Sherlock - Unaired Pilot

(TV film)

eccola

Jde o syrovější, méně technicky dokonalou, ale nějak uvěřitelnější verzi později natočené oficiální Study in Pink. Sherlock je tu lidštější a ve vyvrcholení příběhu se scénáristi nepředvádějí, co dokážou vymyslet - a vy to přitom vezmete s povděkem...Oficiální verze je výborná, ale tahle je komornější a má něco do sebe. ()

sl4necek

Opravdu by mi nevadilo, kdyby Sherlock vypadal takto. Vyprávěný příběh má spád a nenudí, délka 55 minut je tak akorát. Přílišná přestylizovanost a rozvláčnost odvysílané verze občas působí jako pěst na oko. Ale mám ji rád, to zase ano. ()

Itar

Zatím jenom nástin výborně funkčního seriálu, i tak ale zajímavá sonda do vývoje moderního Sherlocka Holmese. ()

LBsmoke

není špatné vidět jakým způsobem se liší piloty od prvního dílu.. co dělá se seriálem rozpočet, kde je potřeba pak čas natáhnout aby se utvořila atmosféra atd. pro zajímavost to stojí za to rozhodně vidět a jen lehce s prvním dílem posrovnávat.. a hlavně vidět záběr sherlocka na střeše čelícího měsíci !!! ()

krvavamera

Hodně dobrý. Alespoň vynikne srovnání se seriálem, který je NEUVĚŘITELNĚ dobrý. Všechny výborné nápady viditelné v pilotu jsou v něm vypilované k dokonalosti po všech stránkách. Tohle je "jen" televize. Seriál už je tzv. "quality television". ()

Novom

Jsem opravdu rád, že se BBC rozhodla natočit celý díl znovu. Některé scény jsou v tomto pilotu docela směšné, jiné až smutné v porovnání s oficiálně vydaným dílem. Například takový Anderson (vyšetřující na vraždách) je tady VOUSATÝ. Celkově je vidět, že se tu šetřilo, kde se dalo. A navíc, proč je Sherlockův byt růžový!?! Jaksi úplně chybí úvod a všechny ty úžasné scény, kdy Sherlock vymýšlí své fantastické dedukce. Mycroft se ztratil úplně... Dobře za repete! 6,5/10, i když chybí prakticky všechny vtípky a vychytávky. ()

IvcaSammet

Musím se přiznat, že až takovou změnu jsem vůbec nečekala! Příběh zesekaný na 55 minut, ano, ale kompletní změna prostředí a dokonce vzhledu postav, to jsem vážně nečekala. Ale musím říct, že mě to příjemně překvapilo. Úvodní scény klidně mohli nechat i v seriálu, stejně jako scénu v restauraci, která byla naprosto vynikající, opravdu o hodně lepší než ta, co se nakonec v seriálu objevila. Dokonce si myslím, že tento Sherlock je ještě chytřejší než ten, kterého stvořili o něco pozdějc, a taky se mi líbí, že nechrlí jednu větu za druhou a dá se na to v pohodě dívat i bez titulek. Pokud porovnám první díl a tento film, myslím, že jsou oba stejně dobré. Žádné další vedlejší scény s Mycroftem nebo zmínka o Moriartym, ale závěr byl přece jen trošku uspěchaný ... Takže kdyby se po scénu v restauraci spojil tento film se seriálovým koncem, bylo by to úplně geniální. ()

MovieFive

Sherlock Holmes a doktor Watson je perfektní dvojka, což je vidět i v této kratší verzi, nicméně ta konečná je více propracovanější a o poznání lepší. ()

Silencia90

Asi určitě bych se na další díl podívala. Informace jsou divákovi předkládány srozumitelněji než v official verzi. Tenhle díl proto působí průměrněji a jednodušeji. To se mi ale na originálu líbí - člověk je chvíli zmaten, než dostane konečné rozuzlení. Londýn je předveden hůře, celkové prostředí působí osaměle. Akční Watson je ale komičtější, v dobrém slova smyslu. Je přitažlivější a vážně mě baví. Donovanová je také sympatičtější. Sherlock víc přístupný, není tak protivný a navíc jsou si s Johnem možná o trochu blíž než v ofiku. Jediné co působí nezvykle, ne až tak vhodně, je hudba. Její sci-fi nádech se tam vážně nehodí. Přes všechny tyto klady je oficiální verze nedotknutelná. :) ()

Ombak▼Penari

Pilot jsem viděl opravdu před seriálem a dokonce mě v mnoha ohledech přišel lepší než potom první díl. Ale moje nadšení nad Sherlockem je beztak obecné, takže žádná změna. ()

Heroine

Kdybych neměla slabost pro Cumberbatche, dala bych ospad!, a víc bych to nesledovala. Tváří se to strašně ambiciózně, moderně a chytře, ale je to zase jenom jeden z těch špatně napsaných, chvástavých seriálů pro blbečky. ()

fogs

V podstatě to stejné jako první díl, ale přeci jen trochu jiné. První díl byl ale svižnější a chytlavější a tudíž nultý je pro mě tak akorát něco navíc. ()

redwik

Úvodný film ku skvelému seriálu (z ktorého mám zatiaľ odpozeranú len prvú polovicu) nás uvádza do prostredia Londýna a novodobého Sherlocka Holmesa. Podľa mňa duo Cumberbarch-Freeman je stokrát lepšie ako Downey-Law vo filmoch. Táto časť na necelej hodinke pokryje všetko, čo by som od správneho krimi čakal - neprezrádza nič dopredu, nechá divákovi chvíľku na rozuzlenie zápletky (to sa však asi nikomu nepodarí.. iba mne), priam srší vtipom a hlavne upúta. Nemám čo vytknúť, tento úvodný diel sa mi hrozne páčil a už-už sa vrhám na nové časti nového seriálu. ()

Likan7

Nemá to takový drive, ale už je tam vidět ta genialita, kterou přivádí Cumberbatch. Je ale velmi zajímavé, že jak jsem nadšený z Freemanova Watsona, tady ani zdaleka tak nevyčnívá. Určitě to je ale dáno i o půl hodiny kratší stopáží. Takže je moc pěkně vidět, že na takový klenot je 90 minut tak akorát. Věčná škoda, kdyby to bylo takhle zkráceno. ()

BarMaja

Kdybych to neporovnávala s pozdější verzí, tak bych dala klidně i 5*, ale když to porovnám, tak je tam vidět velký pokrok v celkovém stylu a vizualizaci, kterou jsem si u Sherlocka právě tak moc oblíbila. :) ()

comicsJan

Sherlock s nižším rozpočtem a menším stylem než jaký měl zbytek seriálu, avšak i přesto je to kvalitní podívaná. ()