Schaffnerův originál stále nepřekonán. Ve 2001: Vesmírná Odysea jsem se dotkl hvězdy a proplouval v čase. Ve Vetřelci mě pronásledoval slizký xenomorf ve vražedném úmyslu s nulovou šanci na přežití a to Kubrick i Scott nepotřebovali stamilionový rozpočet a příběh postavený výhradně na předigitalizované triky. Všechny filmové postupy, prvky, atmosféra nás mrazí dodnes (i po desítkách let). U Reevese tomu tak není a pokud se nás za 10 let někdo zeptá na nejsilnější momenty z Dawn of the Planet of the Apes možná si nikdo nevzpomene ani na jeden záběr.(2.11.2014)

4DX; 3D ,,MYSLEL JSEM, ŽE TO DOKÁŽU...“ /// - tak bacha! Nejde vo povzdech z manželský ložnice, nýbrž vo konstatování mezi hlavníma gerojema a vzkaz, že jako další díl bude. (už se těším!) ÚSVIT je dramatická podívaná s fajn akcí, plastickým 3D a ucházejícíma – 4DX efektama. Samozřejmě, že to CGI ve filmu je úžasný! Na svý si přijdou hledači davových scén, páč vopicema (a vobčas i lidma) se to tam hemží jak na hornickým bále (ne, jako proti nim nic nemám… to jen aby bylo jasný…všechno…všem…). Stejně je to ale víc drama vo tom, jestli jsou větší svině lidi, nebo vopice. A jelikož pocházíme z vopice (kromě těch (nás), který jsem přinesli emzáci), tak je to podívaná spíš smutná … ale, co vám budu vyprávět… Těším se na pokračování, ale zároveň bych si přál jinýho rejžu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu naučit kluky z vopičárny nějaký (nový) grify. (číst a mluvit už uměj…) 2.) Beru starou do Zoo. Číst a psát už umí… /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(19.7.2014)

Ape not kill ape. Ohromující dojem ze Zrození zůstává nepřekonaný, ale pokračování nedělá opičákům žádnou ostudu, naopak. To jen svět Úsvitu, ve kterém jsou hrdinové i chybující na obou stranách barikády, působí velmi skutečně a natolik uvěřitelně, že místo akčně-dramatického diváckého zážitku nabízí spíše skličující podívanou. I v té je ale spousta prostoru pro skvěle zvládnuté vypjaté okamžiky, které si pro sebe znovu nepřekvapivě krade majestátní Caesar. Pomalu ztrácím jistotu, kolik dílů může tato sága ustát, ale pokud se opravdu pojede dál pod Reevesovým vedením, vytratí se obavy velmi rychle.(24.7.2014)

Čím větší rozpočet, tím větší sázka na jistotu. Děj si průměrně inteligentní divák dokáže celkem bezproblémově domyslet již po úvodních minutách. Kolega blackJag to napsal naprosto přesně a já se s jeho názorem do písmene ztotožňuji. Jediná scéna otáčející se hlavně transportéru může opravdu konkurovat silným scénám z jedničky. Je s podivem co vše místním uživatelům a vlastně divákům obecně stačí ke štěstí. Bohužel už i tahle série začíná docela nehezky zavánět kalkulem. Což v mých očích dělá první díl ještě kvalitnějším. Škoda. Nicméně není důvod být kdovíjak zklamaný, protože stále je na co koukat. 70%(22.7.2014)

Nejlepší možné pokračování, jaké Zrození Planety opic mohlo dostat. Výměny režiséra bych si nejspíš nevšiml (Reeves má stejně jako Wyatt spoustu nápadů, tu a tam pobaví nějakým delším záběrem, atmosféra dokonalá), zato Michael Giacchino složil ještě lepší hudbu než Patrick Doyle... A změnil se především Caesar. Zestárl, zmoudřel a všechno je to na něm perfektně znát už v prvním záběru. Jako postava je výborně propracovaný, správný hrdina jak má být, a členové jeho rodiny jsou na tom zrovna tak. Zkrátka je vidět, že scenáristé si na opicích dali záležet stejně jako (nebo více než) na lidech a povedlo se. Opět mě nadchli i trikaři, film má spád, myšlenku, postupně graduje, závěr je bombastický. Jsem zvědav, čeho se dočkáme příště. Nejvíce by mě filmaři potěšili, kdyby se třetí díl odehrával zase až po nějakých deseti zimách, přímo nenavazoval a pokud možno se bez lidí obešel úplně. Ale to je jen takové troufalé přání.(18.7.2014)

• - Zvířata dokážou plakat, jde však pouze o vylučování škodlivé látky pomocí slz. Nepláčou tak díky pocitům, které vyjadřují pouze prostřednictvím zvuků a chováním. Film je přesto opičími slzami přímo prošpikován. (thomikb)

• - Manžel Judy Greer (Cornelia) je údajne veľkým fanúšikom Planéty opíc (1968). V rozhovore s Vulture prezradila, že na svadbe mali tortu so šimpanzími manželmi navrchu a film Zrodenie planéty opíc (2011) sa premietal na dvoch rôznych televízoroch v bare. (misterz)

• - V scéne, v ktorej sa Dreyfus (Gary Oldman) pozerá na fotky svojej rodiny, ktorú stratil, ide vlastne o hercove fotky z reálneho života. (Laslo)