik hodin před filmem nepil :-) Na film jsem se podíval již po několikáté, tentokrát ještě s bratrem, který tomuto filmu jako jednomu z mála dal přednost před „WoWem“ (PC hra World of Warcraft). A to už je co říct. Historické překlepy neřeším a spíše se soustředím na samotnou situaci vojáků. Většinu z nich si oblíbím. Jen škoda, že herci (např. Jerome Ehlers) se více neproslavili. Jinak je to místy s trochou nadsázky i sranda, zvláště když si tak krásně podávají nácky. To, že zvládly přesilu 1:50 jim celkem věřím. Jen měli dobrou taktiku a velkou dávku štěstí a munice. Na televizní zpracování to má dost slušnou úroveň. I když jasně, vetší rozpočet by prospěl./// Celkem 78%///(9.7.2007)

Velmi dobré běčko a skvělí frantík co nesnáší nácki :-) 80%(24.12.2009)

Když jsem ten film viděl poprvé, ani mě nenapadlo všimnout si, že se nejedná zrovna o nejnákladnější velkofilm. S hrdiny neztratíte ani na chvíli kontakt a prožíváte s nimi boj o pár kapiček vody na vyprahlé poušti. Tempo, napětí, atmosféra, charizmatický hlavní hrdina a neotřelý (i když hodně nepravděpodobný) nápad. Ale proč ne. Akční filmy mají být pohádkou a tahle vás opakovaně neomrzí.(14.2.2012)

Opravdu skvělý film tenhle film jsem viděl jako malý a už tehdy se mi to strašně líbilo, pro nás s tátou je tohle opravdu nejsrdnatější film, James je skvělej všichni jsou skvělý, pro mě jsou to praví chlapi a když se na to koukám jak tady žijeme v Čr tak musím říct, že někteří by měli jít na vojnu jako sůl, ale jinak 5 hvězd musí bejt kdo dokáže zastavit 500 žíznivých Němců?(27.3.2013)

• Oxik49

Typická amerikánská válečná slátanina o hrdinných Američanech a ublížených spojencích a zlých tupých fašounech a náccích. Američani, Angláni, Frantíci, zajatej Ital a Němec a jeden bubák společně tábořej u vyschlý studny, kterou bráněj před Afrika Korpsem podnikajícím davové útoky po vzoru Sovětů. Chvílemi jsem nevěděl, jestli brečet, nebo se smáti. Pro někoho to však jistě bude slušné odreagování.(23.4.2014)

Výborný válečný film ač Belushiho moc nemusím tak tady byl perfektní!!!(5.7.2017)

Valecny film, ktery se nemusi stydet vubec za nic. Vse funguje skvele, figury funguji - mozna trosku mezi nimi neznate vztahy a pratelstvi, ktere by tomu docela slusely. Akce skvela. Kdo ma rad valecne filmy doporucuju.(6.8.2018)

Belushi: "Všichni zůstáváme a co ty?" - Frantík: "Mně chutnají Vaše cigarety." Válečný film, který nám nabídne vše, co chceme vidět: Slunce, písek, žízeň, odhodlání, obětavost + parádní akce s hláškami a Belushiho jako velitele ostrých hochů.(29.9.2018)

Velice zdařilý remake původní Sahary z r. 1943. Jim Belushi si se svým seržantem Gunnem poradil stejně dobře, jako jeho předchůdce v této roli Humphrey Bogart. Také Brian Trenchard-Smith, režisér neuvěřitelných béčkových srágor typu Air Force 2, se snímku podle půl století staré předlohy zhostil s opravdovou rutinou - v tom kladném, řemeslném smyslu. Více než padesátiletý odstup mezi oběma verzemi je ovšem znát - a nejen v tom, že původní film byl černobílý. Přestože scénář je téměř identický, ďábel, jak známo, je skrytý v detailu. V původní verzi Němec zákeřně střílí vyjednavače do zad, v současné tato scéna chybí. Ostatní rozdíly jsou pro vyznění filmu nepodstatné, tento ale vyjadřuje právě ten padesátiletý předěl. Padesát let Němci nerozpoutali žádnou válku, zatímco USA dávno bojují války jiné, proti jiným nepřátelům. Ale pod závěrečná slova se můžeme podepsat teď, stejně jako tenkrát: "Oni neměli zestárnout tak jako my, co stárneme. Věk je neměl unavit. Roky je neměly zatratit. I slunce večer zapadne, ale ráno si je pamatujeme. Nikdy na vás nezapomeneme."(17.4.2011)

Tento film jsem viděl snad tisíckrát, a pořád se na něj mohu koukat. Výborný herecký výkon Jamese Belushiho. Pointa je v tom, že parta vojáků brání studnu, ve které vlastně vůbec není voda. Akce, přestřelky, ale dokonce i humor v podání francouzkého vojáka, který vypráví vtipně, jak doma jedl sýr, pil víno a jedl k tomu cibuli :)(19.6.2011)

Koukatelný válečný film,který jsem si tenkrát ve videopůjčovně půjčil hlavně kvůli hlavnímu představiteli a nebyl jsem zklamán.(13.10.2014)

Líbilo se mi to. Dobře natočený film s dobrými herci. Ani nejde tak a válku s fašisty, spíš o válku se suchem a vyprahlými krky.(10.5.2007)

Když jsem se poprvý koukal na tento film, tak jsem si říkal, co to je zač, že ten film neznám. Téměř jsem to chtěl vypnout, ale udělal jsem dobře! Skvěle hrající Belushi podtruhuje tento asi ne moc známý film! A scéna s vodou, jak vojáci dělají před protivníkama, že ji mají přebytek, je vážně výborná:) Vždy, když tento film běží v televizi, se na to moc těším...Celý film jsem se dobře bavil! Dávám 5*.(31.12.2008)

No erhm o zas tak špatný film se nejdená určitě pobaví a sklidí úspěch u pár fanoušků a také sklidí hlavně úspěch u těch kteří mají rádi akční filmy ale pozor pro ty kteří mají rádi filmy válečné ne ! protože tento film působí poněkud dětským a zkresleným dojmem který se přeměňuje trochu v komedii ale řekl bych že nechtěnou ! My co máme rádi válečné filmy si radši pustíme Oázu a nebo Saharu s Humphrey Bogartem . Nejlepší herec: asi Ten černoch nebo Ital ty hráli v celku zajímavě a poutavě Nejlepší scéna : ten začátek kdy ten tank projíždí pouští a nachází další vojáky z rozpuštěných a zničených oddílů .(30.1.2009)

Velmi příjemné překvapení. James Belushi ve své nejlepší roli.(4.10.2009)

Spočiatku to vyzerá ako priemerný televízny film o skupine vojakov na púšti. Potom však spoznáte hrdinov (ktorí k sebe skvele pasujú a sú výborne zahraní) a zistíte, že je to nadpriemerný príbeh o boji o vodu a holé prežitie v drsných podmienkach saharskej púšte v období zatiaľ najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách ľudstva. Jednotlivé charaktery postáv, ich motívy, pohnútky a túžby, zobrazujú 2. svetovú vojnu snáď z každej ľudskej stránky. A divákovi ponúkajú realistický pohľad na krutosť dôsledkov bojov a nevyhnutnosť prežitia vojakov, ktorí ani bojovať nechceli. A celé je to okorenené svojským, tak trochu čiernym humorom, ktorý až hraničí so sarkazmom a iróniou a podčiarkuje nezmyselnosť celej vojny.(2.7.2010)

Cože, tohle je tvorba pro TV? Pak musím spoustu filmů, které jsem viděl v kině považovat za ještě větší spašky, než předtím. Dobrá, budu tedy hodnotit v rámci kategorie, pak ovšem nemohu dát jinak, než pět hvězd. Oproti jiným TV filmům, kterých máme možnost vidět díky našim velkorysým televizím více a více je toto královská podívaná. Poprvé jsem film viděl asi před čtyřmi roky, podruhé teď a jsem stejně nadšn jako poprvé. JE TO JEDEN Z MÝCH NEJOBLÍBENĚJŠÍCH filmů z válečné tématiky. Na nic si totiž nehraje, děj příjemě odsýpá, akce je tak akorát a nenajdete tu žádné megalomanství, nebo přitroublý americký patos, který v jiných filmech nezachrání ani známé obličeje. V rámci žánru skutečný nadprůměr a to nemyslím jen TV tvorbu. Doporučuji a lituji, že to nešlo v kinech, užil bych si to ještě víc.(3.7.2010)

tento film ma nikdy neomrzí :)(4.5.2014)

1 2 3 4 5 následující >>