Hvězdná pěchota: Invaze

• Japonsko Starship Troopers: Invasion (více)

Vojenská základna Fort Casey, která se nachází ve vesmíru daleko od Země, je přepadena obrovskými vesmírnými brouky. Vesmírná loď Alesia vyšle na Fort Casey mobilní vojáky, kteří mají za úkol pokusit se brouky pozabíjet. Podaří se jim zmocnit se základny a zachránit přeživší? (TV Nova)

Prankster

Nebylo to vůbec zlé. Spousta zajímavých postav, pořádná nálož akce a neůnavných brouků. Docela jsem uvažoval i o 4řech hvězdách, ale na ty tomu přece jenom něco scházelo... ()

MartinTerran

Příběhově to nic převratného ani originálního není, ale je to dobrá akční jízda plná hrdinství a patosu jak to jen Američané umí, i když se jedná dle popisku i o japonskou kooperaci. Animace pěkná a pánové jistě ocení pár záběrů na anatomické přednosti vojaček. Akčních pasáží pěchoty je zde dost a jsou dosti jednotvárné což dává smysl. Za to vesmírných bojů je zde hodně málo a jsou pěkně odfláknuté a rychlé. Líbilo se mi zakomponování a ukázání nové zbraně, která by opravdu mohla rozhodnou a pokračování s ní by mě jistě bavilo. Hodnocení: 73/100. ()

yazik

Jednu hvězdičku za dobře povedenou animaci, která mne místy opravdu zaskočila. Ale to je asi tak vše, co se mi líbilo a za co bych mohl chválit. Typické filmové klišé, kdy lidé zakopávají na absolutně rovném povrchu a další podobné kraviny už měly z filmů dávno zmizet. U mě to hrozně moc sráží veškeré hodnocení. Námět děje by nemusel být špatný, ale tohle provedení je otřesné. První půl hodina až hodina byla ještě únosná, konec mě zničil. Než tohle, to raději koukat hodinu do zdi... ()

xzajox

Ako bývalého závisláka od bojových hier s istou dávkou absťákov, ma tento film začal uspokojovať od prvej sekundy. Animovaný je veľmi dobre, aj keď ma trošku sklamalo, že na hmyz, jeho pohyb a umieranie autori použili iba niekoľko animácií, ktoré sa počas filmu opakovali (možno sa mi to len zdá). Príbeh ma pochytil, aj keď až toľko originality v ňom nebolo. Hudba mi nevadila, dokonca koncové titulky som si kvôli hudbe vypočul celé, čo nemám vo zvyku. Virtuálny svet a dej som si sústredene užíval. Odporúčam všetkým gamerom. 4* ()

warpcore

Ale hej, páčilo sa, ako večerná oddychovka bez výhrad.....len, stále sa nemôžem ubrániť dojmu, ze 11 rokov starý Final Fantasy: The Spirits Within má očosi krajší vizuál. ()

dr_mtfk

Na mě tam toho testosteronu bylo až moc. Vojandy vyslovují věty typu: "Tuto odstřelovačku jsem dostala od táty", "Kdybych zemřela, vezmi můj zaměřovač a pohřbi ho v mém rodném městě" a pod. Jako parodii bych to bral. PS: nechápu, proč ve filmech po Vetřelci všechny příšery znějí jako prase na porážce, tady je trošku inovace, prase je zkombinované s koněm. ()

m.xFuck

Docela v pohodě, ale scénář je místy vyloženě přiblblý až hanba. Což je škoda, ale zase to vynahrazujé dokonalé mariňácké kozy :D ()

jack_scott

Velice dobré doplnění původního filmu,respektive knihy. Jen škoda bééééčkového scénáře, jinak to mohlo být o dost lepší. 70%. ()

Kub_ees

Obyčajný príbeh so skvelým vizuálom.Spočiatku ma to bavilo, no neskôr boli boje proti obrým pavúkom len rutinou. Vizuálne je to perfektné, o tom niet pochýb, obdivujem prácu tvorocov. Zábery ako také sa mi páčili ale predsa len filmu niečo chýba. Možno nejaká nápaditosť aby to nepôsobilo len tak, že teraz bojujeme proti hmyzu, tak ho poďme roztrielať. Postavy mi pripadali všetky na jedno kopyto, myslím vizuálne ale mimiku a gestá tvorcovia zvládli urobiť tak, aby pôsobili uveritelne. Celkovo sa mi páčilo viac spracovanie ako dej. Škoda že to nebolo o niečo zaujímavejšie. ()

spawnxp

Velice slušný. Hard sci-fi jak má bejt, animace vysokej standard... ale standard. Přímo na kino to asi neni. Nicméně po nějaký době zas dobrá zábava v tomhle stylu. ()

Digmen

Nedávno jsem viděl film "STARSHIP TROOPERS : INVASION", což v českém překladu znamená Hvězdná pěchota : Invaze. Jistě si vzpomenete na rok 1997, kdy se do kin dostala hraná verze s Denise Richards a Casperem Van Dienem v hlavních rolích. Bylo to čistě na efekt natočené béčko s perfektními akčními scénami a připitomnělým dějem. Letos nám japonští mistři nadělili animované pokračování, ve kterém skupina vojáků Federace musí najít ztracený vesmírný křižník Warden a zachránit přeživší. Samozřejmě najdou něco zcela jiného a musí se s nenadálou situací vypořádat po svém. Příběh je vcelku dobře napsán a setkáme se zde i se starými známými z roku 1997 (Ibanesová, Rico, Carl...). Snímek bych přirovnal k poslednímu animovanému Resident Evilu, jenže Invaze je o trochu lepší. Kdo je tedy vyznavačem Hvězdné pěchoty, respektive jejího prvního dílu, nechť si film opatří a mrkne se. Rozhodně nebude zklamán. Vyšel již na DVD a Blu-ray 3D. Hodnocení: 70% ()

RomaS

Přímočará akce, která nebere konce. Po nějakém čase už ale není zajímavá, protože se začne opakovat. Vynahradil by to alespoň nějaký příběh, ten se ale zúžil pouze do masakrování gigantického hmyzu. Takže doporučuji jako slušné odreagování od všedních starostí bez namáhání mozkovny. ()

MiniRecenze

Určitě si všichni pamatujete na první díl od P.Verhoevena kdy předvedl úžasné efekty,poté následoval "odpadní" druhý díl a pak třetí,který sotva dosáhl průměrnosti.Teď tady máme čtvrté pokračování a opět se setkáváme s Johnem,Carmen a ostatními,kteří budou muset zvládnout další sebevražednou misi a přitom se nenechat pozabíjet vesmírným hmyzem.Něco Vám prozradím,je to animované pokračování,nelekejte se, jde o příjemně vypadající počítačovou animaci a nedivím se se tvůrcům,neboť kdyby se to mělo nafilmovat,tak by snímek stál "šílené prachy".Jak říkám animace je úchvatná ,ale scénář je už ořezanější a někdy Vám bude připadat,že se některé věty opakují.Tudíž,budete pozorovat mírné zlepšení od předchozího dílu.Tento sci-fi akční snímek by mohli vidět oči starší šestnácti let,protože se dočkáme masakrování vojáků a je tady pár "nahatých" scén. ANIMACE NEZNAMENÁ VŽDY FILM PRO DĚTI! :-) ()

jjjerry

Super navazuje na první film Hvězdná pěchota (o 2.a 3.dílu se nestojí cenu vyjadřovat). Animace se je skvělé, přilby super, je to realističtější. Jen až příliš japonské zvýrazněníí ženských křivek to trošku kazí. Příběh je dobrý, možná jediné co ho kazí, je za každou cenu objevení hlavních postav z původního filmu, klidně to mohla být samostatná dějová linie. Mně dojem z filmu nakonec zkazil konec SPOILER: Rico v robotickém obleku, je na mě až příliš anime a do konceptu mně nesedlo. Kdyby se Rico objevil jen na velitelství. Konec by zachránil Hero a přežil jako správný hlavní hrdina, byl bych spokojenější. Bohužel tady je hrdinů nějak víc, chvíli je to starý Riko, pak Hero atd. ENDSPOILER. Určitě stojí za podívání, nejen pro fandy Hvězdné pěchoty ()

kolly13

Slabota přehlušená palbou těžkých zbraní. Hodnotím pozitivně potlačení strachu s poprsím pro pubescenty a snahu o "Příběh". ()