Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

Emjecko

Teoreticky možná sonda do budoucnosti, ale ještě zajímavější je podívat se na to stylem, že takhle nějak mohla probíhat evoluce člověka v dobách, kdy jsme nebyli homo sapiens sapiens a klacek s hrotem na konci byl vrcholem pokroku společnosti. Vrchol této série filmů z prostředí opičí planety nás možná ještě čeká, někteří už ho však mají za sebou po zhlédnutí Zrození planety opic a co mě dostalo tam, platí až na výjimky i tady. Promyšlená příběhová linie, kterou ve filmech oceňuji nejvíce, se i zde povětšinou vyhýbá průhledným zvratům či povinným klišé scénám, naopak kolikrát překvapí originální otočkou, nebo udržením nečekaného směru a je úplně jedno, jestli se to týkalo formování vztahů opic s lidmi, konfliktu mezi nebo v rámci těchto společenství, "bitvě o bránu" (btw. opravdu nádherná scéna), či jiných filmových pasáží... Vše je velmi uvěřitelné, přirozené, přesto málokdy viděné a původní, do noty nám k tomu hraje skvěle zvolený hudební doprovod, který se výborně doplňuje s poctivě budovaným tempem filmu od samého začátku, kdy je sice škoda, že mu ke konci dochází dech, zvraty jsou očekávanější, jejich rozuzlení je nabíledni, ale celkový dojem to stejně nezkazí, protože se tvůrci i přesto dokázali vyhnout nevkusné klišovitosti, film tak baví od začátku do konce a je důstojným pokračováním svého o trochu lepšího předchůdce, stejně jako nadějným příslibem podobně kvalitního Untitled Planet of the Apes Sequel (2016), ale o tom asi až za dva roky...;-) ()

tartan

Po v podstate zbytočnom Burtonovom remaku z roku 2001 sa zdalo, že sa túto superklasiku z 1968-ho, ktorá sa dočkala celej rady kvalitou prudko zostupných pokračovaní, už neoplatí "prerábať". Po 10 rokoch však prišlo Zrodenie planéty opíc a prekvapujúco skvelý film, kde výborne fungovalo skoro všetko, ale hlavne emócie. Caesarovo "No" vtlačilo do stoličky snáď takmer každého diváka a kombinácia hereckého "predhrávača" (v tomto prípade fantastický Andy "Glum" Serkis) a kompletne digitálne vytvorených opičích postáv dosiahla novú úroveň perfektnosti. POZOR, MOŽNÉ SPOILERY !!! Po troch rokoch prichádza pokračovanie s názvom Úsvit planéty opíc, ktorý sa dejovo odohráva 10 rokov po predchádzajúcom filme. Opice žijú vo svojom domove hlboko v lesoch a živého človeka už nestretli celé dva roky. Zdá sa, že ľudstvo definitívne vyhynulo na následky "opičieho víru", ktorý naopak znamenal začiatok nového života pre opičie spoločenstvo. Ľudia sú však odolní parchanti a časť z nich prežíva v ruinách miest (teda aspoň v prípade nášho San Francisca), ale dochádzajú im zásoby energie a tak sa rozhodnú spustiť starú vodnú elektráreň v lese a pritom narazia na utešene sa rozrastajúcu opičiu skorocivilizáciu. Napriek istým (viacmenej naivným) snahám z oboch strán nevyhnutne dochádza ku konfliktu a film na svojom konci speje k nadchádzajúcej vojne medzi ľudskou rasou a opicami. KONIEC MOŽNÝCH SPOILEROV Pokračovanie možno nemá údernosť prvého filmu, ale stále ide o špičkový postapokalyptický sci-fi s fantastickými trikmi, kde opice (Andy Serkis opäť ako Caesar je jednoducho famózny) neuveriteľne prehrávajú svojich ľudských protihráčov a zároveň im dávajú na frak aj vo finálnej bitke (v nej je pozoruhodná najmä kamera pohybujúca sa spolu s obrneným vozidlom a synchrónne sa otáčajúca s jeho delovou vežou). Tak ako v prvom filme, aj tu na mňa emócie stopercentne fungovali, dejová neodvratnosť konfliktu medzi ľuďmi a opicami bola viac ako dostatočne odôvodnená a vizuál filmu je jednoducho v každom detaile úžasný. ()

Stranger77

Výborně zahrané ze strany opic;) i lidí, kteří zde mají ale přeci jen menší prostor. Jakmile se Caesar postaví, nahodí drsný kukuč a pak řekne tři nebo čtyři slova, tak to prostě nemá chybu. Některé vyhrocené momenty možná až zbytečně vyhrocené, resp. až příliš zkratkovitě vyprovokované, ale je faktem že v reálu by to možná taky tak proběhlo. Komornější jednička mi byla možná o malinký kousek bližší, ale jednoduše nemůžu dostat z hlavy ústřední postavy. Těším se na další díl, snad se podaří udržet kvalitu. ()

borohub

Vůbec netuším jak mám tento film hodnotit, bylo to takové zvlášní, na moje gusto tam bylo až příliš opic(zní to dost vtipně, ale je to tak). V porovnání se zrozením planety opic to je obrovský propad, film většinu času prostě nudí, protože velkou část filmu tvoří prostě úplně zbytečné dialogy mezi opicemi.. Škoda, od tohoto filmu jsem čekal opravdu něco velkého (díky trailerům a koneckoncům i hodnocení zde na csfd) a byl jsem zklamaný.. 50%. PS: Vysvětlí mě někdo, proč byla zbrojnice na kraji města s minimální ostrahou a neměli jí radši za "hradbami"? ()

toty

Kto by čakal,že po prvéj časti uzrie svetlo plátna dalšie pokračovanie,ktoré je hodné svojho predchodcu. Neskutočný filmový zážitok či už za Ceasarov hlas, za efekty. Splnilo to,,čo som očakával. ()

Doutas

Člověk by si řekl, že s filmem, kde má jeden CGI šimpanz větší charisma než všechny ostatní postavy dohromady, musí být něco špatně. Ale ono ne, ono to vlastně docela funguje. Ani tentokrát opičákům nejde nefandit. Kvalitní sequel prequelu, který si udržel a možná i překonal svého předchůdce z roku 2011. ()

vieriX

Pro mě jeden z nejlepších letošních blockbusteru zatím. Nejde tu jen o triky ale hlavní roli zde hrají emoce jednotlivých postav ať už lidí a nebo opic, které prostě vytvořili emočně a lidský nabité osudy. A ještě bych vyzdvihnul triky kde opice jsou ještě lepší a Cesar má viditelný snad každý chloupek na těle. ()

B_Dup

Je to správná cesta? Věřit, nebo nevěřit? Ke komu se přidat? Tohle jsou základní otázky, jež si bude většina diváků pokládat při ztotožňování s hlavními představiteli tohoto snímku. Ono ztotožňování jde však především s Caesarem, jakožto vůdcem tlupy a naprosto výjimečným šimpanzem. S dalšími protagonisty to bude problém. Vývoj jako by byl někam zatlačen. Někam do karantény. Všechno se točí kolem boje opic s přeživšími lidmi. Zde nám scénáristé nabídnou pouze lidi ve zničeném San Franciscu. Kolik jich teda přežilo na celé Zemi, když jde o to, kdo bude planetě vládnout? Podobných otázek si bohužel bude divák asi klást v průběhu sledování více. Dějová linka je očekávaná, finále rozhodně není epické. Charisma jsem marně hledal u Malcolma, hlavního hrdiny ze strany lidí. Prostě Franco je Franco... Stěžejní pro tento film jsou emoční momenty. Těch je požehnaně a působí, nutno dodat. Jenže to je asi tak vše. Po skvělém prequelu jsem čekal více. ()

ikilledjenny

Dawn of the sequel of the prequel of the reboot of the Planet of apes. Aneb bůh žehnej 9gagu. Ačkoliv si to někdo opravdu může myslet, tak tahle planeta opic je pětihvězdičková jízda. Caesar je opravdu charismatický vůdce, Koba je zase ukázkový záporák z opičího představenstva. Střet mezi lidmi a Caesarovou skupinou je nevyhnutelný a bolestivý. Příběh sice není, tak propracovaný jako v prvním díle, přesto Vás zasáhne. A protože jsem milovník šimpanzů a jiných primátů, tak i za ty digitální dám plný počet. ()

Izi-Peťan

Naprosto dokonalý. Nejprve jsem měl obavu, aby to neztratilo kvality jedničky. Ta se však vytratila v prvních minutách filmu. Užíval jsem si to až do konce a doufám, že jestli bude trojka, její kvalita neklesne. 100% ()

Themilhaus

Druhý díl z nového rodokmenu lidoopů, mě hodně překvapil a předčil mé očekávání na 110%. Velmi dobrý příběh, herecké podání, efekty, hudba všecko sedělo, jak má a už se teším jak to s opicemi a hlavně Caesarem bude dál. Doufám jen, že tato kvalita bude v dalších dílech pokračovat a nebude postupně upadat, jako to bývá zvykem! ()

lucky.loo

Na můj vkus oproti minulému dílu příliš jednotvárné. Na jednu stranu chápu, že díl těžko mohl být ve stejných intencích dílu minulého nicméně tady tomu kromě akce "něco" chybělo. Hodnocení: 72% ()

Brano

Veľmi dôstojné pokračovanie geniálnej jednotky. Síce kvalít prvej časti nedosahuje, no i aj tak som bol spokojný. Veľmi napínavý a emocionálne nabitý príbeh, s dokonalými vizuálnymi efektmi, kedy ani nepoznáte, že ide o filmový trik. Herecké obsadenie sa mi veľmi nepáčilo, ale pri tomto filme to ani nevadí, keďže ľudia nie sú hlavnými postavami. Po zvukovej stránke som očakával trocha viac, nie je to zlé, ale jednotka nastavila látku dosť vysoko. Akurát by som ešte vyzdvihol geniálny dabing Caesara. Celkovo čo mi najviac vadilo bola samotná dĺžka, pri ktorej sa už našlo zopár scén, ktoré boli pomerné zdĺhavé a občas aj zbytočné. /85%/ ()

Nessos

O hodně slabší než Zrození planety opic. Franco chybí a z Caesara je člověk v opičím převleku. Že jsou opice stejně chytré jako člověk lze vyjádřit i jinak, než tím, že mluví jako člověk a umí používat automatické zbraně. Lepší audiovizuální podívaná, to ano, ale zato slabší obsahově a emočně. Navíc mi vyloženě vadila poměrně častá "hluchá místa". Takové pseudo tlachání o "podstatných" věcech se do akční blockbusteru prostě nehodí. ()

The_Peach

Málokedy sa stane, že pokračovanie bude rovnako dobré ako prvý diel. Toto bol našťastie ten prípad. Oceňujem aj návraty prostredníctvom domáceho videa či fotky do Ceasarovho detstva, kde spolu s Jamesom Francom sú zachytení ako silní kamaráti. Som si aj pofňukal a nejednú slzu vyronil. ()

Vykuk

Tak jsem se k tomu po delší době dostal, po jedničce mě to moc nelákalo, je to skvěle natočeno, dobrý námět, dobré triky.... ale je to na mě jaksi moc předvídatelné a tak nějak mě to napětí mezi lidmi a opicemi, přičemž lidi jsou tu ti špatní, spíš otravovalo. Velký mínus je už fakt, že je to prostě zase předělávka něčeho, co už jednou fungovalo a někdo měl pocit, že to udělá líp.. V porovnání s časy minulími je to kvalitnější, s časy přítomnými.. je to průměr. Opičky mě nějak neuchvátili, ikdyž mluvící:) ()

gicous

Chyběla mi citlivější práce s dějem a celkově osobitější přístup k celému filmu. Vše to na mně dělalo dojem čistě rutinérské práce, která zdobí každý druhý blockbuster, a takový přístup si myslím první díl nezaslouží. Triky samozřejmě uchvatné. 6/10 ()

KaZbunda

Nesrovnával bych s jedničkou, prakticky se jedná o jiný film, možná i žánr. Já jsem s výsledkem více než spokojen. Příprava na nevyhnutelný střet je správně mrazivá a temná, finále skvělé. Procitnutí Cézara k tomu, že opice jsou taky 'lidi', silné. Moc se těším na třetí finále. A o zpracování není třeba se nějak rozepisovat. ()

MartinTerran

Nevím proč se furt točí remaky starých filmů, když nevnáší do tématu žádnou přidanou hodnotu. Nemá to podle mě žádný smysl. Nějaké změny zde oproti původnímu filmu zde samozřejmě jsou, ale nic moc navíc. Samozřejmě už od začátku je jasné jak to bude probíhat a jak to skončí. Stopáž je docela natáhla, čili jsou ve filmu hluchá místa a film se děsně vleče. Boj mezi opicemi a lidmi docela jde,ale mohl být lépe zpracovaný a reálnější. Hodnocení: 40/100. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky