leila22

Kedysi by som si myslela, že ak sa raz budem pozerať na premiérový sex operačného systému s človekom, pravdepodobne sa pri tom budem cítiť trápne. No kombinácia Joaquina a veľmi príjemne sa počúvajúceho chrapľáku Scarlett Johansson sa nakoniec postarala o krásny zážitok. Okrem iného, veľmi trefne spracovaná téma budúcnosti, ktorá nás, obávam sa, už túžobne očakáva. ()

Kothy

Nebylo to špatné. Rozhodně bych nečekal, že mě takový film zaujme. Dobrý nápad, námět je celkem originální. Chodit s počítačem je celkem zajímavá myšlenka. A ještě když ten OS má hlas Scarlett Johansson, kdo by to nebral? I když ten sex byl trochu divný. Joaquin Phoenix se docela předvedl. Hraje Theodora, který se živí namlouváním dopisů. Po drsném rozvodu se rozhodne pro netradiční přítelkyni. A není v tom světě sám, kdo toto podnikne. Celkem jim to klape. I když ten vztah byl docela komplikovaný. Občas docházelo ke zvláštním situacím. Jinak Amy Adam je tam parádní. Objeví se tam i Chris Pratt a Olivia Wilde. No každopádně konec je trochu smutný. Mohlo to být o něco kratší... "Ty chodíš s počítačem?" :D ()

Dzeyna

Život po síti, to se dalo čekat. Na jednu stranu je to naprosto geniální, ovšem na tu druhou naprosto absurdní a fatální. Možná trochu pro psychopaty a závisláky na počítačích. Ale herecké výkony jsou zde opravdu na urovni stejně jako výborná atmosféra, která umocňuje celý děj. ()

Dalda

Téma filmu by se mohlo brzy stát aktuální a jako fanouška umělé inteligence mě film nadchnul a přinutil zamyslet se nad některými psychologickými problémy, které se k AI vztahují. Zbytečně však byl příliš dlouhý a natahovaný. ()

swamp

Hrozně jsem se na tenhle film těšil... a možná to byla jedna z chyb. Spike Jonze točí tak trochu jiné filmy a Her není výjimkou. Rozumím sdělení filmu o tom, že kybersvět nám snad začíná přerůstat přes hlavu a spousta z nás dává své citlivé osobní údaje napospas internetu, aniž by si předtím rozmyslela, zda je to opravdu nutné a nezbytné. Ovšem toto "hluboké" sdělení, že Siri může být dobrý pomocník, ale zlý pán, není nijak zvlášť objevné. Pojďme ale k ději... to bude velice rychlé, protože film téměř žádný nemá. Theodore se tak nějak potácí svým životem a plácá se v něm. Občas by zasloužil facku, aby se vzpamatoval a občas byste mu dali pětku, jak tak kouká. Bohužel jsem se však většinu filmu docela nudil. Navzdory tomu zde ale Joaquin Phoenix podává skvělý herecký výkon a ten se mu nedá odepřít. A Scarlett Johansson ho doplňuje orálně. Je to zvláštní svět - tahle blízká budoucnost. Nosíte kalhoty až pod prsa, rozejde se s vámi Rooney Mara, tak se plahočíte a bez mrknutí oka odmítnete Olivii Wilde, rozdáte si to přes jedničky a nuly se Scarlett Johansson a celou dobu si ani nevšimnete opravdové Amy Adams, se kterou celou dobu kroužíte kolem sebe. F*ck! "'How many others?' '641.'" ()

DwayneJohnson

Spike Jonze a jeho znepokojivá vize budoucnosti. Jaquin Phoenix a jeho herecký koncert. Vyjmenoval jsem dva hlavní body. To myslím bohatě stačí, víc už snad není třeba. Tohle mě naprosto uspokojilo, skoro na sto procent. Upřímně, nedovedu si v hlavní roli představit nikoho jiného. To, co načal v Mistrovi, dokončil v tomhle filmu. Pomalu, ale jistě, kousek po kousku, omotává si mě kolem prstu, tak, jak to umí snad jen ženy. Žeru mu to všechno, hltám ho očima, věřím mu i ten jeho pokroucený knír, jeho smutek, radost, beznaděj, to se povedlo v poslední době jen málo komu. Nedávno jsem někde četl, že snad tenhle herec uvažuje, nebo uvažoval o konci kariéry. Jsem velmi rád, že to neudělal, byla by to nejen pro mě obrovská ztráta. ()

Slartibarkfast

Ve snímku Her se s Theodorem přesvědčíme o tom, že síla lásky dokáže překlenou nejednu překážku, ale i navzdory tomu je nesmírně složitá a její hloubka se mnohdy nedá obsáhnout pouhými slovy. Může vzniknout za neuvěřitelných okolností a na neuvěřitelných místech. Theodor, který právě prodělává rozvodové peklo, se s bolestí v srdci uchyluje k virtuální přítelkyni, která má alespoň zmírnit jeho bolest a samotu. Nakonec je toho ale mnohem víc, co v ní objeví. Velmi citlivé drama, plné úzkostných momentů, které diváka nejednou přivedou do rozpaků a citově ho vyždímá. Herecký monolog Joaqina Phoenixe, který tu opravdu předvedl svou úžasně rozsáhlou paletu hereckých schopností, doplňuje citlivý hlas Scarlett Johansson. Nápaditá a jemná hudba jen dotváří pomalý běh melodramatu, který vás dostane do deprese. Pokud se tedy po zhlédnutí nerozhodnete skočit z mostu nebo to skoncovat jiným teatrálním způsobem, asi budete příjemně dojatí a spokojení s tak romantickým filmem, jakým tento skutečně je. 90% ()

nascendi

Som fanúšikom sci-fi žánru a nepohrdnem ani dobrým romantickým filmom (i keď dávam prednosť romantickým zážitkom). Preto ma začiatok filmu navnadil na veľké očakávania. Prvých dvadsať minút aj tie očakávania začalo napĺňať, ale ďalších sto minút mi sa u mňa striedala nuda s rozčúlením. Nedokázal som dosť dobre pochopiť, prečo taký dobrý námet niekto dokáže premeniť na kopu nič nehovoriacich blábolov človeka, pre ktorého je hrabanie sa vo vlastnom vnútre tou najdôležitejšou činnosťou. Človeka, ktorý píše listy za iných a je prekvapený produktom, ktorý niekto napísal pre neho (a tisícky iných). Od nižšieho hodnotenia som upustil pri pár záberoch na ľudí, ktorí sa zaujato rozprávali s niekým vzdialeným, pričom okoloidúci im boli šumafuk. Vtedy mi žáner sci-fi splýval s realizmom súčasnosti. ()

silentname

"Her" je podľa mňa absolútne vynikajúcim filmovým snímkom a veľmi dobrý celovečerný film. Dokonca je to podľa mňa film, ktorý by som doporučil pozrieť absolútne každému. Je tu toľko skvelých momentov, že ani neviem kde začať, no najviac ma asi dostalo posledných 5 minút. Theodore je nešťastný zo života, chýba mu láska a reálny vzťah, no súčasne sa akosi bojí, pretože nie je schopný poriadne komunikovať. So svojou ženou sa pre nezhody rozvádza a akosi si vybudoval vo svojej hlave svoju dokonalú manželku a nedokáže akceptovať jej chyby, až to nakoniec praskne. A zrazu má vo svojom živote svoj operačný systém so ženským hlasom úžasnej Scarlett Johansson, ktorá dodá Samanthe toľko života, že pôsobí maximálne uveriteľne. A jej vzťah a lásku, ktorú začne s Theodorom prežívať je absolútne úžasná. Je to vtipné, je to milé, je to uveriteľné a má to všetko, čo by som chcel, aby to malo mať. Ale čo robí tento film tak neskutočne vynikajúci je hlavne fakt, že to pôsobí súčasne aj ako varovanie. Koľkokrát by sme snívali o dokonalom partnerovi pre náš život, ktorý by nám bol napísaný na mieru? V tomto film absolútne vyhráva na plnej čiare a nemám čo iné povedať, len fakt, že si ho pozrite, ak ste ho ešte nevideli. Je to skutočne vynikajúci snímok hodný pozornosti absolútne kohokoľvek. Hodnotenie: A ()

Slarque

Téměř dokonalá sci-fi romance, kterou jsem viděl s desetiletým zpožděním v době, kdy už skoro přestává být sci-fi. :-/ Výborně napsaná a dokonale promyšlená. Joaquin Phoenix je tradičně výborný, Scarlett Johansson po zásluze sbírá ceny (a já si díky ní film přidávám na seznam titulů, které nikdy nechci slyšet s dabingem). Ale výborné (a skvěle obsazené) jsou i vedlejší postavy. Nicméně pořád mi k dokonalosti něco schází (90%). ()

eLeR

Phoenixovi rola Theodora výborne sadla. Vizuál, kostýmy, kamera a muzika boli neskutočné. Spike to vymyslel a natočil bravúrne, myšlienka naozaj zaujímavá. Ja osobne by som si takú kámošku predstaviť vedela, partnera určite nie. Film mal pre mňa naozaj kúzelnú atmosféru, až som chcela aby neskončil. Celý deň som naň myslela ... to pomalé, kľudné tempo mi neskutočne sadlo. 4,5* ()

Happens

Neuvěřitelné přesná metafora na vztahy, výborně vyobrazený průběh života vztahu, ty fáze jsou možná až klišé, a proto příjemně překvapí neotřelost futuristického přiblížení z trochu jiného úhlu pohledu. Negativně tu vnímám rozvláčnost filmu a faktický neděj filmu. ()

Rocky62

Trefa do černého hned v několika oblastech. Her vystihuje současnou problematiku seznamování po internetu potažmo sexu na něm, zároveň je nádhernou (i když kontroverzní) love story a také varováním před pokročilou technologií. Nechybí místy opojný vizuál jehož kontrastní barvy sice nelahodily mému oku, ovšem brzy jsem na ně zapomněl. Samanthin sexy hlas okouzlí, nedává prostor k hledání nedostatků a samotný příběh netradiční dvojice je těžko popsatelný. Na jednu stranu se naskytne otázka o psychickém zdraví Theodora, na druhou stranu tato romantická konverzačka má v sobě jistou hloubku, emoce a nevěřím, že by se našel někdo, kdo by si z tak inovativního filmu něco neodnesl. Nechybí vytříbená muzika, melancholický háv a slzopudné scény, které jsou však na správném místě, ve správné míře a mají své opodstatnění. Skutečně snímek, který má nějaký smysl a který se precizně trefil do mého momentálního duševního rozpoložení a mých kontroverzních názorů, z nichž jeden mi sám film potvrdil. Nevázat se! 85% ()

dopitak

V konečném účtování zklamání. Z pohledu sci-fi a techniky skvělý rozběh, kterému ale brzy došly síly a pak už se jen motal v pseudovztahu, co musí nechat většinu z nás naprosto v klidu. Scarlett Johansson by jistě najal i Robby D, za odvedený dabingový výkon by se v jeho produkci stydět nemusela. Více v externí recenzi pro kult. na konci února. ()

klerik

Výborná romantická sci-fi dráma. Výzor Joaquina na plagáte ma spočiatku odradil, a bola to chyba. V blízkej budúcnosti sa síce budú nosiť fakt divné nohavice s pásom takmer niekde pod pazuchami, ale celkovo ide o skvelé oživenie žánra. Téma budúcnosti do príbehu zdrvujúcej lásky krásne votkaná, dôraz kladený aj na vedľajšie postavy skvelo funguje. Ak máte radi soft SF filmy typu VANILKOVÉ NEBO či GATTACA, mali by ste byť spokojní... ()

classic

Michel Gondry,Wes Anderson,Charlie Kaufman a Spike Jonze sú tvorcovia s veľkým prehľadom,ktorých svety sú netradičné,zvláštne,impozantné a Spikeovo nové dielko sa zaraďuje k práve uvádzaným „štatistikám”,kde veľkú úlohu zohráva vypointovaný scénar s filozofickým vyznením... Joaquin opäť dokazuje,že je ako stvorený pre tento charakter postavy,výborný výkon Theodora. Hlas Samanthy patrí Scarlett Johannson,ktorá je katalizátor úspechu nielen Theodora.Ostatné babenky mi pasovali. Cením si hudbu k snímku,bez ktorej by Her nebolo až také „hypnotizujúce”,už len táto hudba uvolňuje,vytvára pocit neobyčajnosti.Pre neobyčajných jedincov je určený práve Her... ()

Chrustyn

Sci-fi romantika Spike Jonze o světě, kde je docela normální, když člověk randí s počítačem. Jonze je jedinečný a zručný režisér, který srší nápady, Phoenix zahraje dokonale prakticky cokoliv a scénář je perfektní. Nebýt několika opravdu hodně pomalých scén, byl bych ještě nadšenější, protože takhle originální snímky nevznikají každý den a vlastně ani každý rok. ()

Arsenal83

Ak by to malo fungovať v blízkej budúcnosti takto, tak zbohom ľudstvo. V poslednom čase sa roztrhlo vrece s filmami o umelej inteligencii, ktorá vlastne má uspokojiť všetky ľudské a ak má ženský hlas, tak aj mužské potreby. Postupne sa nám tu kladú vzory, že vlastne normálny heterosexuálny vzťah už nie je in. Keď nám netlačia do hlavy gendrovú lobby, tak ponúknu sci-fi nezmysly. ()

Marze

Režijně to není tak silný v kramflecích, ale originální nápad rozvíjený s hračičkářskou rozmařilostí vyloženě zasvítil v přemíře adaptací skutečných příběhů, tedy filmů bez nutné autorské fantazie. Naopak Ona staví právě na ní, a navíc s přirozenou lehkostí spojuje zdánlivě neslučitelné žánry: komedii, romanci a sci-fi. Zhrzený mimoň oddaný technickým hračkám samozřejmě neodolá nabídce operačního systému vyšší úrovně, čímž se ke slovu dostane Samantha - hlas neviditelné Scarlett Johanssonové, osobitě zbarvený a proměnlivý. Zprvu úslužně ochotný, pak zvídavý, mazlivý, podezíravý, vášnivý, dryáčnický, plačtivý - kdo by snad chtěl tohle dabovat, zasloužil by zbičovat. Ona líčí romanci nezvyklou, ale velice přirozenou. Čistou, neuspěchanou, komorní, důvěrnou, blízkou, potrhlou, pošetilou a navzdory humoru posmutnělou. Romanci založenou na základní lidské potřebě - aby mi někdo naslouchal, kdykoli to potřebuji. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz