František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Miisha24

Dobrá ukázka toho, jak to v téhle zemi funguje. Něco hodně pohádkové a zbytečné, něco naopak chybí - viz. ty jeho začátky. Píší, že je to o tom, jak se Mrázek "vypracoval" od nuly, ale to tam právě není. Jinak hodně dobré herecké výkony hlavních postav, kvůli nimž stojí za to podívat se na film (už však z jiného úhlu pohledu) klidně i vícekrát. Po přečtení Kmentových knih musím říct, že hlavní události jsou ve filmu obsazeny všechny, což je dobře. Výborné!!! ()

Kactaa

Na Příběh Kmotra jsem nešla s vysokými očekáváními, ale velmi příjemně mě překvapil. Ondřej Vetchý i Lukáš Vaculík jsou ve svých rolích skvělí, oběma jsem jim věřila to, co předváděli. Příběh je sice knihou Kmotr Mrázek jen inspirován, ale myslím, že volné pojetí příběhu nebylo na škodu věci. Vtipné momenty se také objevily, nijak nenarušovaly plynulůost příběhu a byly vítaným odlehčením. Silně na mě zapůsobila skutečnost, jakou nadvládu měl kmotr nade všemi, na každého měl něco kompromitujícího ve svém archivu, dostal se všude kam potřeboval a posiloval kolem sebe atmosféru strachu. Síla strachu o vlastní život postavená proti touze dostát spravedlnosti. Jestli toto je svět, ve kterém žijeme, pak je to hnus. 85% ()

peterdol

Přidávám hvězdu za dobře odvyprávěný příběh i dobře zvládnuté řemeslo, což by obě mělo být samozřejmostí oddělující průměr od podprůměru, ale v české kinematografii není čistě zvládlý žánr obvyklý. ()

elery

Dlouho jsem přemýšlel, jestli se nepletu... Sám jsa otcem pár úspěšných českých filmů, musím přiznat, že tento film je patrně to nejlepší, co se tu od revoluce objevilo. Pan režisér Nikolaev rychle roste. Proti Lidicím velmi znatelný posun do současné světové kinematografie. Skvěle vystavěný scénář! Výborný Ondřej Vetchý, kterého jsem si nejprve neuměl v té roli předtsavit! Řada dalších v Česku nevídaných hereckých výkonů! Prostě, výborně obsazený film! Kamera, dynamika, střih, moderní výrazové prostředky, přesně ta "moderní filmařina"... Bohužel opak "Českého století". Česká televize se musí ještě hodně učit... Bravo filmovému "Příběhu kmotra"!!! Tak něco povedeného se u nás prakticky nevidí! Jednoznačná gratulace tvůrcům!!! ()

Ela84

Tři hvězdičky z pěti. Něco mi chybělo, něco bylo navíc. Vetchý až děsivě připomínající Mrázka ve stejně nemožném masňáckém saku a jeho protipól Vaculík, na kterého se docela dobře koukalo.........škoda, film má slušný potenciál. Pavel Nečas mě fakt bavil, a bohužel proti němu tam byl Kryštof Hádek trošku "navíc". ()

honzikt

Téma je velmi aktuální a zajímavé, takže si myslím, že z něj autoři mohli vymačkat trochu víc, přirovnal bych to k jednomu dílu expozitury. Asi není nutné na to chodit do kina a je možné si počkat a podívat se na to doma, ale na druhou stranu bych určitě doporučil film shlédnout. Je to v podstatě ukázka české mafie v českém podání. Film, který vás donutí diskutovat o tom, co se stalo špatně a zda to šlo změnit. Nedostane z vás nějaké to "wow", to si asi budete muset nechat na zahraniční filmy o zahraniční mafii. U nás řeknete alespoň to naše "ty vole". ()

andydufrsn

Jak jinak mohl dopadnout film o příběhu, o kterém si spousta lidí myslí, že něco ví, ale ve skutečnosti o něm všichni ví velké ho.no, film je neskutečně plytký bez jakékoliv snahy ukázat něco byť jen trošku do hloubky. Snad jen za pana Vetchého dávám hvězdičku ()

Brunetgirl

Rozhodně to není špatný film, ale to je už námětem, podsvětí nás obyčejné lidi bude vždycky fascinovat, i přesto se mi zdá, že tohle podsvětí mohlo být vykresleno v trošku tmavších barvách, nevím proč, ale i ty vraždy mi přišly prostě hrozně piankové:) Nejsem si ani úplně jistá obsazením hlavních rolí.. ()

michal.vlc

Konečně se tohoto témate trošku dotkli, ale stále to není ono.Chtělo to pořádnou akci a napětí, která k tomuto žánru prostě patří. Od tohoto režiséra se, ale nic jiného čekat nedá. Pokud to někdo uchopí pořádně za pačesy, může z toho být trhák. ()

luku88

Film s velkými ambicemi, který bohužel strádá i díky odklonu od knižní předlohy. Dost možná si Vetchý a spol. zasloužili více prostoru než 99 min, což je dle mého názoru na zpracování byť jen jediného dílu knižní předlohy opravdu velmi málo. ()

Kathykat

Mozna je dobre, ze jsem nečetla knihu. Film se mi líbil, Vetchý hrál skvěle. Co mi vadilo, byly nepřesnosti v detailech ze starší doby, na scéne byly věci, které v té době ještě nebyly ani ve výrobě. Možna je skoda, ze to nebylo více podle skutecnosti.. ()

Corek

Konečně něco místního na co se dá dívat.První českej film, kterej chce do vyšší ligy a i se mu to dá věřit. Táhne to Vetchý, ale ostatní se taky neztratí. Pár hlášek bylo skoro jako od Michaela z pravého Kmotra ( budoucnost dětí atd.) Jen kdyby to bylo celé fikce.....bohužel. ()

Fazca

Po dlouhé době sem viděl český film který se mi líbil. Ondra Vetchý krásně ztvárnil Vedrala a i Lukáš Vaculík zastal krásně roli vyšetřujícího policisty. Film dokázal nastínit jak to bylo a je s čekým kmotrovstvím. ()

anettl

Povedený film, jen bych vytkla první scénu, která prozradila, jak film skončí, tudíž už konečné napětí a gradování děje nebylo tak silné, jak by mohlo být. Škoda toho. ()

zdend

Nic co bysme neznali od Kmenty, ale to přeci není chyba. Mě tento snímek zapadá do série filmů, které mapují naši historii od konce 80. let a tvoří tak obraz své doby: Bony a klid, Sametový vrazi, Kajínek, Příběh kmotra. Hrdinové se prolínají jednotlivými filmy. Každý kdo chce, si je tam najde. Takhle to u nás fungovalo a pořád funguje a myslím, že fungovat bude. ()

redme

Vetchý je prostě PAN herec. Sice asi trochu neurotik, ale pořád PAN herec. Už kvůli němu se vyplatí film vidět. Viděno v kině a líbilo. ()

vachyc74

Rádoby šokující film, který ale v našich poměrech už zřejmě málokoho bude šokovat. Hlavní hrdina v podání Lukáše Vaculíka je málo uvěřitelný. Vica Kerekeš má svou již standartní roli sexuálního objektu. Mě osobně nejvíc realisticky sedí role pro Pavla Nečase, které se věřit dá. Vadí mi polopatické vysvětlování časové doby, kdy si tvůrci neodpustí, nám hlupákům, ukázat revoluční dění na Václaváku, abychom si uvědomili,že doba se změnila. Jinak děkuji tvůrcům a více českých snímků! ()

Turinko

Možem povedať, že sa jedná o dobrý filmík a isto sa bude páčiť tým, ktorí oblubujú filmy s podobnou tematikou.Pohlad na jedinečný výkon O. Vetchého a to ako sa dokázal vcítiť do postavy Vedrala je niečo úžasné. U mna TOP výkon či už vo výbere hercov alebo scenára šetko doseba sadlo a ja možem len podakovať a tešiť sa na niečo dalšieho... ()

Indio

Dobová atmosféra nulová, což mě mrzí. Vetchej opět bezkonkurenční, což mě těší. Snahah o světovost průměrná, což jsem čekal. Každopádně jsem se bavil. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc