Léto 1980. Barbara je nucena opustit místo lékařky v Berlíně a ocitá se v maloměstské nemocnici v severním Německu. Její milenec Jörg ze západního Německa zatím připravuje její útěk z východního Německa přes Baltské moře. Barbara se seznamuje s novým prostředím, pracuje na dětské chirugii pod vedením laskavého lékaře Andrea. Barbara si nejprve od Andreho udržuje odstup, ale postupně s ním nalézá společnou řeč. Andreho přátelská povaha v ní vyvolává pochybnosti, zda na ni nebyl nasazen jako špion. Anebo se do ní zkrátka zamiloval? Den útěku se blíží a s ním Barbařino životní rozhodnutí... (claudel)

nehru

Barbara pro me neni film o NDR ani o pozdnim socialismu, ale pohled na duveru, osobni integritu a odstup, ktery si nekteri z nas drzi od lidi. A jako takovy to byl pro me dost intenzivni a pravdivy zazitek. ()

Saxos

Nudné, bez nápadu, zdlouhavé a dost najivní. Chce emigrovat a soudruzi DDR z Ministerium für Staatssicherheit po ní jakoby jdou a jí nedělá žádný problém jakýkoliv styk se svým šamstrem ze západního bloku. Hvězdy pro Ninu Hoss, exteriéry a interiéry osumdesátek. ()

Von Kempelen

Filmy s tématikou socialismu (komunismu) mi strašně moc znechutila česká kinematografie, protože je točí pořád dokola a pořád špatně. Tak jsem si říkal, jestli to ti Němci dělají jinak. A dělají. A ne jen jinak, ale taky o dost líp. ()